Pytania początkujących i niepewnych

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

Zablokowany
Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Nie wiem skąd się wziął pomysł z oblewającą 1, ale w rulbuku dotyczyło to chyba zwykłych sejwów.
Ward to też save.
Ale czepianie się tej jedynki, to jak pomysły, że annoyance of netlings nie działa, bo przecież w rulebooku jest tabelka, jak się trafia.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Druchii
Kretozord
Posty: 1878

Post autor: Druchii »

Ja sie tej jedynki nie czepiam, tylko chcialem wiedziec jak wy gracie i jakie jest wasze zdanie...
Mi sie to Ritchie takie klarowne nie wydawalo....w rb jest zapis,ze jedynka zlewa do wszystkich save'ow...wiec czemu pendant mialby byc wyjatkiem...

Awatar użytkownika
Druchii
Kretozord
Posty: 1878

Post autor: Druchii »

Przepraszam,ze nie jestem wszechwiedzacy tak jak Ty lohost...Widzisz, dzial po to sie nazywa "pytania poczatkujacych i niepewnych" zeby w nim takie pytania zadawac...Wiec zachowaj swoje tanie komentarzyki dla siebie... :/

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

lohost weź się za bardzo nie czepiaj kolesia, bo w "rynsztoku sędziowskim" też bodajże były takie pomysły :P

Zauważyłem bardzo ciekawą rzecz, przeglądając ów wyżej wymieniony dział. Paru sędziów nie wskazując palcem, w ogóle nie zajrzało do AB, DE :P A się kłócą... gdyby ktoś zajrzał do booka to by np: wiedział, iż :
target one enemy unit visible to the caster within 24". The spell inflicts 3d6 ws4, s4 close combat attacks upon the target. One of these attack can be allocated against each character end champion in the unit.
To ja od razu zadam swoje pytania:
Jak będzie wyglądała walka tego czaru z maszyną i załogą.
Jak będzie wyglądała walka z pojedynczym modelem.

Awatar użytkownika
Torres
Wodzirej
Posty: 675
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Torres »

Dla mnie to jest oczywiste.
Pojedyńczy model dostaje 3d6 ataków i tyle.
A jeśli idzie o maszynę to wszystkie hity idą po załodze.
Nie wiem nad czym się tu zastanawiać...

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

A widzicie. Nie dla wszystkich jest to jasne.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Torres
Wodzirej
Posty: 675
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Torres »

Nienawidziłem na studiach Logiki ale wydaje mi się, że każdy powinien przejść jej kurs, najlepiej połączony z umiejętnością czytania i angielskiego. Wtedy jedynymi problemami byłyby głupie, sprzeczne FAQi :/

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

A jeżeli w załodze maszyny, będzie siedział sobie hero, to ile on ran może otrzymać ?

Warto zapytać, aby nie było nieścisłości :P

Awatar użytkownika
Ritchie
Wodzirej
Posty: 710
Lokalizacja: Provinz Posen

Post autor: Ritchie »

Jankiel pisze:A widzicie. Nie dla wszystkich jest to jasne.
No niestety. . .
"weź ten miecz i odnieś go swemu panu, niech go uważa za znak zwycięstwa i niech przyśle cesarzowi, swemu przyjacielowi, by się dowiedział, że może wyśmiać zabitego nieprzyjaciela albo opłakiwać krewnego"

Widukind z Korwei, Kronika Saska

Awatar użytkownika
Fingor
Chuck Norris
Posty: 524
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Fingor »

Bo zapis jest niejasny. Ale na logikę powinno działać tak, jak pisze Torres.
Arabesca - Dark Fantasy, Epic Action
Nietykalny pisze:Lakieru pernamentnego ( permanentny znaczy co innego)
:roll:

Awatar użytkownika
Ritchie
Wodzirej
Posty: 710
Lokalizacja: Provinz Posen

Post autor: Ritchie »

Fingor pisze:Bo zapis jest niejasny. Ale na logikę powinno działać tak, jak pisze Torres.
Napis jest niejasny, ale jak dla mnie mamy dwa wyjścia przy pojedynczych postaciach:

a) wszystko idzie w pojedynczą postać bo uznajemy, że nie jest bohaterem w unicie - jak dla mnie to wykładania zdroworozsądkowa i powiedzmy, funkcjonalna. Nie wydaje mi się aby w zamyśle twórców zasad było inaczej.

b) Jeden atak idzie w postać, a reszta w unit - czyli w postać. Tak jak pisał Jankiel. To jest z kolei logiczne.

W ogóle to strasznie żałosne wydaje mi się to, ze niektórzy na LS wypowiadają się i głosują w sytuacji, w której nawet nie czytali Ab. . .
"weź ten miecz i odnieś go swemu panu, niech go uważa za znak zwycięstwa i niech przyśle cesarzowi, swemu przyjacielowi, by się dowiedział, że może wyśmiać zabitego nieprzyjaciela albo opłakiwać krewnego"

Widukind z Korwei, Kronika Saska

Awatar użytkownika
Torres
Wodzirej
Posty: 675
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Torres »

Jeśli w maszynie jest hero/champion (inżynier krasnoludzki) to jeden atak po nim a reszta po obsłudze.

Ritchie: Te dwie opcje, które podałeś to to samo :)
Na forum po prostu Jankiel próbował zobrazować sytuację...

Awatar użytkownika
Ritchie
Wodzirej
Posty: 710
Lokalizacja: Provinz Posen

Post autor: Ritchie »

Torres pisze:Jeśli w maszynie jest hero/champion (inżynier krasnoludzki) to jeden atak po nim a reszta po obsłudze.

Ritchie: Te dwie opcje, które podałeś to to samo :)
No właśnie o to chodzi :D


Ogólnie to nie rozumiem tego gadania.


Dla mnie ten zapis jest jasny i logiczny i nie ma się tu o co kłócić.

Woundy na wsie bez randomizacji w maszynę, gdy jest bohater lub champ w unicie (nawet w maszynie) to jeden wound w niego może iść, podobnie na smoku. Jak bohater jest samotny to wszystko idzie w niego.

Śmieszą mnie dyskusje na ten temat.
"weź ten miecz i odnieś go swemu panu, niech go uważa za znak zwycięstwa i niech przyśle cesarzowi, swemu przyjacielowi, by się dowiedział, że może wyśmiać zabitego nieprzyjaciela albo opłakiwać krewnego"

Widukind z Korwei, Kronika Saska

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Tylko Black Horror nie wymaga "visible to the caster" ? Czy są jeszcze jakieś, takie miłe czary ?

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Te dwie opcje, które podałeś to to samo
W efekcie tak, ale nie w założeniach :)
gdy jest bohater lub champ w unicie (nawet w maszynie) to jeden wound w niego może iść, podobnie na smoku
A czy bohater na smoku to bohater w oddziale? Przecież to jeden model - gdzie jest reszta oddziału?
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Ritchie
Wodzirej
Posty: 710
Lokalizacja: Provinz Posen

Post autor: Ritchie »

ok. . . bohater na monsterze to faktycznie jedyna niejasna rzecz. Po przemyśleniu sprawy stwierdzam, że mogą iść w niego wszystkie ataki.

Jestem przekonany, że założeniem zasady było to by oddziały dawały ochronę bohaterom, a nie to żeby pojedynczy bohater lub bohater na monsterze dostawali pojedynczy atak.

Tak się zastanawiam nad sytuacją:

oddział pięciu goblinów z championem. Jeden atak wchodzi w championa, a reszta w oddział. Champion od ataku nie pada, ale reszta ataku wycina cały oddział. Jak dla mnie champion w tym przypadku też spada. Jak w combacie. . . chyba tak jest, nie ? :P

I tak samo z pojedynczym bohaterem. Od pierwszego ataku nie spadł. . to reszta wchodzi w oddział i też może go zdjąć bo on jest oddziałem i bohaterem zarazem.
"weź ten miecz i odnieś go swemu panu, niech go uważa za znak zwycięstwa i niech przyśle cesarzowi, swemu przyjacielowi, by się dowiedział, że może wyśmiać zabitego nieprzyjaciela albo opłakiwać krewnego"

Widukind z Korwei, Kronika Saska

Awatar użytkownika
Torres
Wodzirej
Posty: 675
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Torres »

Co do goblinów: Nie, reszta hitów jest zmarnowana.
Co do smoka: Rzeczywiście jedyna delikatnie zagmatwana kwestia...
Uważam, że obydwie interpretacje są w miarę logiczne.
Najlepiej byłoby znaleźć kompromis i stwierdzić, że randomują się jak przy strzelaniu, ale przecież logiczne kompromisy nie są w duchu zasad tej gry :P

Stawiałbym mimo wszystko na to, że jeździec - jeden hit, reszta po smoku.
I tak... Wyjaśniam to sobie fluffowo :P

kalinus
Pseudoklimaciarz
Posty: 31

Post autor: kalinus »

skorzystam z tego topicu.

Nie widzialem nowego AB bo wszystkie sie wyprzedaly i nie bardzo wiem jak armie rozbudowywac.

Narazie mam nowy klocek Cold one.

Co dalej... klocki warriorow , kusz , DR , BG (ilu) bolce , jakich bohaterow wziasc.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

DR i harpie. Co najmniej 10 z każdego, potem możesz mysleć dalej - najlepiej pograj na jakichś proksach i zobacz, co Ci najbardziej pasuje.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

kalinus
Pseudoklimaciarz
Posty: 31

Post autor: kalinus »

DR dawac 4 + muzyk , czy jakas inna kombinacja

Zablokowany