Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Re: Szybkie pytania

Post autor: Jagal »

Pytanie za 100 pkt - Jak powinny wyglądać oczy martwego smoka :D ? Sama glowa zostala odcięta. Chętnie przeczytam uzasadnienie :P
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
Lenar
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 186
Lokalizacja: Ezoteryczny Poznań

Post autor: Lenar »

Jagal pisze:Pytanie za 100 pkt - Jak powinny wyglądać oczy martwego smoka :D ? Sama glowa zostala odcięta. Chętnie przeczytam uzasadnienie :P
IMO powinny być matowe, z bladą tęczówką, bez błysku na źrenicy, a sama tęczówka może być w nienaturalnym położeniu (np. zez rozbieżny). Może też mieć zamknięte powieki. Do tego koniecznie wywieszony jęzor : )

Awatar użytkownika
ARBAL
Kretozord
Posty: 1890
Lokalizacja: Toruń

Post autor: ARBAL »

szybki temat - drewniane podstawki pod modele do pokazu tego typu http://www.adalbertus.com.pl/category/p ... -drewniane
gdzie kupujecie? ewentualnie jak robicie je sami?
Obrazek

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Można kupić. Można też, jak się ma dostęp do obrabiareczki - zrobić samemu. Można też zlecić komuś, kto ma dostęp do takiej obrabiarki. Ważne, aby była wysokoobrotowa i aby robić z liściastego drewna. Niskoobrotowe nie wycinają dokładnie, jak nóż idzie wzdłuż słojów... Dla takiego gościa to żaden problem i na dłuższą metę na pewno wyjdzie taniej...

Awatar użytkownika
Cookie Monster
Łysy oszukista
Posty: 1710

Post autor: Cookie Monster »

Ktoś polecał mi tu vallejo still water...nikomu tego nie polecam:D no chyba, że ktoś chce sobie zrobić płytkie kałuże-.-
Komentuję to co widzę na zdjęciach. Jeśli chcesz żeby ludzie oceniali Twoje prace to licz się z krytyką.
Więcej wszystkiego:http://lysymaluje.blogspot.com/

dexterzg
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 134
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: dexterzg »

still water służy tylko do robienia kałuż i do imitacji tafli wody której głębia jest namalowana. do robienia głębokiej wody najlepsze są żywice.

Gnomen
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 39

Post autor: Gnomen »

Witam.


Chcialbym sie Was zapytac jakiego oswietlenia uzywacie ? Czy uzywacie jakiego szkla powiekszajacego ? jakie lampki uzywac ?

Pytam sie o to, gdyz mam duze klopoty z tym elementem. Mianowicie z jednej strony mam swiatlo dzienne, jednakze czesto bywa tak, ze swiecace slonce przeswituje przez liscie i to powoduje cienie. Z drugiej strony, lampka powoduje, ze kolory sa malo wyrazne, czesto nie da sie zauwazyc przejscia miedzy layerami.



pytanie na przyczepke: Czy malujac layerem z GW (tym nowym) dalej trzeba rozcienczac woda, czy mozna malowac prosto z pojemniczka?

Dziekuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam
Gnomen

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Brushlicker
Falubaz
Posty: 1037
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Brushlicker »

Ma ktos pomysł na skórę lochy od Gorbada? Bo mi nie idzie zbytnio :oops:
Najlepiej jakby przepis opierał się na najbardziej podstawowych farbkach, bo nie chce dokupowac jakiś dziwnych kolorów do jednego zlecenia.
Obrazek

Awatar użytkownika
Brushlicker
Falubaz
Posty: 1037
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Brushlicker »

Gdzie kupujecie blache pod traye?
czym ją przycinacie?
Obrazek

siscov
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 182

Post autor: siscov »

Jak zrobić jezioro krwi? :D z tego co widzę, nie polecacie still water.
podpis był niezgodny z regulaminem

Awatar użytkownika
Brushlicker
Falubaz
Posty: 1037
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Brushlicker »

C'tan na swoje użył bodaj still water z tamiya clear red.

Still water jest dobre na płytkie rzeczy, np makiety stawiane na stół. Jeśli na rzeźbione podstawki, albo dioramy pokazujące podwodne otywy to żywica epoksydowa
Obrazek

Awatar użytkownika
Matijjos
Wodzirej
Posty: 744

Post autor: Matijjos »

hej,
chciałbym zrobić podstawkę do mojego bretońskiego lorda na pegazie, trochę bardziej efektowną niż jakiś piasek, kamyki, a pegaz na plastikowym patyczku. Zastanawiam się nad czymś takim: http://www.paintedfantasyminiatures.com ... iniatures/
Większość tych pegazów (albo może nawet wszystkie) są umocowane jak mi się wydaje pinami i to tylko do jednego kopyta. Jak sądzicie, jak długie muszą być te piny w nodze pegaza? I jaki materiał powinien być jako te skały? - na początku chciałem się bawić ze styrodurem, ale chyba jest za miękki jednak.

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2150
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

Warto się zaopatrzyć w pigmenty? Czy efekt jest zadowalający po ich zastosowaniu?

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

A ja mam pytanko z takiej beczki. Jak znaleźć kompromis, przy podkładowaniu i sklejaniu. Tzn malowanie całej figurki w jednym kawałku jest kłopotliwe, bo przy bardziej złożonym modelu nie wszędzie się da dopchać, a znów podkładowanie w fragmentach też jest upierdliwe.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Wszystko zależy od figsa. Mało jest sytuacji, że nie można czegoś pomalować po sklejeniu... Ale jeśli już, to najpierw malujesz, a potem sklejasz. trzeba samemu ocenić sytuację...

Awatar użytkownika
Brushlicker
Falubaz
Posty: 1037
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Brushlicker »

tedzio pisze:Warto się zaopatrzyć w pigmenty? Czy efekt jest zadowalający po ich zastosowaniu?
RDZA!

serio. Kapitalna rzecz.

albo sadza na kominie Stanka.

Chociaż generalnie do WFB nie aż tak bardzo jak do wh40k.
Miłe jest, że jak kupisz rudi i czarny i je zmieszasz to masz jednolity brązowy... nie potrzeba więc wielu odcieni. Do tego IPA cleaner ( alkohol izopropylowy) i masz wszystko. bardzo łatwe w użyciu.
Obrazek

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Rdzę na orężu możesz spokojnie namalować farbami. Natomiast na pojazdach już lepszy chyba pigment. Poza tym wszelkie zabrudzenia, błoto, itp. ... Mam to samo, co Ty, Tedziu #-o :wink:

Awatar użytkownika
Brushlicker
Falubaz
Posty: 1037
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Brushlicker »

Sam posiadam pgmenty, i jestem z nich mega zadowolony. Tymniemniej do WFB nie warto... no chyba że Skaveni/Orki. Ale generalnie nie warto.

Z drugiej strony nie są bardzo drogie
Obrazek

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Dlatego się waham ciągle... Ciągnie mnie jednak możliwość nauczenia się pracy z pigmentami. Nigdy nie wiadomo, jakie rzeczy przyjdzie człowiekowi malować :mrgreen: .

ODPOWIEDZ