rozpiski elfów VIII ed.

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

Zablokowany
Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3001
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Re: rozpiski elfów VIII ed.

Post autor: Azurix »

Lucyfer pisze:
Azurix pisze:a jak chcesz chronić WL od magii, to daj na małego Maga jeszcze Loremaster Cloaka za 40pkt i trzymaj przed Combatem w WL, to będą mieć 2+ Warda a nie tylko 5+ i to za ledwie 15pkt więcej
Nie do końca 15 pkt, bo trzeba jeszcze maga za 100 pkt kupić :wink:
Azurix pisze: wrzucasz z 6 kostek Płomienie Feniksa na coś i oddział po prostu wyparowuje ze stołu
Nie z 6 tylko z 5 (chba że się coś w euro zmieniło)
Fakt, z 5 wrzucasz ;)

A co do tego Maga za 100pkt, to nie musisz bo jest tam w rozpisce Mag za 145pkt, który to ma tylko Silver Wand i akurat wolne 40pkt na przedmioty 8)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
ainuin
Chuck Norris
Posty: 473

Post autor: ainuin »

na 2500

Archmage lvl 4 High
Annulian Crystal

Mage lvl 2
Seerstaff of saphery

Prince
Great Weapon
Dragon Armor
Barded Elven steed
Helm of Fortune
Bow of Seafarer

Noble BSB
Dragon Armor
Barded Elven Steed
Reaver Bow
Enchanted Shield
Luckstone

Core
34x Spearmen st mus
33x Spearmen st mus

6x Dragon Princes FCG
Banner of Eternal Flame
Amulet of Light

25x White Lions FCG

6x Swordmasters fcg
Banner of Sorcery
Talisman of Loec

Great Eagle
Great Eagle
Ostatnio zmieniony 18 cze 2012, o 22:58 przez ainuin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

mały oddzialik SM ujdzie, ale z BoS nie ujdzie. Przerzuć ten sztandar na WL, przynajmniej będziesz miał długo te +d3 PD bo w innym przypadku może nawet jednej tury magi nie skorzystasz z tego najlepszego sztandaru w grze :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Lucyfer
Chuck Norris
Posty: 382

Post autor: Lucyfer »

Azurix pisze:A co do tego Maga za 100pkt, to nie musisz bo jest tam w rozpisce Mag za 145pkt, który to ma tylko Silver Wand i akurat wolne 40pkt na przedmioty 8)
A to sorry, nie zauważyłem :roll:
Obrazek

Awatar użytkownika
ainuin
Chuck Norris
Posty: 473

Post autor: ainuin »

na 2500

Zmiany kosmetyczne.
Amulet of Light poszedł do małego maga, banner of sorcery do white lionów. Brakuje troche prince'a snajpera z death ale niestety max 2x lords

Nota wyjaśniająca, Archmage z annulianem wiadomo.
Lvl 2 . Jak są eteryki to smoke and mirrors i amulet of light. Casting value mindrazora przeraża ^_^

Prince - Dobry strzelec, niezły klepacz ( sv z przerzutem ) może się sam wypuścić na łowy jeśli zajdzie taka potrzeba
Noble BSB - Strzelacz, może zabawić się w mobilnego podgryzacza. SV na poziomie więc może szybko nie spadnie

Speary - bardzo lubię elfickie speary, z małą pomocą potrafią przywalić.

Dragon Princes. Oddział który ma za zadanie schować konnych bohaterów oraz dojechać z odsieczą jeśli zaistnieje taka potrzeba. Mogą też wbić się w jakąś nieprzyjemną regenerację, żeby prince miał z górki

White Lions.
Trzymają Banner of Sorcery, biją, stoją do końca

Sword Masters. Ten oddzialik kilkakrotne zaskakiwał, Talisman of Loec w tym oddziale to kradzież w biały dzień

Orły, w zasadzie po prostu są.

Archmage lvl 4 High
Annulian Crystal

Mage lvl 2 Shadow
Seerstaff of saphery
Amulet of Light

Prince
Great Weapon
Dragon Armor
Barded Elven steed
Helm of Fortune
Bow of Seafarer

Noble BSB
Dragon Armor
Barded Elven Steed
Reaver Bow
Enchanted Shield
Luckstone

Core
34x Spearmen st mus
33x Spearmen st mus

6x Dragon Princes FCG
Banner of Eternal Flame


25x White Lions FCG
Banner of Sorcery

6x Swordmasters fcg
Talisman of Loec

Great Eagle
Great Eagle

Awatar użytkownika
Bercik
Chuck Norris
Posty: 494
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Bercik »

Noble BSB
Dragon Armor
Barded Elven Steed
Reaver Bow
Enchanted Shield
Luckstone
Ten koleś ma przedmioty za 55 pkt
Grałem kiedyś czymś podobnym, tylko herosi bardziej zapuszkowani. Szału nie ma, ale da się grać. Jak już chcesz postrzelać, to zamień SE na łuki, daj ze 2 bolce a herosów piechotnych, bo w takim złożeniu nie widzę ich w za bardzo w walce. Albo wywal łuki i daj Princowi lance, VoD, ES i korone, a BSB HoF i słomke albo potion of strength i lance

Awatar użytkownika
ainuin
Chuck Norris
Posty: 473

Post autor: ainuin »

Prawda w army booku enchanted shield za 10 stoi , wiec wypada z bsb luckstone.

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

Po ostatnich 2 grach, gdzie kolejno przejechalo sie po mnie 3 sauruskich kowbojow i 3 wochowych dyskowcow mam ochote na wlasnych kowbojow.
Wstepny szkic

AM 4 lvl Gen 340
Ring of Fury, Annulian Crystal

BsB na Orle - SoM, HoF, dragon armour, tarcza 208
Noble na Orle - Dwurak, Armor of Caledor, Dawnstone 193

40 Spearmanow Warbanner, Muzyk 395
2x 10 Lukow z muzykami 2x 115

25 WL BoS, muzyk 428
29 WL muzyk 441

2x Orly 2x 50

Razem 2350 pkt
Zostaje 150 i mam az za duzo pomyslow.

AM - nie jestem pewny jaki lore. Mam tylko 1 maga i nie chce miec sytuacji, ze nic nie warto rzucac, stad RoF. Wstepnie shadow ze wzgledu na miasme, pitke i oba hexy, a z kowbojami steed tez powinien dac rade. Jesli nie shadow, to co? High lub metal kusi, ale nadal nie wiem.
Cory zelazne, zdecydowanie wole taki zestaw niz same luki. WL oczywiste chyba, orly tez.
150 pkt - 10 SM/WL? 5 DP? Trzeci kowboj? Zamiast 25 i 29 WL zrobic 24, 20, 20?

No i przede wszystkim czy kowboje na orlach bez smoka maja jakis sens poza zabawa? Bo rzezi jak sauruscy czy dyskowcy nie zrobia.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

są drodzy, mimo savów mięciutcy, nie zawsze też klepią jak potrzeba ale można się pobawić :D
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Jak gdybym już miał takiego brać, to z potionem siły. Dzięki temu mamy kontre na rzeczy typu kowboje sauruscy/DE, sfinksy i tanka.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Dokładnie.
Jeden z HoF, Potką siły, lanca(chociaż warrior bane zły też by nie był)
Drugi z Dawnsotnem, AoCaledor, grejt, BSB.

Fajne to, ale zobacz ile to kosztuje...
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

Hm... nie pomyslalem, faktycznie wasze zlozenie lepsze, ale lanca must have bo pomysl z potka sily traci sens, a wtedy nie mam magicznych atakow. Rozwiazaniem jest trzeci noble na orle z SoM i ES kosztem 1 WL mniej i jest 2495 :mrgreen:
Wiem, ze to mocne nie jest, ale kurna... z 1 kowbojem sobie radze, z 2 roznie bywa, ale vs 3 ja sie czuje caly czas szachowany, a oni robili co chcieli i gdzie chcieli. Czas przekonac sie czy tez tak potrafie ;P

Ostateczna wersja
Unnamed2500 Pts - High Elves Army

1 Archmage @ 340.0 Pts
General; Magic Level 4; Lore of Shadow
Ring of Fury [40.0]
Annulian Crystal [40.0]

1 Noble @ 166.0 Pts
Dragon Armour
Sword of Might [15.0]
Enchanted Shield [10.0]

1 Great Eagle @ [50.0] Pts

1 Noble @ 192.0 Pts
Lance; Dragon Armour; Shield
Helm of Fortune [25.0]
Potion of Strength [20.0]

1 Great Eagle @ [50.0] Pts

1 Noble @ 218.0 Pts
Great Weapon; Battle Standard
Dawnstone [25.0]
Armour of Caledor [25.0]

1 Great Eagle @ [50.0] Pts

40 First Spear Elves @ 395.0 Pts
Standard Bearer; Musician
War Banner [20.0]

10 Archers @ 115.0 Pts
Musician

10 Archers @ 115.0 Pts
Musician

24 White Lions @ 428.0 Pts
Standard; Musician
Banner of Sorcery [50.0]

28 White Lions @ 426.0 Pts
Musician

1 Great Eagle @ 50.0 Pts
1 Great Eagle @ 50.0 Pts

Models in Army: 114
Total Army Cost: 2495.0
Jakies poprawki?
Edit -> starzeje sie. Potion of Foolhardiness lub luckstone jeszcze na nobla z SoM :twisted:
Ostatnio zmieniony 21 cze 2012, o 18:03 przez Vallarr, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Ten nobel z SoM w ogóle mnie nie przekonuje. Poza 3 magicznymi atakami co ma robić? Lepiej już AoL dać na jakis WL.
A jeśli już tak chcesz miec magiczne ataki na panu na orle to był chyba dał coś takiego, bez większej analizy: sprzęt nobla z grjtem, shield of ptolos, luckstone oraz Amulet of Light i pamiętaj, że orzełkiem do oddzialu również mozesz wlecieć :)

A jeśli tak się bawisz to czemu nie wystawisz lorda na orle z savem 2+rerrol, ward 4+ i stuborn? :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

Chyba sie za bardzo boje tych eterykow :P Coz, licze, ze RoF wystarczy na ogarniecie najgorszego, z taka przewaga PD jaka w teorii powinien dawac BoS.
Ostateczna wersja to 2 waszych kowbojow i 9WL z muzykiem zamiast trzeciego, taki maly oddzial ostatnio spisal mi sie doskonale, a po przemysleniu paru bitew - zawsze mi go brakowalo. Tanszy niz 5 DP, mniej moblilny, ale z wiekszym powerem i stubborn. No i w ciezkiej sytuacji schowalem tam AM, kreska, muzyk na przodzie, stubborn i kanapka. Wyszlo perfekcyjnie, a AM bedacy jedynym magiem to lakomy kasek ;P Luki plyna i AM zdycha, WL nie plyna, AM zyje, kanapka.
Taki lord mi jakos nie pasi, 315 pkt to pol smoka, a sila to moze 1/4.

Ad rem - jaki lore? Shadow dla pitki i miasmy, high wiadomo czy cos innego? Jak gracie na jedynym AM?

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

standardowo, light :)
na jednym magu tez jest cool.
1). potęznie boostujesz oddziały, nawet taka 9WL z bironą/speed of light/protekcją może być niezwykle grożna
2). zdecydowanie zwiększasz przeżywalnośc jak i również power kowboji. Birona, to masz 4 ataki z S9, co już prawie na pewno powinno wystarczyć na krojenie wrogich kowbojów (twardzieli z Lustri bodajże). Do tego -1 to hit z protekcji w wyniku czego często będa trafiani na 5+.
3). masz pociski na eteryki, czy to sygnaturkę czy baniszment, chociaż S tylko 4, ale nie chodzi tutaj o ten czar więc jest wystarczająca.
4). te czary maja bardzo niski CV :D
5). chyba najsłabszy czar z tego lora (przynajmniej ja go nigdy nie rzucałem), light of battle czy coś takiego i pewność, że kowboje nie zwieją czy WL.
6). jak masz RoF to masz w miarę dobra magię przez pierwsze tury gdy nie rzucasz boostów dla oddziałow (baniszment+RoF+sygnaturka), może wtedy uda sie wyciągnąc jakiegoś scrola...

ale niestety trafiasz na masę armi gdzie ci kowboje nie mają szans. Imperium i dwarfy to wiadomo, dochodzą do tego orki z chociazby jednym doom diverem, WE ze karabinem maszynowym, bretonia z pedalskim lordem i 2 trebami (ale przynajmniej vs orki i WE mozna ich skampic w oddziałach). Dlatego jak widzisz light wskazany z uwagi na protekcję. Bolą tez wampiry jeśli będzie miał jakis eterycznych herosów. Jednak zabawa jest przednia z takimi panami :D
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Light of battle jest zajebisty, jak grasz na remis :D Ustawiasz w kreske 10 łuków i przeciwnik stoi w nich 2-3 fazy CC :D
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Andrzej pisze:Light of battle jest zajebisty, jak grasz na remis :D Ustawiasz w kreske 10 łuków i przeciwnik stoi w nich 2-3 fazy CC :D
a widzisz ;)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Niemniej, i tak rzadko się go bierze. Sam rzuciłem go tylko raz, zeby zebrać jakiś tam oddział :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Mortipher
"Nie po to jadę"
Posty: 350
Lokalizacja: Będzin / Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Mortipher »

Kosa pisze:Ten nobel z SoM w ogóle mnie nie przekonuje. Poza 3 magicznymi atakami co ma robić? Lepiej już AoL dać na jakis WL.
A jeśli już tak chcesz miec magiczne ataki na panu na orle to był chyba dał coś takiego, bez większej analizy: sprzęt nobla z grjtem, shield of ptolos, luckstone oraz Amulet of Light i pamiętaj, że orzełkiem do oddzialu również mozesz wlecieć :)
serio orzeł z noblem może się przyłączyć do oddziału? gdzie to jest napisane bo szukam i nie znajduje.

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3001
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Masz napisane, że Postacie mogą dołączyć do oddziału. A jak nie ma napisane, że będąc na Orłe nie może, to znaczy, że może, nie?
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Zablokowany