Demony i Vampiry zalewające Polską ligę WFB

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1997

Post autor: Aldean »

@matusz
nie twierdze ze pomysł jest zły. powiem wiecej, ja sam z miła checią zagralbym na kodeksie do 6ed.
@ritchie
trochę więcej kultury

Awatar użytkownika
Nostro
Chuck Norris
Posty: 605
Lokalizacja: Włocławek, Klub Fenix (czasami Athel Loren)

Post autor: Nostro »

Ale to będzie troche głupie jedni grają z 7ed. a niektórzy z 6ed. powinno być to ujednolicone moim zdaniem...Bo pojawią się spory która armia będzie w 6 a która w 7 edycji.

P.S. jak coś się zmieni to zaczne na turnieje jeździć xD :P:P
Klub Fantasy "FENIX" ('Stara Remiza', ul. Żabia 8, Włocławek)
Gry bitewne, RPG, karciane, planszowe.
Każdy poniedziałek od 15.oo do 19.oo. ZAPRASZAMY :!: :!: :!:
Obrazek
http://klubfenix.vip.interia.pl

Awatar użytkownika
Piotr P.
Falubaz
Posty: 1389
Lokalizacja: Bastion

Post autor: Piotr P. »

Nostro pisze:Ale to będzie troche głupie jedni grają z 7ed. a niektórzy z 6ed. powinno być to ujednolicone moim zdaniem...Bo pojawią się spory która armia będzie w 6 a która w 7 edycji.
Dlatego, jeśli cofać to wszystkie armie. pocznając na orkach i empire (pierwsze booki do 7 edycji, choć jeszcze dwarfle). Lecz nie mi to oceniać.
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2008, o 15:59 przez Piotr P., łącznie zmieniany 1 raz.
Skupuje 5 edycyjne modele Bretończyków.

Awatar użytkownika
SlanesH
Falubaz
Posty: 1289
Lokalizacja: Warszawa KulT

Post autor: SlanesH »

Tylko ze to troche nie fair wzgledem ludzi ktorzy wczesniej grali na starym booku i mieli go juz dosyc a teraz wreszcie jakies nowosci vargulfy itp fajne modele itd itp. Imo powinno sie obciac jakos te booki ktore sa np zajebac recasty w VC bo tak naprawde one sprawiaja ze ta armia robi co chce. W demonach trudniej bo tam wszystko ciac by trzeba. Albo dac stare booki i wcisnac tam do rara np vargulfa ale jakos przycietego troche :)
Moja galeria - klik!
Maluje za kasę - klik!

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Nostro pisze:Ale to będzie troche głupie jedni grają z 7ed. a niektórzy z 6ed.
a jak jest teraz według ciebie? Bretka, Skaveny, TK, Bestie, Lizaki, Krasnoludy (tu troche mniej), DoW jakoś cały czas grają na starych kodeksach.

@Green - O&G są spoko moim zdaniem, imperium jeśli się zblokuje 2xST też. A dwarfy to jeszcze 6 edycja ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1997

Post autor: Aldean »

SlanesH pisze:Tylko ze to troche nie fair wzgledem ludzi ktorzy wczesniej grali na starym booku i mieli go juz dosyc a teraz wreszcie jakies nowosci vargulfy itp fajne modele itd itp. Imo powinno sie obciac jakos te booki ktore sa np zajebac recasty w VC bo tak naprawde one sprawiaja ze ta armia robi co chce. W demonach trudniej bo tam wszystko ciac by trzeba. Albo dac stare booki i wcisnac tam do rara np vargulfa ale jakos przycietego troche :)
Dokładnie. VC wystarczy zabrac recast. A armia juz sie robi lagodniejsza.
Pozdrawiam

Piotr3K
Kretozord
Posty: 1681
Lokalizacja: SNOT Gdańsk

Post autor: Piotr3K »

Cofać wszystkie armie do 6ed, to troche nie tego..
Np. Dark Elfy tyle czekały na booka, teraz mają fajnego, nieprzegiętego specjalnie i nagle mają wrócić do starego?
Cofnąć do poprzedniej edycji VC i demony to już lepiej, ale lepiej jakby jakiś CS powstał mocny, pisany dla każdej armii osobno.

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

-brak możliwości regeneracj sypania
-brak recastu

a i jeszcze wywalić ze 2 przedmioty jeśli to mało.. dawanie WS i baner regenka.
to moje propozycje na VC, cofanie booków to zła idea.. nowi gracze mieliby kupować stare booki?? paranoja jakaś.. no i straciliby możliwość gry nowymi modelami. CS czy moje propozycje to mniejsze zło dla tych armii a wielkie dobro dla reszty graczy.

PS. tymbardziej że vc na przykład.. to całkie udanie stworzona armia, ma niesaomwitą ilość możliwości gry i mocnych rozp jednocześnie ale nie przegiętych.. ale przez takie 2-3 głupoty armia została zniszczona. jestem za wywaleniem głupot.
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2008, o 13:14 przez vocal, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

IMO powrót tych AB do ich odpowiedników z 6ed to dobry pomysł
DE do 6ed? W sumie mimo że uwielbiam nowego booka to może i mógłbym wrócic z żalem po używalnej armii z 7ed. (żeby hate był jak w 7ed to nawet bez dużego żalu chyba) . Imperium też tylko że ten steam tank z tymi Hull Pointami wzbudza moją niechęć.

Ale sporo Delfowych graczy nie chciałaby wracac do 6ed, stare krasnoludy sprzed ery kowadła tak samo wątpię by chciały.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Ritchie
Wodzirej
Posty: 710
Lokalizacja: Provinz Posen

Post autor: Ritchie »

Wg mnie zmiany są konieczne i chce ich w takiej lub innej formie około 90% graczy, którzy nie grają VC i DL, a także jakaś część graczy tych dwóch armii. Dla mnie to jest oczywista oczywistość ;)

Niech się odezwie chociaż 2 graczy, nie grających ani DLem ani VC którzy uważają że obecna sytuacja jest normalna. . .
"weź ten miecz i odnieś go swemu panu, niech go uważa za znak zwycięstwa i niech przyśle cesarzowi, swemu przyjacielowi, by się dowiedział, że może wyśmiać zabitego nieprzyjaciela albo opłakiwać krewnego"

Widukind z Korwei, Kronika Saska

Awatar użytkownika
Kielon
Masakrator
Posty: 2487
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kielon »

Ritchie pisze:Nie wynika z nich bynajmniej, że nowe armie dają radę przeciwko VC i DL. . .
Ale przecież Arena cały czas trwa, poczekajcie może do końcowych wyników.

Awatar użytkownika
Supeł
Kretozord
Posty: 1872
Lokalizacja: Lublin - MORIA!

Post autor: Supeł »

Rakso_The_Slayer pisze:A dwarfy to jeszcze 6 edycja ;)
to akurat prawda, jest na to dowód w podr, ale nie o tym teraz dyskusja jest

Awatar użytkownika
Nostro
Chuck Norris
Posty: 605
Lokalizacja: Włocławek, Klub Fenix (czasami Athel Loren)

Post autor: Nostro »

no to ja proponuje do każdej armii napisać ogólnopolskiego CSa wspólnymi siłami, a nastepnie wszędzie go przestrzegać, to jest najlepszy pomysł z możliwych...
Stworzyć jakieś forum i tam pomysły wrzucać, każde dla osobnych armii, po prostu aby nie było chaosu, i wszystko zebrało się w kupe.
Przywracanie armii do poprzednich edycji to jednak nie najlepszy pomysł..
Klub Fantasy "FENIX" ('Stara Remiza', ul. Żabia 8, Włocławek)
Gry bitewne, RPG, karciane, planszowe.
Każdy poniedziałek od 15.oo do 19.oo. ZAPRASZAMY :!: :!: :!:
Obrazek
http://klubfenix.vip.interia.pl

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

a mnie anjbardziej smieszy, ze Ci ktorzy graja kilka lat jakas armia...teraz zmeiniaj ja na VC lub Demony.. zalosne imo... widoac poprostu kto tu gra dla zabawy, a kto dla wygranej... a to jest imo nietrafiona droga...

co do CS-a to opcja ok, ale bez ciec na punkty ;/ typu - 500pts an bohaterow...lepiej wprowadzic cos typu ograniczen na Euro ;]

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

po co wszystkim armiom CS, starczy dwóm i ew ST 0-1 czy cos.. no i jak pisałem, vc niewiele trzeba zeby były bardziej przyjazne, a niewielka to ingerencja w zasady.

Awatar użytkownika
Shakin' Dudi
Masakrator
Posty: 2632
Lokalizacja: Moria - Lublin

Post autor: Shakin' Dudi »

Ritchie pisze:Wg mnie zmiany są konieczne i chce ich w takiej lub innej formie około 90% graczy, którzy nie grają VC i DL, a także jakaś część graczy tych dwóch armii. Dla mnie to jest oczywista oczywistość ;)

Niech się odezwie chociaż 2 graczy, nie grających ani DLem ani VC którzy uważają że obecna sytuacja jest normalna. . .
zagrałem 2 bitwy DL i jeden turniej VC

sytuacja jest normalna, poczekajmy aż wyjdą nowe codexy....będzie lepiej...

Awatar użytkownika
marcus_cheater
Oszukista
Posty: 838
Lokalizacja: Karak Drazh

Post autor: marcus_cheater »

Szczerze mówiąc dawno takiego burdelu nie widziałem... Już czytam miliony postów na ten temat i w końcu muszę zabrać głos... Takie biadolenie na forum nic nie pomoże jak się w końcu LS za to nie weźmie... Widać, że większość graczy chce zmian, dlatego niech ktoś się szybciej tym zajmie... Pomysły przeciętniaków takich jak ja raczej nic nie za ważą, bo to do LS należy ostatnia decyzja, więc nich oni coś z tym zrobią, bo jeżeli w tej kwestii nic się nie zmieni na "górze" to tym bardziej my sami wiele nie zrobimy... I już mnie nawet nie obchodzi czy zmiany te będą dotyczyły wszystkich armii, cs-ów, czy samych demonów i WC- ważne żeby coś się działo- jak nie wypali to można dyskutować dalej...
"Chcecie ustrzelić na milę goblina, poproście inżyniera o muszkiet, a zapyta, w które oko chcecie trafić."
Kadrin Redmane

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Proponowałbym następujące zasady - gwarantuję, że lepiej się będzie grało.

Zasady wystawiania WFB classic:

Dopuszczone księgi armii:

Beasts of Chaos
-Warhammer Armies – Beasts of Chaos (aktualny AB)
Bretonnia
-Warhammer Armies – Bretonnia (aktualny AB)
Chaos Daemons
-Lista Daemonic legion ze Storm of Chaos
Chaos Dwarfs
-Lista armii z „Ravening Hordes”; jednostki zielonoskórych z aktualnej księgi armii „Orcs & Goblins”. Można brać jednostki DoW jako rare.
Dark Elves
-Aktualny AB
Dwarfs
-Aktualny AB
Dogs of War
-Chronicles 2004 (jako samodzielna armia)
Empire
-Poprzedni AB, czołg dopuszczony według wcześniejszych zasad
High Elves
-Warhammer Armies: High Elves (aktualny AB)
Hordes of Chaos
-Warhammer Armies – Hordes of Chaos (poprzedni AB, bo zaraz wychodzi nowy przegięty)
Kislev
-Chronicles 2004 (jako sojusznicy)
Lizardmen
-Warhammer Armies – Lizardmen (w tym także Southlands)
-Sacred Spawnings (White Dwarf)
Ogre Kingdoms
-Warhammer Armies - Ogre Kingdoms
-Rhinox Riders
Orcs & Goblins
-Warhammer Armies - Orcs & Goblins (aktualny AB)
Skaven
-Warhammer Armies – Skaven
Tomb Kings
-Warhammer Armies - Tomb Kings
Vampire Counts
-Warhammer Armies - Vampire Counts (poprzedni AB)
Wood Elves
Poprzedni “AB”, czyli annual

Żaden CS nie zrobi tyle dobrego, co przyjęcie powyższych zasad. Owszem, boleję nad tym, ze moje piękne modele Warghulfów zostaną na półce, ale to gra strategiczna ma być, i zróżnicowana, a nie turlarnia demoniczno-wampiryczna.
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2008, o 13:31 przez Barbarossa, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5711
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Shakin' Dudi pisze: sytuacja jest normalna, poczekajmy aż wyjdą nowe codexy....będzie lepiej...
ja juz przestalem sie ludzic.

a nawet jezeli chcialbym sie dalej ludzic, to dziekuje, ale nie bede czekac 2 lata az kodeksy powychodza. chce grac w dobrego warhammera juz teraz.

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

-Warhammer Armies – Hordes of Chaos (poprzedni AB, bo zaraz wychodzi nowy przegięty)
:shock2:

jakoś nie widzę tej przegiętości
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2008, o 13:34 przez Nehan, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ