Skaveńskie Q&A

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MadMax
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Pisz

Re: Skaveńskie Q&A

Post autor: MadMax »

Celedor pisze:
Co za różnica, rat ogry i tak są do niczego.
Są jeszcze na tym świecie tacy, którzy grają też for fun. :wink:
Ostatnio mialem w rozpie 6 ratogrow w trakcie gry ''domowej''. Na ''domowke'' bez cisnienia na punkty/rankingi ratogry daja rade.
"War. War never changes".

TRAYE MAGNETYCZNE / PCV / MAGNESY. Najlepsza jakość !!! Najtaniej !!!


Ekspresowa Realizacja !!!

Awatar użytkownika
Celedor
Kretozord
Posty: 1535
Lokalizacja: Komorów

Post autor: Celedor »

Ale jak rozwiązać kwestie stupidity i frenzy?
Blog o malowanych przeze mnie figurkach. http://celedorverminhorde.blogspot.com/

Marcins
Masakrator
Posty: 2012
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

Nie rozumiem w czym problem,w którym miejscu te dwie zasady się wykluczają?
Oblanie freenzy mówi: jeżeli możesz to musisz zadeklarować szarżę. A głupota, że jesteś głupi i nie możesz szarżować ślinisz się i idziesz w przód. Zatem w jakiejkolwiek kolejności byśmy nie rozpatrywali to oddział, który zdał oba robi co chce; oblał freenzy, zdał głuptę, szarżuje; na odwrót stoi i się ślini; oblał oba, stoi i się ślini. Jakby to miało jakiekolwiek znaczenie...

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Dlaczego jak oblał oba to stoi? Frenzy każe szarżować, głupota każe stać. Jak to jest jeśli nie ma jednoznacznie określonego priorytetu?
Ostatnio zmieniony 23 sty 2014, o 23:34 przez Hoax, łącznie zmieniany 1 raz.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

jest. glupota jest peirwsza, jak nie zdasz to jedziesz i nic nie robisz. jak nie zdasz glupoty nie mozesz szarzowac = nie am testu frenzy
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Celedor
Kretozord
Posty: 1535
Lokalizacja: Komorów

Post autor: Celedor »

Dokładnie o to mi chodziło, dziękuje. :)
Blog o malowanych przeze mnie figurkach. http://celedorverminhorde.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Opos
Falubaz
Posty: 1196
Lokalizacja: KGB Tarnów

Post autor: Opos »

Tak dokładnie, to o kolejności zdawania decyduje gracz, którego jest aktualnie tura, tak jak kiedyś z rending starami i manbane'm u DE :wink:
Let the River of Blood flow...

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Jak szarak ma 2+ warda na ogień to cały dzwon ma?

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Nie
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

Opos pisze:Tak dokładnie, to o kolejności zdawania decyduje gracz, którego jest aktualnie tura, tak jak kiedyś z rending starami i manbane'm u DE :wink:
skąd ty to bierzesz?
przestań żreć ten spaczeń :-)

stupidity jest na początku tury, jest napisane w zasadzie specjalnej
test frenzy jest po deklaracjach szarż jeśli jednostka podlegająca tej zasadzie nie zadeklarowała szarży

ergo gracz nie ma tu o czym decydować, najpierw jest stupidity, jak zda to później jest frenzy, jak nie zda, to nie może nic zrobić a skoro nie może deklarować szarży to i frenzy nie testuje bo ogląda kwiatki w ogródku
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Misha, nie walcz z tym. Kto nie chce czytac ze zrozumieniem madrosci uczy sie przy stole jak mu ja przeciwnik serwuje :) nic tak nie uczy jak maska w tył - sprawdziłem na specyficznym mykiem z wystawianiem scoutow :D
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Opos
Falubaz
Posty: 1196
Lokalizacja: KGB Tarnów

Post autor: Opos »

misha pisze:przestań żreć ten spaczeń :-)
NIE!!! :mrgreen:
misha pisze:stupidity jest na początku tury, jest napisane w zasadzie specjalnej
test frenzy jest po deklaracjach szarż jeśli jednostka podlegająca tej zasadzie nie zadeklarowała szarży
Hmm, faktycznie w tej kolejności, chyba czeka mnie ponowne wertowanie podręcznika w ramach odświeżenia wiedzy :oops:
-Qc- pisze:Misha, nie walcz z tym. Kto nie chce czytac ze zrozumieniem madrosci uczy sie przy stole jak mu ja przeciwnik serwuje :)
Oj tam, czepiacie się, ot, tylko dwie gafy w zasadach z rzędu :mrgreen: #-o
Let the River of Blood flow...

ajt
Kradziej
Posty: 970

Post autor: ajt »

Storm Banner działa też na Doomwheela? Musi wyrzucić 4+, jeśli baner działa?

Marcins
Masakrator
Posty: 2012
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

ta

ajt
Kradziej
Posty: 970

Post autor: ajt »

Weeping Blade na Assasynie też rani z poisonów? Czy jak już jest magiczna broń, to poisony się "deaktywują"?

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Weeping Blade na Assasynie też rani z poisonów?
Nie.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

masz nim tylko 3 ataki
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

ajt
Kradziej
Posty: 970

Post autor: ajt »

A Warplock Pistol ma też zasadę Unstable w CC? Czy tylko w strzelaniu, bo wtedy używa się amunicji?

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Tylko w strzelaniu. W CC liczy się wyłącznie jak dodatkowa broń i daje tylko +1A

ajt
Kradziej
Posty: 970

Post autor: ajt »

Można puścić Cracks Call, jeśli czarodziej go puszczający jest akurat w CC?

ODPOWIEDZ