Pytania początkujących i niepewnych

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

Zablokowany
Awatar użytkownika
Torres
Wodzirej
Posty: 675
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Torres »

Tylko piątki z muzykiem. Nie ma sensu dawać im nic więcej.
Jak masz punkty to kusze ewentualnie, ale to zależy do czego chcesz ich wykorzystywać.
Jeśli do poświęcania to tylko muzyk.
Jeśli masz dla nich jakieś większe plany to warto dodać kusze. Stają się z nimi naprawdę denerwujący.

kalinus
Pseudoklimaciarz
Posty: 31

Post autor: kalinus »

a jako generala kogo wziasc i na czym?

Czy jest jakis model jako BSB?

Awatar użytkownika
Torres
Wodzirej
Posty: 675
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Torres »

Niestety nie ma modelu do BSB. Może gdzieś, za spore pieniądze znajdziesz z 6ed, limitowanego BSB na piechocie...
Jeśli chodzi o dowódcę to wszystko zależy od tego czy bardziej lubisz czarować czy nie.
Może powiesz nam jakie masz założenia armii, co mniej więcej chciałbyś w niej mieć i na jakie punkty to ma być.
Wtedy będziemy mogli lepiej pomóc :)

Awatar użytkownika
Reiko
Mudżahedin
Posty: 212
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Reiko »

Witam, przepraszam za offtop nie zwiazany z zasadami ale potrzebuje pomocy :)
Kolega zbiera Dark Elfy, a na urodziny chcę mu kupić jakąś figurkę w blisterze(do 40zł), tyle, że nie wiem co mu się przyda!
Ma już bolt throwera, 2x Kusznicy, Assasina i Dark Rider'a ktory pewnie bedzie sluzyl za generała :) Jest coś co mu się przyda?

Proszę o pomoc ;)

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »

hmmm, może pieszą czarodziejkę albo Mastera, generalnie teraz wszystko się przydaje więc problemu nie ma że coś złego się kupiło....
jakieś harpie mogą być jeszcze, albo więcej Dark Riderów :roll:

Awatar użytkownika
Ritchie
Wodzirej
Posty: 710
Lokalizacja: Provinz Posen

Post autor: Ritchie »

jak dorwiesz stary blister black guardów (pakowanych po 3) to na pewno będzie to strzał w 10 :P teraz zostały repakowane do pudełek po 5 i kosztują już troszkę więcej niż 40 pln. Blister shadów też byłby ok. . .

Jeśli nie ma nowej czarki pieszej to powinna się przydać.



Jeśli chcesz zaszaleć to tu:
http://www.maelstromgames.co.uk

możesz kupić pudełko plastikowych coków (5 kawalerzystów) za 45 pln w przeliczeniu z funtów - wysyłka za darmo. . . ew pudełko black guardów.
"weź ten miecz i odnieś go swemu panu, niech go uważa za znak zwycięstwa i niech przyśle cesarzowi, swemu przyjacielowi, by się dowiedział, że może wyśmiać zabitego nieprzyjaciela albo opłakiwać krewnego"

Widukind z Korwei, Kronika Saska

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »

ale z Maelstroma trochę poczeka na dostawę....

edit: tak offtopem jeszcze, jaki tam oni mają przelicznik? bo chyba sobie kociołek w końcu sprawię :roll:

Awatar użytkownika
Reiko
Mudżahedin
Posty: 212
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Reiko »

Cold one Knights odpadają bo w przyszłym tygodniu sam planuje sobie kupić ich box ze względu na obniżkę cen.. Też myślałem o czarodziejce. Opłaca siękupować np. te 2 Harpie? Ile ich potrzebuje ogółem na początek? Bo jak potem kupi box Harpii to te 2 odemnie skończą na półce :P

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »

Harpie wystawia się w oddziale 5-20, a żadnych boxów chyba nie ma. Chociaż zastanowiłbym się, wydaje mi się, że będą nowe harpie całkiem niedługo, zauważcie że w AB nie ma żadnego zdjęcia obecnych, podobnie jak chariota :roll:
no i Malekitha i Malusa :P

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Chiriot powinien być nowy, nowe zimne nowy rydwan, ja popełniłem mały błąd bo kupiłem wcześniej dwa stare rydwany trochę dziwnie będą wyglądac obok nowych COK, ale co tam.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
mika
Wałkarz
Posty: 97
Lokalizacja: kreuzburgs elites
Kontakt:

Post autor: mika »

Czy ja wiem czy tak dziwnie? Stare coldy jakos bardziej pasuja do rydwanu niz nowe, przynajmniej moim zdaniem.

Awatar użytkownika
Mike
Mudżahedin
Posty: 343
Lokalizacja: Bastion

Post autor: Mike »

Mam pytanie o Ring of Hotek, w starym podręczniku było napisane, co się dzieje gdy jest dublet 6 a teraz nie ma takiego zapisku, mamy się kierować starym czy jak? W RB jeśli się nie mylę mistcast jest ważniejszy od IF

Awatar użytkownika
Ritchie
Wodzirej
Posty: 710
Lokalizacja: Provinz Posen

Post autor: Ritchie »

Na pewno nie starym. Stary to już pod względem zasad imo makalatura.

Podobno na dwóch szóstkach jest ifka i miskast :P
"weź ten miecz i odnieś go swemu panu, niech go uważa za znak zwycięstwa i niech przyśle cesarzowi, swemu przyjacielowi, by się dowiedział, że może wyśmiać zabitego nieprzyjaciela albo opłakiwać krewnego"

Widukind z Korwei, Kronika Saska

Awatar użytkownika
Reiko
Mudżahedin
Posty: 212
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Reiko »

To wracając do mojej sprawy, blister Shade'ów będzie dobry?

Awatar użytkownika
Ritchie
Wodzirej
Posty: 710
Lokalizacja: Provinz Posen

Post autor: Ritchie »

jasne.
"weź ten miecz i odnieś go swemu panu, niech go uważa za znak zwycięstwa i niech przyśle cesarzowi, swemu przyjacielowi, by się dowiedział, że może wyśmiać zabitego nieprzyjaciela albo opłakiwać krewnego"

Widukind z Korwei, Kronika Saska

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3023
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

Ritchie pisze:Na pewno nie starym. Stary to już pod względem zasad imo makalatura.

Podobno na dwóch szóstkach jest ifka i miskast :P
dokładnie tak i w takiej kolejności: najpierw if-ka, następnie miscast :)
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

Osobiście wybrał bym coś co można by wystawić samodzielnie, czyli w tej cenie jakiegoś bohatera, najlepiej czarodziejkę jeśli jeszcze nie ma.

Shade's są oczywiście dobrym zakupem ale jeśli kumpel ich jeszcze nie ma to nic z tymi 3 nie zrobi, będzie musiał dokupić, a z różnych względów może nie chcieć lub nie móc.

Awatar użytkownika
duck83
Mudżahedin
Posty: 222
Lokalizacja: Kraków

Post autor: duck83 »

ołk to ja też zadam pytanie - master na COC z h. armourem i sea dragon cloak serio zgarnia 0+ save'a w combacie jak to jest w a. builderze napisane???

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »

Charecter w chariocie i jego save - Rulebook strona 64. :)

Awatar użytkownika
duck83
Mudżahedin
Posty: 222
Lokalizacja: Kraków

Post autor: duck83 »

ano widziałem, widziałem, jeno army builder mi straszne nadzieje narobił ... w gruncie rzeczy sam nie wiem na co :wink:

Zablokowany