Figurki Ignis & Rakso - 23.08.16

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Re: Figurki Ignis & Rakso - 10.09.09 - Mengile WIP

Post autor: szczurek »

skora jakaś taka wampirza :wink:
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

słyszałeś kiedyś o drowach? ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
gildor_
Mudżahedin
Posty: 239
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: gildor_ »

Ładne.
DE to fajne figurki pod nmm'a troszkę fotka przeszkadza w ocenie więc ja się wstrzymam :P

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Jak zwykle =D> , powala, mimo że nie lubię tych figurek (takie wielkie łapska mają :) ). Pewnie na żywo wyglądają 100x lepiej. W ogóle macie warsztat niezły.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

kolos
Pseudoklimaciarz
Posty: 26

Post autor: kolos »

zdjęcia zdjęciami ale jak by nie ta kiepska próba NMM to modele nawet były by znośne

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4464
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

=D>
Srebrny NMM fajnie wygląda, tylko złoty ciągle niedopieszczony :)

Awatar użytkownika
Ignis
Chuck Norris
Posty: 488

Post autor: Ignis »

:) dzieki za wszystkie opinie. Staram się nad złotym pracowac ;) może kiedyś wyjdzie taki jak trzeba.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Skora wypasna - taka jest moja wizja skory DE. Malowanie jak zwykle na wysokim poziomie ,ale jest kilka ale...
Przede wszystkim srebrne nmmy - efektu nmm nie uzyska sie poprzez pociagniecie na karwaszu czy naramienniku 3 kresek bialym na bazowy kolor - tak to ze zdjec niestety wyglada. Miecza sa juz np. duzo lepiej pomawalone.
No i troche moze moje subiektywne odczucie - wlosy sa miejscami troche za jasne.
Ogolnie praca jak zwykle mila dla oka :)

Awatar użytkownika
Ignis
Chuck Norris
Posty: 488

Post autor: Ignis »

:) Zbroje nie są wykonane techniką nmm ;) Generalnie chodziło mi o mniej więcej taki efekt, żeby nie były jasne, cukierkowe bo to w końcu DE, więc zrobiłam kilka warstw ciemnych, a potem kilka jasnych, bez przejśc środkowych. Faktycznie na zdjęciu tego nie widac. Fajnie że komentujecie, to daje motywacje do pracy:)

Klops
Falubaz
Posty: 1062

Post autor: Klops »

Z tymi mengilami to wszystko ładnie i pięknie tylko jak się zastanowić to czemu zbroja się świeci(rozjaśnienie do białego), a reszta nie jest tak mocno ścieniowana. Wygląda to dość dziwnie na fotce jakbyś dała czarny, potem codek gray, białypołożony moim zdaniem za dużo w sensie za gruba kreska, nie lepiej tym czarnym founadion, potem codeks gray a na końcu tylko biały, jak jeden z zakonów do eldarów.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Wreszcie skonczyłem remont i wczoraj mogłem siąść do malowania. Na rozgrzewkę poszedł czarownik Nurgla.

Obrazek

Dajcie znać co sądzicie.

Pozdro :)
Obrazek

Awatar użytkownika
marcus_cheater
Oszukista
Posty: 838
Lokalizacja: Karak Drazh

Post autor: marcus_cheater »

:shock: Płaszcz robi wrażenie. :P
"Chcecie ustrzelić na milę goblina, poproście inżyniera o muszkiet, a zapyta, w które oko chcecie trafić."
Kadrin Redmane

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

klops, kolos, vegta studio... mam wrażenie że to jedna i ta sama osoba :badgrin:
a co do nurglowca to mi się tylko nie podoba kolorystyka płaszcza... malowanie spoczko ale ten kolor jakis taki niefajny jak dla nurglowca imo! reszta super rewelacyjna

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Ech, dla mnie to on jest jakiś za czysty. Wolałbym go w kolorystyce brązowo-zielono-zropiałej, ale technicznie jest spoko.
Kefas pisze:klops, kolos, vegta studio... mam wrażenie że to jedna i ta sama osoba :badgrin:
Bo jest wiecznie niezadowolony i się wymądrza? :)
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Kolos to byl Vega i dostal bana. Klops to kto inny , po prostu jakis upierdliwy madralinski ;) Nurglowiec przedni , kolor plaszcza mi sie podoba , natomiast twarz troche ze bardzo zlewa sie z brazowymi elementami. Technicznie bardzo SI.

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Ten gościu kojarzy mi się z prezesem pewnej prawicowej partii. Też taki mały, krągły. :mrgreen:
Ziemko pisze:Kolos to byl Vega i dostal bana.
:badgrin: dobrze mu tak! A myślał, że jest taki sprytny.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Klops pisze:Z tymi mengilami to wszystko ładnie i pięknie tylko jak się zastanowić to czemu zbroja się świeci(rozjaśnienie do białego), a reszta nie jest tak mocno ścieniowana. Wygląda to dość dziwnie na fotce jakbyś dała czarny, potem codek gray, białypołożony moim zdaniem za dużo w sensie za gruba kreska, nie lepiej tym czarnym founadion, potem codeks gray a na końcu tylko biały, jak jeden z zakonów do eldarów.
Bez przesady, to jest chyba dosć konstruktywna krytyka, która nie dość, że dopuszczalna to nie powinna być wrzucana do jednego worka z wypowiedziami zasługującymi na bana.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Jest troche "madralinska" , no ale do wypowiedzi Vegi o "badziewnych , fatalnych , zenujacych" figurkach jeszcze daleko mu brakuje. Spokojnie Debku , zeby dostac bana nie jest tak latwo. No chyba , ze jest sie Vega lub kolejnym jego klonem.

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Spoko Ziemko keep up good work w banowaniu ludzi, którzy nie potrafią zrobić dobrego urzytku z możliwości wypowiedzenia się na forum publicznym.
Co do samych mengili i tego typu prac (tj. figurek pod zamówienie) trzeba wziąć poprawkę, że często malarz realizuje wizję klijenta, która może być różna. Z tego co wiem (a wiem bo tych mengili zmówił mój bardzo dobry znajomy) efekt w postaci właściwej realizacji zamówienia został osiągnięty.
W tym miejscu można sie jedynie zastanowić czy takie figórki powinno się poddawać ocenie i nie pozostawić ich jako pewnego rodzaju reklamę w oddzielnym temacie w dziale "usługi". Jak patrzę na prace Ignis to jestem przekonany, że jest w stanie malować dużo lepiej niż poziom TT i TT+ więc cięzko jej robić zarzut, że coś tam wymaga poprawy. Jakby klijent zamówił poziom "że szczęka opada" to pewnie i cena i poziom prac były by zupełnie inne. A tak proponował bym nie oceniać takich prac wcale lub oceniać ale przez pryzmat poziomu jaki miał być docelowo osiagnięty, a co za tym idzie przez pryzmat czasu, który został w zwiazku z tym poświęcony.
Z mojej strony tj. wcześniej osoby malujacej, a obecnie korzystajacej z usług malaża jakość prac pierwsza klasa. Poziom zdecydowanie ponad powszechnie spotykany TT.
Tak jak już napisałem wcześniej krytyka wyrażona w zacytowanym przezemnie poście zdecydowanie konstruktywna, ale nie wiem czy do końca przystająca do prac wykonywanych pod zamówienie.
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2009, o 00:56 przez Dębek, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
Obrazek

Klops
Falubaz
Posty: 1062

Post autor: Klops »

Bo widzicie, ja nie czepiam się zdolności malarskich, a raczej odczuć estetycznych( np. nurlowiec jest dla mnie w za wielu miejscach rozjaśniany, co generalnie nie wygląda źle, ale uważam że gdyby jego brzuch nie był by rozjaśniony to wyglądało by to lepiej, robi się po prostu taki bajkowy a to w końcu chaos. Obszar brzucha przy skrolach powinien być ciemniejszy).
Mam też świadomość że figurki tu prezentowane nie muszą odpowiadać gustom estetycznym malarzy, w końcu to zamówienia.
A z Vegom to ja nie mam nic wspólnego, poza tym że maziam figurki (aktualnie 3 Vipery eldarskie-malowane na czarno rozjaśniane do białego. Stąd komentarz do mengili.).

ODPOWIEDZ