Alternatywne Figurki do Imperium

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Re: Alternatywne Figurki do Imperium

Post autor: Lechu »

Jeśli faktycznie będą w takiej opcji jak piszesz to czekam z niecierpliwością :) Poważnie się zastanawiam nad wymianą mojej piechoty na jakieś alternatywne modele. Tylko malowania szkoda ;(

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Dlatego właśnie, wracając do imperium po 8 latach, a dodatkowo jako historyk zniesmaczony zmianą fajnego klimatu starych edycji w coraz to gorsze "małpy", robię armię w alternatywnych modelach :) Poza paroma rzeczami.
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Mam kawalerię od perrych i na niej będzie oparta moja kawa + dowódcy od gamezone więc między sobą aż tak nie powinni się rozmiarem gryźć. Boję się tylko tego jak będzie kawa wyglądała w porównaniu do piechoty GW.

Natomiast w kwestii wymiany piechoty gw na alternatywną to zastanawiam się jak wymienić Warrior priestów. Bo GW to skala heroic i jednak widać różnicę w porównaniu do zwykłej skali :(

A na przykład macie alternatywę dla papamobile?

Awatar użytkownika
Bayard
Chuck Norris
Posty: 404
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bayard »

No niestety, kawaleria Perrych, chociaż jest super, to jest wyraźnie drobniejsza od piechoty GW.
Co do Warrior Priestów- poszukam, bo kiedyś coś mi mignęło, ale w tej chwili nie pamiętam, co i gdzie :P

Natomiast papamobile świetny jest też od Perrych:
http://www.perry-miniatures.com/product ... ts_id=2748

I sam wagonik:
http://www.perry-miniatures.com/product ... ts_id=2749
Mój blog: http://arsbelli.blogspot.com/
"Kiedy atakujecie- wyjcie jak furie!"- Thomas "Stonewall" Jackson

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Ten zaprzęg mi jakoś nie leży ;P Zbyt prosty jest wg mnie jak dla arcypapy ;) Nawet biorąc pod uwagę użycie bitsów.
No nic, będę się jeszcze głowił nad tą podmianą. Sporo rzeczy jest do ogarnięcia w tym temacie i ja chciałbym mieć alternatywę dla każdej figurki/modelu GW - a co!
A kawaleria od Perrych choć będzie mniejsza niż powinna to i tak jest mniejszym złem niż te paskudy od GW. ;)

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Bo to jest caroccio :) To nie wyglądało jak jeżdżąca figura ze Świebodzina :) Choć w konwencji GW tak by pewnie było :)
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Szukam modeli hussaraii ktora pasuje skala lub jest podobna do tych z imperium :D
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Świński
Wodzirej
Posty: 747

Post autor: Świński »

Fuxiorr pisze:Szukam modeli hussaraii ktora pasuje skala lub jest podobna do tych z imperium :D

Szukaj kislevu :)

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Wiem... fajne sa.... ale nie chce kupe szmalu na nich wydac :P a bym sobie pogral na imperium na konnicy ala husaria :D
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Świński
Wodzirej
Posty: 747

Post autor: Świński »

maximini czy tam minimonsters miało kiedyś w ofercie skrzydła do husarii, może w takim bądx razie warto pomyśleć nad zakupem tego i dołączeniu do KO?

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

tez myslalem... 6 euro za 6 sztuk czyli gdzies 4zl sztuka :D . Ale chcialbym w ostatecznosci przerobic ryckow z gw na husarie :P
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

KO to syf kiła i mogiła. Wolałbym kupować po cenach sklepowych modele kawalerii Gamezona niż ten shit od GW... Jestem z reguły spolegliwy dla Great Watchera ale modele KO to porażka ;). I tu nie chodzi o szczegóły, a o całościowe proporcje. Mam na przykład kawalerię od Perrych (nietknięta jeszcze). Zastanawiam się nad jej sprzedażą i ulokowaniem kasy właśnie w modelach od Gamezona - wiem, chore pieniądze.

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Fuxiorr pisze:Szukam modeli hussaraii ktora pasuje skala lub jest podobna do tych z imperium :D

Jeśli nie przeszkadzałoby Ci, że są nieco drobniejsi niż Ci z GW, to mogłyby być te figurki http://www.warlordgames.com/store/polis ... d-set.html. Są w skali 28mm, a GW ma obecnie w praktyce nawet 32mm. Mój brat ma tychże polish winged hussars i nie narzeka.
Obrazek

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Te sa fajne! :D jest ktos kto je w polsce sprzedaje ?
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Być może wargamer.pl
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Fuxiorr pisze:Te sa fajne! :D jest ktos kto je w polsce sprzedaje ?
Owszem, w ofercie ma je wargamer, tak jak zauważył Nijlor. Właśnie od nich zamawiałem kiedyś te figurki. Zamówienie szło stosunkowo długo, bo nie mieli na składzie tego boxa (ponadto była to wtedy nowość na stronie producenta), aczkolwiek za to dostałem parę fajnych gratisów. Więc generalnie oceniam bardzo pozytywnie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Panowie, może coś nowego Wam wpadło w oko? Szukam alternatywy dla KO, ale takiej, która będzie większa od modeli Perrych, które są zdecydowanie za małe :( Na razie Gamezone stoi najwyżej, ale mają bardzo drogie modele. Także konkretne sugestie są mile widziane :)

Awatar użytkownika
ddr
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 183
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ddr »

Jeśli modele Perrych są dla Ciebie za małe, to niestety odpadają wszystkie znane mi firmy produkujące historyczne modele.

Może spróbuj użyć Bretońskich rycerzy z imperialnymi bitsami?

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

JW - mam armię macedońską do historicala, jak równiez modele Perrych i Battleforga - to prawdziwa skala 28mm - coś pomiędzy lotrem a wfb.

Tu moje porównanie falangitów z lotrowym typkiem:

Obrazek
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
ainuin
Chuck Norris
Posty: 473

Post autor: ainuin »

Behold Warrior Priest

Obrazek

ODPOWIEDZ