CS by Furion ODSŁONA DRUGA

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Hrabia pisze:Zabicie różnorodności na turniejach będzie moim zdaniem większą zbrodnią niż obecność przegiętych armii.
Tej, ale jaka różnorodność, jeśli średnio ogarnięty gracz, słysząc na turnieju z jaką armią będzie grał, potrafi przewidzieć jej rozpiskę z dokładnością 90%?
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
b_sk
Kretozord
Posty: 1951
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: b_sk »

Remo pisze:p.s. armie i taktyki 5-edycyjne były jeszcze bardziej wygięte od tego co jest teraz i jakoś nikt nie narzekał.
W czasach V edycji grywałem raczej w domu, ale z tego co pamiętam to na turniejach były bany na niektóre przedmioty tudzież kombinacje. No i z tego co wiem to ludzie jak najbardziej narzekali i dlatego VI edycja to był zwrot o 180 stopni.
A licky boom boom down!!!

Awatar użytkownika
Ratzing
Kretozord
Posty: 1549

Post autor: Ratzing »

Nigdy wszystkim nie dogodzisz. Na zwykły turniej o punkty i nagrody nie przyjadą ludzie "chcący miło spędzić czas z WFB" a na turniej z okrojonymi zasadami nie przyjadą Ci, którzy mają gdzieś czym grają byle się popisać i wygrać.
Grają byle się popisać i wygrać. Zabiłeś mnie tym tekstem, naprawdę. Wspaniały, genialny i w 100% celny. Ja się na turniejach popisuję! Jasne! Czemu wcześniej na to nie wpadłem?

Zresztą w którym punkcie turnieju, na którym masz 80% szans na spotkanie jakiegoś klona rozpiski VC, DoCH lub Imperium masz 'miłe spędzanie czasu'? Może ja mam jakieś wypaczone poczucie rozrywki, ale dla mnie jest ona żadna, jak mam pojechać gdzieś, gdzie spotkam głównie 3 armie, w jakichś 3 wariantach.
Uerph.

Awatar użytkownika
Hrabia
Chuck Norris
Posty: 461
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Hrabia »

Może ja mam jakieś wypaczone poczucie rozrywki, ale dla mnie jest ona żadna, jak mam pojechać gdzieś, gdzie spotkam głównie 3 armie, w jakichś 3 wariantach.
Czyli rozumiem, że wspominiane przez Ciebie ograniczanie różnorodności ma służyć temu żeby pojawiało się więcej wariantów armii? Chyba czegoś nie rozumiem...

Po prostu chodzi mi o to, że wprowadzając CS, który będzie balansował armie, jeszcze bardziej stracą one na różnorodności, czyli poniekąd straci się to co chce się także pośrednio uzyskać poprzez wprowadzenie ograniczeń.

A jeśli chodzi o turnieje, to może i jest 80% szans na trafienie klona standardowej rozpiski, ale ja jakoś mam problemy z trafianiem na takich przeciwników...
Zaszłyszane na jakimś turnieju:
- Twój WS?
- Tak

Awatar użytkownika
Motor
Chuck Norris
Posty: 500
Lokalizacja: Lublin [Moria]
Kontakt:

Post autor: Motor »

Nie bardzo rozumiem po co komputery w okularkach siedzące 24h przed kompem wymyślają comp scory. dla co niektórych gram PG dla mnie to jest fluff i nie bardzo mi się podobają ograniczenia 3 ratlingi, sorry kolo ale marszczę pingwina zawsze z 4 kości więc mnie nie ograniczaj :wink:

Tak będą kończyć teksty, w których wulgaryzmy są zupełnie niepotrzebne :badgrin:

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

i nie bardzo mi się podobają ograniczenia 3 ratlingi, sorry kolo ale napierdalam zawsze z 4 kości więc mnie nie ograniczaj
Normalnei sobei wrzuce do sygnaturki :lol: :lol: :lol:
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

DolmiR
Falubaz
Posty: 1324
Lokalizacja: Krotoszyn, , Zielony Smok

Post autor: DolmiR »

tez o tym pomyslalem ;)

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

To uprzejmie proszę o ocenzurowanie wersji w sygnaturkach. Najlepiej do postaci w zmienionym oryginale ;)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Gobos
Falubaz
Posty: 1090
Lokalizacja: Strefa Zero/Poznań

Post autor: Gobos »

Motor pisze:Nie bardzo rozumiem po co komputery w okularkach siedzące 24h przed kompem wymyślają comp scory.
taa, powszechnie wiadomo ze robia to ludzie nie majacy pojecia o turniejowych realiach, jak Furion czy Kołata :lol2:
Jesteś Aspołecznie Nastawionym Kutafonem, Inspirującym Ekstatyczne Lamenty Tłumu, Oraz Imbecylem Demonstrującym Ignorancję, Ogarniającym Tylko Alfabet.

Awatar użytkownika
Motor
Chuck Norris
Posty: 500
Lokalizacja: Lublin [Moria]
Kontakt:

Post autor: Motor »

Nie wiem, nie znam gości. Co nie zmienia faktu, że każdy gra tak jak mu to odpowiada i jeżeli ktoś chce wystawić rozpę PG, to ograniczenia nic nie dadzą bo i tak wyżyłuje rozpiskę pod tego czy owego CS-a. Armie nie są zbalansowane i nigdy nie będą taki już jest urok WFB.
Dla niektórych rozpa na 3-4 ratlingach, 2 spawarkach i 3 elektrykach to PG, dla mnie to czysty fluff, a dlaczego to wiedzą ci co mnie lepiej znają.
Pzdr.

Awatar użytkownika
Ritchie
Wodzirej
Posty: 710
Lokalizacja: Provinz Posen

Post autor: Ritchie »

Ale tu nie chodzi o obcięcie PG-rozp tylko o zbalansowanie army listów. . . widzisz różnicę ? Nawet jakby armie były prawie idealnie zbalansowane między sobą i tak można by było maksować rozpy.
"weź ten miecz i odnieś go swemu panu, niech go uważa za znak zwycięstwa i niech przyśle cesarzowi, swemu przyjacielowi, by się dowiedział, że może wyśmiać zabitego nieprzyjaciela albo opłakiwać krewnego"

Widukind z Korwei, Kronika Saska

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

In order of appearance:
Manfred pisze:hmm wszystko w zasadzie fajne jedynie to do vc moge się przyczepić
wampir rara nie powinien zajmować bo to jedyny lord w tej armi, a że herosów nie można powtarzać to i tak prócz niego będzie jeden wampir

wraty zajmujące herosa troche mocne ale niech bedzie

czarowanie imo nie bo to ingerencja w samą już rozgrywke a nie składanie armi

a tak to wporządku
Nie ma obowiązku wystawiania lorda. Co do czarowania:
Nie wymyśliłem do tej pory nic lepszego i mniej ingerującego w zasady. Zgadzam się, jest to silna broń. Użyłem jej tylko raz i mam nadizeję, że więcej tego zrobić musiał nie bedę.
Nehan pisze:mi się całkiem podoba, kilka zastrzeżeń: Cytat:
Furion pisze:- Greater Daemons zajmują dodatkowo slot Rare, Special
- Oprócz tego, Bloodthirster oraz Lord of Change zajmuja dodatkowo slot Special

greater daemony nie są aż tak mocne, a poza tym ja częściej niż tych dwóch panów na stole widział Kipera Sekretów.
więc na pewno zmniejszyłbym to ograniczenie.
W mojej ocenie BT / LoC jest silniejszy od KoS. Uważam również demony, jako że są silniejsze od smoków, za typ jednostki wymagającej ograniczenia. Zwłaszcza na cs, gdy strzelania jest mniej.
brakuje mi też pojedynczego ograniczenia chaos dwarfów - earthshaker powinien zajmować dodatkowy slot special.
grr... najlepiej to ten przeżytek w ogóle zbanować, ale to tylko moje zdanie ;-)
Zostawmy biedne Chaos Dwarfy w spokoju.
ograniczenie czarowania wampirami także wydają mi się nieco zbyt mocne, ale ciężko mi powiedzieć.
W gruncie rzeczy, nie widzę pośrednich opcji. Cała zabawa polega na delikatnym ograniczeniu recastu.
Ritchie pisze:niby wszystko ok, ale mało uniwersalny ten CS. . .

O ile zakaz dublowania speciali w DL czy Imp. ma zasadniczy sens bo zwalcza bezmózgie przegięcia, to w DE nie ma sensu. DE jest armią, którą da się złożyć na wiele sposobów - niektórzy grają na dwóch hydrantach, inni na 4RBT
Zakaz dublowania Rarów ma sens w każdej armii (no, może nie w Ograch)
W DE ma sens jak najbardziej. 2 hydry czy 3/4 rbt to bardzo mocne ustawienia - jeżeli pozwolić by tym kombinacjom na synergię z resztą armii, DE odstają od reszty.


Tak samo z demonami. . . problemem demonów nie jest dublowanie rarów tylko dublowanie flamerów. Dlaczego zakazywać brania 2xbeasts of nurgle ?
Nie zgadzam się z Tobą. Każdy Rare u demonów wzięty dwa razy w synergii z resztą armii wypacza trochę grę.
Demony padaka totalna, reszta nawet do rzeczy. Jak piszesz ze w demonach bsb zajmuje slota i hero to napisz ze chodzi Ci o khornowego bo reszta wcale az tak karcona byc nie powinna. Albo po prostu napisz ze chodzi o kolesia na juggernaucie. Poza tym przeceniasz troche greater demony.
Korniszon czy nie korniszon - żadna różnica.

BSB u demonów, abstrahując od tego, że w dowolnej kombinacji jest bardzo bardzo fajny, niweluje najwieksza ich wadę - sypanie się. Pozwala na grę na podejście dowolną jednostką i przegranie dwóch brejków np. na -4 z bardzo dużą dozą prawdopodobieństwa, że ustoją one combat. Nie wspominając co robią wielkie demony z bsbkiem w pobliżu...
BSB u demonów daje bardzo dużo.
Ritchie pisze:CS powinien ciąć różnorodność tylko w tym zakresie w którym tnie przegięcia. I powinien być to CS szczegółowy a nie uniwersalny np.
To jest CS szczegółowy.
zakaz dwóch czołgów, dwóch flamerów itd.
Czyli zakaz dublowania rarów
Bo uniwersalny CS tnie przegięcia, a po drodze hurtem wiele nieprzegiętych kombinacji. . .
Których nikt nie wystawiał i nikt nie wystawi, bo nawet nie ma figurek.
Dopuszczanie takich rzeczy to sztuka dla sztuki.
Jagal pisze:Ja przepraszam, ale czy z tego csa wynika ze normalna breta nie moze miec w corach 2xrealmy i 2xerranci?
Niebawem pojawi się odpowiedni zapis, Bretonnia będzie mogła wystawić 4 lance corowe.
Jasiuuu pisze:chodzi mi tylko o to że rozpiska na smoku jest osłabiona o oddziały wsparcia typu scout i fast i to w nie uderza ten zapis. a nie powinien. już pal licho tego orła bolta mniej , to moge zrozumiec.
Bo to dlatego, że HE mają więcej special / rare niż inne armie.
Ja wiem, że one się na nich opierają ;-) ALe mimo wszystko - najsliniejszy smok zajmuje 50% slotów rare (tyle co w każdej innej armii) i 2 sloty special, czyli 33% (bo jest silniejszy).

Dopuszczam myśl, że to ograniczenie może być zbyt ostre. Jeżeli okaże się zbyt ostre, zostanie zmienione.
Jankiel pisze:Słaba magia. Ograniczenie ilości rzucanych dla wampirów wyglada dosyć kiepsko. to prawie, jak by napisać, ze 15 black knights moze zadeklarować maksymalnie dwie szarze na bitwę.
;(
Niestety zgadzam się z Tobą... Nie wymyśliłem nic lepszego. Nie wymyśliłem do tej pory nic lepszego i mniej ingerującego w zasady. Zgadzam się, jest to silna broń. Użyłem jej tylko raz i mam nadizeję, że więcej tego zrobić musiał nie bedę.

I znowu ilosc kostek uderza w DE, a promuje VC. Nie można rzucić normalnie power of darkness, bo a nuż się okaże, że wygeneruje się za dużo i nie będzie mozna ich zuzyć.
Ograniczenia Euro co do magii sa bez sensu.
Ktoś równolegle zwrócił mi na to uwagę. Zostanie dodany zapis:
Kości wygenerowane ze specjalnych czarów nie wliczają się do limitu maksymalnych kości do użytku na turę

Mam nadziej, że teraz lepiej? :-)
Thurion pisze:nigdy nie zagram na turnieju na ktorym bedzie twoj CS, jest slaby
Nie wchodzi BT, 3 heraldów i 12 flamerów? ;-)
Ups sorry - zapomniałem, że na pomorzu flejmery są plewne :D
no offence :-)


zaden CS nie da ci idealnego balansu, bo to nadal gra robiona przez debili z Games Workshop, booki powinny pisac 1-2 osoby, wtedy bylby balans... tak jest i bedzie zenada, starczy popatrzec na warriorow, najgorszy book od czasu ogrow...
Czy ja napisałem, że ten daje idealny balans? :roll:
Błażej pisze:czyli w Bretonni nie mogę wystawić 5 bohaterów ?
hmm... słuszna uwaga.
Można dopisać, że BSB w bretonni liczony jest jak inny heros na potrzeby dublowania herosów, ale czy są bretonnie bez lorda?
Jeżeli to byłby martwy przepis, to raczej nie ma sensu go wrzucać.

Ale propozycja jak najbardziej do rozważenia.
Nehan pisze:- kompleksowe CS dla każdej armii, bez pierdół ogólnych (typu sloty czy euromagia).
z serii ghost busters:

To, że CS tzw. "ogólny" nie działa to mit. CS tzw. "ogólny" pasuje generalnie do każdej armii, gdzieniegdzie tylko przeciska się coś więcej.

Jeżeli nie wierzysz - zacznij pisać. Cudem okazuje się, że pewne ograniczenia można pogrupować.

Potem wystarczy dodać nakładki do armii. Ja tak zrobiłem...

Ten CS zdecydowanie nie jest CS'em ogólnym.
Thurion pisze:mam nadzieje ze warriorow na PGA obcinac nie bedziecie
Ten CS nie był pisany z uwzględnieniem WoC... to chyba oczywiste.
Zobaczę, wytestuję, ocenię i wrzucę ich do CS, kiedy przyjdzie na to czas :-)
Tomash pisze:
Hrabia pisze:Zabicie różnorodności na turniejach będzie moim zdaniem większą zbrodnią niż obecność przegiętych armii.
Tej, ale jaka różnorodność, jeśli średnio ogarnięty gracz, słysząc na turnieju z jaką armią będzie grał, potrafi przewidzieć jej rozpiskę z dokładnością 90%?
+1.
Aż se do sygnatury wkleję...
Hrabia pisze:Po prostu chodzi mi o to, że wprowadzając CS, który będzie balansował armie, jeszcze bardziej stracą one na różnorodności, czyli poniekąd straci się to co chce się także pośrednio uzyskać poprzez wprowadzenie ograniczeń.
NIEPRAWDA

Po 1 - urozmaiconych rozpisek na masterach jako takich nie ma.
Po 2 - jaka standaryzacja? To jest ewidentna manipulacja.

WIele osób ma tendencje do traktowania zakaz dublowania rare jak wszystkie rozpiski będą takie same!.

Usiądź przed AB i przekonaj się sam...
Motor pisze:Co nie zmienia faktu, że każdy gra tak jak mu to odpowiada i jeżeli ktoś chce wystawić rozpę PG, to ograniczenia nic nie dadzą bo i tak wyżyłuje rozpiskę pod tego czy owego CS-a. Armie nie są zbalansowane i nigdy nie będą taki już jest urok WFB.
Oczywiście, żę wyżyłuje! Przecież zbudowanie dobrej rozpiski to też jakiś przejaw skila.

Różnica jest taka, że normalna wyżyłowana rozpiska jest zwykle również bezmuzga oraz posiada Syndrom KNP

Rozpiska wyżyłowana na tym CS, jest mniej, tudzien w ogóle nie jest bezmuzga, oraz NIE posiada syndromu KNP!

KNP - Kamień, Nożyce, Papier, czyli po co grać w ogóle, skoro ja gram armią x, Ty armią Y i właśnie dlatego mam przesrane ;-)

pozdrawiam
Furion

Awatar użytkownika
Shakin' Dudi
Masakrator
Posty: 2632
Lokalizacja: Moria - Lublin

Post autor: Shakin' Dudi »

eh..kolejny projekt Furiona pod tytułem: zmarnować czas aby wprowadzić jakieś głupoty ;]

twój CS nie przeszedł i to nie przejdzie...

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

A ja wierzę, że w końcu któryś CS przejdzie :)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Tomash pisze:A ja wierzę, że w końcu któryś CS przejdzie :)
Już przeszedł ;-) Info wkrótce.

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

dobra, ja po obejrzeniu wynikow areny zdecydowalem sie poprzec ten CS, oby poskutkowalo tak jak tego oczekujemy ;)

pzdr

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1997

Post autor: Aldean »

Bardzo mi sie podoba ten CS, a do tego zawsze bylem za Euro magią.
GJ!

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Idzie w dobrym kierunku, chociaż sprawdzanie legalności rozp będzie masakratyczne dla orgów. Dla mnie warto wprowadzić przynajmniej coś takiego na jak największej liczbie turniejów. Oczywiście i tak będą przegięcia, ale... mniejsze.

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

b_sk pisze:
Remo pisze:p.s. armie i taktyki 5-edycyjne były jeszcze bardziej wygięte od tego co jest teraz i jakoś nikt nie narzekał.
W czasach V edycji grywałem raczej w domu, ale z tego co pamiętam to na turniejach były bany na niektóre przedmioty tudzież kombinacje. No i z tego co wiem to ludzie jak najbardziej narzekali i dlatego VI edycja to był zwrot o 180 stopni.
Ale to nie gracze wprowadzili VI edycję ;) Grali tak jak w RB i AB stało :) Bany były i owszem ale bany był głównie na przedmioty magiczne które -uwaga- były dostępne dla wszystkich ras :) Nie pamiętam żeby gdzieś zakazano wystwiania dwóch smoków i 8 organek a niektórzy tak grali...

@Furion. Czy zdublowanie Rare'a w Bretonni wymaga ograniczeń? Bo wzięcie zabójczo (dla swoich) celnego trebusia zamiast tych "plewnych" Grali nie jest IMHO jakimś specjlanym bonusem wymagającym uściślania.

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Barbarossa pisze:Idzie w dobrym kierunku, chociaż sprawdzanie legalności rozp będzie masakratyczne dla orgów. Dla mnie warto wprowadzić przynajmniej coś takiego na jak największej liczbie turniejów. Oczywiście i tak będą przegięcia, ale... mniejsze.
Słuszna uwaga.
Ja po ułożeniu paruset rozp pod ten CS mam już dużą wprawę, dlatego

z chęcią pomogę / podejmę się sprawdzania poprawności gdy tylko organizator będzie tego chciał

ODPOWIEDZ