Testy AB by Border Princes- rezultaty

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ismael
Wodzirej
Posty: 670
Lokalizacja: Gdynia

Re: Testy AB by Border Princes- rezultaty

Post autor: ismael »

Witam,
Kolejne testy Empire BP za mną. Wczoraj miałem okazję zagrać dwie bitwy na 2000 pts, raz przeciwko i raz za Empire. Obie były kontra Wood Elves. Raz był remis, raz Elfy przegrały, ale po dosyć wyrównanej walce i dzięki temu, że w ostatniej turze czołg wpadł w smoka, którego złamał.

Wnioski:
1. Wciąż ciężko sklecić ofensywne Empire na takie punkty, choć możliwości jest teraz więcej. Grałem na 2 dużych oddziałach WW, z których jeden miał w sobie kapłana z frenzy, a drugi GM z Lance of Glory i Wolf Helm (w końcu mamy dobrze walczącego lorda ?). Elfy się kitrały po lasach, więc żaden z tych oddziałów zbytnio nie powalczył, ale chociaż nie panikowały ;)
2. Czołg jest teraz naprawdę potężny. W sumie powinien taki być, ale w chwili obecnej jest IMO niedoszacowany punktowo. Powininen być albo droższy, albo przeciwnik dostaje za niego punkty za połowę ran.
3. Staff of Volans - dobry, ale nie przegięty.
4. Dragon Bow - zdecydowanie cena nie oddaje jego dużej mocy. Do poprawki.
5. Outriders z ha i b.warhorses stają się ciekawą jednostką. Taka hybryda lekkiej i ciężkiej kawalerii.
6. Pojawiło się pytanie odnośnie Aura of Wolf Speed - czy ma jakieś zastosowanie, kiedy jednostka nie marszuje, tylko normalnie się porusza ? Bo szarżuje jak rozumiem ze swoją normalną wartością M ?
7. Aury Sigmara wydają się być mniej ciekawe niż Ulryka. Co z tą aurą / przedmiotem, który umożliwia włączanie kapłana Sigmara do flagellantów ?
8. Flagellanci - są teraz tacy, jacy być powinni. Ale ich cena chyba powinna podskoczyć o 1-2 punkty w górę.
9. Czy rzucenie fireballa z Bright Sword powoduje wygaśnięcie czaru Flaming Sword of Rhuin ? IMO nie powinno, ale pewien nie jestem.
10. Kusznicy - ich cena niepotrzebnie IMO spadła.

Czy ktoś jeszcze testuje ten List? Pytam, bo raportów / wniosków jest dość mało.
Pozdrawiam
ism

Awatar użytkownika
Embir
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Embir »

Pewnie projekt cieszyłby się większym powodzeniem gdyby ten testowy army list miał szansę wpływu na BP+R. Jako, że niespecjalnie się na to zanosi to i pewnie dlatego ludzie nie chcą testować. Powiedzmy sobie szczerze - Po co tracić czas na coś co nie ma obecnie realnej szansy zaistnieć w środowisku turniejowym?

Dla mnie ten army list ma tę wadę, że czyni potężniejszymi od kapłanów Sigmara kapłanów Ulryka, co mi niespecjalnie odpowiada bo klimat mają moim zdaniem gorszy a i fluffowo ich rola powinna być mniejsza.
http://manticblog.com/
KINGS OF WAR FULL BETA ARMY LISTS AND MAGIC ITEMS LIST: https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... /htmlview#
KINGS OF WAR ARMY BUILDER BETA: http://kow2.easyarmy.com/

Awatar użytkownika
pelcu
Chuck Norris
Posty: 551
Lokalizacja: Z Zadupia

Post autor: pelcu »

Wykonam test z raportem, ale na to potrzeba czasu. i niestety przeciwnika. Mogę wykonać test na Lorenzzo. Na bitwe real ciężko jest namówić doświadczonych graczy, bo wolą sobie na turniejach punkty zbierać.

Awatar użytkownika
Młynek
Chuck Norris
Posty: 366
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Post autor: Młynek »

Bardzo ciekawy projekt mam nadzieje , że nie upadnie całkowicie i poprawicie największe błędy.Jest możliwosc żeby ktoś zrobił ten army list pod army buildera?
Sam bym chętnie odkurzył i potestował takie empire.

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Jakoś tak wyszło, że cicho się zrobiło bo to przerwy wypoczynkowe (a komu wtedy w głowie testy tej listy) a teraz egzaminy, matury i inne owe. Za jakiś czas powinna się praca wznowić.

ps nakładkę na AB robię ale jeszcze jej nie ukończyłem (a teraz mało czasu mam), postaram się wraz z ukończeniem prac ją udostępnić. Chyba, że ktoś chce to co mam ale to taka wersja 'beta'

Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

Army list ciekawy wyszedł ale mam takie spostrzeżenie do pogrania domowego wystarcza nam stary bo gra się bez maksymalnego dopakowywania i tu imperium z innymi ma szanse. Trzeba natomiast coś ZROBIĆ by ta wspólna praca wielu ludzi mogła zaistnieć na lidze. Super byłoby gdyby można było zagrać na jakimkolwiek turnieju tym listem.
Obrazek






_________________

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Coś ostatnio jakieś nowe głosowanie jest w LS odnośnie korzystania z takich właśnie AB na turniejach. Ciekawe czy głosowanie będzie pozytywne. Tylko, że wtedy mogą powstawać nowe listy armii co miesiąc więc może jakiś system weryfikacji by był potrzebny.

Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

Gdyby dopuścili ten list to byłby to precedens i jak słusznie stwierdziłeś natychmiast powstałby book ogrów orków i innych słabiaków..Znam wynik głosowania...
Obrazek






_________________

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3158
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Przykra sprawa, ale wydaje mi się, że Wilqu ma sporo racji w tym co pisze. Co i tak nie zmienia faktu, że projekt warto dokończyć chociażby żeby było czym w domu pograć dla przyjemności. A turniejowo... Ja tam myślę nad drugą armią, ale to jest obejście problemu, a nie jego rozwiązanie.

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

To chyba bardzo dobrze, że powstałby book orków, ogrów czy innych słabiaków. Jak pisałem w innych wątkach raczej nigdy nie będziemy mogli spodziewać się po GW dobrze skomponowanych army booków, bo najwyraźniej marketing GW zakłada, że jedne jednostki musza być mocniejsze od innych w obrębie danego AB aby mogły się lepiej sprzedawać. Do tego autorzy AB nie biorą pod uwagę AB swoich poprzedników aby poziom AB był wyrównany. Stąd tylko i wyłącznie jesteśmy zdani na siebie o ile chcemy grać na naprawdę dobrych army listach. Stąd wolę popierać nawet zmiany w obrębie army listów, bo to jedyna droga aby była możliwość zagrania w WFB w takiej postaci jakiej zawsze po GW oczekiwaliśmy. AB wbrew pozorom da się napisać przejrzyście i zbalansowanie, zwłaszcza jak się ma wzór 7 edycji, a tym samym dziesięcioleci testów (WFB już ma sporo latek). Przy takim doświadczeniu nie wierzę aby GW nie miało umiejętności i doświadczenia aby w końcu porządnie napisać AB - spójne kompozycyjnie zewnętrznie i wewnętrznie. Problem raczej leży gdzie indziej, czyli w polityce firmy, która musi zakładać, że niezrównoważone AB to lepszy zysk - albo poporstu zakladają że WFB to w 99% malowanie i kolekcjonowanie a 1% to "potrzeby samej gry".

Stąd mam gorącą nadzieje, że twórcy AB Border Princes będą walczyć i ustanowią precedens :).

Mi osobiście by wystarczyły alternatywne army listy zatwierdzone przez LS i zebrane w jednym pdfie. To byłaby taka nakładka jak BP, z której każdy organizator turnieju mógłby skorzystać w całości lub części lub wcale. I jestem pewien, że w przypadku dobrze skomponowanych army listów organizatorzy turniejów wybieraliby właśnie je, tak samo jak gracze. Wystarczy, że taka możliwości się pojawi, będzie dostępna, zatwierdzona przez LS i do wykorzystania prez organizatorów, a reszta potoczy się już sama.

Awatar użytkownika
Toni
Wodzirej
Posty: 705
Lokalizacja: Opole

Post autor: Toni »

Jeśliby się tak stało, Polska byłaby ewenementem na skalę całego świata :P

Ciekaw jestem co na to GW by powiedziało, gdyby cała Polska pykała w regularnego Polhammera
Berik ze słowackiego forum, o nowych planach wydawniczych GW pisze:10 plastovych idiotov za 25 libier, to nie je to krasa?

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Toni bardzo prosta odpowiedź - GW w końcu zaczęłoby się zastanawiać, że ich gra nie składa się tylko z elementu kolekcjonerskiego (jak to wyrażono w pamiętnym artykule White Dwarfa), ale również z aspektu turniejowego i ogólnie pojętej "rywalizacji" o zwycięstwo, ale na bardziej wyrównanych szansach. To mogłoby pomóc uświadomić GW ten aspekt gry i zabawy, albo by to poprostu olali :)

No i Polska już gra w Polhammera :). No ale fakt nie jest jeszcze aż tak mocno "regularny".

BP jak wiemy zmienia wiele zasad w tym nawet zasady niektórych jednostek. Pomimo tego, że te zasady są nieoficjalne i dla woli organizatorów to właśnie na nich (pomimo licznej grupy przeciwników BP) rozgrywa się większość turniejów. BP ma tą przewagę nad np. innymi tego typu zasadami, które można znaleźć w sieci, że jest autoryzowane by LS - swego rodzaju potwierdzenie jakości produktu ;). Wystarczą dobrze napisane alternatywne army listy z pieczątką jakości LS, aby organizatorzy turniejów wzięli pod uwagę ich używanie. W tym wypadku wystarczyłoby kilka udanych turniejów testowych potwierdzających skuteczność army listów aby stały się bardzo popularne. Wystarczy tylko zacząć projekt :).

A jeśli chodzi o nieoficjalne Army Listy to spójrz na temat http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=156&t=16316 w którym Amerykanie chcą wprowadzić na GT nowy army list do krasnoludów chaosu. Jesli im się uda, to oni będą ewenementem na skalę całego świata. Ważne by wziaść w końcu z nich przykład ;)

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Kal_Torak pisze:Toni bardzo prosta odpowiedź - GW w końcu zaczęłoby się zastanawiać, że ich gra nie składa się tylko z elementu kolekcjonerskiego
Raczej by tego nie zauważyli :wink:
Obrazek

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Kokesz pisze:
Kal_Torak pisze:Toni bardzo prosta odpowiedź - GW w końcu zaczęłoby się zastanawiać, że ich gra nie składa się tylko z elementu kolekcjonerskiego
Raczej by tego nie zauważyli :wink:
Taką ewentualność zaznaczyłem w tej samej odpowiedzi:
Kal_Torak pisze:...To mogłoby pomóc uświadomić GW ten aspekt gry i zabawy, albo by to poprostu olali :)

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1155
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

nie jestem pewien czy w tym temacie pasują moje pytania, jakby nie pasowały to sorki

przeglądając AB, jutro mam bitwę z funowskim bookiem gobosów wpadło mi kilka pytań do głowy:

1. fusillade daje strzelanie z pistoletów w pierwszej turze, czyli jak mam 2 pistole to mam 2 ataki, jak repeatera i pistola to 4 + jeszcze ataki z koni, tak?
2. Armour of skoll czy jej efekty (-1 do S i ignorowanie jednego lora) obejmują mounta? i z tego co rozumiem lora wybieram po tym jak przeciwnik wybierze swojego
3. aury priestów liczą się do limitu magicznych przedmiotów?
4. Generał daje jednemu state troopsowi magiczny banner za max 50 pkt, czy ten bonus jest poza tym "standardowym" bannerem który można dać state troopsowi, tj. można mieć 2 magiczne bannery na state troopsach, jeden za generała i jeden za 25 z armii?
5. Po wykupieniu KO bycie zakonie white wolf dostają oni "gratis" cavalry hammer czy trzeba je jeszcze dokupić?

na razie znalazłem tyle
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

AD1 - tak (to 6ed zasada, po prostu ją przywróciliśmy)
Ad2 - nie obejmuje mount'a i wybieramy po naszym przeciwniku
AD3 - tak, jak najbardziej
Ad4 - tak
Ad5 - są wliczone w cenę

To jest pierwsza wersja tego AL i zdajemy sobie sprawę, że jest sporo rzeczy do poprawy, są zasady czy też przedmioty za mocne, za tanie. Im więcej testów tym lepiej. Powodzenia w bitwie!

Awatar użytkownika
Młynek
Chuck Norris
Posty: 366
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Post autor: Młynek »

Kilka pomysłów po przejrzeniu army lista:

1)Inżynierów zrobiłbym podobnie jak u dark elves assasin czyli nie zajmują slota hero ale koszt normalny jak w kodeksie imperialnym

2)Zwiększyc koszt kuszników i byc może niektórych state troops

3)Sanity aura zwiększyc koszt do 25 pkt

4)Steam tank za mocny moim zdaniem zostawic lepiej taki jak był i tak niektóre armie mają z nim problem

5)Bright sword za mocny albo zrobic jakies ograniczenie że może go brac tylko mag albo zlikwidowac fireball w obecnej postaci

6)Dragon bow zwiększyc koszt do 40 pkt

7) Cloak of moten metal droższy

8)Banner of reloading to super pomysł ale wydaje sie byc troche za mocny może drugi strzał z modyfikatorem -1?

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1155
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

dziś zagrałem na tym AB (co prawda tylko 1 turę bo za późno zaczęliśmy) i muszę stwierdzić że hellblaster jest chyba trochę za tani (autohity, poprawiony missfire za 15 pkt to imo za mała cena)

po dzisiejszych bitwach już wiem co będzie moim głównym rarem zamiast czołgu :mrgreen: (hellblaster z oryginalnego AB nabił dziś z 500 pkt na DE, więc ten z autohitami to będzie must have)

a teraz kolejna porcja pytań:

a) power dagger kumuluje się z griffon standard, tj można mieć np +6 do mocy bound spella jak się siedzi w squadzie z tym bannerem?
b) ile priest może kupić aur?
c) ponieważ nie wiem jak działała zasada fusillade w starej edycji więc muszę zapytać jeszcze o parę rzeczy, kiedy szarżuje to używam pistoletów czy w takim wypadku obowiązuje AP? i czy do rozliczania trafień używam BS czy WS?
d) jak daję cavalry hammers kawalerii to przeciwko strzelaniu używam tarcz, a w walce wręcz ich nie używam, dobrze rozumiem?
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Co do helki to wzielismy wszystko po prostu z 6 ed (czyli autohity bo ta broń tak działa - szrapnele nie potrzebują wysokiego BS by trafić) a więc i cenę, która była i wtedy za niska. Tak 150 pkt za ten model powinno być do przełknięcia dla wszystkich.

a - wg mnie nie (tu problem leży w tym, że dagger jest z CoU gdzie griffon banner nie mógł być używany; najprawdopodobniej należy dodać zapisek, że się nie kumulują)
b - ile ma wolnych pkt tyle może kupić (oczywiście nie mogą się dublować)
c - jest AP a walczysz przy pomocy WS bo to jest już HtH
d - kupując młoty pozbywasz się lanc i tarcz więc Twój przykład byłby nielegalny

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1155
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

dzięks :)

co do tych młotów to nie zrozumiałem zapisu (Any unit may choose cavalry hammers for +2 pts/model. co zrozumiałem jako "mają to co mają i mogę dać im jeszcze dodatkowo młotki kawaleryjskie)

a że w w40k spotkałem się z gościem co miał lighting clawy (takie szpony jak u wolverina których nie da się schować), karabin, pistolet i jeździł na motorze jednocześnie więc nie dziwi mnie gość jednoosobowa armia mający lancę, tarczę


i sorki za taką ilość pytań ale to są moje początki w battla, co prawda grywam od roku ale z czasem z kilkumiesięcznymi przerwami
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

ODPOWIEDZ