Combosy w DE

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Re: Combosy w DE

Post autor: bless »

O&G

Faza magii:
- 'Ead Butt z bounda
- D6S4
- 2D6S4 (lub stopa)
- stopa

Test paniki.

Faza strzelania:
- cannon
- klopa
- doom diver
- 20 łuków

Test paniki

Jesli ja nie widze shadow, zeby ich czestowac moimi pociskami, to znaczy, ze oni tez mnie nie widza i nie czestuja swoimi.

Welfy
Magia:
- zalezy od magii, ale mozliwe, ze jakis pocisk sie pojawi w arsenale

Strzelanie:
- Hail
- szyszki
- łuki

VC:
- Gaze of Nagash
- Terror
- Wraithy
- lord zamiatacz

Jest czym powalczyc z takim oddzialikiem.
Jak dla mnie tu zbyt wiele jajek w jednym koszyku. Jeden niezdany test psychologii i pozamiatane, delfy sa w czarnej... dziurze. Przerost formy nad treścią - az 3 assasinow to co najmniej o jednego za duzo. IMO. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Bardziej mnie przekonują wyniki Barbary, niż forumowe wyliczenia.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

jakie wyniki? to on tym gdziekolwiek gral?

Awatar użytkownika
Remx
Chuck Norris
Posty: 506
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: Remx »

Ja jeszcze nigdy nie wystawiłem więcej niż 1 Assasina hehe :) jakoś tak zawsze brakuje punktów na kolejnego :D

tez jestem ciekawy czy inni wystawiają więcej Assów...
Daemons, X-Wing & Black Tea

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

chlopaki przecież kacper nie pisał, ze siedzi wszystkimi trzema muszkieterami w jednym regonie ;] wiec przestańcie z tymi 600 punktami. Niestety imo taka wersja lepiej sie spisze w sojuszu niż na singla, bo nie do każdej armi strzelające Darki, od tak, podchodzą sobie na radosne 11 cali.
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3087
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

Grałem w niedzielę w Gdańsku taka eksperymentalna rozpą:

lord pieszy standardowy
3x magiczka - 3ds , lifetaker, +1 czar, perła
2x assasin - gwiazdki,gwiazdki, lot
10 kusz
2x5 dr z kuszami
15 warriorow
3x5 harpi
2x8 shadow
hydra
2x bolec

Boli naprawdę mała ilość wystawień. Ogólnie bardzo dużo przemyśleń. Mógłbym referat napisać. Ci assasini mieszczą się również do smoka, tylko trzeba wywalać coki. Problem jest taki, że nie da rady wszystkiego wystrzelać. Coś trzeba niszczyć w combacie. Sam lord nie wystarczy, a hydra praktycznie w każdej bitwie kitra się przed groźnym strzelaniem. Wprawdzie 1 miejsce, ale nie wiem czy to będzie mój standard.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14640
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Shino pisze:jakie wyniki? to on tym gdziekolwiek gral?
3 jeszcze mi sie nie zdarzylo wsadzic, ale na 2 ninja z gwiazdkami gralem juz chyba ze 4 tury i spisuja bardzo dobrze. Swietni sa.

Xet: wciaz probujesz hydre wystawiac? Strata punktow ;-) Wiecej bolcow! Bardzo fajna rozpa.

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

hydra to nie strata punktów tylko trezba mieć dobre paringi ;) przeciwko HE/DE/WE jest fantastyczna. Na demony tez działa bo wystrzelanie na przyklad findow i psow zanim dobiegną jest bardzo trudne a hybryd wita te oddzialy z bananem na twarzy. Podobnie jest z VC. Inna sprawa ze hybryd sprawdza sie bardziej przy lordzie do walki z Ld10 i bsb, czego ani ja ani Kacper nie preferujemy.
A bolce mimo ze bardzo wszechstornne to nie zawsze dają rade. Przykładowo aby zabić 4 fiendy, trzeba dwoma bolcami strzelać przez całą bitwe - 6 tur, co jest w rzeczy samej nierealne.
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Wprawdzie 1 miejsce, ale nie wiem czy to będzie mój standard.
Fajne i nietypowe. Próbuj dalej, nie wszyscy musza grać na smokach :)
przeciwko HE/DE/WE
Na HE akurat dużo bardziej wolę bolce, bo hydra cięzko sobie radzi z klockami i magią HE, a dzięki boltom to ani star dragona się nie trzeba bać, ani elfickich klocków. Jak na razie wszystkie moje próby nawiązania walki z HE wychodzą bardzo kiepsko, natomiast strzelanie sprawdza się wyśmienicie.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14640
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Robson pisze:hydra to nie strata punktów tylko trezba mieć dobre paringi ;) przeciwko HE/DE/WE jest fantastyczna.
No wez Robert nie gadaj - na DE bolce sa bardzo przydatne, tam nie ma zadnego as... Ogolnie 24 strzaly na 48" fajnie omiataja wsparcie przeciwnika, zaganiaja na kontre albo na ostrzal z ninja.

Ja wlasciwie hydre widze tylko w bitwach z wampirami i tk na duzej magiczce do popychania z lurkera.
No i na WE moze byc tez, zeby kitrac za nia najwazniejsze klocki. Albo smoka, jak ktos ma.
Gdyby biegala po lasach jak poprzednio to bylaby spoko hydra do biegania po lasach i ziania.

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

Ja grając z WE omiatałem wsyztskie driady hydrą więc nie ma mowy o zadnym kampieniu, grając De vs De przykładowo na małe punkty wydaje mi się ze Hydra więcej zrobi od dwóch bełtów, czytaj dobiegnie. Wiadomo ze trzeba kitrac fasty, ale juz szejdzi w coverze są w miare bespieczni. dodatkowo harpiki wroga nie mają łatwych celów.

grając z hajami co prawda często mam mengili ;] którzy pomagają zabić smoka, ale hydra przeważnie skupia z 10serii bolców zanim zejdzie, na które to bolce napieram hydrą od początku. dzieki temu reszta armi jest w miare bezpieczna
Harpie tez ładnie sobie poczynają, wiec moim zdaniem nawet z hydrą mamy naj hajami przeewage ostrzału i coś co dodatkowo jest w stanie zaziać 3/4 regonu elfików.
nikt nie mowi o walce z lionami z balancem ^^ nadziałem się w lublinie ale z pomocą bsb udało się tych 6 lionów którzy przeżyli zianie wybić w walce.

przypominj sobie kacepr bitwy z bydzi jak twoja hydra penetrowała furiona i szymona? grajacych hajami.
Co do VC widze ze sie zgadzamy, a nie wypowiedzieliście sie na temat demonów. Imho nie da sie wszystkiego wybic bez strat chyba ze gramy z kompletnym noobem, który tylko bedzie jeździł w kółko bez pomysłu i przygarniał strzałki co turę. ;)
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14640
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Spoko jest hydra na demony na kontrowanie tych resztek, ktore dojada, ale trzeba bardzo sie z nia w demonach cackac, bo maja duzo dobrych rzeczy na hydre.
I zgadzam sie z Toba na pewno w jednej kwestii - na male punkty hydra rzadzi. Jak nie ma duzo magii, hydra jest bardzo dobra kontra i nie mozna jej wlasciwie zabic.

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3087
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

Robson pisze: a nie wypowiedzieliście sie na temat demonów. Imho nie da sie wszystkiego wybic bez strat chyba ze gramy z kompletnym noobem, który tylko bedzie jeździł w kółko bez pomysłu i przygarniał strzałki co turę. ;)
Coś w tym jest. Grałem ostatnio dwa razy z Thurionem i dwa razy 10-10. Flamery zawsze cos skoszą, śmieci giną od odginania, syrena w coś tam poleci itp. itd. Uważam jednak, że dla demonów jest gorzej wyciągnąć coś ponad remis niż DE.

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Xet pisze: Uważam jednak, że dla demonów jest gorzej wyciągnąć coś ponad remis niż DE.
demony a demony to roznica ;)
zagraj vs Blodek w combie z syrenka, albo LoC w wersji latajaca ognista IFka co ture, to mysle ze bedziesz mial duzo ciezej :)
keeper dla DE jest najlatwiejszym duzym demonem (GUO np jest przynajmniej nie do zdjecia ;) ), wiec zgadzam sie ze to ja musze sie nakminic zeby z DE wyciagnac jakis wynik
ale wydaje mi sie ze jak trafisz na kogos ogarnietego z Blodkiem a przede wszystkim LoCem to mozesz miec stosunkowo mocno ciezko ;)

pzdr
Ostatnio zmieniony 21 maja 2009, o 15:40 przez thurion, łącznie zmieniany 1 raz.

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

ja mam hoteka w mainowej rospie więc wrona to mój ulubiony pan :) i coś namieszałeś z cytatami thurion :?

wierzę, że kacper weźmie hoteka na etc, 6dd,scroll i hotek na tajne rospy imho daje rade.
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14640
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

^^

edit:
proponujesz taki zestaw bohaterow:
duzy mag focus, seal of ghrond
maly mag: ds, roh
bsb z pok
ninja z plaszczem

Brakuje paru rzeczy, przede wszystkim perly, ale tez lifetakera, 2 czarow z 4 kosci, ogolnie duzo potencjalu sie marnuje, a tk i vc wciaz maja z tym dosc latwo.

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

no to się trzeba dobrze dostawiac, skoro DE z tk i vc nie lubią grać nie szukajmy rozwiązań, ktorych za bardzo nie ma, tylko nastawmy sie na mlucenie innych armi. ;)
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

bsb nie jestem pewien. apropo tego zestawu
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

no to się trzeba dobrze dostawiac, skoro DE z tk i vc nie lubią grać
Sorry, ale TK nie są specjalnie trudnym przeciwnikiem dla DE. Dla starych nie były, a co dopiero dla nowych. Tylko rozpiski trzeba składać inaczej.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Gobos
Falubaz
Posty: 1090
Lokalizacja: Strefa Zero/Poznań

Post autor: Gobos »

swieta_barbara pisze:^^

edit:
proponujesz taki zestaw bohaterow:
duzy mag focus, seal of ghrond
maly mag: ds, roh
bsb z pok
ninja z plaszczem

Brakuje paru rzeczy, przede wszystkim perly, ale tez lifetakera, 2 czarow z 4 kosci, ogolnie duzo potencjalu sie marnuje, a tk i vc wciaz maja z tym dosc latwo.
mi tam najbardziej brakuje tome of furion na duzej czarce
Jesteś Aspołecznie Nastawionym Kutafonem, Inspirującym Ekstatyczne Lamenty Tłumu, Oraz Imbecylem Demonstrującym Ignorancję, Ogarniającym Tylko Alfabet.

ODPOWIEDZ