Mantic Games - konkurent dla GW?

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Deliberitus886
Mudżahedin
Posty: 262

Re: Mantic Games - konkurent dla GW?

Post autor: Deliberitus886 »

Jest wiele firm produkujących figurki , tylko nielicznym udaje się przebić .
Czemu abo robią figurki w plastiku , dlatego ta również ma szanse nie gnić w cieniu Gw ale muszą stworzyć figurki zgodne z jakąś skalą i podziałem anatomicznym <teraz trochę wyglądają te figurki jak obcy>.
Widzę Wszystko

Awatar użytkownika
Loizok
Falubaz
Posty: 1021
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Loizok »

Ja zawiodłem się na krasnoludach Mantica. Są strasznie pokraczni i klockowaci. Szkoda, bo chętnie kupiłbym dziewczynie do urozmaicenia armii. Jeśli ten krasiek jest też od Mantica, to widać ich niekonsekwencję- ten bohater w ogóle nie jest w stylu piechoty, kompletnie inne cięcia i kształty.
Duże nadzieje pokładam w zombiakach, pierwszy pokazany wygląda naprawdę fajnie :)

Awatar użytkownika
kubon
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: kubon »

Ciekawe czy zauważyłeś że bochater to berserker a piechota to po prostu opancerzeni woje ... ](*,)
To tak jakbyś porównywał warriora od GW i deamon slayera #-o
Swoja drogą Mantic genialnie wkomponował sie w nową edycję. Tania , prosta i szybka do sklejenia piechota idealna na hordowe klocki. Ja już szykuje się do zamówienia 60 dwarfickich wariorów od nich ;)
‎... And then God said 'Let metal bands have the most insanely awesome, twisted, kickass music videos known to man'.

And Satan said 'That's what I was thinking'.

Awatar użytkownika
Loizok
Falubaz
Posty: 1021
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Loizok »

Nie chodzi mi o uzbrojenie a o proporcje. Slayer od Mantica ma kształty zbliżone do tych GW- przypatrz się kształtowi (nie wyglądowi) głowy i np brody, a teraz popatrz na brodę i głowę warriora Manticowego. Zupełnie inne rzeźbienie.
Zgadzam się, mają tanie figurki i można sobie pozwolić na duuużą ilość za jednym zakupem :) Dlatego wyobrażam sobie niezliczone chordy zombi do VC :twisted:

Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Chuck Norris
Posty: 508
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Don_Silvarro »

Kilka plot latających po sieci tu i ówdzie:

- Playtestowa wersja zasad Kings of War ma się pojawić na dniach.

- Kawaleria martwiaków będzie przerobiona i wypuszczona ponownie w listopadzie. Prawdopodobnie będzie odlewana w żywicy, co pozwoli Mantysiowi zaoszczędzić (żywica jest tańsza, łatwiejsza w obsłudze podczas odlewania i lżejsza od metalu, a można jej używać w tych samych formach) więc prawdopodobnie cena będzie nieco niższa.

- Orkowie pojawią się prawdopodobnie na początku przyszłego roku.

- Pojawiły się ploty o nowym 'podgatunku' elfów. Nie wiadomo jeszcze, czy będą to osobne pudełka, przeróbki wyprasek, wypraski z elementami do konwersji czy metalowe/żywiczne zestawy elementów. Osobiście liczę na coś w klimatach mrocznych/nocnych fle :)

- Być może krasnale też dostaną 'podgatunek', ale na pewno nie w tym roku.


Ponadto wysłałem mail z zapytaniem, co dalej z elfami - od ładnych paru miesięcy nie było dla nich nic nowego, żadnych zapowiedzi, army boxów, totalna cisza. Mam nadzieję, że mój imiennik z Mantica nie obrazi się, jeśli podzielę się strzępkiem informacji, które mi podał w odpowiedzi, gdyż może to przekonać niektórych (takich jak ja), którzy z tego powodu wstrzymują się z zakupem chudzielców - w październiku elfy obchodzą pierwsze urodziny, Mantic planuje uczcić to 'czymś ekstra fajnym'. Ponadto w planach jest całkiem nowy plastikowy zestaw dla długouchów.

Awatar użytkownika
kubon
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: kubon »

Wszystko fajnie :D
Jeśli ktoś będzie miał link do tych zasad to prosze wklejcie to na forum ew. podeslijcie na PW ;)
Z elfami to fajnie fajnie :D Ja osobiście mam jednak nadzieje na jakieś leśne elfioki :wink:
A krasnoludy ? Sam nie wiem :P
Może zrobią jakieś fajne modele :P
‎... And then God said 'Let metal bands have the most insanely awesome, twisted, kickass music videos known to man'.

And Satan said 'That's what I was thinking'.

Awatar użytkownika
Loizok
Falubaz
Posty: 1021
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Loizok »

Super, że ci się udało zdobyć te informacje :) Hmmm podgatunek krasnoludów? Jak chodzi o plastikowe chaos dwarfy to chyba kociokwiku dostanę :D

katerek
Masakrator
Posty: 2980
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Ogólnie rzecz biorąc dopóki nie przyłożą się do modeli to nadal będą one z lekka odstawać jakością od GW. Co za tym idzie jak się przyłożą to i zdrożeją :)

BTW. takich Manticów to jest pełno tylko trzeba umieć poszukać np:

http://www.westwindproductions.co.uk/ca ... =3&cPath=1
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Chuck Norris
Posty: 508
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Don_Silvarro »

katerek pisze: BTW. takich Manticów to jest pełno tylko trzeba umieć poszukać np:

http://www.westwindproductions.co.uk/ca ... =3&cPath=1
Nieprawda. Firm produkujących figurki fantasy jest owszem, dużo. Ale Mantic jest unikalny na ich tle z dwóch powodów: produkuje lalki z plastiku oraz posiada dużą i agresywną kampanię marketingową. Żadna firma prócz GW nie posiada takich atutów.

katerek
Masakrator
Posty: 2980
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Don_Silvarro pisze:
katerek pisze: BTW. takich Manticów to jest pełno tylko trzeba umieć poszukać np:

http://www.westwindproductions.co.uk/ca ... =3&cPath=1
Nieprawda. Firm produkujących figurki fantasy jest owszem, dużo. Ale Mantic jest unikalny na ich tle z dwóch powodów: produkuje lalki z plastiku oraz posiada dużą i agresywną kampanię marketingową. Żadna firma prócz GW nie posiada takich atutów.
i co to ma wspólnego z jakością figurek? Bo jakoś nie widzę związku marketingu z ich wykonaniem. Znam inne firmy które nie mają tak "agresywnej" kampanii (albo nie słyszeliśmy o niej) a mają o niebo lepsze lalki i też z plastiku.
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Post autor: eliah91 »

katerek pisze:i co to ma wspólnego z jakością figurek? Bo jakoś nie widzę związku marketingu z ich wykonaniem. Znam inne firmy które nie mają tak "agresywnej" kampanii (albo nie słyszeliśmy o niej) a mają o niebo lepsze lalki i też z plastiku.
Wiesz ważna jest też cena takich modeli. Mogę tylko ocenić modele do undead'ów, bo je akurat posiadam.
To prawda że szkiele GW są leprze. Tylko że ceny mantica są wręcz śmieszne. Za 160zł kupiłem 60 szkieli za tą samą cenę posiadał bym 25 szkieli GW. Hmmm... ciężki wybór :wink: .
Na bardzo wysoką jakość modeli mogą pozwolić sobie ludzie grający mało liczebną armią. Początkujący gracz VC musi wydać naprawdę duże pieniądze (pomińmy tu temat jednej rączki wystające z ziemi robiącej za zombie). A jakościowo undeady mantica bardo się nie różnią od swoich kuzynów GW, które za swoją cenę powinny być raczej robione z platyny albo białego złota.
Obrazek

Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Chuck Norris
Posty: 508
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Don_Silvarro »

katerek pisze: i co to ma wspólnego z jakością figurek? Bo jakoś nie widzę związku marketingu z ich wykonaniem. Znam inne firmy które nie mają tak "agresywnej" kampanii (albo nie słyszeliśmy o niej) a mają o niebo lepsze lalki i też z plastiku.
To o co Ci w końcu chodzi? O to, że Mantic nie wyróżnia się na tle innych firm produkujących figurki fantasy/zamienniki do WFB (a wyróżnia się, o czym pisałem), czy o to, że nie podoba Ci się ich produkt?

Zarzuć mi proszę link do innej firmy produkującej figurki fantasy w plastiku, bo jestem bardzo ciekaw :) Chyba, że chodzi o stare jednoczęściówki Grenadiera :P

Awatar użytkownika
LoudLord
Oszukista
Posty: 783

Post autor: LoudLord »

Don_Silvarro pisze:Zarzuć mi proszę link do innej firmy produkującej figurki fantasy w plastiku, bo jestem bardzo ciekaw :) Chyba, że chodzi o stare jednoczęściówki Grenadiera
No niby jest Caesar, tylko skala ciut insza 8) :
http://www.miniknight.com/caesar.htm
Z tego co pamiętam, mamy jeszcze Zvezdę zza naszej wschodniej granicy - z m.in. orkami i szkieletami, http://cgi.ebay.com/Orks-Zvezda-28mm-Ri ... 0518403973
"Musimy podjąć męską decyzję- albo jesteśmy zadowoleni, albo nie."
- M.Malicki

katerek
Masakrator
Posty: 2980
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

eliah91 pisze: Wiesz ważna jest też cena takich modeli. Mogę tylko ocenić modele do undead'ów, bo je akurat posiadam.
To prawda że szkiele GW są leprze. Tylko że ceny mantica są wręcz śmieszne. Za 160zł kupiłem 60 szkieli za tą samą cenę posiadał bym 25 szkieli GW. Hmmm... ciężki wybór :wink: .
Na bardzo wysoką jakość modeli mogą pozwolić sobie ludzie grający mało liczebną armią. Początkujący gracz VC musi wydać naprawdę duże pieniądze (pomińmy tu temat jednej rączki wystające z ziemi robiącej za zombie). A jakościowo undeady mantica bardo się nie różnią od swoich kuzynów GW, które za swoją cenę powinny być raczej robione z platyny albo białego złota.
Mnie bardziej chodzi o to że dla mnie jako osoby która zbiera i gra w WFB (de facto mam chyba jedną z liczebniejszych armii bo OnG) średnio interesuje czy polityka jest agresywna czy nie bo nie jest to argument jakim kieruję się przy wyborze modeli. Cena ma jak najbardziej znaczenie ale zawsze musi iść w parze z odpowiednią jakością modeli.
Moje zdanie jest takie że o ile pod względem cen Mantic jest bezkonkurencyjny w stosunku do GW to jakość modeli już taką konkurencją nie jest. Elfy w ich wykonaniu to jest porażka.
Nie neguję ich wkładu w konkurencyjność rynku jednak wydaje mi się że trzeba trochę poczekać zanim będzie można powiedzieć, że są konkurencją dla GW. Bo już było wiele takich firm które istniały 2 może 3 lata i odchodziły w niepamięć.
Zapewne kiedy pojawią się OnG w Manticu sam się skuszę jeśli będą wyglądały przynajmniej tak jak ich ghoule.
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Chuck Norris
Posty: 508
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Don_Silvarro »

Heh, czyli już wiem o co chodzi - Mantic dalej pokutuje za to, że wydał elfy w nieszablonowym designie :)

Niestety niesłusznie, rozumiem, że może się nie podobać imaż tej rasy (albo krasnali) wg. Mantica, ale zarzuty nt. jakości uważam za niesłuszne - jakość produkcyjna figurek Mantic Games jest porównywalna z Games Workshop, a nierzadko przerasta jakość nawet najnowszych zestawów GW. Zwłaszcza, jeśli weźmiemy się za porównanie produktów tego samego kalibru, czyli figurek 3-4 częściowych - tutaj Mantic jakością kładzie na łopatki Gejłorkszopowe Clanraty czy Demonice.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

katerek pisze:Znam inne firmy które nie mają tak "agresywnej" kampanii (albo nie słyszeliśmy o niej) a mają o niebo lepsze lalki i też z plastiku.
W tej skali? Zarzuć jakieś linki, pomóż kolegom figurkowcom!
katerek pisze:średnio interesuje czy polityka jest agresywna czy nie bo nie jest to argument jakim kieruję się przy wyborze modeli.
HAHAHAHAHAHAAHAHAHAHA
To może poczytaj trochę o podstawach psychologii, marketingu i sprzedaży.
katerek pisze:Bo już było wiele takich firm które istniały 2 może 3 lata i odchodziły w niepamięć.
Robiące w plastiku figurki 28mm fantasy? Ponownie proszę o nazwy.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

katerek
Masakrator
Posty: 2980
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Poczekajmy aż będzie miał tak liczny asortyment co GW wtedy zobaczymy czy nadal będzie trzymał jakość.
U każdego producenta można znaleźć perełki i gmioty, ale sorry jeśli na 3 wydane armie 2 są raczej średnie żeby nie rzec słabe to o jakiej konkurencji mówimy. Konkurencją będą wtedy jeśli wydadzą ileś tam armii (bo nie sądzę żeby plagiatowali WFB tylko pójdą pewnie swoją drogą) i większą różnorodnością modeli.
Bo skoro już tak roztrząsamy, że te modele są takie a te takie to ja grając OnG uważam że nie są konkurencyjni w żadnym calu, bo nie mogę nic u nich do swojej armii kupić :)
Tomash pisze: HAHAHAHAHAHAAHAHAHAHA
To może poczytaj trochę o podstawach psychologii, marketingu i sprzedaży.
I myślisz że jak poczytam o tym to nagle stwierdzę że "no faktycznie oni muszą być najlepsi" proszę Cię Vizir też ma agresywny marketing. Dla mnie po prostu nie jest to argument, który mnie skłania do kupna konkretnego produktu, może do Ciebie ale ja wolę jednak skupić się na modelach a nie na kampanii reklamowej producenta.
Jak już przywołujesz bzdety o czytaniu fachowej literatury to pewnie sam jej nie czytałeś bo byś wiedział że reklama ma przede wszystkim działać na niezdecydowanych klientów którzy wahają się przy wyborze konkretnego produktu.

http://www.westwindproductions.co.uk też mają ciekawe modele, co nie zmienia postać rzeczy że na pewno niektóre też są lipne, taki już urok tych gier jednym się podoba to innym tamto.
Ostatnio zmieniony 7 wrz 2010, o 14:06 przez katerek, łącznie zmieniany 1 raz.
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

Ergofob pisze:
Don_Silvarro pisze:Zarzuć mi proszę link do innej firmy produkującej figurki fantasy w plastiku, bo jestem bardzo ciekaw :) Chyba, że chodzi o stare jednoczęściówki Grenadiera
No niby jest Caesar, tylko skala ciut insza 8) :
http://www.miniknight.com/caesar.htm
Z tego co pamiętam, mamy jeszcze Zvezdę zza naszej wschodniej granicy - z m.in. orkami i szkieletami, http://cgi.ebay.com/Orks-Zvezda-28mm-Ri ... 0518403973
Caesar - tylko real. Armie od różnych nacji starożytnych począwszy na WWII skończywszy.

Zvezda... weź sobie tych gladiatorskich lub spartiackich szkieli do reki... rozsypują się zgodnie ze swoją naturą ponieważ są z tak tragicznego plastiku wykonane... to jest gorszy plastik niż GW sprzed 15-tu lat...

Mantic jest szczególny pod wszystkimi względami ponieważ cena/jakość plastiku wypada zdecydowanie najlepiej... zastanawiam się czy nie zakupić sobie z 60-80 Ghouli i troche Zombich. Szkiele z gruzu e-bay-owego zasiałem wiec jest luz. Mantic również ma ciekawego hell-steedzia - w sensie wingeda który perfekcyjnie się komponuje z figsami z GW na stole także wg. mnie firma jest ok. Niech tylko wydadzą w miarę zbalansowane zasady i naprawdę będzie można popykać :D
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Chuck Norris
Posty: 508
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Don_Silvarro »

katerek pisze: jeśli na 3 wydane armie 2 są raczej średnie żeby nie rzec słabe
Ponawiam: to, że nie podoba Ci się design nie oznacza, że figurki "są słabe".
Caesar - tylko real. Armie od różnych nacji starożytnych począwszy na WWII skończywszy.
A to masz psikusa, bo Ceasar wydał linię fantasy w 1/72 :P Jedyny tego typu produkt w tej skali.

Tu podgląd:
http://www.plasticsoldierreview.com/Sho ... aspx?id=39

Ogółem na fotach prezentują się tak sobie, ale jak na tę skalę chyba dają radę. Chyba sobie sprawię zestaw z bohaterami, będą zajebiaszcze "pionki" bohaterów do różnorakich planszówek fantasy :) No i świetna sprawa do RPG, jeśli używa się map czy siatek przy walce.

Osobiście o Zvezdzie słyszałem, że właśnie jakość jest bardzo dobra, a rozsypują się dlatego, że każdy piechur składa się z kilkunastu części :P Podobno każda dłoń i stopa jest nawet oddzielnie w niektórych zestawach :lol2: Ale orków bym sobie chętnie sprawił, bo AFAIK sa sporo większe od orków GW i może dałyby radę jako ogry :) Szkoda, że ciężko dostać te zestawy, zwłaszcza w ludzkiej cenie (niby w Kamracie są, ale czy faktycznie mają w magazynie - no nie wiem).


Co o marketingu: to ZAWSZE jest argument, którym człowiek się kieruje przy 'wyborze'. Prosta sprawa: jak firma nie ma dobrego marketingu, to jej nie wybierzesz, bo o jej istnieniu i produktach zwyczajnie nie wiesz :P Prosty przykład: jestem pewien, że Warmaster byłby u nas bardziej popularny, gdyby ludzie wiedzieli, że istnieje firma Pendraken, która sprzedaje fantasy 10mm w cenie 1,5Ł za 10 chłopa (wychodzi ca. 20zł za jednostkę do Warmastera, jeśli kleić po 10 na podstawkę). Ale nie wiedzą, bo firma się nie reklamuje, ba, nawet nie mają zdjęć większości oferowanych produktów. Podobnie Ground Zero Games - mają lalki sci-fi praktycznie w każdej skali i w każdym smaku. Sześciomilimetrowy Predator? Nie ma problemu. Jack O'Neill z Gwiezdnych Wrót w 15mm? Jest na stanie, podobnie jak reszta SG-1 i zestaw z Jaffa. Robale wyjęte żywcem z Starship Troopers (ale książki)? Wybierz sobie tylko skalę. Prawdopodobnie potroiliby swoją sprzedaż, gdyby tylko zrobili zdjecie więcej, niż trzem zestawom na krzyż i zorganizowali jakiś konkurs albo pokazali się w Beasts of War, tak jak to zrobił Mantic.

katerek
Masakrator
Posty: 2980
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

No wiesz temat jest odnośnie tego czy firma jest konkurencyjna czy nie a nie na temat jaki zajeb... jest mantic i moim zdaniem nie tylko jakość modeli ale ogólny wygląd ma na to wpływ.
I tak nie podobają mi się w większości ich modele, dlatego uważam, że nie są konkurencyjni do odpowiedników z GW.
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

ODPOWIEDZ