9th Age

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Qsownik
Chuck Norris
Posty: 397
Lokalizacja: Swarzędz/Poznań

Re: 9th Age

Post autor: Qsownik »

Chyba na 40x40mm.

Chciałbym zobaczyć bossa w zbroi ale w innych kolorach, co tak się uparli na ten żółty! Jako oddział ich nie widzę - może tylko pojedyńczo jako Iron Orc Warlord.
Ciekawe na jakiej podstawce jest Maw-Krusha?

Glemigobles
Wałkarz
Posty: 78

Post autor: Glemigobles »

O ja nie mowię zeby ich kupować i używać ;) Moja armia trzyma sie sztywnych zasad "nic po 94" ;) ale drażni mnie fluff do biganów w którym jak wszyscy wiemy jest to kasta z ktorej rekrutują sie bossowie aż po warbossow, maja najlepszy sprzęt itp a na papierze sa po prostu boyzem ze statsami na 4. 9th mogłoby to zmienić - choćby dać ten zasrany dwurak. W 4/5ed była taka opcja. Niech juz czarnuchy bedą jedynym oddziałem piechoty z ha ale moglibyśmy mieć możliwość dodania w corach piechoty z gw. A skoro teraz wyszły te bigany/nobsy do aos to jest podkładka zeby to zrobić nie dodając zupełnie nowej jednostki.

Nowa wrona jest z tego co widze na tych owalnych bydlakach co stardrake i archaon? To chyba cos wielkości podstawki do kolosów w warmahordach.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Qsownik pisze:Chyba na 40x40mm.

Chciałbym zobaczyć bossa w zbroi ale w innych kolorach, co tak się uparli na ten żółty! Jako oddział ich nie widzę - może tylko pojedyńczo jako Iron Orc Warlord.
Ciekawe na jakiej podstawce jest Maw-Krusha?
owalnej. Niestety. Ale licze ze bedzie rozmiarow arachnaroka
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Qsownik
Chuck Norris
Posty: 397
Lokalizacja: Swarzędz/Poznań

Post autor: Qsownik »

-Qc- pisze:owalnej.
No co ty nie powiesz. Chodziło mi raczej o wymiary :P

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Nikt nie wie :D bedzie w sobote na GW
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Glemigobles
Wałkarz
Posty: 78

Post autor: Glemigobles »

Coś sie tu jeszcze dzieje? Miały byc zmiany, zamykane booki, a dzieje sie...niewiele :(
Boje sie ze cisza tutaj potwierdza ogólnoświatowe zle prognozy ze nerdentuzjazm spalił słomę i wiecej niż jest z tej 9th nie bedzie :(
Czy sie mylę?

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

ja tam cisnę :D 7 maja 14-15 maja dla wfb i morka i gorka.

Orki OP trzeba grać. Na szczescie ślivek poległ i mam niezbalansowana mocna ksiazkę ^^
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

ślivek
Kretozord
Posty: 1661

Post autor: ślivek »

Oj tam oj tam poległ :D Nie wszystko zgodnie z planem poszło ale sporo się udało. Nie było moim celem też pogrążenie tej książki by była niegrywalna przecież!

@Glemigobles - zadziało się tyle, że jest ostateczna wersja. Orcs&Goblins mają najlepiej zbalansowanego booka od dawna a i według wielu - jednego z lepszych na tle innych co też się dawno nie działo (kiedykolwiek? ktoś pamięta takie czasy?).
Mimo to - graczy jak na lekarstwo póki co.
Liczę, że się rozrusza to nasze zielone tałatajstwo bo nie ma kto testować różnych złożeń.
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

ślivek pisze: Nie było moim celem też pogrążenie tej książki by była niegrywalna przecież!
Obrazek
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Glemigobles
Wałkarz
Posty: 78

Post autor: Glemigobles »

O faktycznie! To trzeba było mowic ;)
Od razu pytanie - wywern nie ma innate save'a?
Rozumiem ze mantykora nie ma
ale wrona?

Awatar użytkownika
Jeżus
Wodzirej
Posty: 694
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru - Warszawa

Post autor: Jeżus »

Glemigobles pisze: Od razu pytanie - wywern nie ma innate save'a?
Rozumiem ze mantykora nie ma
ale wrona?
Nie no gościu daj pokój... przecież wtedy jeszcze ktoś by ją wystawiał :lol2:
Kalesoner pisze:Mi się temat podoba. Nie wiem o co wam chodzi. Poczytalbym co ma jeszcze Glonojad do napisania.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Jeżus pisze:
Glemigobles pisze: Od razu pytanie - wywern nie ma innate save'a?
Rozumiem ze mantykora nie ma
ale wrona?
Nie no gościu daj pokój... przecież wtedy jeszcze ktoś by ją wystawiał :lol2:
bluffers hel nie dla LT ją zabija :P
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

ślivek
Kretozord
Posty: 1661

Post autor: ślivek »

Teraz za to jest sporo tańsza! Mimo wszystko mógłby kto stestować jakieś mniejsze lub większe luftwaffe.
Wszak feral orc chief to wyverna za 180 punktów. Może ktoś zaszaleje i weźmie za dodatkowe 50 Axe of Aporcalypse i Potion of Swiftness. Albo jakieś Plates of Tuktek. Albo jakiś WyvernLord.
Różnych złożeń jest masa. Naprawdę dziwi mnie taka niechęć do próbowania nowości. Skłądajcie armylisty! Piszcie raporty!
Obrazek
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

ale sa rydwany slivek :D
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

paulinka17
Kretozord
Posty: 1759

Post autor: paulinka17 »

Spokojnie Panie Ślivek. Kminienie się odbywa w kuluarach.
Ja się nie wypowiadam na głos bo nie znam pozostałych książek. Powoli może zacznę nadrabiać.

Wszystko zdaje się nadawać do gry. Mam mnóstwo rozpisek od herohammera po eko herosów goblinskich.
Na papierze pomidory są OK, trolle są OK, Ironi też. Grałem na kawalerii, teraz potestuję manglery i hopperów. Rydwany bardzo dobre... Pająki wszystkie spoko.

Gobliny trochę odstają przez zmianę zasad, dzięki której zawsze można bić w oddział. Maszynki moim zdaniem biedne, ale nigdy nie umiałem nimi grać. Magia mam nadzieję, że wszędzie plewna, ale muszę doczytać.

Przydałaby się ekstra nagroda w Szczyrku dla najlepszego orka po pierwszym dniu. To zawsze motywowało graczy.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

To co, jakis zjazd warbossow? mozna sobie zrobic inside bet o flache (wygrasz to od rzu zlapiesz dwie :D)

Kto cisnie na szczyrk?
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Glemigobles
Wałkarz
Posty: 78

Post autor: Glemigobles »

No jest tani...w sumie nigdy nie jest tanio i dobrze ;)

Awatar użytkownika
MarkusNord
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 45

Post autor: MarkusNord »

Mam pytanie odnośnie jednostek Gnasher Herd. Czy w zasadach 9'th age istnieją poganiacze jak w starym battlu? Czy tutaj pomidorki biegają sobie samopas i nie potrzebują zewnętrznej kontroli?

paulinka17
Kretozord
Posty: 1759

Post autor: paulinka17 »

Biegają same.

Zwróć uwagę, że nie są już piechotą. To ma sporo plusów.

Trubas
Falubaz
Posty: 1294
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Trubas »

Którzy warbossowie wybierają się do Szczyrku by walczyć o miano najlepszego? Chwalicie się dawać rozpy!
Jeżus pisze:Trubas okazałeś się mieć większą choppę, więc masz swoją nagrodę:

Zawsze chciałem być w Nemezis :(
Obrazek

ODPOWIEDZ