Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cookie Monster
Łysy oszukista
Posty: 1710

Re: Szybkie pytania

Post autor: Cookie Monster »

Duderson wielkie dzieki;) Myślałem nad "kręceniem" druta, ale kiedyś to już robiłem więc nie specjalnie mam na to chęć;)
Komentuję to co widzę na zdjęciach. Jeśli chcesz żeby ludzie oceniali Twoje prace to licz się z krytyką.
Więcej wszystkiego:http://lysymaluje.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Nie ma za co :). Ja osobiście robienia tak drobnych elementów ręcznie nawet sobie nie wyobrażam. Mordęga.
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

Jak nazywa się specyfik Vallejo, którego używa się do robienia lawowych podstawek? Pamiętam, że kiedyś taki filmik na YT oglądałem, babeczka go tam używała.
Teraz nie mogę go znaleźć, a nazwa umknęła mi z pamięci. =(
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Dreef
Falubaz
Posty: 1302
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dreef »

Gips szpachlowy - nadaje sie do położenia na styropianie ? Robie właśnie makietę lizardmeńsko-majowej świątyni, a styrodur sie skończył i został sam styropian. Stąd też pytanie czy ten gips będzie odpowiedni, do przykrycia styropianu i wyrzeźbienia w nim takich bloków skalnych?
Obrazek

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Możesz dodatkowo przykleić taką siatkę jak pod elewację jeśli robisz na płaskiej powierzchni, albo podrap styropian, myślę, że gips będzie się dobrze trzymał.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Dreef
Falubaz
Posty: 1302
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dreef »

Potrzebuje kupić dwie farby do pomalowania mojej makiety - czarną i szarą (jest całkiem spora). Oczywiście farbek od gw w tym celu wolałbym nie używać. Stąd pytanie : da się kupić w Leroy Merlin jakąś dobrą do tego zadania farbę?
Obrazek

Awatar użytkownika
Matijjos
Wodzirej
Posty: 744

Post autor: Matijjos »

jak robiłem stół do gry, czyli także malowałem ziemię to używałem zwykłej farby akrylowej białej, takiej jak do ścian, którą barwiłem pigmentem. Potem wszystko zabezpieczyłem lakierem bezbarwnym. Efekt bardzo fajny, a sposób tani. A taką farbę jak i pigment dostaniesz w każdym budowniczym sklepie

Dreef
Falubaz
Posty: 1302
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dreef »

Dzięki wielkie ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
jawor
Oszukista
Posty: 867
Lokalizacja: Animosity Szczecin, Poznań

Post autor: jawor »

Dokładnie, wystarczy kupić zwykła białą farbę i pigmenty, rozrabiasz odpowiednie kolory do słoików i starczy ci na bardzo długo.
Obrazek

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Pośrednio tyczy modelowania DWARFÓW. Założyłem wątek: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=34&t=35812 dotyczący podstawek pd maszynki krasnoludów. Będę wdzięczny za udzielenie odpowiedzi na postawione tam pytania.

Awatar użytkownika
jawor
Oszukista
Posty: 867
Lokalizacja: Animosity Szczecin, Poznań

Post autor: jawor »

Zastanawiam się jak pomalować spękaną ziemię na podstawkach, chodzi o bazę, ponieważ później użyję pigmentów.
Obrazek

Awatar użytkownika
mati13u
Mudżahedin
Posty: 329
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mati13u »

kolor piaskowy, kremowy lub beż
Mój raczkujący blog:
http://orczekoszary.blogspot.com

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Mam pytanie dotyczące gęstości kleju: klej do plastiku mi zgęstniał, da się go czymś rozcieńczyć?
jawor pisze:Zastanawiam się jak pomalować spękaną ziemię na podstawkach, chodzi o bazę, ponieważ później użyję pigmentów.
Pomaluj tym co się kiedyś nazywało Iyanden darksun, zwashuj tym co się kiedyś zwało devlan mud i robisz pigmenty.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
mati13u
Mudżahedin
Posty: 329
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mati13u »

Klafuti pisze:Mam pytanie dotyczące gęstości kleju: klej do plastiku mi zgęstniał, da się go czymś rozcieńczyć?
zależy jaki, jeżeli taki modelarski to spróbuj nitro, może pomoże :)
Mój raczkujący blog:
http://orczekoszary.blogspot.com

Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Post autor: Jasif »

Siema.
Próbuję zrobić jednolite tarcze dla moich DE. Zamysł jest taki, że Krakena z bannera korsarzy przerobię i przytwierdzę do tarczy, po czym odleję z żywicy tarcze dla wszystkich i będzie pięknie. Kraken z bannera jednak jest za duży, żeby go przykleić do tarczy DE. Znacie jakieś większe tarcze, które mogłyby zmieścić taki emblemat?
pzdr
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Czy ma ktoś namiar na poradnik malowania Leśnych elfów? O ile coś takiego istnieje ofc ;)

Awatar użytkownika
mati13u
Mudżahedin
Posty: 329
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mati13u »

w army booku
Mój raczkujący blog:
http://orczekoszary.blogspot.com

wwwypad
Plankton
Posty: 4

Post autor: wwwypad »

Jak uzyskać taki efekt na rogach/kolcach/kłach?
Obrazek

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2150
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

jakiś łatwy sposób na zrobienie mokrych ciuchów (tylko mokrych, nie prześwitujących)?

Perturabo
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 36

Post autor: Perturabo »

Ktoś kojarzy jakich kolorów użyto do pomalowania nowych plaguebearerów z battle reportu z nowego white dwarfa? Chodzi o tych dwukolorowych. Ci zieloni to chyba castellan green (stary catachan green) ale ci pomarańczowi to nie mam pojęcia? Ktoś ma jakieś pomysły?

ODPOWIEDZ