Nasze dzieła i starania czyli rozpiski brodaczy

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Re: Nasze dzieła i starania czyli rozpiski brodaczy

Post autor: panterq »

Danrakh, zaczynam podejrzewać że masz rację, Pocahontas może być lepszym wyborem. Możliwość odzyskania straconego championa wydaje się być bardzo dobrą opcją na przetrzymanie orczo-wampirzych klepaczy czy innych pendantowców.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Próbuje wsadzic do rozpy żyrosa, ale jak porównam koszt z Vargeistami np to mnie słabi..

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Żebyś przypadkiem nie próbował porównać go do hydry, bo nieszczęście gotowe.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

AAAAARGGGGGGGGG ](*,) ](*,) ](*,)

Awatar użytkownika
Danrakh
Falubaz
Posty: 1103
Lokalizacja: Legion Kraków klub pijaków ;)

Post autor: Danrakh »

panterq pisze:Danrakh, zaczynam podejrzewać że masz rację, Pocahontas może być lepszym wyborem. Możliwość odzyskania straconego championa wydaje się być bardzo dobrą opcją na przetrzymanie orczo-wampirzych klepaczy czy innych pendantowców.
Heh, nie zawsze mam rację ale nigdy się nie mylę, cytując klasyka.

Gratki panter & fluffy, w ten oto piękny sposób krasiowy powergaming i fluffgaming zdominowały Mistrzostwa Krakowa :twisted:

Czas na moją relację, choć nie ma się czym pochwalić.
1 Bitwa - Karpiu, WoCh.
Karpiu miał 2x20 Warriorów (Khorniki z halabardami i Tzeentchowców tarcza/broń ręczna), 20 chosenów Tzeentcha z halabardami, helkę, shrina, Lorda dyskowca, 2x fasty, bsb na dysku, czarusia 2 lvl i Makaroniarza.
Zaczęło się nieźle - odstrzeliłem Mariano Italiano i BSB, Pocahontas szarżując na 10+ wpadł w fasta i go zjadł, dwa żyrki stuknęły drugiego fasta. Kowadło spowolniło Chosenów. W swojej Karpiu nie zdał rampage i poleciał helką w stronę rangerów a 2x warriorzy zadeklarowali szarżę na Pocahontas (oczywiście zrobiłem flee więc spalił), wcisnął też warda na chosenów. W mojej rangerzy pokroili helkę ranioną wcześniej z cannona, wyszli minerzy i zaszarżowali z kowadła ale potem zaczęło być gorzej - żyrkami robiłem jakieś bzdury (goniłem za fastami itd) w efekcie czego khorniki złamane flank szarżą minerów mi uciekły i musiałem ich dokończyć rangersami. Karpiu wciskał mi czary (treason i bramkę) pomimo tego, że dispellowałem większą ilością kości niż on rzucał. Kowadło się zacięło i w trzeciej turze Karpiu miał wszystko w walce. Tzheentchowcy dostali szarżę od boku minerami ale ustali i w następnej złamali górników, przyjąłem lorda na klocek warriorów zwinięty w ranki i wystawiony bokiem do linii frontu (żeby uciekał za planszę) ale dziad zdał 6x stubborna i jeszcze mi skroił BSB w challengu. Opóźniłem jak mogłem Chosenów odginając ich żyrkiem ale niestety żyrek ustał brejka na 3 i zamiast ich odciągnąć to chłopaki skroili go w mojej i w swojej mieli już elegancką szarżę na flankę warriorów. Udało się uratować 2 maszyny (kowadłem zdjąłem je z górki), hammererzy stali do końca bitwy ze shrinem, kowadło wytrzymało rundę z chosenami, no i rangerzy przetrwali w składzie ponad 50%. 8-12

2 bitwa - Gremlin (WE)
3x11(12?) gg, 3x8 driad, 2x orzeł, 2x kowboj na orle, drzewo, gienek na piechotę, duża czarka, mała czarka, bsb na piechotę, 5x wildzi, Żabka i chyba tyle.
Tutaj błędem było wystawienie maszyn na górce, bo Tomek miał łatwe do nich strzelanie, w efekcie czego straciłem klopkę zanim cokolwiek zrobiła (przegrałem rzut na zaczynanie). Pocahontas i hammererzy trzymali flankę krojąc wildów, żyrki latały irytując leśników ale niewiele więcej robiąc, 2 razy chuchnąłem z jakimś tam efektem (w końcu elfy to T3), wpadłem dwoma w nadgryzionych gg i utknąłem tam w zasadzie na dobre. Tomek wciskał mi bagno z beasta praktycznie co turę (IFka a potem moje słabe rzuty na dispell) a kowadło zacięło się na 2 tury przez co dopiero w ostatniej turze udało się zgarnąć klocek z czarką i generałem, pomógł przy tym fakt, że 5 hammererów przetrwało s&s nadszarpniętych gg+lorda. Ratowałem się jak mogłem wyciągając samotnym ranger-thanem dyszkę gg z BSB i dużą czarką za pomocą MRo Challenge, ale niestety w 2 turze walki zostałem złamany i zagoniony.
Oddałem rangersów, ranger-thana, klopkę i połowę lub całość warriorów (nie pamiętam), ale i tak 11:9 dla mnie (głównie dzięki 6 turze).

3 bitwa - Andrzej (VC)
Śmiesznie było wystawić figurowego avatara Pocahontas na przeciwko oryginału :mrgreen:
Andrzej miał, klepacza 4lvl na piechotę (bez latania), 3x baśkę, 2x necrosa 2 lvl z deathem, 2x8 grubasów, małe zombie, duże zombie, duży oddział ghouli, 2x2 baty, 2x5 wilków i Pento.
Zrobiłem 2 poważne błędy. Pierwszy to wystawienie żyrków na dalekiej flance, gdzie generalnie nic nie zrobiły, a potrzebowałem ich przecież do odginania i gambita z wampirem. Drugim błędem było czekanie do ostatniej chwili z ustawieniem oddziałów (wystawiłem się w hordzie, żeby miał dalej do mnie), Andrzej wykorzystał szansę i wcisnął z IFki dużą popychaczkę podsuwając mi wszystko pod nos, więc już nie miałem manewru i było w zasadzie po mszy. Strzelanie szło nienajgorzej ale w kluczowym momencie (klopa ląduje na gienku, który oblewa look out) rzuciłem 1 na ranienie. Kowadło się zacięło bodaj dwa razy, bez konsekwencji poza tym, że nie mogłem go użyć. Miałem jeszcze minimalną szansę na wyrwanie jakichś punktów jak Pocahontas i Hammererzy wpadli w oddział z lordem na 2 ranach, ale Beguille załatwił sprawę (trafiłem raz i nie zraniłem). Świszcząca maska w plecy. Muszę przy tym zauważyć, że pomimo dosyć charakterystycznej reputacji Andrzeja, efektem której są chociażby specjalne zasady Pocahontas, grało mi się z nim całkiem przyjemnie. Mam nadzieję na rewanż przy jakiejś okazji (i mam nadzieję, że wtedy będę używał mózgu ;) ).

Poszło mi jak po grudzie, ale tu się muszę uderzyć w pierś - armia jest ok, tylko kierowca dał ciała.
Robiłem spore błędy we wszystkich trzech bitwach (choć akurat z Gremlinem błędów było mniej a jakby trochę więcej pecha). Niestety kraśki nie wybaczają błędów, albo gram sensownie i cisnę albo nie ma wyników. Wychodzi brak ogrania, ale pewnych rzeczy nie przeskoczę, i tak cud, że się w ogóle na turniejach pojawiam. Trzeba będzie wyrwać się przed Bazyliszkiem na jakiś sparring, żeby sobie utrwalić w durnym łbie do czego służą żyrki.
Zniosę wszystko pod warunkiem, że to komplement.

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Nastepnym razem zostaw kowadło doma, to dwarfy biorą całe pudło :mrgreen:

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Usłyszałem plotkę że w nowym drafcie mamy mieć 3 maszyny + kowadło lub 5 maszyn.
[-o< [-o< [-o< [-o< [-o<
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

panterq pisze:Usłyszałem plotkę że w nowym drafcie mamy mieć 3 maszyny + kowadło lub 5 maszyn.
[-o< [-o< [-o< [-o< [-o<
hmmm wychodzą ploty do draftów tak jak ploty do nowych booków od GW 8) :lol2:

czekam, obaczymy... grałbym ;P
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

O tototo.. Plewne kowadło za śmierć na kółkach, wchodze w to :mrgreen: Chociaż wolałbym dodatkowe punkty, mógłbym wystawiać i slayerów i ironbreakerów :D

Awatar użytkownika
Danrakh
Falubaz
Posty: 1103
Lokalizacja: Legion Kraków klub pijaków ;)

Post autor: Danrakh »

Fluffy pisze:O tototo.. Plewne kowadło za śmierć na kółkach, wchodze w to :mrgreen: Chociaż wolałbym dodatkowe punkty, mógłbym wystawiać i slayerów i ironbreakerów :D
Właśnie, jak to kurde jest, że HE mają dodatkowe punkty a my nie? Widać armia, która pomija 1-2 fazy gry jest broken :mrgreen:

Z kowadła nie zrezygnuję bo podoba mi się taki styl grania, tym bardziej, że nie tyle armia zawiniła co Pan Jenerał. Mistrzostwa Krakowa były niezłą okazją na krasnoludzką dominację ale nic to - na Bazylu też jest pudło do wzięcia ;)

Kowadło + 3 maszyny albo 5 maszyn powiadasz :-k Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Zniosę wszystko pod warunkiem, że to komplement.

Awatar użytkownika
Andrew
Masakrator
Posty: 2196
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Andrew »

W Włocławku przestuje podobne rozwiązania... oczywiście z Pocahontas w roli ochrony parku :D , żyrek w roli przeszkadzajki, organy w roli straszaka, pytanie czy jedno działo radę da :wink:

1 Runelord 293 Pts
Gen; Gromril Armour, Shield;
Master Rune of Balance
Spelleater Rune
Maser Rune of Spite
Rune of Stone

1 Thane 169 Pts
Gromril Armour; Battle Standard; Great Weapon
Master Rune of Gromril
Master Rune of Challenge
Rune of Resistance

1 Master Engineer 79
Great Weapon; Gromril Armour
Rune of Stone

30 Warriors 325 Pts
Great Weapon; Heavy Armour; Standard; Musician;Veteran

28 Longbeards 429 Pts + 2 Bład w rozpisce
Great Weapon; Heavy Armour; Standard; Musician;
Rune of Grungni

30 Hammerers 381 Pts
Great Weapon; Heavy Armour; Musician; Standard;
2x Rune of Sanctuary

1 Cannon Eng 140 Pts
Rune of Forging

1 Grudge Thrower Eng 170 Pts
Rune of Accuracy
Rune of Penetrating x2

1 Grudge Thrower Eng 150 Pts
Rune of Accuracy
Rune of Penetrating
Rune of Burning

1 Ogran Gun 120 Pts

1 Gyrocopter 140 Pts

2396
XIII Kohorta Bydgoszcz

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

No i jak panowie podoba wam się nowe Euro?
Z punktu widzenia kraśków 5 maszyn, ale kowadło liczone za dwie - wygląda minimalnie rozsądniej niż w poprzednim ;)
Reszta jak dla mnie trochę za mocno ścięta miejscami, choć akurat rzeczy z którymi miałem problemy mocno ucierpiały :P

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Imo dwarfy bardzo zyskały ;) Nic, tylko korzystac :)

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Quaki pisze:No i jak panowie podoba wam się nowe Euro?
Z punktu widzenia kraśków 5 maszyn, ale kowadło liczone za dwie - wygląda minimalnie rozsądniej niż w poprzednim ;)
Reszta jak dla mnie trochę za mocno ścięta miejscami, choć akurat rzeczy z którymi miałem problemy mocno ucierpiały :P
np ChD? 8)
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

ChD to nie jest nawet armia do battla, mogliby tego po prostu nie dopuszczać :P

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Quaki pisze:ChD to nie jest nawet armia do battla, mogliby tego po prostu nie dopuszczać :P
a jednak armia do battla - nawet GW to wpisało jako pełnoprawną armię więc... ;)
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

Co do tych 5 maszyn zaczyna mi się podobać 2 kłopy, 2 działa i 2 bolce:D, bez kowadła tez się da grać:P
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

jestem zawiedziony tym nowym ETC.
mogli chociaz format zmienic a tak to bedzie doklanie to samo co w zeszlym roku. :/
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

pingu pisze:Co do tych 5 maszyn zaczyna mi się podobać 2 kłopy, 2 działa i 2 bolce:D
plus 2x Gyro ^^ :D
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Smh pisze:
pingu pisze:Co do tych 5 maszyn zaczyna mi się podobać 2 kłopy, 2 działa i 2 bolce:D
plus 2x Gyro ^^ :D
+1
Obrazek

ODPOWIEDZ