Witam! Jestem nowy, proszę o pomoc

Vampire Counts

Moderator: misha

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ismael
Wodzirej
Posty: 670
Lokalizacja: Gdynia

Re: Witam! Jestem nowy, proszę o pomoc

Post autor: ismael »

OK. Dziękuję za szybką pomoc Azurix.

Awatar użytkownika
lonit
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 174

Post autor: lonit »

Noobowe pytanie. Czy wymagane jest przychodzic na bitwe z armybookiem armii? czy np. pdf na tablecie styknie? albo xero ze statów jednostek itp?

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

W bitwie for fun zalezy jak sie dogadasz z przeciwnikiem :) Na turniejach jest wymagany Army Book.
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Awatar użytkownika
Czcibor
Oszukista
Posty: 872
Lokalizacja: WarAcademy Opole

Post autor: Czcibor »

Zależy od przeciwnika, co nie zmienia faktu ,że AB warto mieć :wink: .
Fanatic pisze: ledwo savage ogarniam cała rodzina je maluje
już nie chcą do mnie przychodzić bo wiedzą, że pędzel i farbki na nich czekają
Obrazek

Hubert Sosna
Warzywo
Posty: 10

Post autor: Hubert Sosna »

Witam,
ogólnie jestem tutaj nowy i ,krótko rzecz biorąc jestem noobem. Zagrałem dosłownie 5 bitew (zasady rozumiem jako tako) własnymi rozpiskami ,z czego jedną VC.
No więc wampiry mi się bardzo spodobały ,złapałem ten klimat i z powodu pewnych okoliczności (babcia :p) mam wolne tysiąc złotych i zamierzam ich się pozbyć :).
Ogólnie to przejrzałem oferty Games-Workshop (zacząłem od 40k i raczej kupować będę w Wargammerze) i stwierdziłem ,że zakupię dwa bataliony i coś co było by deathstarem + bohaterowie
i tu pojawia się problem ,otóż mam dostęp tylko do AB z siódmej edycji i nie mam w ogóle pojęcia o Hexach oraz Crypt Horrorach +Mortis engine (chociaż on mi się nie podoba).
Co więcej, nie wiem jak oddziały się sprawdzają w samej walce, osobiście mogę poręczyć tylko za GG ,bo ładnie mi walczyli z Driadami. Więc co doradzacie? Na pewno chętnie bym widział Black Coacha ,z tego co piszą na forum i w AB to wymiata. Co więcej, chce jakąś (chociaż pobieżną) wprowadzić historię. Myślałem o jakimś kapłanie ,magu imperialnym co zszedł na "ciemną stronę mocy" i walczy sam z sobą (raz jest szlachetny i tp. a raz to wioski wyżyna ,bo mu widok psują). Dlatego nie chciałbym widzieć w u siebie jakiś pokrak pokroju horrorów i mortisa (oczywiście nie do przesady). Jak uważacie to za kretynizm to mówcie śmiało :P. I jeszcze jedna prośba, jak piszecie skróty ,to czy możecie je tłumaczyć w np. nawiasach? heh, większość rozumiem ale momentami to po prostu nie wiem o co chodzi.
Wielkie dzięki, pozdrawiam.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

hej

http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?p=866027#p866027
w załączonym linku jest temat z zasadami VC z 8ed Army Booka, nie ma fluffu ani statystyk, ale zasady są opisane, znasz angielski to się zapoznaj powinno pomóc w kwestii jednostek.

Co do składu to zależy czy chcesz grać pod turniej i maksymalizować możliwości pewnych kombinacji rozpiski czy kręci cię generalnie fluffowa gra for fun. Mnie kręci np Zombie Dragon i Black Coach ale nigdy na turniejach ich nie zobaczysz :)

Bataliony uważam za kiepski wybór, zwłaszcza bataliony nowej edycji. Nie ma tam Zombie, a hordy tychże są niemal obowiązkowe, zwłaszcza, że wskrzeszanie tych jednostek potrafi być mega hurtowe :)

Na twoim miejscu określiłbym na ile ptk chcesz mieć armię i jaka jej wizja/historia ci leży.
Fajnie może wyglądać armia dzikusów: ghoule, Vargheisty, Crypt Horrory + Vargulf i Terrorghist, ale nie jest powiedziane, że turniejowo tym coś ugrasz.

Generalnie w core występują 2 30+ oddziały zombie i 30+ ghouli, a dalej droga wolna, szkielety są nadal słabe i niespecjalnie spłacają się na stole.
Na stole to raczej Mortis Engine jest bardziej przydatny niż Black Coach, więc w tę stronę bym szedł. Zwłaszcza, że wzmacnia regenerację sojuszniczych jednostek.

Z Death Star'ów to można bawić się w 10 Crypt Horrorów ze wsparciem Mortisa(ów) albo w wagon Black Knightów wsparty herosami. Gwardia bez 7ed Drakenhoffa nie jest już takim wymiataczem. Da się na tym grać, ale więcej zachodu.

1000 zeta to nie jakoś mega dużo na armię by GW, ale na pewno dobry początek.
Pozdrawiam
Misha

PS. Może ten temat lepiej dokleić tu: "Witam! Jestem nowy, proszę o pomoc".
Nie wymaga on specjalnie osobnego tematu.
wink @mod
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Hubert Sosna
Warzywo
Posty: 10

Post autor: Hubert Sosna »

Wielkie dzięki za odpowiedź.
Raczej skłaniałbym się pod turniej, myślę ,że w przyszłości będę częścią odwiedzał tarchomińskiego wargammera i ,że raczej to będzie główną satysfakcją.
Co do batalionów ,przemawiają one głównie kosztem 340 zł (w wagamerze będzie jeszcze taniej) i ogólnie ekonomicznie znacznie bardziej się opłacają cena/oddział.
Jeszcze z innej strony widziałem kilka opini ,które przemawiały za tym ,by zombie w ogóle nie brać, tylko przywoływać tuż przed/za wrogiem. Oczywiście kiepsko się znam ,poczekam na inne opinię.
Raczej dzikusy mi się nie podobają, zasięgnąłem informacji i Hexwraithy bardzo przypadły mi do gustu, chociaż domyślam się ,że byle magiczny atak może ich rozgromić.
Bardzo mi się podobają Black oraz Grave ,uwielbiam spiryt hosty (wygląd i tp.) ale z tego co czytałem to porażka (i 50zł za model ,phh)
Co do działu, w oddzielnym myślę ,że pomoc będzie sprawniejsza :) ,ale jeśli moderator tak uważa ,to ja się kłócić nie będę.
P.S. podręcznik 8 ed mam w PDFie (ang), w ten piątek zamierzam uczciwie kupić wersję polską.

Awatar użytkownika
Marks
Falubaz
Posty: 1492

Post autor: Marks »

Misha ma rację co do batalionu, nie opłaca się go brać za bardzo, a już na pewno nie dwóch. Core to zombie i ghule i dire wolves, tych ostatnich jedno pudełko powinno wystarczyć.

Special to na pewno Crypt Horrory. Fell baty - radzę kupić na allegro, te nowe są wręcz idiotycznie drogie. BK,GG i Hexy to już sprawa indywidualna. Vargheisty pojawiają się bardzo często w rozpiskach. Bat Swarm też się często pojawiają na stołach.

Rare Mortis to bardzo dobry wybór. Terror też ciekawy. Black Coach stracił swoją antymagiczną właściwość i jest conajwyżej średni.

Lord and Heroes, Nekromanta (albo dwóch) i vampir to must.


Nikt Ci nie powie co dokładnie masz kupić, kilka wyborów będzisz musiał dokonać sam. Musisz się trochę lepiej zaprzyjaźnić z babcią bo możesz nie uzbierać armii na turniej za te pieniądze, ale na początek powinno wystarczyć.
Puszka Pandory, o immersji w grach
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1
Nosił Wilk razy kilka, czyli inaczej o grach TellTale Games
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1

Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Post autor: Martin von Carstein »

Warto tez, abyś rozglądał się za alternatywnymi figurkami - ghoule, zombie, może i szkielety (kwestia gustu) kupisz od Mantica. Jak widać po galeriach całkiem wielu tak robi. Zaoszczędzone pieniądze wsadzisz w rozmaite potworniaste specjale od GW. ;)



http://www.hourofwolves.org/?view=armie ... ead&full=1

Tu jest galeria, część figurek to Mantici. Część to GW. Można łatwo porównać.

http://allegro.pl/opancerzone-szkielety ... 74803.html

To te Revenant regiment. Kupisz dwie takie paczki - możesz wystawić Grave Guardie, ew. zwykłe szkielety. Koszt pacynki to 2,10 gr. Zwykły szkielet od gw. to w najlepszym wypadku 5 zł. Zombie od GW - 4 zł, od Mantica 3 etc.

Ja drogą machlojek, przekrętów, oszustw i nagłych ataków zebrałem turniejowe Imperium. :wink:
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2012, o 23:39 przez Martin von Carstein, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Podwys
Oszukista
Posty: 839
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Podwys »

Jeśli chodzi o zakup za 1000 zł to wyszło mi coś takiego:

Army book
3x ghouls
3x zombie
1x wampirek
2x nekromanta
2x box vargheist/crypt horrors
1x mortis engine

I mysle ze jesli chodzi o granie pod turnieje to , to bedzie dobra baza pod Twoja armie :)

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3007
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Taka kwota powoduje, że nie zakupi się różnorodnych rzeczy, ale pod konkretny typ rozpiski. W takim wypadku idąc w Kawalerię wyszło by chyba najtaniej (około 14zł za Black Knighta kosztującego 26pkt wychodzi oraz w przypadku Blood Knightów jeśli zrobi się konwersje to też tanio wyjdą, a Lord Wampir + 7-9 Bloodków to 50% rozpiski mniej więcej wychodzi już), ale nie wiem, jak to sobie dokładnie radzi na stole, bo grałem tym raz tylko, na proxach testując ale powiem ci że sam ten oddział z Lordem kosi (oddział niby mniej niż 10 chłopa, a spokojnie wbija ponad 20 ran na combat). Zombie i Ghule faktycznie Mantica są fajne. Kupując na Allegro wychodzi mniej więcej 3zł za model, choć może da się i taniej dostać. Tak więc jeśli nastawić się w tym kierunku, to możesz dostać armię na duże punkty (2000pkt albo i więcej) spokojnie w granicach 1000zł. Zabawa z Horrorami i Mortisem jest niestety nieco droższa (około 40zł za model, a najlepiej mieć ich 6-12 w zależności od punktów), ale to wszystko zależy od twojego gustu.

Jest tylko pewien problem takiej rozpiski. Nie zagrasz w ten sposób na mniej niż 1600pkt z tego co się orientuję, bo sam Lord Wampir goły to 220, a do tego Red Fury za 50 i Quickblood za 30 które są obowiązkowe dają nam 300pkt. Konik i Ciężka Zbroja to 30pkt i do tego przydał by się np. Sword of Bloodshed (60pkt) + Charmed Shield (5pkt) lub Sword of Strife (40pkt) + Dawn Stone (25pkt) + Enchanted Shield (5pkt) i daje nam to łącznie 400pkt na Wampirku. Nawet jakbyśmy chcieli taniej go złożyć, to i tak mniej niż 5 Blood Knightów szkoda brać, bo traci się chociaż jednorazowego Look Outa, a "Piątka" z Flagą i Muzykiem to 345pkt, więc dla pewności warto dodać szóstego i daje to nam około 400pkt w Lordach i około 400pkt w Rarach, gdzie każdy z tych slotów to max 25% punktów. No ale jakby nie patrzeć jest to 800-1200pkt które wymiata za nawet 150zł, jeśli by pokombinować :P

Mam nadzieję, że pomogłem choć trochę ;)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Hubert Sosna
Warzywo
Posty: 10

Post autor: Hubert Sosna »

Wielkie dzięki za zainteresowanie,
co do pieniędzy ,to raczej nie będzie problemu w przekroczeniu 1000zł, poniekąd jestem wstanie sam zadbać o kasę +dostaję jeszcze kieszonkowe i mam jeszcze trochę poupychane.
Więc raczej bym się spodziewał kwoty od 1100zł do 1400zł ,zawszę jeszcze mogę wysępić więcej od rodziców.

Chciałbym ,żeby to była tak na jakieś 2000 punktów. Jak już mówiłem ,wolałbym bardziej "ludzką armię" ,oczywiście uwielbiam te klimaty ,ale czy można mieć sensowną ,turniejową rozpiskę bez vargheistów, horrorów? Wolałbym hexwraighów i BK, co do bloodów, cóż, wolałbym mieć tylko GW ,a o ile uważam ,że jak na początkującego maluję w miarę ok, to co do konwersji ,to na razie u mnie szczytem jest wymiana kostura i głowy u bohatera eldarów ,bo mógł zastąpić Archonta a ,że bloodzi kosztują 300 stówy... no i widziałem na forum parę opinii ,że nadają się najlepiej na półkę i do szpanowania. Na pewno były by zombie i ghule. Czy dało by się mocno pocisnąć z gravów i hexów albo BK? Cóż, jeśli wszyscy jednomyślnie stwierdzą ,że nie ,to raczej się zdecyduję na tą chordę. Wiem ,że tu nie chodzi tylko o to ,by wygrywać ,ale jednak mam na to parcie, i jeszcze raz się pytam, czy ta zmiana ochrony na magię Black Coacha jest aż tak uciążliwa? czy na pewno już się go nie wykorzystuję na turniejach?
Pozdrawiam
------------------------
Ok, poczytałem jeszcze i dotarło do mnie ,że bez Vargheistów będzie trudno , czy moglibyście mi opisać jak hexwraighy działają w praktyce? Bo ci podobają mi się wyjątkowo ,oraz czym można zastąpić crypt horrory, oni mi się po prostu nie podobają :( Co było ,by dobrym tankiem?
------------------------
Jeszcze jedno, bo raz nie mogłem z kumplem dojść do porozumienia, wampiry zawszę wygrywają testy zdolności psychologicznych (dla tego się sypią) ,ale czy wszystkie testy zd.prz. są testami psychologicznymi? np. kumpel upierał się ,że panika nie jest przez co moje zombie musiały zdawać (i tak wygrały fartem ,różnicy mi to nie zrobiło).

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1722
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Po kolei:
Undeadzi mają m.in. następujące zdolności specjalne:
- Unbreakable
- Unstable
- Cause Fear.
Unbreakable oznacza, że zdają automatycznie Break Testy po przegranej walce (jednak według zasady Unstable dostają tyle ran o ile przegrali walkę) oraz maja zasadę Immune to Psychology.
Immune to Psychology oznacza, że zdają automatycznie testy:
- Panic
- Fear
- Terror

Hubert Sosna
Warzywo
Posty: 10

Post autor: Hubert Sosna »

ok, bo kumpel się zastrzegał ,że test paniki się wykonuje bo to i tamto ,dzięki
ciągle czekam na recenzję hexów

Awatar użytkownika
Marks
Falubaz
Posty: 1492

Post autor: Marks »

Crypty to dość nieciekawe modele ale jakże nieocenione na polu walki.

Recenzji hexów się nie doczekasz, po części dlatego (ale to moja opinia), że ich wartość może podskoczyć po FAQ.
Puszka Pandory, o immersji w grach
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1
Nosił Wilk razy kilka, czyli inaczej o grach TellTale Games
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1

Hubert Sosna
Warzywo
Posty: 10

Post autor: Hubert Sosna »

innymi słowy sam muszę ich wypróbować?
przypuśćmy ,że nie mogę użyć ani hexów ani horrorów, mam jakąś tam ilość zombie ,ghuli, wampira i 2 nekromantów, mortis engine, 6 vargheistów + co mogę do tego dodać?
na razie chciałbym ustalić jakąś rozpiskę (może 2) którymi mógłbym zagrać z kumplami (mają skavenów, woodów, warriors of chaos, dark elfy oraz lizaki)
potem bym ustalił ,co mi się sprawdza, co mi się podoba i co brać, tak do czerwca to chciałbym dokonać zakupu
Co do kryptów ,myślę ,że to świetne modele, takie większe ghule, wspaniale by się prezentowali w armii zatęchłych potworów, tylko ,że ja właśnie chcę zrobić "szlachtę wampirów" ,dlatego tak na te vargheisty trudno mi się zgodzić, ale przyznam ,że ich staty i specjale mnie korcą, więc raczej zostaną :P

Awatar użytkownika
Marks
Falubaz
Posty: 1492

Post autor: Marks »

podpatruj rozpiski, próbuj sam i bedziesz wiedział co Ci leży
Puszka Pandory, o immersji w grach
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1
Nosił Wilk razy kilka, czyli inaczej o grach TellTale Games
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1

Syraf
Chuck Norris
Posty: 361
Lokalizacja: True Legion Kraków

Post autor: Syraf »

ja bym na dobry początek proponował

core
- 40 ghouli
- 60 zombie
- 10 dire wolves

spece
- 15bk
- 6 fell batow
- 3 ghosty
- 6 vargheist
rary

- mortis
- terrogheist

hero
- 2 necro
wampy możesz spokojnie zrobić z pozostałego z terrogheista ghoul kinga oraz lekko skonwertować blood dragona i już masz 2
do tego cory, ghosty i fell baty proponowalbym poszukać na allegro lub na forum można łatwo załapać jakaś okazje a dałoby rade spokojnie an tym grac na 2,4k pkt

a markuene z ciekawości co masz na myśli mówiąc ze faq podniesie ich wartość?

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

LS uściśliła, że Vanhels nie zadaje w nich obrażeń jeśli przejdą przez jakiś oddział.
Mamy nadzieję, że jakiekolwiek FAQ to rozwiąże bardziej na korzyść tej jednostki :P
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Syraf
Chuck Norris
Posty: 361
Lokalizacja: True Legion Kraków

Post autor: Syraf »

a więc o to wam biega niby fajnie pięknie bo będzie sobie można 2 razy przejść przez oddział ale zastanówmy się mozemy leczyc tylko 1 lore atribute nie działa przecież a z ich t3 byle spell o sile 4 rani ich na 3+ do tego przy "przecudownym" SLOS nawet ich Blackami nie zasłonimy a przecie ile można stać za górka czymś co ma łazić po przeciwniki

ODPOWIEDZ