Pytania odnosnie BP

Rozwój i dyskusje na temat rozwiązań przywracających grze balans.

Moderator: Barbarossa

ODPOWIEDZ
Romek
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Szczecin

Post autor: Romek »

Tak bo dokupuje marka, ktorego efektem jest +1 do casta.(Radszimy czytac ze zrozumieniem)

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

BOGINS pisze:Poza tym mało ci pedant of khaleth?:P
Pedant jest do kitu ;)

Awatar użytkownika
Domin
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 178
Lokalizacja: Rebelia Łomianki

Post autor: Domin »

Romek - Wiesz raczej chodzi mi o zasadność takiego rozumowania, ponieważ sorcerer tzencha dostaje za marka 6+ warda, lore tzencha i +1 do casta, nie jest to więc typowa zdolność jak np. wykupienie starwood staff. Czyli sorcerer tzeencha nie dostaje +1 do casta jak zwykły sorcerer do rzutów lora którego wybiera, tylko ma tę zdolność jako "swoją" tylko dla lora tzeencha i nie może jej nie używać, jak w przypadku baund spella, którego użyć w danej turze nie musi, albo staffa dającego jakąś umiejętność, którego używać nie musiałby w zależności od decyzji. Według mnie jest to wykupienie maga w całości z pewnymi umiejętnościami, podobnie jak wykupienie maga w High elfach, a nie osobnej zdolności o pewnym efekcie.

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

Domin, Romek dobrze powiedział- wykupione to wykupione- to się nie tyczy tylko magicznych przedmiotow, a wszystkich bonusow

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Morrok pisze:Domin, Romek dobrze powiedział- wykupione to wykupione- to się nie tyczy tylko magicznych przedmiotow, a wszystkich bonusow
O ile Twoją interpretacje spokojnie przyjmę, to jednak:
Lore of tzeentch mogą uzywać tylko magowie z markiem tzeentcha
w ten lore wbudowane jest to +1 do casta jakby, więc nie jest to zwykle +1 do casta. Nie mogę mieć dostępu do lore`a bez +1 do casta
Ja bym się nad tym zastanowił
Natomiast jak będzie jak mówisz, to się nie sprzeciwie.
Release the Przemcio!

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Pytanie do warpstone charma, czy zabiera mi PD/DD:
A) cały czas
B) póki go nie użyję
C) W turze magii w której go używam
D) W turze magii w której go używam do przerzucenia kości powera/dispela
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

A, jeśli jest na magu

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

trikk pisze:
Morrok pisze:Domin, Romek dobrze powiedział- wykupione to wykupione- to się nie tyczy tylko magicznych przedmiotow, a wszystkich bonusow
O ile Twoją interpretacje spokojnie przyjmę, to jednak:
Lore of tzeentch mogą uzywać tylko magowie z markiem tzeentcha
w ten lore wbudowane jest to +1 do casta jakby, więc nie jest to zwykle +1 do casta. Nie mogę mieć dostępu do lore`a bez +1 do casta
Ja bym się nad tym zastanowił
Natomiast jak będzie jak mówisz, to się nie sprzeciwie.
Dlatego takie obracanie się w limitach PD rodzi tego typu problemy.

Jak pisałem w innym miejscu - możnaby kwestię PD rozwiązać tak jak DD: lista rzeczy które kosztują tyle a tyle PD i po sprawie. Każdy składając rozpiskę wylicza sobie wszystko w tym momencie, a nie zastanawia się podczas bitwy ile teraz może użyć --> nie jest to prostsze ??
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Nie, scimi.
Nie rodzi. Wyliczanie tego jest bardzo proste. Trzeba tylko ustalić pewne rzeczy, te kilka przypadkow co wymykaja sie z ramek.
Release the Przemcio!

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Moim zdaniem nie jest, bo w każdej turze muszę se liczyć co używam, co nie itd. A tak miałbym rozpiskę i to co rzucę, czego użyję nie miałoby znaczenia, bo rozpiska zyskałaby odpowiednie ramy kompozycyjne wcześniej. Nie mam tu na myśli rozpisek, które są zrobione "na styk", czyli założonego limitu nie są w stanie nijak przekroczyć. Natomiast te rozpiski, które mają potencjał, który by wykroczył ponad limit wymagają ciągłego liczenia ile jeszcze można użyć (w praktyce czasem używa się 1-2 kości mniej, bo nagle się okazuje, że nic nie rzucimy już, albo nie ma to sensu).
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Scimi, odejmujesz sobie bonusy od limitu 10/12 kości.
Tyle zuzywasz co turę.
Liczyć do 12 chyba wszyscy umiemy i nie sprawia to większych problemów...

Jak masz kłopoty, stawiaj kostki ;)
Release the Przemcio!

Awatar użytkownika
Domin
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 178
Lokalizacja: Rebelia Łomianki

Post autor: Domin »

Hej w takim razie czy można czarując sorcererem tzencga nie korzystać z +1do casta? wtedy w danej turze nie odejmowałoby się -1PD.???

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

trikk pisze:Scimi, odejmujesz sobie bonusy od limitu 10/12 kości.
Tyle zuzywasz co turę.
Liczyć do 12 chyba wszyscy umiemy i nie sprawia to większych problemów...

Jak masz kłopoty, stawiaj kostki ;)
Widzisz różnica między tym co ja proponuję a tym co jest w BP jest taka jak z jeżdżeniem na bilecie miesięcznym, a kupowaniem biletu za każdym razem jak chcesz sobie autobusem czy pociągiem pojechać. Niby to samo, ale chyba wygodniej kupić ten 1 bilet raz niż kupować 10 razy (czyli w naszym przykładzie - skalkulować PDki raz przed turniejem, a nie 6x5 = 30 razy, bo tyle tur można na masterze zagrać). Mnie takie kalkulowanie nie bawi same w sobie, ale skoro ty masz radość z liczenia kostek 30 razy to cóż - jakże bym mógł ci zabawę odbierać :wink:
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

Domin: nie możesz wybrać i sobie nie korzystac z +1 do casta :) , a to że lore tęczy ma wysokiego casta ? :lol2: no trudno współczuje biednym magom tzeentcha ale argument żaden. limit spada o 1 kostke .

Scimi: naprawdę sprawia Ci to kłopot ? :) czy narzekamy aby ponarzekać?
jak Trikk napisał , każdy umie dodawać i odejmować ;) . to taki argument w stylu
'za każdym razem jak zginie mi mag musze liczyć ilość PD do wykorzystanie w tej turze :( ustalmy że mam 10 PD przez cały turniej'

jeśli znasz swoją rospę, to takie obliczenia wykonujesz w pamięci od tyłu po 5ciu piwach ;) kwestia ogrania IMO

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Spoko - ja tylko podaję rozwiązanie prostsze, ale oczywiście są wyciągane z d.. argumenty, bardziej na zasadzie - tak jest i tak jest dobrze i tak będzie do końca świata.
Zapominacie, ze ja jeszcze muszę pilnować czy przeciwnik te kostki dobrze liczy - bo tyle się tego zmienia, tu za bonus obcinamy, tu już nie, bo ta zdolność "bardziej wbudowana" lub mniej - ehhhhh. A tak - miałby rozpiskę podbitą przez organizatora i tylko bym się skupiał na normalnych zasadach fazy magii. Nie jest to moje narzekanie, ale sugerowanie co można poprawić. Chyba, że SYSTEM jest już tak świetny i wspaniały, że poprawy nie potrzebuje, ale chyba ktoś wspomniał kiedyś, że będzie ewoluować ?

Poza tym nie rozumiem waszej konsekwencji, a raczej jej braku. Czemu np. po zużyciu scrolli nie mogę wykorzystać więcej kostek dispela w kolejnych turach ?? Tutaj jakoś kalkuluję to przed turniejem. Ale już jak proponuję by tak samo zrobić z Power Dicami, to już jest wielki problem, krzyk, sugestie, że nie umie ktoś liczyć itp. A ja w dalszym ciągu nie rozumiem w czym tkwi kłopot ?? W czym to Wam przeszkadza, że PDki się skalkuluje przed turniejem ? Czemu ma to być złe ?? Może jakieś argumenty z prawdziwego zdarzenia, a nie takie o nieumiejętności liczenia ?

Sorry chłopaki, ale na turnieju interesuje mnie przesuwanie figurek po stole a nie liczenie kostek, liczenie ile przeciwnik może użyć itd. Kiedyś liczyłem sobie na konkursach matematycznych.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Scimi, pytasz się przeciwnika, ile ma bonusów, on mówi, że 2, to liczysz kostki do 10.

Limit DD licząc scrolle jest po to, żeby nie trzeba było brać 4 magów, żeby cokolwiek zrobić.
Release the Przemcio!

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

trikk pisze:Scimi, pytasz się przeciwnika, ile ma bonusów, on mówi, że 2, to liczysz kostki do 10.

Limit DD licząc scrolle jest po to, żeby nie trzeba było brać 4 magów, żeby cokolwiek zrobić.
Nie zrozumiałeś.
Po pierwsze muszę wiedzieć co jest bonusem, a co nie, a w świetle dyskusji tutaj nie do końca to wiadomo i podobne rzeczy są różnie klasyfikowane.
Po drugie odnośnie DD to odniosłem się do faktu, że to ile możesz mieć kostek dispella jest determinowane PRZED turniejem, jak tworzysz rozpiskę (a nie jak mi odpowiadasz - do wliczania scrolli jako DD). Jeżeli dajmy na to, zużyję scroll w grze to nie powoduje to, że mogę nagle 1-2 kostki dispela więcej użyć prawda ?? Tak samo jak stracę herosa/championa z hotekiem to też nie ma to wpływu na ilość DD jakie moge użyć ??

A w przypadku PD to jeśli dajmy na to wystawię se 4 magów i mam tych kości 14 to używam 12, ale jak zginie mi 1 mag i stracę dajmy na to 2 kości w wyniku tego, to zostaje mi ich 12 i dalej 12 używam.
Tak to działa obecnie i wg. mnie jest tutaj nieuzasadniona niespójność. Uważam, że powinno się to WSZYSTKO kalkulować przed turniejem w fazie tworzenia rozpiski - zarówno PD jak i DD niezależnie jaki próg sobie narzucimy na jedne i drugie. Bez jakiegoś cudowania już w trakcie gry.

Bo może wy nie, ale ja np. w Poznaniu musiałem jednemu z przeciwników 15 min przeliczać ile kostek użyłem i czy na pewno tyle mogłem mimo, że każdą użytą kładłem na kupkę oddzielną. Przez to grałem 5 a nie 6 tur. Proponowane przeze mnie rozwiązanie nic w ogólnym założeniu "cięć" nie zmienia, ale tak myślę, ułatwi trochę życie graczom.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

jakoś mi się nie zdaje, by liczenie do 12 sprawiało problem...

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

@scimi banner of sorcery tz chcesz zeby sie rzucalo raz przed bitwa ile bedzie dawal pd bo dodac do tego d3 to zbyt ciezko i rozprasza?

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Scimi, moim zdaniem łatwiej wyliczyć ile przeciwnik może użyć kości powera i dispela w trakcie bitwy, w fazie magii na szybko na r, niż twoim systemem podwójnych całek po obszarze omega ;)
Release the Przemcio!

ODPOWIEDZ