rozpiski elfów VIII ed.

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

Zablokowany
Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3001
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Re: rozpiski elfów VIII ed.

Post autor: Azurix »

Kosa pisze: Ogólnie ja zostawiam chyba narazie smoka w spokoju, czas na zmiany, gram na Arcym i rydwanch, dziś 20:0 na ograch :mrgreen:
Co ciekawego z Rydwanami wymyśliłeś? :P
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Po małych zmianach:

Unnamed2500 Pts - High Elves Army

1 Archmage @ 345.0 Pts
General; Magic Level 4; Lore of Light
Annulian Crystal [40.0]
Loremasters Cloak [40.0]
Ironcurse Icon [5.0]

1 Noble @ 174.0 Pts
Great Weapon; Dragon Armour; Battle Standard
Banner of Sorcery [50.0]

1 Mage @ 140.0 Pts
Magic Level 1
Sigil of Asuryan [40.0]

24 First Archers @ 315.0 Pts
Longbow; Standard Bearer; Musician
Standard of Discipline [15.0]
1 Captain @ [10.0] Pts

10 Archers @ 110.0 Pts
10 Archers @ 110.0 Pts
10 Spear Elves @ 90.0 Pts


26 White Lions @ 435.0 Pts
Great Weapon; Heavy Armour; Lion Pelt; Standard; Musician
Gleaming Pendant [5.0]
Talisman of Loec [10.0]

26 White Lions @ 423.0 Pts
Great Weapon; Heavy Armour; Lion Pelt; Musician
Amulet of Light [15.0]

1 Tiranoc Chariot @ 85.0 Pts
1 Tiranoc Chariot @ 85.0 Pts
1 Tiranoc Chariot @ 85.0 Pts


1 Great Eagle @ 50.0 Pts
1 Great Eagle @ 50.0 Pts

Models in Army: 109


Total Army Cost: 2497.0


Bo pierwozór był taki:
nie było małego maga, i WL było po 27 i nie było na nich szmatki i czwarty rydwan więcej oraz 3 orzeł więcej.
Zastanawiam się czy lepsza antymagia czy 4 rydwany i 3 orły i szczerze nie wiem co wybrać.
I rozmyślam jeszcze nad lorem na małym magu, opcje mam 3 a nawet 4:
1). light, baniszment S5 kusi
2). death, snajperka z LD9 to zawsze przykra sprawa dla przeciwnika
3). high, niski CV każdego czaru, Drain magic i faza magi wroga siada na amen, ward na 5+ zawsze się przyda
4). heaven, kolejne -1 to hit.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3001
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Generalnie bardzo lubię modele rydwanów w HE i zastanawiam się, czy jest jakaś ilość Lion Chariotów i Tiranoc Chariotów, której nie należy przekraczać przy zakupach, bo i tak w życiu się nie przydadzą. Potrafisz doradzić? Warto mieć np. w sumie 12 Rydwanów? ;)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Myślę, że nie, 4 to chyba maks :)
HE rydwany są dziwne ;)
Lion Chariot ogromnie przeszacowany co go kompletnie dyskfalifikuje z jakichkolwiek rozważań.
Tiranoci dobre ale raczej w sporej liczbie co wymaga punktów na nich, ale oprócz przywalenia w ostateczności odginajka, kosztują tyle co fast więc taniocha ;) jak na elfickie warunki :P
No i rydwany dają niezłego kopa w mirorze :D
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3001
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Noo, może popróbuje z Rydwanami, bo ostatnio eksperymentuję sporo. Ostatnio na lokalu zdecydowałem się przełamać (po tym jak GW zepsuło Power Scrolla) i wypróbowałem Maga z 1lvl oraz Seerstaffem wybierającym Transformację Kadona z Beasta i turlającego ten czar z maksymalnej ilości kości. Oczywiście turniej był na 1200pkt, więc tylko dlatego mógł przeważyć, ale w 2 na 3 gry odegrał dość kluczową rolę i wyszło na to, że wygrałem tego lokala. Czy ktoś z was próbował takiego patentu również i także miał pozytywne rezultaty, bo zastanawiam się, czy nie umieszczać czegoś takiego częściej w rozpiskach, może także na większe punkty?
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

na jakieś mikro punkty dość ciekawe :) na większe to chyba 130 pkt wyrzucone w błoto, przynajmniej mi się tak zdaje, szczególnie, że jak masz 2 magów to inwestowałbym za wszelką ceną w annuliana plus sigil/scroll.
Ale i tak fajna kmina jednak bardzo niepewna, ja nie lubię takich akcji :P
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3001
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Jak kiedyś miałem rozpiskę nastawioną na Arcymaga z Beastem, a do tego byłem w stanie wziąć Maga z Power Scrollem, który działał normalnie, to taka zabawa nie była wcale niepewna, no ale teraz faktycznie, może coś się zawsze nie udać, jednakże nastawiłem się na grę kompletnie bez magii na tym turnieju, więc taki gostek za 130pkt, który sobie turlał z 6 kości czar, był fajnym dodatkiem ;)

Tak poza tym, czy ktoś próbował z pozytywnym skutkiem Partyzantki albo MSU w HE? Ostatnio grałem towarzysko z DE posiadając oddziały liczące maksymalnie 10 modeli i brak White Lionów. Skończyło się tak, że wyczyściłem stół w 5 turze tracąc jedynie Orła. Może ma to sens?
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Heinrich K.
Mudżahedin
Posty: 207
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Heinrich K. »

Semi pisze:co dales BSB? 2+ z rerollem mozna zlozyc na kilka sposobow ale tylko jeden jest optymalny :)
Heavy Armour, shield, helm of fortune. Nie ma pkt na Dragon Armour :(
Kosa pisze:A light dobrze boostuje smoka oraz WL jeśli cos się przebije, czasem się to udaje
Jakoś nie mogę się do tego lighta przekonać
Kosa pisze:radiant i wtedy death ma już szansę powodzenia
prędzej właśnie do ligtha pasuje taka kombinacja żeby wykorzystać +1S do baniszmentu

Liderka 8 czy 9 i tak nikt sobie nie pozwoli na wpuszczenie snajperki :)
Do tego podoba mi się soulblight, -3Ld ładnie się łączy z Terrorem smoka, Słonka to nikomu nie trzeba przedstawiać, 3 snajperki - Generalnie Death to bardzo nie doceniany Lore :)

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1824
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

Heinrich K. pisze:Generalnie Death to bardzo nie doceniany Lore :)
Tak, a do 4 kości jest przycięty dla żartu.
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3001
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Pewnie przycięli Shadow i Death dlatego, że wszyscy gracze armiami, które boli niska inicjatywa, zaczęli marudzić :P
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Havelock
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Havelock »

jak się ma bonusowe 100pkt z Euro do kompozycji armii, innymi słowy - czy core muszą zajmować 25% z 2400pkt czy 25% z 2500pkt?
Ludvik pisze:Wystawianie np. Black Knightów jako Blood Knightów uważam za osobistą obrazę

wertex
Chuck Norris
Posty: 358

Post autor: wertex »

Azurix pisze: Tak poza tym, czy ktoś próbował z pozytywnym skutkiem Partyzantki albo MSU w HE?
http://www.ulthuan.net/forum/viewtopic.php?f=67&t=35047 - ja po przeczytaniu tego bloga będę testował takie złożenie. Ten facet ma raporty z bitew przeciwko większości armii, więc warto poczytać.

@ Cory zajmują 25% z 2500
EAT SLEEP CONQUER REPEAT

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

wertex pisze:
Azurix pisze: Tak poza tym, czy ktoś próbował z pozytywnym skutkiem Partyzantki albo MSU w HE?
http://www.ulthuan.net/forum/viewtopic.php?f=67&t=35047 - ja po przeczytaniu tego bloga będę testował takie złożenie. Ten facet ma raporty z bitew przeciwko większości armii, więc warto poczytać.
Ten koleś ma rozpiskę niezgodną z EURO (przynajmniej najnowsza wersja).
Do tego jak grał z krasnoludkami to poddał bitwę w 2 turze :)
Cokolwiek co ma choć trochę strzelania powinno robić z tej jego armii sieczkę. Nie wierzę w tą koncepcję. Już lepiej IMO się spisują Furionowe strzeleckie HE.
Obrazek

wertex
Chuck Norris
Posty: 358

Post autor: wertex »

Przecież nigdzie tam nie ma napisane że on gra na euro :). I tak mimo to chciałbym to wypróbować
EAT SLEEP CONQUER REPEAT

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3001
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Co to jest Furionowe Strzeleckie HE? :P
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

wertex
Chuck Norris
Posty: 358

Post autor: wertex »

EAT SLEEP CONQUER REPEAT

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Przecież nigdzie tam nie ma napisane że on gra na euro :). I tak mimo to chciałbym to wypróbować
To że gra obecnie na 2500 oraz to, że jego armia zmieniła rozmiar z 2400 na 2500 mniej więcej w czasie wyjścia drafta EURO dość mocno sugeruje, że turnieje w których bierze udział są na EURO :) ale trudno znaleźć niezbite dowody.

btw. fajne mają te turnieje w tej Australii, 3 dni 8 bitew :)
Obrazek

wertex
Chuck Norris
Posty: 358

Post autor: wertex »

Ja i tak nieważne czym zagram to i tak przeważnie przegrywam :). Wiesz jakie jest dobre złożenie które wybacza niektóre błędy w miarę nieźle?
EAT SLEEP CONQUER REPEAT

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

by Andrzej Andrzej :D
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

chyba tak, Furion już nie chwali się swoimi podbojami na tym forum.
Ostatni update jego rozpiski jest tutaj: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?p=792400#p792400
Ogólnie koncept jest taki by wsadzić jak najwięcej strzelania przy okazji nie kalecząc CC ani magii.
Obrazek

Zablokowany