Ligowy Śmietnik

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Re: Ligowy Śmietnik

Post autor: Dębek »

Golonka pisze:Dębku to nie jest najlepszy pomysł. Co prawda jak tak dalej mi świetnie będzie szło to raczej do top 50 nie wejdę, ale tak czy siak to ja w życiu nie chciałbym wchodzić do szacownego grona LL. Takiego gówna i bagna quasi politycznego nie widziałem od kiedy przestałem sie interesować polityką mołdawi.
Masz zagłosować 5 razy do roku i na tym Twój udział się zakończy. Jak sejm zbierany 2-3 razy w roku na tydzień. Przecież napisałem, ze forum byłoby zamknięte przez reszte czasu.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Młody
Niszczyciel Światów
Posty: 4074
Lokalizacja: SNOT- Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Młody »

Ja już sie odcinam od gadania, proszą mnie na fejsie zebym cos napisał, a potem na forum wciagaja we flejma, sory ide sobie stąd, nic tu po mnie. Niech się kłóci Śląsk z Warszawą, jest fajniej :p
Pozdro
Młody

Snot Fanpage

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

A jak w twoim pomyśle Dębek środowisko radzi sobie z wałami pasiaka, gamblersów czy innymi które się wydarzą?
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Białystok - 1
Bydgoszcz - 3
Częstochowa - 1
Gdańsk - 3
Gdynia - 1
Gliwice - 3
Jastrzębie Zdrój - 2
Kraków - 2
Marki - 1
Olsztyn - 1
Piastów - 3
Pogórze - 1
Poznań - 2
Prudnik - 1
Stare Babice - 1
Tychy -2
Warszawa - 17
Wińsko - 1
Wodzisłąw Ślaski - 1
Wrocław - 2
Żyrardów - 1


A klubami:
XIII -3
SS - 3
Snot - 5
SlayerS - 1
SZTAB - 1
Paradox -2
8 bila - 3
Ordin - 2
Nemezis - 5
MSWIA - 1
Miscast - 1
Legion - 2
Kult - 1
JH - 10
Gamblers - 7
Front Wsch - 1
Drobne Wałeczki - 1
brak - 1

Tak by to wyglądało na dziś :P Wiadomo, że pomysł byłby na 2016 ale wiele raczej się pod względem proporcji nie zmieni
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Kalesoner pisze:A jak w twoim pomyśle Dębek środowisko radzi sobie z wałami pasiaka, gamblersów czy innymi które się wydarzą?
Nie radzi sobie bo się nie zajmuje takimi sprawami.
Masz 50 gości z rankingu. Ustalonego dnia głosują nad sprawami, które są istotne i tyle.
Mało tu pola do nadużyć. Mało regulaminów. Mało problemów. Mało gadania.
Ostatnio zmieniony 5 gru 2013, o 13:06 przez Dębek, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Obrazek

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Ale co będzie w wypadku wała? Środowisko jest bezbronne.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Kalesoner pisze:Ale co będzie w wypadku wała? Środowisko jest bezbronne.
Środowisko ma to gdzieś Marcin.
BTW ktoś zrobi 3 turnieje widmo? Super, więc niech jeszcze ruszy 4 litery i powalczy o top50 ligi, by te turnieje miały jakieś znaczenie. Wreszcie wpadnie i na jakimś masterze go wybuczą. ostanie piękną łatkę. IMO to dostateczna dolegliwość.
Top 50 to ludzie robiący frekwencję na turniejach więc mają legitymację by decydować gdzie te turnieje będą się odbywały. Ja byłem na wszystkich 10 masterach w tym roku i mam rozeznanie, które były lepiej zorganizowane, a które gorzej. Czy moze lepiej to wie gracz x z klubu y, który zrobił 3 lokale na 10 osób w mieście Z?
Top 50 też lidzie, którey obiektywnie rzecz ujmując mają najlepsze rozeznanie o poziomie innych graczy, znają "ludzi ze środowiska" więc wiedzą kto może być selekcjonerem (wybierać graczy, którzy nas reprezentują), kto może pisać uściślenia (na których potem gramy).
Cała reszta to mniej lub bardziej nieistotne sprawy, którymi LL mogłaby się z powodzeniem nie zajmować.
Forum LL byłoby zbędne. Ożywałoby 2-3 razy w roku na czas trwania głosowań, zakładanych przez kogokolwiek.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
c4h10
Masakrator
Posty: 2437

Post autor: c4h10 »

Mnie się bardzo podoba propozycja Jankiela (podział na województwa). Tylko zamiast dużej ilości cyferek uprościłbym do czegoś w tym stylu.
Skład LL:
16 wojewódzkich elektorów wybieranych na dowolnych zasadach w obrębie swojego województwa (niech się ludzie obrzucają g.... we własnym gronie)
1 Organizator DMP
4 Organizatorow masterów z największą frekwencją w poprzednim sezonie

Praca LL:
Na początku roku wybierają mastery, skład LS, Nowego Koordynatora Ligi (głosowanie tajne)

Koordynator:
1. Podejmuje wszystkie decyzje.
2. We wrzesniu/pazdzierniku wyznacza miejsce następnego DMP oraz selekcjonerów.
\/\

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Ciekawe czy przypadkiem połowa z tych elektorów zalicza w sezonie więcej niż 1 mastera? Jaką mają legitymacje w porównaniu do gracza, który był np. na 7?
Obrazek
Obrazek

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Dębek pisze: Środowisko ma to gdzieś Marcin.
Skad taki wniosek? Bo ja widzę to zupełnie inaczej przykłady reakcji na wały: Pasiakgate i obecne zmiany w regulaminie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Kalesoner pisze:
Dębek pisze: Środowisko ma to gdzieś Marcin.
Skad taki wniosek? Bo ja widzę to zupełnie inaczej przykłady reakcji na wały: Pasiakgate i obecne zmiany w regulaminie.
To forum to parę tys członków. Liga to ponad 800. Naprawdę uważasz, że więcej niż 30-40 osób pasjonuje się tym faktem aż tak bardzo.
W przypadku Pasiaka środowisko załatwiło to niezależnie od kary nałożonej przez LL. Jestem pewien, że to pierwsze było bardziej dolegliwe dla samego zainteresowanego.
Jak dla mnie top 50 to reprezentatywne i kompetentne grono do decydowania o istotnych rzeczach z punktu widzenia gracza turniejowego. Bo jeżdżą, bo grają i się znają.
Obrazek
Obrazek

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Jest to jakiś pomysł oczywiście Dębek. Jednak nie zostawiałbym zamkniętych wszystkich furtek, bo mogą sie zdarzyć sytuacje, które i Twój system wypaczą. Dopisywanie osób na turniejach, aby dawały wiecej punktów itd, aby trafić do tego top 50. Wiesz doskonale, że skoro już takie rzeczy były, to mogą być znowu. Warto wtedy mimo wszystko mieć jakaś możliwość reakcji. Czyli mówiac w skrócie, pomysł do dopracowania.


@Butan, no ja nie mogę się z Toba zgodzić, serio uważam, ze głosy środowisk największych powinny być bardziej znaczace niz tych malutkich. Całkowicie mi sie ten projekt elektorski nie podoba.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

EDIT: NVM
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Zauważcie ponadto, że TOP 50 głosuje naprawdę obiektywnie, albo potem cierpi. Przecież to są ludzie, którzy zaliczają te 6-7 masterów, więc jak wybiorą kwas to zagrają na dziadoskim masterze.
Nie wypowidając się w kwestii Bazyliszka, bo tu mogę być nieobiektywny, w mojej skromnej ocenie 3 najlepsze mastery tego roku: Włocławek, Szczyrk, Kraków. Ciekawe czy potencjalni elektorzy mają jakiekolwiek podstawy do formułowania swoich ocen w tym zakresie.
Dopisywanie osób na turniejach, aby dawały wiecej punktów itd, aby trafić do tego top 50.
Wpadną tak jak wpadali do tej pory. Jeśli to będą osoby, które będą miały coś do ugrania to znaczy, że są to osoby jeżdzące na mastery, spotykający się z ludźmi. Będzie parę okazji by zgotować im miłe przyjęcie.
Obrazek
Obrazek

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

No nie wiem Dębek. Ja nie odrzucam Twojego projektu w całości, tylko sugeruję dorzucenie do niego jakiegoś hamulca awaryjnego, czegoś co pozwoli zadziałać w skrajnej sytuacji.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Ja na takie ewentualności pomysłów nie mam.
Wnoszę tylko o odpolitycznienie systemu wyboru masterów, DMP, Selekcjonera i LS.
Niech się tym zajmują ludzie aktywni masterowo, którzy głosują z przeświadczeniem wybrania imprezy, na której będą dobrze się bawić, a nie na zasadzie "co mnie to obchodzi skoro i tak nie pojadę".
Obrazek
Obrazek

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Mam pomysł na prosty zapis do Twojej propozycji: osoba, która zdobyła miejsce w rankingu ligi w sposób nieuczciwy zostaje na potrzeby głosowań usunięta z top 50, nie otrzymuje takze w tym sezonie żadnych nagród za ligę, jej miejsce zajmuje kolejna osoba w rankingu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Rozwiązanie Dębka z jednej strony mi się podoba, bo premiuje dobre granie w WFB, jeżdżenie na mastery, ogólnopolską poprawę skilla (bo jeśli chcesz mieć swój głos na LL to trzeba trochę pojeździć po masterach i nieźle na nich zagrać, do tego przydadzą się jakieś lokale) ale może też być nieco kłopotliwe z uwagi na to, że:
- może być kupczenie głosami, w stylu JH odda swoje 10 głosów na tego i tego selekcjonera jeśli weźmie 4 JH do składu. JH to tylko przykład, możecie wstawić sobie inny klub który akurat będzie mógł mieć taką przewagę w TOP50,
- 50 osób na LL to byłby niezły bałagan,
- byłby problem, gdyby były podejrzenia, że ktoś wałowanymi turniejami wepchnął do top50 kilka osób.


Ale są i zalety tego rozwiązania też...
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

50 osób to przykład. Może być 30. Zresztą te 50 osób tylko bierze udział w głosowaniach. Zliczyć 50 głosów to nie problem, szczególnie 3x do roku ;)

@Karli. Jeśli w Top30 masz powiedzmy 10 Gamblersów albo 10 JH, to fakt, że w reprezentacji znajdzie się 4 z jednego klubu to moim zdaniem nie jest jakieś przegięcie. Poza tym z tego co jest teraz, to raczej selekcjonerzy przeszli praktycznie przez aklamację. Poza tym Jak w reprezentacji znajdą się dupy, a nie gracze, to raczej masterowa czołówka to wychwyci i się będzie spalonym w środowisku.
Release the Przemcio!

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Mi się rozwiazanie Dębka nie podoba, bo jak mnie jeszcze jedna osoba wyprzedzi, to wypadnę z LL. :wink:
Obrazek

ODPOWIEDZ