Pytania co do Vc

Vampire Counts

Moderator: misha

Zablokowany
Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Re: Pytania co do Vc

Post autor: Shino »

po krotkiej rozkminie pytania doszedlem do niosku, ze tu powinno ono brzmiec:

q: do powers combine
a: yes, but remember that you cannot multiply wounds on 1 wound creatures


;)

Awatar użytkownika
Drwal
Falubaz
Posty: 1449
Lokalizacja: Gdańsk - SNOT

Post autor: Drwal »

odpowie mi ktos na to pytanko ;]?

czy jesli ja szarzuje samotnym bohaterem z cursed bookiem na jakiegos herosa to moge odrazu uzyc cursed booka, wiedzac ze wrogi heros moze atakowac tylko mnie? I czy bedzie mial w ten sposob obnizonego ws do 1 przez co nawet bloodzia w szarzy moge trafiac na 3+?

Adurell
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 38

Post autor: Adurell »

A czemu by nie? Przecież dokładnie tak działa ten przedmiot :wink:

Awatar użytkownika
Nordri
Chuck Norris
Posty: 575
Lokalizacja: Greifenhagen

Post autor: Nordri »

Hmm, w opisie stoi:
For one round of combat, enemy models are reduced to WS 1 when rolling to hit the bearer.
Ja zawsze rozumiałem to, że tylko przy atakowaniu wampira przeciwnicy mają WS 1, a przez resztę walki normalnego WSa.
Nie wiem skąd wniosek że działa to w obie strony.

Awatar użytkownika
Rogal
Mudżahedin
Posty: 307

Post autor: Rogal »

wracając do kondrada "...would he be entiled to 6 more or 3"
to 6 czy 3
bo wkurzaja mnie takie 'jasne' odpowiedzi gdzie na pytanie 3 czy 6 ktos odpowiada :tak
i jak nalezy rozpatrywac tą kombinacje w modele o wiecej niz 1w
1.najpierw leca 3 podstawowe ataki
2.i teraz z niewysejwowanych podstawowych atakow wyplacam kolejne zgodnie z Red Fury
3.suma wyplaconych w tym momencie atakow niewysejvowanych z punktów 1 i 2 jest mnożona x2 z racji Waldenhof
4.suma na mega farcie : (3+3)*2=12
czy
1.z podstawowych 3 niewysejv mnozymy x2 [zalozmy ze weszly 3 czyli mamy 6 atakow] , ktore z red fury dublujemy i te 6 zdublowanych [zakladajac ze dalej wszystko weszło tj.przeciwnik niewysejwowal] mnozymy x2
2.SUma na mega farcie : 3+3+6*2=6+12=18

Niektóre rzeczy trzeba mi tłumaczyć jak 5ciu letniemu dziecku wiec .
Dziekuje za odpowiedź

Awatar użytkownika
Drwal
Falubaz
Posty: 1449
Lokalizacja: Gdańsk - SNOT

Post autor: Drwal »

Adurell pisze:A czemu by nie? Przecież dokładnie tak działa ten przedmiot :wink:

no właśnie. Opis nie jest do konca jasny bo jest napisane ze "when rolling to hit the bearer"
, wiec to by oznaczalo ze tylko przy atakowaniu ma 1ws a potem normalnie.

Prosze kogos bardziej obeznanego o wypowiedzenie sie

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

Obeznany niespecjalnie jestem, ale czytać umiem hehe. Skoro jest napisane "when rolling to hit the bearer" to chyba wyjątkowo skomplikowane nie jest :-)
Wszyscy którzy atakują wampira mają WS1, jak wampir oddaje w swojej rundzie to przeciwnicy mają normalny WS jak im ArmyBook daje. Zwłaszcza, że jest napisane, że "for one round of combat" a nie "for one turn" albo "until next turn".

Awatar użytkownika
Drwal
Falubaz
Posty: 1449
Lokalizacja: Gdańsk - SNOT

Post autor: Drwal »

tu nie chodzi na ile on ma obnizonego tego ws (1 tura combatu) tylko o to czy on ma obnizonego tego ws tylko w momencie atakowania :D

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

No ja nie wiem czego Ty się doszukujesz w tym zapisie. #-o
Jak wół stoi "when rolling to hit the bearer". Ty szarżujesz koleś ma normalny WS, on Ci oddaje to ma WS1. Następna tura walki wszyscy mają swój książkowy WS. Ja używam curse booka jak mnie szarżują, dużo lepiej to wychodzi.
Fajnie by było jakby obniżał WS na całą turę CC, ale tak zapis nie mówi, byłaby to rażąca nadinterpretacja 8) na korzyść VC zresztą

Awatar użytkownika
Lordzik
Mudżahedin
Posty: 260
Lokalizacja: z Mrocznej Wieży na Froncie Wschodnim

Post autor: Lordzik »

Jeśli się nie mylę, to działa to ni mniej, ni więcej, jak w ten sposób:
W momencie, kiedy ktoś chce uderzyć w wampa z książką obniża mu się WS do 1 do końca fazy combatu. Znaczy to, że jeśli wamp bije przed przeciwnikiem, trafia przeciwnika na normalny WS, a ten wampa przeważnie na 5-ki. Jeśli przeciwnik bije pierwszy [bo szarżował], to trafia znowu na 5-ki [bo ma WS 1] a wamp na pewno na 3-ki [bo przeciwnik ma zmniejszony WS do 1 do końca fazy combatu].

Awatar użytkownika
Drwal
Falubaz
Posty: 1449
Lokalizacja: Gdańsk - SNOT

Post autor: Drwal »

no ale tam nie jest napisane ze ma on juz do konca tej tury obnizony ten ws po ataku tylko w samym momencie atakowania i to jest tez niejasne

to ze jak ja go atakuje pierwszy i wale po normalnym ws jest w miare logiczne jak przedmowca napisal 8)

Awatar użytkownika
Lordzik
Mudżahedin
Posty: 260
Lokalizacja: z Mrocznej Wieży na Froncie Wschodnim

Post autor: Lordzik »

Trzeba by zdefiniować, co w tym przypadku znaczy 'for one round of combat' - czy do końca danej fazy, czy może od rzutu w tej rundzie, do rzutu w następnej rundzie - co by było pełną 'round of combat' - ja założyłem to pierwsze.

Awatar użytkownika
Madimiel
Mudżahedin
Posty: 260
Lokalizacja: Opole

Post autor: Madimiel »

co za roznica w jednym i w drogim przypadku przeciwnik jest cie w stanie zaatakowac tylko raz

pozatym jak dla mnie oczywiste ze chodzi o jedna faze walki

Persil
Warzywo
Posty: 15

Post autor: Persil »

Wampir na hellsteed może się dołączać do BK albo do Fellbatow?
W. of Black Gold działa na miscasta albo np. bretońskie lusterko?
I czy ten ward na 3+ dziala na sypanie? Np z CR po walce albo na test Ld z dzwonka szczurzego?
Wampiry mogą korzystać z Ld lorda tak jak inne armie? Np piranha blade każde testować Ld Ghuli w 12 calach mam lorda mogę do tego testu użyć jego Ld?
I jeszcze jedno pytanie czy zadana rana z Gem of Blood podlega zasadzie Red Fury?

Ps przepraszam za tyle pytań ale jestem początkujący i chce mieć pewność co do zasad, bo tyle tych zmian teraz ze ciężko się we wszystkim połapać.

Awatar użytkownika
Monstroys
Smyk
Posty: 496
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Monstroys »

mam nadzieję, że będzie bezbłędnie:) :
- na helsteedzie nie może się dołączać
- na sypanie działa tylko na regeneracja
- wristbands działa na jakiekolwiek strzelanie (ale musi być to strzelanie, czy to normalne, czy magiczne)
- można korzystać z Ld lorda
- gem of blood nie podlega zasadzie red fury bo to nie wampir zadaje ranę tylko zostaje ona odbita do zadawacza

Persil
Warzywo
Posty: 15

Post autor: Persil »

Dziękuję bardzo

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

rosja pisze:- na sypanie działa tylko na regeneracja
ward też działa, ale niekoniecznie ten.
Obrazek

Awatar użytkownika
Monstroys
Smyk
Posty: 496
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Monstroys »

ward też działa, ale niekoniecznie ten.
czyli za np crown of the damned mam warda za ewentualne sypanie? niesamowite :)

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

lepiej nie ciesz się zbyt głośno bo nam w kolejnym paczu zbanują :roll:
Obrazek

Persil
Warzywo
Posty: 15

Post autor: Persil »

Czy konia z Dread Knight można zastąpić hellsteed? upewniam się bo słyszałem 2 wersje i każda jest inna.
Kolejne pytanie czy wraithy są spowalniane przez jednostki wroga które są w 8 calach?
I czy wraithy i duchy podlegają zasadzie nie biegania gdy nie ma w zasięgu wampira?

Zablokowany