Rozpiski elfów

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

Zablokowany
Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

dałeś rospiske na takie format że trudno ją ocenić(mało kto gra na takie)Ale pierwsze co się rzuca w oczy to 2x10 lorenów,zmienić na 2x10 łuczników albo na dużych spirmanów,no i ja bym zagrał magiem z seerstafem a nie noblem.

Awatar użytkownika
Caledor
Wałkarz
Posty: 90

Post autor: Caledor »

magiem? na 600 jeden czar? szczerze w to wątpie jak ty to widzisz aha lothoreni wiem że to nie najlepsze ustawienie ale ja kieruje sie zasadą by mieć przyjemnośc z gry ale powiedz jak to widzisz z magiem???

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

Mag 2lev z seerstafem-165
10 łuczników-110
11 swordmasterów banner of sorcery-225
bolt thrower-100
na szybko wymyśliłem,swordów na te pkt mało co ojedzie(i co wogóle ma szanse ojechać),a do tego masz jak na taki formacik solidne strzelanie,a magikiem wybierasz 2 czary które na 3+ rzucasz na 2x 3 kościach,czyli jeszcze mocno z magi pieprzniesz.

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

Na 600 pkt i zasady Border Patrol czyli heros max za 125. Jak nie na patrol to bym gral na magu z silver wandem + RoF Czyli biezemy Lore of fire i tyle. Albo wpuszka te k6s4 albo inny czar i dispeluje bounda 2k6s4 i poprostu + lucznicy i bolt i nic nie ma prawa dojechac albo marne resztki które zjemy SM'ami. Cholera trzeba tak kiedys zagrac.

Awatar użytkownika
Caledor
Wałkarz
Posty: 90

Post autor: Caledor »

no tak to oczywiście ja miałem na mysli patrola więc troch się zdziwiłem mag na patrolu u hajów nie wypala (ale i tak go wypróbuje)

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

teraz sam mag na 1 lvl kosztuje 100 pkt. + jakis przedmiot do 25pkt i wychodzi jedno wielkie nic bo zdispeluje ciebie samymi koscmi armijnymi.
Choc w sumie mozna by bylo mu dac silverwand + jawel of the dusk i moze wyjsc nawet fajnie. Choc polowe czarow zdispeluje nam swymi koscmi my nadal mamy 4 kosci.

Awatar użytkownika
Majones
Chuck Norris
Posty: 480

Post autor: Majones »

Silverwand i jewel to 2 arcany więc nie można

Awatar użytkownika
Caledor
Wałkarz
Posty: 90

Post autor: Caledor »

niestety

Awatar użytkownika
Majones
Chuck Norris
Posty: 480

Post autor: Majones »

Chociaż... Koledzy już tu pisali że elfy mogą miec "any magic item up to 50pts." co nie?? Choc wszyscy mowią że to nie prawda (ja również tak sądze), ale jest ciekawa rzecz na stronie US GW
http://uk.games-workshop.com/highelves/themed-armies/3/
jest tam dragon mage of caledor wyposażony w dwa talizmany.... MOże to jednak ci drudzy koledzy mieli racje??
(pomijając już fakt że ktoś też tu mówił że na stronkach GW są ogromne błedy, np. w koszcie dragon maga nieuwzględnili upgradu do 2lvla)

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8173
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Majones pisze:Chociaż... Koledzy już tu pisali że elfy mogą miec "any magic item up to 50pts." co nie?? Choc wszyscy mowią że to nie prawda (ja również tak sądze), ale jest ciekawa rzecz na stronie US GW
http://uk.games-workshop.com/highelves/themed-armies/3/
jest tam dragon mage of caledor wyposażony w dwa talizmany.... MOże to jednak ci drudzy koledzy mieli racje??
(pomijając już fakt że ktoś też tu mówił że na stronkach GW są ogromne błedy, np. w koszcie dragon maga nieuwzględnili upgradu do 2lvla)
str 121 RB :) na stronach GW sa błedy :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

No i he mają odwołanie w swoim booku do zasad rulebooka

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

a spójrzcie na tego cudownego Nobla

http://uk.games-workshop.com/highelves/themed-armies/2/

rzeczywiscie jak ktoś tam napsiał, HE na stronie GW zostąły zrobiona na odp...ol się
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

Niedosyć że rospiski do dupy to jeszcze nielegalne,ehhh

Attar
Wałkarz
Posty: 57

Post autor: Attar »

Witam wszystkich. Dopiero zaczelem sie interesowac Warhammerem i dzieki Mark of Chaos zdecydowalem sie na HE.

Teraz tylko musze jakos znalezc sobie odpowiednia dlka mnie konfiguracje armii, jak na razie wyglada ona tak:

Hero

1 Prince, General, White Sword, Armour of Caledor, Guardian Phoenix

1 Mage, Magic Level 1, Dispel Scroll, Dispel Scroll


Core

10 Archers, Longbow

18 Spearmen, Spear; Light Armour; Shield; FCG


Special

5 Ellyrian Reavers, Spear; Light Armour; Musician

6 Dragon Princes, Barding; Lance; Dragon Armour; Shield; Banner of Ellyrion, FCG

1 Lion Chariot of Chrace

1 Lion Chariot of Chrace

11 Swordmasters, Great Weapon; Heavy Armour; FCG

12 White Lions, Great Weapon; Heavy Armour; Lion Pelt; FCG


Rare

1 Repeater Bolt Thrower

1 Repeater Bolt Thrower

1 Great Eagles

1 Great Eagles


Casting Pool: 3
Dispel Pool: 3
Models in Army: 74
Total Army Cost: 1999

Jakos nigdy nie przepadelem za wymachiwaniem lapkami, laskami itd dlatego wzielem tylko jednego maga do noszenie DS.

Reszta jak widac a co do Lion chariotow to wybaczcie ale sie w nich zakochalem, wiem ze to tylko rydwany ale w szarzy wyplacaja 7-12 atakow z sila 5 no jak dla mnie cudo.

Orly i fast powinnien rozwiazac dosyc predka nadmierna ilosc strzelajacych maszyn przeciwnika. Lucznicy sami moga jakiegos fasta na klate zeby ochronic RBT a reszta huzia na juzia jazda i do przodu.

Prosze o opinie.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Rozpiska ok, ale ja dałbym swordmasterów 2x7, wypłacaliby 15 ataków, trafiają na 3, ranią na 2/3, jak weźmiesz na dowódce przedmiot który pozwala przeżucac nieudane trafienia i zranienia, to mało co wytrzyma konfrontacje z nimi(w walce ze zwykłą piechotą potrafią wbic 12 woundów)

Awatar użytkownika
PAWLAK
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: PAWLAK »

Ile noew HE mogą mieć core'ów na mniej zin 2000?? Bi nie gram HE a chciał bym wiedzieć.

Artemis
Chuck Norris
Posty: 495

Post autor: Artemis »

1+

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

tak myślałem nad sensem wystaiwenia dwóch smoków i wreszcie doszedłem do jakiś ciekawych rozwiazań aby zagrać na star dragonie i dragon magu, ale to gdzieś od 2500 byłoby ciekawe, jednakże na troszke mniej kto wie a wiec do rzeczy:


Prince
-Star Dragon
-Lance,
-Loremaster,s Cloak
-Armour of Caledor
-The Amulet of light

Dragon Mage
-silver wand
-2x scroll

mamy dwa smoki :D i przyjemną ochrone magiczną gdyż to najważniejsze jest zabezpieczone przed magią niemalze w 100%, gorzej jest w wlace i przeciw strzelaniu bo tylko save na 2+ no ale aby najpierw trafić w gościa trzeba rzucić 5+ wiec poniekąd ward jest ;) , do tego model ma magiczne ataki. Dragon mage standardowa opcja z dwoma scrollami aby strzec reszty armi no i gdzieś BoS. Pozostałe siły to w więskzosci princeski i fasty, zaś wazne jest też mieć silny ostrzał w granicach 3 bolców i 2 oddziałów łuoli (czyli taki standard). Mysle, że to moze być dosc ciekawe...



Drugą myślą jest dwóch magów na smokach, obydwoje na sun dragonach.

Arcymage
-sun dragon
-seer
-guardian phoenix
-2xscroll

Dragon Mage
-silver wand
-2x scroll bądz jeden scrol na power stona


daje to mocną magie, koszty nie są aż tak wygurowane, a przy mocnym ostrzale 3 bolce i 2\3 oddziały łukoli, taka kontra jest naprawde świetna sprawą, można zaoszczędzic w zasadzie na princeskach, wstawiając tylko jeden oddział. taktyka defensywwna...
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

Moim zdaniem opcja arcymaga na smoku to porażka,dragonmag pewnie i tak po pewnym czasie padnie(nasza głowa aby się spłacił)ale już arcymag i mag na smokach,armie z mobilnym strzelcami/czarodziejami zjadają taką armię,bo nagle są 2 DD O_O!
Przykłady-skaveni z elektrykami,manflayersi,de z kuszami na fastach,lizzardmani z terkami i ich oszczepami,zieloni ze stopkami,to są chyba najgorsze rzeczy jakie mogą spotkać dragonmaga,niemówiąc o arcymagu.Przed resztą można się pozasłaniać,tudzież wylądować w runiach,czy stykać się z domkiem.

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

kosa lord bez warda od wszystkiego jest plewnym lordem moim zdaniem. Wystarczy zagrac na orki na 6 spirczakach i ciebie nie ma. Jakikolwiek canon i tez bye.

Zablokowany