Walizki dla figurek.

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kamelot
Kradziej
Posty: 941

Re: Walizki dla figurek.

Post autor: kamelot »

ja zakupiłem małą torbę feldherr-a w bardzie za 135zł, mam 3 gąbki, po 36 przegródek w każdej, co spokojnie starcza mi na armię dark elfów na około 2250pkt, zakładając, że smoka i hydrę włożę do oddzielnych pudeł wyściełanych reklamówkami lub watą, te pudła idą do plecaka i wszystko elegancko przenoszę.

poza tym idąc ulicą nie gapią się na mnie ludzie jak jest w przypadku noszenia dużej walizki gw

przed przyszłorocznym DMP zamierzam zakupić dużą torbę feldherra żeby wszystko było w jednej torbie

tak więc moim numerem jeden Feldherr :P
Cosmo pisze:Tak sie kurwa hartuje komandosow. Tak sie hartuje zwyciezcow. Wchodzi i ma 6 tur zeby rozpierdolic. A jak przy okazji wygra rzut na zaczynanie, to po prostu rozpierdoli ture wczesniej.

Awatar użytkownika
Kruti
Dżentelmen Ludowy
Posty: 2085

Post autor: Kruti »

przepraszam za ew. kryptoreklamę, ale przyjrzyjcie się jeszcze tej pozycji:

http://staryswiat.blogspot.com/2008/08/ ... nfo-o.html
Obrazek

ironhead
Chuck Norris
Posty: 458

Post autor: ironhead »

W przypadku armii VC walizki jakie pokazujecie nie pomieszczą wszystkiego.
Sam mam walizkę cytadelii (144 modeli) i brakuje miejsca.

A co sądzicie o tym pominąwszy cenę: http://bard.pl/?act=showProduct&catId=All&pId=5380&l=pl ?
Ma ktoś z Was tą skrzynie lub ją widział na oczy ?

Wiem, że będzie się rzucać w oczy na ulicy, ale i tak na granie jeżdżę wozem, bo do jakiejkolwiek gralni mam co najmniej 30km.

Awatar użytkownika
Foalooke
Chuck Norris
Posty: 438
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Foalooke »

myslalem nad nią ;) niestety moje ręcznie robione gąbki byly o ok 1,5 cm za szerokie. Pomijajac cenę dostępne w marketach budowlanych :)
http://imperium-i-insze-wojska.blogspot.com/

Modelarstwo + opowiadania o imperium 8)

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

najlepszy sposób to kupic skrzynkę na narżedzia ok 30zł koszt.
Omagnesować porżadnie armie
zrobić treye metalowe
wkład do skrzynki metalowy z półką

jakie sa tego plusy po pierwsze armia nie obdziera sie, a po drugie co najważniejsze bardzo szybko się ją pakuje i rozpakowysuje bo skońcu mamy odziały całyczas na treyach.

Niektórzy na DMP widzieli moja skrzynkę mieściiły się w niej feniks smok altar naprawdę spory i armia na 4500 pts

(tak sie skąłda że mój ojciec jest blacharzem-cieślą-dekarzem i ma zajebisty warsztat, dlatego wycnam treye metalowe podkładki itp)

Naprawde polecam jeśli ktoś chce to chętnie dam zdjecia.

Teraz przymierzam siedo zobienia calej skrzynki z metalu z półkami poziomo, oczywiście później lakier proszkowy odpowiednio pozgrzewana i możliwość wysówania półek i nakładania ich na odpowiednia wysokość. Możliwe ze jak w dobrej cenie to wyjdzie to bedą dostępne na allegro.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16595
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Ja mam walizke Intersponga - niestety nie do dostania na polskim rynku , za granica juz latwiej (moja przyleciala do mnie z Berlina). Cena duza , ale jakosc wykonania, pojemnosc, wyglad ,no i wygoda przenoszenia walizki na ramieniu imho sa warte tej ceny...

http://www.intersponge.com/html/index2.htm

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7831
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Link nie działa...

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

na firefox-ie działa :)

Obrazek
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2149
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

Mi tam działa a mam liska :P

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7831
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Firefox niet, explorer niet... Trudno...

Awatar użytkownika
Cosmo
Oszukista
Posty: 886
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Cosmo »

Hmm pamietam ze kiedys uzywalem walizki na narzedzia, z wycietymi pod nia gabkami tapicerskimi. Sprawdzala sie, ale chuj mnie strzelal jak na turniejach musialem przyjezdzac 1h wczesniej zeby swoje myszolaki poukladac na podstawkach.

Kminilem, kminilem i co mi wyszlo - walizka wlasnej produkcji. Drewno cienka sklejka jest lzejsze od metalu, mozna na nim siedziec i kopac i dalej jest ok. Na polkach podklejona blacha ocynkowana, magnesy na figurkach, moving traye z cienkiej pleksji - magnes przez nie dobrze trzyma. Skrzynka jest niewielka, uchwyt pewnie trzyma, a wyciaganie 250 modeli Skavenow zajmuje mi mniej niz przeciwnikowi 60ciu.

Bardzo jestem zadowolony z tego tworu. Do tego upgrade od jakiegos roku - wysuwana szufladka na skirmisherow zeby sie nie gimnastykowac wewnatrz skrzynki.

Drewno na taka skrzynke to w zaleznosci od wielkosci 30-70zl w komercyjnych sklepach typu Obi/Praktiker. U stolarzy-prywaciarzy to nawet za darmo da rade, bo im takie scinki nie potrzebne.

Awatar użytkownika
Kruti
Dżentelmen Ludowy
Posty: 2085

Post autor: Kruti »

Poniżej rzut na powrót walizek staroświatowych:

http://staryswiat.blogspot.com/2009/09/ ... -back.html

Myślę, że pojemność i cena dość atrakcyjne
Obrazek

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16595
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Dominik powinien Ci odpalac cos Stefan za kryptoreklame normalnie , jeden temat , a juz 3 razy o walizkach SS piszesz ;) Choc jak na nie patrze wydaja sie byc solidnym wyborem - mimo to wole i tak mojego drozszego intersponga :)

Awatar użytkownika
Kruti
Dżentelmen Ludowy
Posty: 2085

Post autor: Kruti »

No właśnie dlatego pisze, bo kupujecie droższe feldherry i inne, a tu macie to samo, taniej i pojemniej :)

Po prostu dbam o was :) Jasne, ze jeśli ktoś woli mocowanie magnesowe to nie jest propozycja dla niego, ale dla każdego innego warta przemyślenia...
Obrazek

Awatar użytkownika
Cosmo
Oszukista
Posty: 886
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Cosmo »

Kruti ma racje. Jesli komus nie chce sie/nie potrafi sie dupczyc z magnesami, klejeniem, wierceniem itd to kupienie walizki na pewno bedzie lepsza opcja.
Ja tylko napisalem w skrocie opis jako uzytkownik 'alternatywy'.

Awatar użytkownika
Whydak
Chuck Norris
Posty: 625
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Whydak »

Takie pytanko
Gram sobie WoC na kawie no i figsy są dość spore
Mniej więcej tak : 10 mardu pieszych , 10 marud konnych , 10-15 knightów , 2 shriny/rydwany, 3-4 ogry , helka , 2 dyski , jugger , 15-20 psów
Smok chyba osobno ?
Jak gdzieś powinna być pojemność walizki żeby to wszystko się zmieściło ?

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7831
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

A ta ze starego świata nie starczy ?

Awatar użytkownika
Whydak
Chuck Norris
Posty: 625
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Whydak »

Nie wiem :roll: Więc się pytam =P~ Mam w planie ją kupić.
A smoki i jakieś inne pokraki to osobno przenosicie czy też do takich walizek ?

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

W walizce SŚ jest 160 przegródek, musisz liczyć konnice jako dwie przegródki, rydwan jako 4 (jeśli nie masz zalogi na stale), jugga jako 8 raczej itd. smoka lepiej oddzielnie, chyba że masz wersje Cabrio (tz. ze skladanymi skrzydlami) to możesz go spakować do tej walizy, ale musisz się liczyć z tym że sporo miejsca zajmie.

Ale ogólnie mogę polecić tą walize, ze swojej jestem zadowolony.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Dyd
Mudżahedin
Posty: 244

Post autor: Dyd »

Ja sobie kupilem w Anglii normalna walizke GW (ta powiekszona z polowa na pojazdy). Jest swietna. Polecam. W szczegolnosci jak komus uda sie ja kupic po jakiejs promocyjnej cenie...

ODPOWIEDZ