Wielki Dracon 2009, 2250pts, 11-12 lipiec 2009

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Re: Wielki Dracon 2009, 2250pts, 11-12 lipiec 2009

Post autor: Scimitar »

thurion pisze:dobra to ja prosze o ostateczna odpowiedz w kwestii lataczy, w BP jest juz zapis o 0-3 unitach lataczy (w tym linkowanym z 1szej strony tego tematu tez), wiec pytanie brzmi czy latacze sa ograniczeni jak w BP czy moge wziasc wiecej niz 3 oddzialy? chce wyslac rozpiske, a nie chcialbym zeby byla cofnieta :mrgreen:

pzdr !!
Gdzie ty to widzisz ?? Bo ja widzę 0-3 latacze w RESTRICTED. Halo !! Gramy na Limited + BP !! Do tego przycięcie magii i tyle.

Ale możliwe, że mi coś źle odświeża i ciągle mam poprzednią wersję.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
esgaroth
Falubaz
Posty: 1253
Lokalizacja: trójmiasto
Kontakt:

Post autor: esgaroth »

bigpasiak pisze: ... znaczy ze koles moze wypprodukowac 20 PD a ja mam swoje 5 + 3 scrolle? ....
20 powerów to mit, nie da rady czegoś takiego zrobic w rzeczywistej grze,
no chyba ze grasz z 12latkiem który wpuszcza wszystkie PoD bo ma jednego maga. :wink:

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Pasiakowi bardziej chodziło nie o przegiętość PoD, tylko o lipne ograniczenia WE, skupcie się raczej na tej części jego wypowiedzi.
Obrazek

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

Fakt. PoD jest przereklamowany sprawdza sie tylko w 2 momentach:
1 - maguska z daggeem, rzucająca PoD z 1 kostki + ewentualnie dorzut.
2 - przecwinik ma <2 DD, my mam 2 PD na ostatnim magu z dobrym czarem i rzucamy PoD.

Dla tych co narzekają na magie DE:
- De magicznie stoją poniżej przeciętnej w battlu, gorzej ma tylko bretka i welfy. Głowny problem to brak dostępy do wszystkich lore-ów, brak arcan ochronnych i drogi koszt punktowy czarowników.
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
Rzymek
Kretozord
Posty: 1557
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Rzymek »

No nie przesadzajmy...generalnie dają rade na poziomie, moze nie mają wszystkich ale mają te przydatne i mają niezły swój własny Lore. Sadze ze dobra opcją byłoby ew. Wolontaryjne zrezygnowanie z tej mocy zeby nie tracic limitu. By kazdy gracz DE na rozpisce miał nadruk o tym : BTW Drukujecie w tym roku tez rozpiski?

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Myślę, że będziemy drukować.

W rezygnowanie z mocy to się nie bawmy bo zaraz małe Wampiry z recastów będą chciały rezygnować, Drzewce z boundów itp. Zrobi się bajzel.

@BigPasiak - Zmieścisz do rozpiski 7 DD, Wanda i 2 scrolle. moim zdaniem to i tak bardzo dużo. Wand daje naprawdę mega możliwości, jak choćby dispelowanie czarów i boundów na niskim cascie z 1 kostki. To spora przewaga. 7 DD + 3 scrolle jest moim zdaniem dużo słabsze.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Rzymek
Kretozord
Posty: 1557
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Rzymek »

To ja mam pytanie: co to za klub "Avatar" (Snot:P) i kto to Kawczyński KUBA(Krzysiu) 8)

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Scimitar pisze:Myślę, że będziemy drukować.

W rezygnowanie z mocy to się nie bawmy bo zaraz małe Wampiry z recastów będą chciały rezygnować, Drzewce z boundów itp. Zrobi się bajzel.

@BigPasiak - Zmieścisz do rozpiski 7 DD, Wanda i 2 scrolle. moim zdaniem to i tak bardzo dużo. Wand daje naprawdę mega możliwości, jak choćby dispelowanie czarów i boundów na niskim cascie z 1 kostki. To spora przewaga. 7 DD + 3 scrolle jest moim zdaniem dużo słabsze.
zeby miec 7 kostek to musze wziac super driade produkujaca tylko kostki DD... no sorki 2DD za 165 pkt czy nawet 140 to chyba lekka przesada?
prosze zmienic koszt pkt wanda na 1 DD bo skoro pozwalacie kozystac z PoD za jedynie 1! kostke na cala armie to dlaczego moj przedmiot ktorego nie mam z bazy kosztuje 2?
tak samo wampiry maja karnego recasta a DE bonusowego PoD?
no i prosze bez jaj z tym plewnym PoD bo jak ja mam 5 kostek to cisniety z 2 kostek to conajwyzej sie zwraca a moje kostki [ zaleznie od rzutu ] nie i jesli policzyc ze po udanym rzuceniu czaru na 2 PD a moim nieudanym dispelowaniu tez na 2 DD to ja mam 3 a przeciwnik startowa pule wiec prosze przestac pieprzyc o jakims 12-latku ktory grac nie umie a mowic o realiach... bo ja to widze od mojej strony czyli przeciwnika DE...

@Scimitar- narysuj mi prosze rozpe WE na 10 kostkach Powera [grywalna i wyjasnij jej zalozenia... ]

@Jankiel- jak myslisz jak czesto pociski w driady bola i sa dispelowane? ja jakos dziwnym trafem dostaje po wildach, lucznikach czy
tancerzach...

@Robson- zartujesz chyba? no chyba tylko demony,lizaki [slan tylko] VC i HE maja lepsza jesli nie porownywalna magie w polaczeniu z itemami...

no i co z moja propozycja odnosnie Focus Familiara? chyba lepszy jest niz calaingor stave?
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Pasiak, zdradzę Ci w takim razie genialną taktykę na PoD - przeciwnik to rzuca, Ty nie rozpraszasz w ogóle i oboje macie startową pulę. I masz satysfakcję, że 12 latek się namęczył z rzucaniem kostkami, a Tyś poważny i spokojny, jak głaz.

A poważnie PoD daje statystycznie jedną kość więcej. Więc jak rzucisz to 10 razy, to dojdziesz do 20 PD. Wielokrotnie chciałem to osiągnąc, tylko mi się kurwa 10 magów w rozpie nie mieści.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Jankiel pisze: tylko mi się kurwa 10 magów w rozpie nie mieści.
Jankiel, kurwa tego mi brakowalo... :D






Ale PoD daje przewage, wiesz to przeciez... a startowa pule to ma jak ma pecha :P
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
c4h10
Masakrator
Posty: 2437

Post autor: c4h10 »

Pytanie do organizatorów:
Ile zajmują P/D: Black Periapt oraz tokeny skaveńskie...

Awatar użytkownika
Matej
Chuck Norris
Posty: 488
Lokalizacja: Bastion / Bazyliszek

Post autor: Matej »

za pierwszopoziomowego wampira też się traci kostkę z racji recasta? Nie ociera się to o przesadyzm?

to się chłopak na dwóch wspólnych narecastuje :roll:

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16598
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Pasiaku w tym calym Twoim wyklocaniu sie o kombo , ktorego pewnie w ogole nie uswiadczysz jestes mega slodki :D Az sie dziwie , ze na takie gowno tracisz energie , jak juz na lepsze rzeczy moznaby ja przeinaczac ;)

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

zona u babci, gs schnie... coz innego mozna robic :)
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5910
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

jakto co ?
tak jak w piosence : "Chłodne piwko w cieniu pić" :D

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3084
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

Albo jak śpiewał 2Pac "Gettin high, watchin time fly" :wink:

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

@Robson- zartujesz chyba? no chyba tylko demony,lizaki [slan tylko] VC i HE maja lepsza jesli nie porownywalna magie w polaczeniu z itemami...
Nie żartuję, armie:
VC, TK, Doch, Woch, Lizzi z wiadomych powodów mają lepszą magię i o to się nie musimy sprzeczac.
He - mają dostęp do wszytskich lore + lepsze arcany ( book i antymiscast ) magowie w tej samej cenie z +1 na Dispel, wiec w rzeczy samej mają do przodu w porównaniu z De.
Empire - ma dostęp do wszytskich lore, tańszych magów i lepsze arcany ( rod , antymiscast )
Skaveny - tańsi i nadal lepsze itemy (reroll na gienka )
DE są na 9 miejscu, brak lore light,beast,haeven, drodzy, brak ochronnym itemów, co boli lorda. Kazdy mag lord z armi powyżej może mieć ochronę przed miscastem.

Tylko Bretka i We jak napisałem mają gorzej, bardzo ograniczony dostęp do lorów, praktycznie brak ofensywnej magii.
ogry i bestie są poza konkursem ;]
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

c4h10 pisze:Pytanie do organizatorów:
Ile zajmują P/D: Black Periapt oraz tokeny skaveńskie...
Periapt czasem daje kostki, czasem nie - jego działanie uzależnione jest od sytuacji w fazie magii.
Tokeny owszem dodają kostkę, ale tak jak grzybki niosą pewne ryzyko, które sprawia, że plusy i minusy tych przedmiotów się zerują.

W związku z tym postanowiliśmy, że nie będą kosztować żadnych dodatkowych punktów.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Rzymek
Kretozord
Posty: 1557
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Rzymek »

Rod of power tez czasem daje czasem nie i jest nawet mniejsza szansa od periapta. Więc?

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

DE są na 9 miejscu, brak lore light,beast,haeven, drodzy, brak ochronnym itemów, co boli lorda. Kazdy mag lord z armi powyżej może mieć ochronę przed miscastem.
To wszystko prawda, ale bardzo poważnym atutem DE jest jedynka z dark magic.
Trudność identyczna jak innych tego typu magicznych pocisków, mimo bardzo mocnego drugiego (dodatkowego) efektu tego czaru.
Nie wspomnę nawet o możliwości rzucenia np. dużej kuźni przez każdego maga.

ODPOWIEDZ