Rozpiski

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Re: Rozpiski

Post autor: trikk »

A no to do tej rozpiski go na Dysk i 3 crusherów :)
Release the Przemcio!

Awatar użytkownika
Kanadian
Falubaz
Posty: 1304

Post autor: Kanadian »

Myślę ostatnio o grę na czymś takim

Daemon Prince of Nurgle 315 Pts
Mark of Nurgle; General; Chaos Armour; Daemonic Flight
Enchanted Shield
Dragonbane Gem

Daemon Prince of Nurgle 310 Pts
Mark of Nurgle; Chaos Armour; Daemonic Flight
Charmed Shield [5.0]

Chaos Sorcerer 185 Pts
Mark of Slaanesh; Magic Level 2; Chaos Armour
Chaos Familiar
Chalice of Chaos

2x5 Chaos Warhounds 40 Pts
Vanguard

5 Chaos Warhounds 30 Pts

17 Chaos Marauders of Slaanesh 129 Pts
Mark of Slaanesh; Musician

2x5 Forsaken of Slaanesh 105 Pts
Mark of Slaanesh; Chaos Armour

2x5 Marauder Horsemen of Slaanesh 90 Pts
Mark of Slaanesh; Javelin; Musician

3x1 Chimera 275 Pts
Flaming Breath; Regenerating Flesh

3 Skullcrushers 234 Pts
Ensorcelled Weapons;3

Models in Army: 61
Total Army Cost: 2498

W corach kosmetyczne zmiany muszę porobić ale pewnie po pierwszych kilku grach.

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Wymieniłbym Chaos Familiara na scrolla. 1 snajperka mniej to 1 chimera więcej ;)


Edit, sorca zrób bez marka z samym scrollem i miasmą. Jak zużyje scrolla możesz kulać z 5 kości, najwyżej wybuchnie ;)
Ostatnio zmieniony 28 lut 2013, o 10:16 przez trikk, łącznie zmieniany 1 raz.
Release the Przemcio!

Awatar użytkownika
Kanadian
Falubaz
Posty: 1304

Post autor: Kanadian »

W sumie z jednym l2 i tak nie po czaruje a scroll to scroll.
Podoba mi się lore slanesha, rozumiem o co chodzi z miasmą, ale po graniu DE mam dosyć shadow

Awatar użytkownika
Robert.P
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Racibórz"Wataha"

Post autor: Robert.P »

2x5 Odrzuconych??Co zamierzasz nimi robić?
"Nie pytaj cóż za Istota Krzyczy nocą.Nie pytaj kto czeka na ciebie w cieniu.
To mój krzyk budzi cie nocą.I to ja skrywam sie w cieniu.Jestem Tzeentch a ty jesteś marionetką,tańczącą do mojej melodi..."

REŻIM.DYKTATURA,TOTALITARYZM
Obrazek

Awatar użytkownika
Szczur22
Oszukista
Posty: 821
Lokalizacja: "Red Scorpion" Pszczyna

Post autor: Szczur22 »

Robert.P pisze:2x5 Odrzuconych??Co zamierzasz nimi robić?
Sam o tym kiedyś myślałem- oni mają 6 mova, slaanesh daje im swiftstride. Zajebiste do ogarniania odginaczek, fastów, może i maszyn.
Pocisk pisze:No sztandar jest mocny... dużo rzeczy jest mocnych, zamknijcie japy i nauczcie się grać

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

ja myślę o 2x5 ze slaaneshem albo +-15 z khornem.
Release the Przemcio!

Awatar użytkownika
Kanadian
Falubaz
Posty: 1304

Post autor: Kanadian »

Frenzy jest fajne do momentu aż nie trafisz na bardziej ogarniętego gracza, wtedy, jednostki z frenzy albo są łatwymi punktami, albo przeszkadzają i blokują resztę armii, tak czy inaczej żałujesz że je masz.

Forseken traktuje jak taka lepszą lekką kawę, i jednostkę wsparcia, za 105 punktów są nie samowici jak na swoje możliwości, i ich wielozadaniowość.

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Tyle że wszystkie forsakeni mają frenzy nie ważne czy Khorne czy Slanesh.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Kanadian
Falubaz
Posty: 1304

Post autor: Kanadian »

No tak, lecz za 105 punktów to na odginaczkę się też nadają. Mieć 2-3 minimalne jednostki z frenzy które składają 10% armii to jeszcze nic takiego. W szczególności jeśli są to odziały skazane na poświęcenie, licze tu też crusherów. Gdyż na 90% armii mogę nadal polegać.
Jak te proporcje są mocno zachwiane to nagle okazuje się że na sporej części armii nie możesz polegać by robiła to co pottzebujesz.

Natomiast nie rozumiem zupełnie 15 z markiem khorna. Nie lepiej już 3x5 wystawić? Nie widzę żadnego zadania które 15tka wykonal lepiej od 2x5, a tym bardziej 3x5.

Awatar użytkownika
Robert.P
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Racibórz"Wataha"

Post autor: Robert.P »

Odrzuceni Khorna/Slanesha 20 to jedyna formacja w jakiej można ich wystawic,na odginaczke są za wolni i drodzy za 85 pkt można mieć fasta slanesha z cepami
"Nie pytaj cóż za Istota Krzyczy nocą.Nie pytaj kto czeka na ciebie w cieniu.
To mój krzyk budzi cie nocą.I to ja skrywam sie w cieniu.Jestem Tzeentch a ty jesteś marionetką,tańczącą do mojej melodi..."

REŻIM.DYKTATURA,TOTALITARYZM
Obrazek

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Robert.P pisze:Odrzuceni Khorna/Slanesha 20 to jedyna formacja w jakiej można ich wystawic,na odginaczke są za wolni i drodzy za 85 pkt można mieć fasta slanesha z cepami
5 ze swiftstriderm nie jest wolna.

Co do fastów:
Oberwij D6 S4 i zobacz różnicę ;). Oni mają ganiać fasty, a nie odginać.

12+ to już konkretniejsze walnięcie.
Release the Przemcio!

Awatar użytkownika
Robert.P
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Racibórz"Wataha"

Post autor: Robert.P »

Przetestuje potem najwyżej się wypowiem
"Nie pytaj cóż za Istota Krzyczy nocą.Nie pytaj kto czeka na ciebie w cieniu.
To mój krzyk budzi cie nocą.I to ja skrywam sie w cieniu.Jestem Tzeentch a ty jesteś marionetką,tańczącą do mojej melodi..."

REŻIM.DYKTATURA,TOTALITARYZM
Obrazek

JaSzczuras
Chuck Norris
Posty: 484
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: JaSzczuras »

Testowałem 15 slanesza w jednym klocu, zabawa przednia szkoda, że jednostka szybko oddająca punkty ale cokolwiek nie opancerzonego mielą, aż miło patrzeć. Drobny bust z nurgla cokolwiek nawet trucizna powoduje, że już są niezłym zagrożeniem.
Aktualnie w rozpie mam 2x5 ciekawsze rozwiązanie.

Awatar użytkownika
Kanadian
Falubaz
Posty: 1304

Post autor: Kanadian »

Może się mylę ale

5 z markiem slaneszha wypłaca średnio 15 ataków za 105 punktów. Płace średnio 7 punktów za atak, w najgorszej opcji mam 10,5 punktów za atak, a 5,25 punktów w najlepszej opcji.
15 z markiem slanesha wypłaca średnio 20 ataków za 315 punktów. Płacę 15,75 punktów za atak, w najgorszej opcji mam 21 punktów za atak, a 12,6 punktów w najlepszej opcji.
nawet najgorszej wersji 5 jest bardziej wydajna od najlepszej opcji 15.
Niektórzy mogą powiedzieć że za 6 punktów mamy marudę, tylko maruda nie ma 4+ save, s4 t4 i Ld 8, m6 i swiftstrid'a, plus 83,4 % na bonus. Z drugiej strony Maruda raczej nie będzie miał frenzy :?.

Ale ja nie jestem ekspertem jeśli chodzi o WoCh.

Jak chcesz aby odział przetrwał to zwykli warriorsi znurglem i shieldem.

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Jak 15 wystawiasz jako 6/6/3 albo 7/7/1 to wtedy masz 28 ataków, czyli 11,5 pkt za atak. Najgorsza opcja to 15 punktów/atak, najlepsza 9/atak.
Release the Przemcio!

Awatar użytkownika
Robert.P
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Racibórz"Wataha"

Post autor: Robert.P »

Małym klocek mało zrobi,20 nieginie tak szybko i też potrafią dużo zmielić a 5 zgarnia zerówke z ognia i zostaje 4 w najlepszym przypadku.
"Nie pytaj cóż za Istota Krzyczy nocą.Nie pytaj kto czeka na ciebie w cieniu.
To mój krzyk budzi cie nocą.I to ja skrywam sie w cieniu.Jestem Tzeentch a ty jesteś marionetką,tańczącą do mojej melodi..."

REŻIM.DYKTATURA,TOTALITARYZM
Obrazek

Awatar użytkownika
Fumijako
Falubaz
Posty: 1171
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Fumijako »

Robert.P pisze:Małym klocek mało zrobi,20 nieginie tak szybko i też potrafią dużo zmielić a 5 zgarnia zerówke z ognia i zostaje 4 w najlepszym przypadku.
No właśnie - zostaje 4 w najlepszym wypadku, a głupi fast u nas niby fajnie się spisuje, ale czasem zgarnie właśnie tą 0 i zwykle 1, maksymalnie 2 zostanie z oddziału

Awatar użytkownika
Kanadian
Falubaz
Posty: 1304

Post autor: Kanadian »

Duży fireball, zadaje 10,5 hitów, liczmy 6W, 4 zabitych. średni fireball zadaje 7 hitów 4W, i 3 zabitych, mały fireball 4 hity 2w i powiedzmy 2 zabitych. Czyli 1 z 3 oddziałów dostaje poważne straty. Pozostałe 2 i tak są bardzie wydajne niż ten jeden duży. Do tego masz mniejsze ryzyko że je stracsz bez sensowanie.
Inna sytuacja, duży odział dostanie odginaczkę, albo 315 punktów ci stoi jak banda debili i obrywa z magii i strzelana, lub szarżyje + overrun. Potem coś na flankę i tracisz 315 punktów. Mały odział możesz poświęcić, a pozostałe 2 mogą spokojnie kontrę zmontować w formie np. kanapki, i pozamiatane, właśnie spłacił ci się odział kilkukrotnie. Przy tych punktach jest to tak zajebista zabawka że pała siada. Duży odział tylko pozornie ma większa moc, przez 6 tur za każdym razem gwarantuje ci że mniejsze odziały będą więcej robić niż jeden duży.

Jak przeczytałem book Wochu miałem tylko jeden wniosek - zajebiste MSU :mrgreen:, nawet lepszy od HE czy DE które to zapoczątkowały MSU, by w 6ed maksymalnie wykorzystać potencjał beznadziejnie słaby book, i idiotyczny hatred po którym właśnie musiało się overruna robić, minimalizuje to ryzyko a maksymalizacje efektywność.

Dla tych co nie wierzą polecam lekturę, kolo obecnie ciśnie mega słabymi rozpiskami, np. za pomocą WE. Mega ciężko się z nim gra, zawsze jakoś okleja klocki jakimiś debilnymi jednostkami i człowiek przegrywa, grałem z nim kilku krotnie, czasem udało mi się wygrać. Można go spotkać na Ub, jest tam często.
http://warhammer.org.uk/phpBB/viewtopic ... &start=420

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Nie wiem, czy w dobie powalonej tabelki z AB demonów chcę iść w stronę MSU aż tak bardzo ;)
Release the Przemcio!

ODPOWIEDZ