Zapowiedzi, plotki - co nowego w Vampirkach cz. 2

Vampire Counts

Moderator: misha

Zablokowany
Romek
Chuck Norris
Posty: 531
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Romek »

Jak się uprzeć to stopka nie jest "ranged" bo nnie ma zasięgu :P...
A tak poważnie to nie czaje dlaczego ten zapis miałby przed nimi chronić??? Mnie to wygląda na rozszerzenie starego zapisku w celu uniknięcia jakichś nieporozumień....

Pozdro.

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8025
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

Romek pisze:Jak się uprzeć to stopka nie jest "ranged" bo nnie ma zasięgu :P...
CC nie jest, wiec jest zasiegowa. brak maksymalnego zasiegu nie jest brakiem zasiegu.
"I fart in your general direction" :mrgreen:

ZłO
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 135

Post autor: ZłO »

A czy fanole to CC czy ranged??

Awatar użytkownika
MORFI
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MORFI »

witam mam pytanie odnośnie tego cuda "Sceptre de Noirot: bearer raises d3+9 zombies with raise dead. " czy tym można dokrzeszać do odziału już istniejącego czy tylko nowe regiment....
to sa czary dla nekrosów teraz pytanie czy 0 czar(Invocation of Nehek)posiada sie odrazu czy tez trza kupić za 15 pt
#0 Invocation of Nehek (4+) (jeden czar bazowy)
#1 Raise Death (5+) (15 pt)
#2 Vanhel's Danse Macabre (7+) (15 pt)

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9570
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

ZłO pisze:A czy fanole to CC czy ranged??
Ani jedno, ani drugie. Czyli nie działa.

Awatar użytkownika
okurdemol
Wodzirej
Posty: 695

Post autor: okurdemol »

Widzieliście nowego corpse carta na żywo? Ja widziałem. Model jest obleśny i nie mówię tutaj o tym, że jest plastikowy, bo akurat nie o to chodzi. Sam wzór ssie. A i przyjrzałem się nowym szkieletkom. Łebki takie khemrickie bardziej, są sporo mniejsze niż obecne, natomiast te szmatki co na nóżkach mają i ogólnie wszystkie paski szmaciano skórzane, wyglądają tak jakby ktoś wyciął je z tekturki o grubości 1,5-2 mm i dokleił takie paseczki.(Nie ma zaznaczonych żadnych rozdarć, dziurek, przetarć. (Same fałdki prawie nierozpoznawalne). Czaszki pod hełmami niewyraźne(oczka, ząbki), w większości bez zaznaczonego otworu na nos. Ciekawe czy to kwestia rzeźbiarza, czy technologii?

cyryllo
Mudżahedin
Posty: 253
Lokalizacja: Klub KULT

Post autor: cyryllo »

dziś miałem pierwszy sparing nowymi VC. grałem z Jasieeem skończyło się po 2 turze gdy, smok, exalted na daemonic mouncie i 5 chosenów z war bannerem odbiło się od 13 BK z war bannerem, lordem siepaczem i BSBkiem z regenką... wygrałem o 7... 3 rany na chosenach, 2 szeregi, bsb, banner, war banner, +1 do CR z blood line'u, przewaga do 2 ran bannera i war bannera... to on szarżował (od przodu)


ten unit jest wygięty...

Awatar użytkownika
MORFI
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MORFI »

ktoś wyżej napisał ze taki unit "płynie jak śnieg na wiosnę" jak dostanie jakiś klocek od boku ..... miałeś pecha i trza było włożyć burning ataki jak masz

cyryllo
Mudżahedin
Posty: 253
Lokalizacja: Klub KULT

Post autor: cyryllo »

ale to ja grałem VC ;) więc raczej miałem farta :) a on pecha :)

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

MORFI pisze:ktoś wyżej napisał ze taki unit "płynie jak śnieg na wiosnę" jak dostanie jakiś klocek od boku ..... miałeś pecha i trza było włożyć burning ataki jak masz
Jaaasne, jak śnieg na wiosnę. Szarżujesz w bok, przeciwnik ma tylko banner, war banner, walking death, outnumber, BSB - musisz jeszcze skądś wyczarować 4 do statica, żeby remisować.

Awatar użytkownika
MORFI
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MORFI »

Barbarossa pisze:
MORFI pisze:ktoś wyżej napisał ze taki unit "płynie jak śnieg na wiosnę" jak dostanie jakiś klocek od boku ..... miałeś pecha i trza było włożyć burning ataki jak masz
Jaaasne, jak śnieg na wiosnę. Szarżujesz w bok, przeciwnik ma tylko banner, war banner, walking death, outnumber, BSB - musisz jeszcze skądś wyczarować 4 do statica, żeby remisować.
taaa bo szarżowałem odziałem skinków przecież jak dla mnie to ma banner ,war banner,+1 cr,bsb a ja 3 ranki ,outnumber,bok + to co on mi zabije ... + - remis albo + 2 dla niego zależy ile zabije ale tak czy jak 2 zombi czy coś takiego żeby taki kloc stał to sie opłaca

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Na oddzial 11-12 kawalerii malo co robi outnumber. To raz.

Jesli BK przegraja combat o 1 pkt, to z racji BSB nic im tonie robi.

Jesli BK przegraja o 2-4 pkt, to z racji regenki i BSB, i mozliwosci pozniejszego ich dowskrzeszania - nic im to nie robi.

A niewiele jest rzeczy w battlu co by moglo szarzujac od boku natluc na BK z wampirem ponad 8 CR.

Taki regon chyba jednak fajny jest :)

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9570
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

No ciekaw jestem jak to będzie gdy wyjdzie ksiażka jeśli chodzi o ten zapis z regenerowaniem/wardowaniem sypania się. Niby wg tekstu jest to ok, ale jednak budzi pewien niesmak i wątpliwości. Ciekawe jak to się potoczy, czy będą na ten temat ostre dyskusje czy nie :) No i co na to m.in. gracze TK :P

Awatar użytkownika
okurdemol
Wodzirej
Posty: 695

Post autor: okurdemol »

Pewnie dostaną coś jeszcze lepszego. :P

Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

Kołata pisze: No i co na to m.in. gracze TK :P
Zważywszy na to, że w zasadzie mamy tylko jednego warda w armii i regenkę tylko na specjal bohaterach to wciąż nam to lotto bo tylko latacz by na tym zyskał. (znaczy fajnie by było, ale fajnie by mieć wiecej tego w armii z regenką/wardem)


Swoją drogą jak to będzie działało jak mam kolesia z wardem w oddziale bez warda? Sypie się o 5 powiedzmy to mogę powiedzieć że warduje ile wlezie i po kolei rzucam kolejne wardy, póki hero nie zejdzie, a potem reszta już bez warda w oddział ??
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

Awatar użytkownika
Gasior
Postownik Niepospolity
Posty: 5110
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Gasior »

MUKER pisze:
Kołata pisze: No i co na to m.in. gracze TK :P
Zważywszy na to, że w zasadzie mamy tylko jednego warda w armii i regenkę tylko na specjal bohaterach to wciąż nam to lotto bo tylko latacz by na tym zyskał. (znaczy fajnie by było, ale fajnie by mieć wiecej tego w armii z regenką/wardem)


Swoją drogą jak to będzie działało jak mam kolesia z wardem w oddziale bez warda? Sypie się o 5 powiedzmy to mogę powiedzieć że warduje ile wlezie i po kolei rzucam kolejne wardy, póki hero nie zejdzie, a potem reszta już bez warda w oddział ??
:D
to moze byc jeden z lepszych mykow jakie da ta nowa ksiazka :D

Awatar użytkownika
Fedek
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: Zielona Góra/Gorzów Wlkp.

Post autor: Fedek »

W starym AB można było wybierać co sypiemy, a zmiana tego nie byłaby rozsądną opcją, więc myślę, że jest to całkiem prawdopodobna sytuacja z tym, że zapewne sypanie będzie się odbywać w jednym rzucie, czyli najpierw deklarujemy ile sypiemy z czego, a potem korzystamy z ewentualnych wardów/regenek.

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3787
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Przy sypaniu najpierw wszystko idzie w oddział - dopiero jak oddział zginie, resztę rozlokowujemy między bohaterów (po równo w miarę możliwości).

Maciek P.
Falubaz
Posty: 1234
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Maciek P. »

debelial pisze:Przy sypaniu najpierw wszystko idzie w oddział - dopiero jak oddział zginie, resztę rozlokowujemy między bohaterów (po równo w miarę możliwości).
Bzdury. Jeśli w oddziale jest bohater, to można rozlokwać rany z Combat Resoultion wedle uznania. Z tego co wiem w nowym booku jest podobnie.
Wbrew pozorom nie stwarza to jakiś strasznych przegięć (niby dzięki temu, ze bohaterowie moga wardować/regenerowac takie rany), bo

1. Oprócz sztandaru nie mamy bardzo ciekawych opcji na ward/regeneracjie (5+ zajmujący cały slot przedmiotów magicznych, albo 4+ z głupotą na 7 ld na małym wampirze), a sztandar i tak działa na cały oddział

2. Kto zaryzykuje przerzucenie na bohatera więcej niż jedej rany? Bo np. przy dwóch ranach przy rzucie 1 i 3 bohater idzie w piach....

Jedyną w miarę opcją będzie przerzucanie ewentualnych ran ze szkieletów na Corpse Cart (Regeneracja), ale też bezpiecznie maksymalnie 2, a cóż to jest 2 rany na oddziale szkieletów ? A i to się opłaca tylko jak Coprse Cart nie walczy, bo po co go osłabiać.

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3787
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Maciek Paraszczak pisze: Bzdury. Jeśli w oddziale jest bohater, to można rozlokwać rany z Combat Resoultion wedle uznania. Z tego co wiem w nowym booku jest podobnie.
Nie zarzucaj mi bzdur - w nowym booku nie jest podobnie - jest dokładnie napisane w jakiej kolejności rozlokowuje się rany z CR. Czytałem osobiście.

Zablokowany