Kila pytan poczatkujacego :P

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5351

Re: Kila pytan poczatkujacego :P

Post autor: Tutajec »

kalesonkowi chodzi o to że jak ktoś zobaczy smoka w zasięgu szarzy to nie bedzie mógł się powstrzymać od szarży. pomysł byłby fajny gdyby smok mógłby być fastem i strzelać po zebraniu się

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

to byłby klimat:D - może to przegłosujemy do BP :P - świetnie by działało z horn of asrai..

Awatar użytkownika
Mr. Hyde
Mudżahedin
Posty: 286
Lokalizacja: Koszalin Zad Trolla
Kontakt:

Post autor: Mr. Hyde »

jestem po waszej stronie przecież smok też musi mieć swoje prawa a nie nie bierzecie go bo jest gorszy od lorda na smoku darkowym ale tylko w tym że lord ma armour save na 1+

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5351

Post autor: Tutajec »

nie biorę lorda na smoku no imo jest bardzo słaby i nie potrafi robić tego co star dragon czyli nie umie walczyć z greater demonami i black dragona bo koleś i smok mają siłe 6 i hate co stwarza jeszcze lepszy duet. wystarczy że mam problem z graniem na równym poziomie z innym armiami które już są lepsze w tym co wood elfy powinny mieć najlepsze

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Zacznijmy od porównania smok DE 320 pkt : smok WE 320 pkt.
Chyba różnicy najwazniejszej nie trzeba pisać.

Co do dalszej tego części. Lord którego ja używam (bez żadnego kindreda, gw, la, sh, netlingi, Socm i Hoda), sprawdza się o niebo lepiej od smoka bo daje wiecej mozliwosci taktycznych, nie tylko moze wziac demona na klate, co jeszcze wystrzeli hode (mam pole do popisu na bsbku) itd. Takze ogolnie jakis czas juz gram tylko na tym panie i wyniki są zadowalające. :)

Pozdrawiam Piotras

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5351

Post autor: Tutajec »

którego demona bieżesz na klate ?

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

każdego. Ostatnio wziąłem blodzia na klate. 6 ataków z rerolem, statystycznie 2 trafiają, 2 przebijaja się. Akurat zdałem wardy, ale to roznie bywa ;) No a w swojej turze dorzucasz cokolwiek na tył / bok. Ja dorzucilem 6 wildów z szmatką. Także zyskałem dodatkowe 2. Bo lordzina ofc siedzi w bandzie tancerzy z bsbkiem. Czyli już mam 4rke i statystycznie zadajesz 1 ranę blodziowi (4+, 4+, save 6+, ward 5+). Nawet bez rany blodziu przegrywa o 4.
Ewentualnie trick z 2 drzewcami, ale to kosztowne i zaden dobry gracz sie na to nie skusi... Ale bywa i tak heh :)

Pozdro

p.s. z keeperem jest jeszcze prościej, bo nie ma rerolla, a asf i tak mnie nie boli, bo mam gw.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Trick z drzewcami?
Obrazek

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Ano.

D - drzewiec,
L - lord
T - tancerze np.

Ustawieni podstawka w podstawkę

DD.L.T.DD
DD.T.T.DD
T.T.T.

Etc. Mniej więcej na zasadzie, że jeśli zaatakuje tancerzy, dostawia się też do drzew, które mogą zrobić S&S. Dalej, jeśli wpadnie w drzewca, to nawet z overruna zatrzyma się na tancerzach. Ew. drzewo ustoi stubborna i można wbić się w fron tancerzami (lord challenge), a drugim drzewem od boku.
Zamysł prosty, dobre raczej na nieokmionych graczy. No i trza mieć dwa drzewka... Mozna jedno stracić i tak dalej. Ryzykowna akcja, ale zawsze probowac mozna i kazdy sposob dobry. :)

Tzn to tak w wielkim uproszczeniu, wiadomo, modyfikacje względne i bezwzględne mile widziane :P

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

W tym ustawieniu jakie podałeś, istnieje możliwość przebicia się przez drzewca po prawej bez overruna w tancerzy.
Musiałbyś się wystawić tak

..DD.L.T.DD
..DD.T.T.DD
T.T.T.T.T.T
Niestety taki bloodzio nie ma obowiązku dostawiania się do drzewca całą podstawką, o czym sam boleśnie sie przekonałem na turnieju.
Obrazek

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5351

Post autor: Tutajec »

rozumiem że blodzio atakował po lordzie nie po smoku którego trafia na 3+ z rerollem i rani na 4 lub 3

co do opcji z dwoma drzewami aby zrobić 2 x s&s to musiałby przeciwnik szarzować w tancerzy a chyba tego nie zrobi jeżeli zaszarżuje drzewca wciągnie do walki tancerzy i lorda to chyba dobrze bo bierzemy challange i ciśniemy ptaszysko z dwuraka.

plan bardzo fajny ale przeciwnik chyba nie zaszarżuje na takie coś

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

runepriest pisze: jeżeli zaszarżuje drzewca wciągnie do walki tancerzy i lorda
bzdura, nikogo nie wciągnie
Obrazek

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5351

Post autor: Tutajec »

czemu. to jednak D P cię nie wałował ?

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Wałował w czym innym, ale to nie jest temat do takich pogaduszek.

Czemu? Bo tak jak napisałem wcześniej, skoro spełnił wymóg maksymalizacji walczących modeli nie musi dostawiać się całą podstawka, brutalne ale prawdziwe.
Obrazek

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

tak, do monstera nie musi się dostawiać całą podstawką. Może corner to corner, bo to też w pewnym sensie maksymalizacja ;) Generalnie polega rzecz na tym, bo ktoś się na to pokusił.

Jak mówiłem. Zamysł jest całkiem ok, trzeba by go dopracować, no i przede wszystkim dobrego gracza to nie zalatwi ;)

Pozdro

edit: tak Kalesoner, za 2gim drzewem też są Tancerze, po prostu juz mi sie pisać nie chciało :mrgreen:

szeregowiec ryan
Mudżahedin
Posty: 315

Post autor: szeregowiec ryan »

Pytanko: Spiewam lamenatcję przeciwko Hydrze. Zdaje na swoim LD czy na LD beastmasterów?

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Jak jest w zasięgu generała to na generalskim, jak nie to na LD poganiaczy.
Obrazek

Awatar użytkownika
mati.pl
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mati.pl »

ja tylko krótka piłka: czy jak waywatcher noble ma bow of loren, to każda strzała ma szansę na KB? tak na chłopski rozum to mi podpowiada tak, ale nie chcę wałować :) dzięki
Obrazek

Awatar użytkownika
Jorge
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 132
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jorge »

przeczytaj kodex jest napisane że NIE działa

Awatar użytkownika
Bananovitch
Chuck Norris
Posty: 478
Lokalizacja: Koszalin; Zad Trolla

Post autor: Bananovitch »

Kodeksy to są w WH40k. DO battla może przyczytać co najwyżej army booka ;) No i tak ciężko nie zasyfiać języka ojczystego zangielszczeniami i nie można było napisać "sprawdź w podręczniku do WE"? :roll:
http://laiglenid.blogspot.com/-jak Bananek Bretońców malował.

ODPOWIEDZ