Wszelkie krasnoludzkie rozważania przy piwku

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Re: Wszelkie krasnoludzkie rozważania przy piwku

Post autor: crovaxus »

na 300 pkt?? daaamn pochwal się co wrzuciłes ;] a co do zasad turniejowych to EURO! najlepsza sprawa jaka jest mimo iż obcina nam maszynki ale i dobrze. Grałem ostatnio bez Euro w Sopocie na imperium z czołgiem, 2 hellblastery, 2 mortary i 3 cannony na 2800...Rzygać szło po prostu. Dlatego Euro i jeszcze raz EURO
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
Felu
Mudżahedin
Posty: 205
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Felu »

Na 3000, poprawilem :P

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

na orcasy mam jedna dobra taktyka która zawsze mi daje wygraną lub minimum remis. Spowalnianie Savagy lub BO z kowadła na dużych runach (jest szansa dodatkowo spanikować jeszcze jeden oddział ze smietnika lub riderow wolfich ze statystycznym rzutem na 2 oddziały) a reszte wymiatamy maszynami zaczynając od lobbek a potem doomy. Po maszynach czas na zmiękczenie klocka z bohaterami (najczęściej tak jest) i dobić kanapką.
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

Lecz i tak zalezy wszystko od tego co oczywiście on tam wsadzi. Jak będzie 10 klocków nocników i gobosów z obstawą 3x riderzy i milion szamanów to trochę inaczej XD
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

Proponowanie komuś walenia dużych run przez całą bitwę użyteczną poradą raczej nie jest :mrgreen:

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

samo kowadło w grze z imperium ostatnio zarobiło mi 500 pkt rozwalając klocki łuczników i panikując śmietnik. Ostatnio na duże pkt przerzuciłem się właśnie na duże runy i walę małe tylko jak już mam spokojnie na stole. Działa super. A jak ma wyjebać to niech wyjebie. To tylko 400 pkt a bez niego grać się da też na duże pkt. Owszem jak bym grał na 1600 np z kowadłem gołym to już bym tylko małe walił. Zależy czy lubisz ryzykować na ugranie wyniku czy chcesz pod remis spokojnie ciągnąć.

A co do proponowania to nie proponuje walić całą grę. 2 duże max 3 na grę wystarczą w zupełności jak wejdą.
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

crovaxus pisze:na orcasy mam jedna dobra taktyka która zawsze mi daje wygraną lub minimum remis. Spowalnianie Savagy lub BO z kowadła na dużych runach (jest szansa dodatkowo spanikować jeszcze jeden oddział ze smietnika lub riderow wolfich ze statystycznym rzutem na 2 oddziały) a reszte wymiatamy maszynami zaczynając od lobbek a potem doomy. Po maszynach czas na zmiękczenie klocka z bohaterami (najczęściej tak jest) i dobić kanapką.
pozwole sobie nie zgodzic sie z toba :P
lobby nie sa problemem sila 3(9) nie jest taka straszna (tym bardziej bez przerzutu na scaterce), za to doomy sa strasznie denerwujace ale sciagaja max 6 ludzi (z jenego oddzialu a moze trafic pare oddzialow).
jesli wiec nie masz minerow to doom powinien byc drugim targetem dla cannonow zaraz po sciagnieciu manglerow.
dodatkowym zabezpieczeniem jest wstawienie runy na baner dzieki ktoremu uzyska sie Wsv na 5+ od strzelania. zas trzymanie sztandarowego na rogu da warda od strzelania drugiemu klockowi.
z klopy z duza sila wale po: nocnikach - coby ich spanikowac i pozbyc sie fanatykow, a nastepnie po spowalnianych savagach.
z klopy z burrningiem bije po trollach, dzieki czemu nie maja regenki.
strzelcami strzelam po savagach badz trollach. w zaleznosci co aktualnie stanowi wieksze zagrozenie. jesli zas mialbym kusznikow to strzelalbym po samych dzikusach.
longami z BSB w srodku dobijam: savage i trolle, a hammerersami z lordem na tarczy oraz runa bitwy na sztandarze wbijam sie w black orkow (mozesz nawet ustawic ich w kresce dzieki czemu przeciwnik bedzie tylko bil po tarczowniku ktory ma AS na 2+ z przerzutem oraz warda na 4+ ;)).
jesli zas przeciwnik wystawi wiverne z generalem na niej, to wiadomo by strzelac wlasnie do niej.

nie wiem jak mocne/slabe sa charioty, oraz gigantyczne pajaki.

co do fastow to sie nimi nie przejmuje. odbijaja sie od maszynek w turze w ktorej szarzowaly (tutaj nie wiem czy to ja mam farta czy faktycznie te fasty sa nic nie warte :P )

na koniec jeszczse przypomninie. nie ustawiaj swoich jednostek cal od siebie. jesli jest mozliwosc to troszke je rozciagnij.
w momencie gdy beda za blisko siebie to fanatycy/manglery przejda po wszystkim. jesli zas juz maja na tyle miejsca by zmiescila sie podstawka (nie bierze sie nawet zasady 1" apart) to tam staja.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Morsereg pisze:nie wiem jak mocne/slabe sa charioty, oraz gigantyczne pajaki.
rydwany orcze - bolą
rydwany goblińskie - jak dobrze kulnie to wtedy bolą, ale nie tak mocno jak orcze
pająk - warriorzy z GW go rozkręcili w 2 tury, duży, straszy ale jakoś nie stanowił dla mnie problemu nigdy... ja się nie boję pająków :twisted:
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Kroon
Mudżahedin
Posty: 216
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kroon »

A takie pytanie na szybkości co byście radzili wystawić 30 wojowników w klocku czy rozłożyć w formacie hordy? :)
Dwarfs - 3/0/2

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

Zależy. Ja trzymam w klocku 6 z przodu na 5 ranków ale jeśli widzę iż zbliża się do mnie czołg lub coś co musi dostać jak największą liczbę ataków to zamieniam w hordę/. Zależy zatem od sytuacji. Hamków trzymam tylko i wyłącznie w hordzie np, tak samo LB.
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
Felu
Mudżahedin
Posty: 205
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Felu »

Ja staram się trzymać wszystko na stubbornie. Hamki w hordę (zawsze!) warriorzy zależy od sytuacji. Wyjściowo są 6 rzędów po 5 modeli, najwyżej zagrasz na trąbce i zrobisz reforma :)

Awatar użytkownika
Bayard
Chuck Norris
Posty: 404
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bayard »

Tak mi się skojarzyło z piwem i krasnoludami: http://www.youtube.com/watch?v=26ucac8y ... re=related :wink:
Mój blog: http://arsbelli.blogspot.com/
"Kiedy atakujecie- wyjcie jak furie!"- Thomas "Stonewall" Jackson

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

Wiadomo cos o terminie wyjscia nowego booka? Slyszalem, ze ma wyjsc jako jeden z najblizszych, nawet przed WE, ale nie mam zielonego pojecia jaki termin to moze oznaczac :P

Awatar użytkownika
Hunter
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 157
Lokalizacja: RYK Częstochowa

Post autor: Hunter »

Mam pytanie jest gdzieś na forum (bo nie zauważyłem) temat w którym można by poczytać jakieś masze opowiadania w klimatach krasnoludzkich ? Ostatnio mam fazę na czytanie wszystkiego co krasiowe , a prawdę powiedziawszy książek wydanych o tej tematyce jest tyle , że na palcach jednej ręki można by policzyć (nie licząc tych o Felixie i Gotreku) Zatem z chęcią zapoznam się z naszymi amatorskimi tekstami , a kto wie może się odważę i coś własnego dorzucę.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Dragomar pisze:Mam pytanie jest gdzieś na forum (bo nie zauważyłem) temat w którym można by poczytać jakieś masze opowiadania w klimatach krasnoludzkich ? Ostatnio mam fazę na czytanie wszystkiego co krasiowe , a prawdę powiedziawszy książek wydanych o tej tematyce jest tyle , że na palcach jednej ręki można by policzyć (nie licząc tych o Felixie i Gotreku) Zatem z chęcią zapoznam się z naszymi amatorskimi tekstami , a kto wie może się odważę i coś własnego dorzucę.
No oprócz tego jest jeszcze saga o krasnoludkach i sierotce Marysi :mrgreen: ...

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

smiejagreg pisze:No oprócz tego jest jeszcze saga o krasnoludkach i sierotce Marysi :mrgreen: ...
do tego to nawet teledysk nakręcili: http://www.youtube.com/watch?v=kIBeYoP9 ... re=related

:mrgreen:
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

Vallarr pisze:Wiadomo cos o terminie wyjscia nowego booka? Slyszalem, ze ma wyjsc jako jeden z najblizszych, nawet przed WE, ale nie mam zielonego pojecia jaki termin to moze oznaczac :P

Raczej nieprędko - w styczniu jakoś ma wyjść AB do wampirów, później do Dark Elves. Chcą zbalansować najbardziej gięte armie w tym momencie (a ja i tak sądzę, że powodem jest ich popularność - obniżą koszty punktowe i większość będzie musiała dokupić. Ewentualnie zamienią przydatność jednostek do walki). Dopiero później Breta, WE, bo mają najstarsze AB w tym momencie. Jakoś później Kraśki dopiero.
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
Felu
Mudżahedin
Posty: 205
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Felu »

Słyszeliście może coś o nowym dodatku do battla? Podobno pojawiły się jakieś nowe informacje w grudniowym white dwarfie :O Również pobobno ma ono w dużym stopniu wpływać na krasnoludy :O

Info w warseera: http://www.warseer.com/forums/showthread.php?t=324851

Info z FB Altdorfowego: " Blood of the Badlands jest to 96 stronicowa kampania w swiecie Warhammera. W pelnym kolorze. Oprocz ciekawych zasad kampanijnych zawiera takze scenariusze dla dla wielu graczy oraz zasady do Oblezen."

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Felu pisze:Słyszeliście może coś o nowym dodatku do battla? Podobno pojawiły się jakieś nowe informacje w grudniowym white dwarfie :O Również pobobno ma ono w dużym stopniu wpływać na krasnoludy :O

Info w warseera: http://www.warseer.com/forums/showthread.php?t=324851

Info z FB Altdorfowego: " Blood of the Badlands jest to 96 stronicowa kampania w swiecie Warhammera. W pelnym kolorze. Oprocz ciekawych zasad kampanijnych zawiera takze scenariusze dla dla wielu graczy oraz zasady do Oblezen."
a po co czytać info w WD skoro ten dodatek będzie dostępny w sklepach 3 grudnia? ja swój już zamówiłem ;)
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Denn
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Karaz-Wawa

Post autor: Denn »

Piwko jest, lepię. Thunderersi już prawię, działo gotowe :)

Can't wait, can't wait! :)
Woot?

ODPOWIEDZ