rozpiski elfów VIII ed.

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

Zablokowany
Awatar użytkownika
Korhil
Chuck Norris
Posty: 580

Re: rozpiski elfów VIII ed.

Post autor: Korhil »

nie jest to może najgorsze rozwiązanie i klocek jakoś tam trzyma punkty co nie zmienia faktu, że jest całkowicie bezbronny w obliczu ostrzału z placków no i jeden przegrany combat = masakra... mi ogólnie nie pasuje sama idea smoka i 3 magów z lightem bo wygląda to dla mnie tak że wymieniacie się dobra magia i antymagia, dobre oddziały do walki (arcy, prince z deathem, 2xWL) na moim zdaniem gorszy obiekt do walki - smoka i moim zdaniem słabszą magie... na co te wszystkie pociski skoro akurat większość rzeczy, które można nimi rozwalić white lionsi zjedzą na śniadanie - problemem jest i zawsze będzie dla elfów ostrzał z daleka a jedyną jakąś naszą odpowiedzią na to musi być przekokszona magia, a w tym przypadku lepiej raczej wypada w postaci arcy, który przecież też może brać lighta... do tego wymiana ta w uproszczeniu wygląda tak smok za 20 paru WL jaki jest sens takiej wymiany - smok może coś zdziałać głównie w jakiś rozkminiarskich szarżach od boku itp bo od frontu nie dość że dostaje od razu na mordę bo ma inicjatywę 2 to jeszcze za chwile i tak się odbije bo własnie wpadł w klocek 40 milionów czegośtam... pogódźmy się z tym że teraz większość armii to chamskie hordy na które smok nie jest dobrą odpowiedzią...
Imperial stormtroopers can never die. They can only go to hell and regroup.

Slayer
Chuck Norris
Posty: 650

Post autor: Slayer »

Po za tym co do rozpy, twoje cory czyli np. włócznie nie przepchną się zbytnio bo nie masz na nich boosta z spelowania. Pograj i zobacz sam z tym smokiem, według mnie, jeśli chcesz coś osiągnąć na turnieju to ta rozpa odpada. :| Zagraj na WoCH lub DE

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Korhil pisze:...

widać, że mało grałeś smokiem, w ogóle chociaż raz? Jeśli tak, to jednak brak Ci na niego rozkminy. Meta game się zmienia, coraz więcej jest mniejszych jednostek, gdzie mm genialnie działają. Co z tego, że ma 2 inicjatywy? Mało istotne, naprawdę, a jak chcesz może mieć 10 albo asf. Co to jest klocek 40 milionów czegoś tam? Ostatnio rozkręcił bez większych problemów klocek 30(albo30+)bestigorów z lordem besti,m dlatego nie rozumiem Twego rozumowania. Podeślesz mu wsparcie w postaci 5SM/łuków/spearelfów/WL i w ogóle robisz miazgę.
Powiem tak, wyciagnij smoka, zagraj nim z 50 bitew, bo dopiero od 51 zaczniesz coś nim grać, taki urok smoka, jednak daje cholernie więcej przyjemności z gry niż arcymag i oklepane schematy WL, z resztą to nic nowatorskiego, tylko kopie rozpy i kmin Andrzeja, które nic nie osiągają oprócz samego stwórcy tego schematu :) Dlatego nie gram WL+arcymag bo po prostu mi to nire leży i pewnie bym tym grać nie potrafił jak cała reszta.
Fajnym przykładem był ostatni master, czyli Andrzej dość wysoko i zaraz za nim kto? Belaner7, na swojej kminie, zupełnie innej od całej reszty. Wnisoek wyciagnijcie sami :) WL i arcymaga zostawcie ANdrzejwowi a sami suzkajcie czegoś nowego :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

Otóż to Kosa :)

Dragonami i Phoenixami można też coś wykminić. Też mam nadzieje, że się będą pojawiać rozpiski na Beast Lore i innych kminach.

Osobiście bardzo doceniam Dragonów, są mega mobilni, a w pierwszej turze CC dają radę w szarży :P Jeszcze tylko jakaś zerówka z Besta i byłoby dobrze.

Co do rozpy Slayera na Phoenixach, to ja bym wymienił jeden klocek Phoenixów (ten który robisz na steadfasta) na klocek Lionów. Wtedy nie musisz brzytwować/zerówkować 3 oddziałów, a tylko dwa. Lwom można wtedy walnąć warda 2+ od magii. Kiedyś sobie też coś takiego ułożę, ale musiałbym pokminić z tymi Lorami, a poza tym w pierwszej kolejności chcę przetestować klocek Dragon Princeów ;p
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

@Kosa
Zainteresowała mnie ta rozpiska i zagrałem nią z Wochem
Powiem tak... jest wyjebana :wink:
I komfort gry jest dużo lepszy niż na WL + arcy
BTW wygrałem 12:8 mogło być lepiej ale smok mi uciekł w ostatniej turze (na szczęście zwiał)
Zmieniłbym kradziejke może na niszczarkę (bardzo mi jej brakowało) albo dałbym ją drugiemu magowi :roll:
I zmieniłbym WB na spearach na +1 LD
(Aha ja grałem ze smokiem z 2+ sejwem -AoC dwurakiem wardem i przerzutem :wink: imo lepszy motyw i jak zrobisz tak jak wyżej napisałem masz 1 WL więcej)
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

@Eltharion
a Sm Ci się sprawdzili?
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Caledor19
Oszukista
Posty: 841

Post autor: Caledor19 »

Kosa

Masz 1000000% racje! gralem ostatnio na smoku na 2400 ale mialem troszke inny schemat:

Princ, stardragon, vambreki, AoC,GW,
maly mag z kradziejka 2 lvl High magic
bsb na koniu z savem na 2 z przerzutem
24(chyba, nie pamietam dokladnie) WL
5dp muzyk. kapitan
5dp muzyk
tiranoc rydwan
tiranoc rydwan
20lukow
25LSG

mega sie gra, smok jest genialny, DP staram sie smigac w takich komando 5dp plus rydwan dla supportu i za smokiem a 2 takie komando po 2 stronie stolu i naprawde fajnie sie spisuje

kradziejki bym nie zamienial gdyz podczas gry 2 razy wyciagnalem kostek dispela wiecej od przeciwnika

smok usiekl trylion zombie lez niestety wielkim fartem prin padl od KB GG;/ przy 4 atakujach 2 trafilo i 1 zranil na 6 :roll:

i do konca gry smok stal na srodku stolu;/ z VC wygralem 12:8 ale gdyby smok mogl, w nastepnej turze sciagnalbym 2 master necrosow i wynik siegnalby jakies 17 lub wyzej

jak na moja pierwsza gre smokiem jestem zachwycony! probojcie i starajcie sie bo warto
Warhammer to nie jest sport

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

@PiotrB
Nie wiem
Coś tam postraszyli ale w sumie nic nie zrobili
Ale nie zginęli :mrgreen:
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
krejzihed
Chuck Norris
Posty: 443
Lokalizacja: tychy-wroclaw

Post autor: krejzihed »

VC vs Smok sa akurat jednym z latwiejszych paringow :)
widze smocza rewolucje, ciekawi mnie jednak kiedy sie to znudzi wiekszosci graczy :) ja nigdy go nie odstawilem, od 7 edycji tylko na smoku, granie arcym przysparza mnie o bol glowy.

Rozpiska Kosy jest prawie identyczna do tej ktora gralem jakis czas temu (drobne roznice)
teraz gram czyms takim (fazy testow magii - i najlepszym wyjsciem jest High/light)

tutaj rozpiska pod High


Prince; GW, AoC, VoC, GoC, SD

BSB; DA; Radiant Gem of Hoeth

Mage II; Silver Wand, Ring of Fury

25 Spear Elves, FCG

15 Spear Elves

19 Archers, FCG, plonace ataki

22 WL, FCG, BoS

25 WL, muzyk, champman

Great Eagle
Great Eagle

Models in Army: 104
Total Army Cost: 2500.0

wcześniej grałem z 5 DP, jednak rzadko robili heroiczne rzeczy - lepsze juz sa piątki SM lub 7-8 SM z potką siły.
powiecie ze nie ma niszczarki/kryształu/DS. często się zdarza tak ze wejdzie 1 drain a nawet 2 - kosztem innych czarów
jak to sie nie będzie sprawdzać wracam do dwóch magów.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Prawda jest taka ,że o Imperium czy Krasiach nie ma co gadać bo bez względu na to co wystawimy to i tak mamy w plecy. Może nie pomóc wystawienie się w kreski czy chowanie się... Jeśli przeciwnik gra bez większych błędów tak czy inaczej mamy maskę w plecy i trzeba to zaakceptować niestety... Ja już tyle razy przegrałem z pie...lonym defensami ,że już nawet nie liczę.HE nie mają na to odpowiedzi -chyba ,że mają Arcy z Dethem przez przypadek. Teraz będzie minimalnie łatwiej oszczędzić punkty bo górki są do nieba - to trochę zmienia.
Co do pociskowej rozpy Kosy to uważam ,że przesadził... trzeba mierzyć siły na zamiary a średnio z BoS mamy 8-9PD co turę... Ja oczywiście jestem zwolennikiem Lighta ale pamiętajmy ,że przy dwóch magach nie za bardzo za pierwszym razem powinniśmy brać 0kę bo to znaczenie obniża szansę na dublet przy drugim losowaniu. Możemy sami siebie pozbawić się dobrego rozkładu czarów ...
@Kosa nie podoba mi się Twój Lord z AS +3 w CC to strasznie dużo zmienia w statystycznym CC. Lepsza siła 5 i +2AS.
Nie rozsądnym jest też rezygnowanie z solidnego BsB ma orle. Trafisz na takie TK które co turę będę wskrzeszać chamipona i po zawodach- też ,już przerobiłem taką bitwę :)..
Tak czy inaczej - jeszcze nie wiem na którym ale też będę grał na smoku. Czas wziąć smoka za rogi :)
@krejzihed spróbuj wziąć Death na obu - 2 snajperki z ld 9 mogą zrobić swoje...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Slayer
Chuck Norris
Posty: 650

Post autor: Slayer »

@Caledor19
Jak grałeś na nowe VC to powiedz mniej więcej jak się z nimi gra. :D Lżej/ciężej?

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4759
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

Przypadkiem nie bylo w jakims faqu ze Gemowiec nie moze kozystac HM?
Obrazek
Highborn Elves Only!

Caledor19
Oszukista
Posty: 841

Post autor: Caledor19 »

Wg mnie lepiej ale kumpel nie mial tych nowych duzych potworkow tych vargow i duzyh ghuli
Warhammer to nie jest sport

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

@PiotrB
Lol :lol2:
Na emp czy krasiach spokojnie się wyciska remis (jeszcze na smoku to wogle)
Smoka teraz można szczaic za byle górka a nawet jak ci smoka zeszczelą to góra żyje (chyba ze masz mega nie fart ) i trzyma pk reszta w kresce na krawędzi i stoimy
Wychodzi piękne 10 10 a nie żadna maska
Tyczka TK czy VC ?
Nie wiem jak ty grasz ze twój smok z M 20 wpada w tyczkę z M 4 :lol2:
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Slayer
Chuck Norris
Posty: 650

Post autor: Slayer »

PiotrB pisze:Prawda jest taka ,że o Imperium czy Krasiach nie ma co gadać bo bez względu na to co wystawimy to i tak mamy w plecy. Może nie pomóc wystawienie się w kreski czy chowanie się... Jeśli przeciwnik gra bez większych błędów tak czy inaczej mamy maskę w plecy i trzeba to zaakceptować niestety... Ja już tyle razy przegrałem z pie...lonym defensami ,że już nawet nie liczę.
AAAAA tam pierdzielenie:
grałem na emp:
3x40 halabard
2x5 detki
Altar
BSB
2xpegaziści
duzy mag
mały mag
3xcanon

vs

Moja rozpa na PG, wynik 16:4.

DW
Kowadło
BSB
thane
inzynier
30wariorow
30 longbeardow
10 rangersów
2xklopa
2xdziało
25 hamców

rozpa na PG, wynik 18:2 , longbeard o turę za długo przetrzymali PG i nie dotarłem do kowadła( zabrakło mi 1 CV do wyniku na brzytwę)

Da się rozpykać każdą armię tylko trzeba się jakoś do tego zabrac :wink:

Slayer
Chuck Norris
Posty: 650

Post autor: Slayer »

Grałem jeszcze na stare euro :D

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

aha ,aha,aha :D :D :D nauczcie mnie proszę jak grać z defami bo widać ja nie umiem a mistrzowie i owszem...szacun boys! aha,aha,aha :mrgreen: :mrgreen: =D> =D>
Ps. Oczywiście ,że jak grasz z warzywem to wygrasz!
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Caledor19
Oszukista
Posty: 841

Post autor: Caledor19 »

Jakim cudem PG mogli wygrac z krasiami? nie umiem sobie tego wyobrazic, krasie bez dzial wyszly do bitwy czy jak?
Warhammer to nie jest sport

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8173
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

akurat PG + shadow to chyba najgorsze złożenie HE dla krasnala.
PG ciężko wystrzelać, a w CC dzięki czarom walczą jak równy z równym (no chyba, że wejdzie brzytwa, wtedy krasie srają po tych swoich małych gaciach).
Obrazek

Slayer
Chuck Norris
Posty: 650

Post autor: Slayer »

PiotrB pisze: Ps. Oczywiście ,że jak grasz z warzywem to wygrasz!
Żadne warzywa, bo pykają lepiej ode mnie, ale z krasiami jak grałem to w 1 turze z pity zniszczyłem katapę, a od drugiej desant orłami :D które przeżyły ostrzał dział :mrgreen: . Krasie bez machin to jak dla mnie duże ,,G" , z Emp w 1 turze społowil mi PG z banishmentu i działa :wink: więc lekko nie było.

Zablokowany