Empire VIIIed

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Re: Empire VIIIed

Post autor: Blaesus »

O! Tak więc gdy celujemy w coś czego nie widzimy, możemy odjąć bs załogi, gdy wyskoczy Hit! :)

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Zupełnie z innej beczki. Czy ktokolwiek wczytywał się w ustęp opisujący Imperium w nowym Rulebook'u?
Jest tam wzmianka o dwóch rzeczach, które mnie zaintrygowały:
Knights of the Vengful Sun
oraz wzmianka o bitwie, w której do akcji wkracza Karl Franz i jego ochroniarze.

W obu wypadkach jest mowa o jeźdźcach na demi-gryfach.
Jestem ciekaw czy to zapowiedź nowych jednostek.
Podobnych zajawek można uświadczyć w opisach innych frakcji, np krasnoludów.
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

ja jestem pewien że w końcu wprowadzą zakony, jakąś prościutką różnorodność ale wprowadzą, przydałoby się też kilka nowych maszynek, ale nie gołębie #-o , może czołg jeszcze by zmienili, coś w deseń 6-to edycyjnego
Byro : czytałem te ustępy, tylko aby znów nie przesadzili z wynalazkami, bo to już będzie gwóźdź do trumny tej armii; brakować będzie tylko knechtów na harleyach popylających 20 cali :roll:
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Jasne, ale flying cavalry, nawet w Rare byłaby super moim zdaniem.
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

Co to jest demigryf?! Półgryf? A nawet jeśli to co to takiego?

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Pewno jakaś mniejsza wersja gryfa - coś a'la pegaz, tylko żeby nie było zbyt podobnie do Bretki, to demigryf zamiast pegaz :P
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

czy lancowi rycerze wobec powrotu white wolfów mają jezcze rację bytu? Ich jedyną przewagą nad wilczkami jest sv na 1+ w przeciwieńtwie do 2+ wilków tyle że wilki uderzają mocniej w kolejnych turach walki i walą ostatni zawze.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Demigryf to ten sokoli gryf HE z podstawki :wink:

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

Murmandamus pisze:czy lancowi rycerze wobec powrotu white wolfów mają jezcze rację bytu? Ich jedyną przewagą nad wilczkami jest sv na 1+ w przeciwieńtwie do 2+ wilków tyle że wilki uderzają mocniej w kolejnych turach walki i walą ostatni zawze.
ja na razie testuję opcję inner circli (lance) z razor standard; ten od armour piercing. W innym zestawieniu nie widzę po prostu kawy z lancami; trochę przypomina mi to odwrotną sytuację w 7ed. gdzie nikt nie brał dwuraków a jeśli nawet to już tylko inner circle właśnie. Ktoś już grywał na kawie w tej edycji :?:

co do demigryfa, może zrobią takiego potworka dla naszych herosów, bo nie chce mi się wierzyć, że nagle nasza armia ma dostać tak mocną jednostkę (pewnie i drogą); lepiej niech przywrócą magic banner na GS-ach plus jakieś upgrady dla knechtów :mrgreen:
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Murmandamus pisze:czy lancowi rycerze wobec powrotu white wolfów mają jezcze rację bytu? Ich jedyną przewagą nad wilczkami jest sv na 1+ w przeciwieńtwie do 2+ wilków tyle że wilki uderzają mocniej w kolejnych turach walki i walą ostatni zawze.
[-X To nie wilki tylko jacyś rycerze z great weapons. Wilki używają młotów kawaleryjskich :wink:
Fajnie gdyby ta broń powróciła w przyszłym podręczniku Imperium [-o<


I odp na Twoje pyt to lanca do lamusa (niestety).
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Awatar użytkownika
ainuin
Chuck Norris
Posty: 473

Post autor: ainuin »

Patrząc na core stwierdzam, że Swordsmen są całkiem niezłą piechotą, problemem ich jest jedynie siła, pancerne jednostki się od nich odbijają. Rycerze to chyba tylko z dwurąkami ponieważ i tak mają I 3 więc szału nie ma.

Rozmyślam również opcję outridersów/ pistolierów jako ochrony parku maszynowego.

Zatrzymując się na specialach uwagę zwracają "biczownicy" ale tylko w opcji core, w sumie inicjatywa u nich zasysa ale korbaczami potrafią przywalić w pierwszej turze po kościstych dupskach.

Koniec marudzenia. Zabieram się za robienie papamobila, ponieważ edycja 8 wygryzła generała na gryfie dosłownie i w przenośni.

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2150
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

dziik pisze:Rozmyślam również opcję outridersów/ pistolierów jako ochrony parku maszynowego.
Jedynie za jakimś oddziałem piechoty bo maja wtedy hard cover, inaczej w czasach 60 łuczników i innych strzelców są beznadziejni.
Do ochrony parku maszynowego wole tradycyjnie kuszników i oddział halabardników. Tyle wystarcza, bo wiecej nie dojdzie.

Awatar użytkownika
olo1
Mudżahedin
Posty: 260

Post autor: olo1 »

Ja ostatnio myśle o oddziałach 20 halabardników fcg do ochrony maszyn( I nie tylko). Imo mają potencjał ,ustoją wiele oddziałów i zajebiście sie nadają do blood and glory :D .

Awatar użytkownika
ainuin
Chuck Norris
Posty: 473

Post autor: ainuin »

coś za maszynami na tunnele by się przydało... lub dżordzą niespodziankę

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2150
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

za maszynami jest krawędź

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

Ok panowie... teraz stary weteran spyta się o co biega... bo najwyraźniej słowa młodzieży do mnie nie docierają

Co to jest:
blood and glory? (rozumiem co to znaczy dosłownie, ale przekład na WFB?)
dżordza niespodzianka?

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

blood & glory, to najbardziej ZŁYYYY scenariusz z dostępnych w podręczniku
o co biega w tym, strefy rozstawienia są powiększone, pomiędzy armiami jest tylko 18", od krawędzi bocznych skrócone o 9"; gra toczy się o tzw. break pointy, jak to wygląda: za każdy pełny 1000 pts. armia ma poziom złamiania 1, przy grze na 2900pts. poziom złamania to 3; punkty złamania to nic innego tylko sztandary, każdy sztandar to 1 punkt, BSB jeden a Generał wart jest 2 punkty. Gra toczy się o doprowadzenie armii przeciwnika do punktu złamania lub niżej (jak w przykładzie 3); gra kończy się automatycznie z chwilą doprowadzenia do złamania; tak więc jak widzisz posiadając tylko BSB i Generała, ewentualnie jakiś sztandar, wystarczy obstrzelać dany oddział i wyeliminować jeden sztandar a przeciwnik może odnotować przegraną 0:20 nawet w pierwszej turze
Aby w miarę sensownie zagrać trza mieć punktów złamania ok. 6-7, przy rozpach na 2500-2900, to już zaobserwowaliśmy na Narbutta na turach.
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

Ok Helion, wielkie dzięki :) Wystarczyło mi podać tylko, że to jeden ze scenariuszy, ale dziękuję za pomoc...

No i o co chodzi z tą "dżordzą niespodzianką"?

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

chyba o gorgera z ogierów biega, ale też starej daty jestem
ja miałem problemy z Woch-em, jak ktoś zaczął mówić surfer czy coś w ten deseń, więc wkurzyłem się i każdy typ na dysku to po prostu "dyskietka" :wink: połowa ludzi i tak nie wie że coś takiego istnieje/istniało
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Xeratus
Wałkarz
Posty: 69

Post autor: Xeratus »

była jakiś czas temu rozpiska z generałem na pegazie ponoć fajnie złożonym:) i gdzieś mi znikła :/ ktoś pamięta, parę dni temu tu chyba było :)

ODPOWIEDZ