Fluffowe pytania

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
Revan
Warzywo
Posty: 16

Re: Fluffowe pytania

Post autor: Revan »

Witam

Chciałbym się dowiedziec czegoś więcej o historii Asur, czy istnieją jakiekolwiek książki poruszające ten temat? Zaznaczę, że nie chodzi mi o army book do HE, takie podstawowe informacje znam. Mam raczej na myśli coś w stylu Liber Necris, czy Liber Chaotica tyle, że dotyczące elfów.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
RinoWar
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 185

Post autor: RinoWar »

w army booku nie są tylko podstawowe informacje lecz wszystko co chcesz wiedzieć o elfach wysokiego rodu :) obszerne i uwierz właśnie tego szukasz... swoją drogą powinni zrobić coś takiego jak oprowadzenie po ulthuanie :) ale kodeks i tak nam wszystko mówi :) pozdro

ale kiedyś coś słyszałem o książce pt " Defenders of ulthuan"...
Forza Milan !!!

Revan
Warzywo
Posty: 16

Post autor: Revan »

RinoWar pisze:w army booku nie są tylko podstawowe informacje lecz wszystko co chcesz wiedzieć o elfach wysokiego rodu obszerne i uwierz właśnie tego szukasz... swoją drogą powinni zrobić coś takiego jak oprowadzenie po ulthuanie ale kodeks i tak nam wszystko mówi pozdro
Po przeczytaniu booka do szóstej oraz siódmej edycji, mam wielki niedosyt co do fluffowego tła armii, dlatego szukam jakiegoś większego rozwinięcia, coś ( jak pisałem wyżej ) typu Liber Chaotica. Osobiście uważam, iż to co w zawarte jest w księgach danych armii to tylko skrócona wersja, streszczenie, które mi nie wystarcza :D Oczywiście skoro nic nie ma, to będzie trzeba się z tym pogodzić, a także patrzeć z nadzieją w przyszłość, że może coś kiedyś wyjdzie opisującego Asur bardziej szczegółowo aniżeli zwykły army book. Szukałem informacji o HE jeszcze w młotkowym RPG, jednak i tam jest tego mało, jak już się pojawia to w żałośnie małych dopiskach.

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

bo Asur to bardzo hermetyczna rasa, a np AB do 6ed był opisywany jako zapiski imperialnego naukowca, juz po upadku szlachetnej rasy. Choc 7ed AB rozwiewa wiecej watpliwosci, to powstają niescisłosci jak eltharion ktory nie jest slepy etc oraz nnp zabrakło Imrika. Ogolnei zabrakło mi takich krotkich opisow zdazen albo sytuacji jak w opowiadaniach, zabrakło mi dialogów, rozmow pomiedzy Asur. No i runy z 7ed Ab są brzydsze niz te z 6ed. No i bede mial porownanie jak dostane wkoncu Ab 5ed xD ohh juz sie nie mgoe doczekac na to.

Awatar użytkownika
Master of reality
Oszukista
Posty: 833
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Master of reality »

Mam takie pytanko: który teraz jest rok (w świecie młotka oczywiście)

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

2502 bodajze, ostatnie wydarzenia to w 339 roku panowania Finbuara Żeglarza Eryk Czerwony Topór najechał Cothique i został odparty przez Tyriona.

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

oczywiście nie można zapomnieć że wieki elfów dzielą sie na panowanie króla. Także trzeba powiązać wiele faktów żeby odnieść dokładnie rok u elfów jak i ludzi

Relosu a tak z ciekawosci to gdzie było to zapisane (jest jakaś historia czy tylko tandetna wzmianka)

Awatar użytkownika
Pretor
Chuck Norris
Posty: 428
Lokalizacja: Wrocław/Edinburgh

Post autor: Pretor »

To właśnie w 2502 roku (kalendarza imperialnego), a 339 roku panowania Finubara był najazd Eryka. źródło: 7ed. HE AB - krótka notka
Ciężko powiedzieć który rok mamy 'teraz'. Nie znalazłem żadnej kokretnej wzmianki, choć jakoś specjalnie nie szukałem.

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

nie zwrócilem uwagi na ten najazd :D

Ale przecież wszyscy wiemy że teraźniejszość dzieje się w WARze :D

JANEK
Wałkarz
Posty: 60

Post autor: JANEK »

Szrederator pisze:4 strona ab do HE po polsku:
AB pisze:Nie należy do rzadkości, by Elf był wyższy od człowieka o całą głowę. Elfy są szczupłe, co prowadzi do błędnego przekonania o ich słabości i delikatności. Po prawdzie jest dokładnie na odwrót, gdyż Elfy są niezwykle silne, a choć nie są tak krzepkie jak Orki czy Krasnoludy, to nadrabiają to z nawiązką swoją zręcznością i nie spotykaną wręcz zwinnością.
Czyli według tego powinny mieć 3t (ewentualnie na lordzie t4),siły tak w kit,myślę, że do 5 na lordzie by było ok,i w pizdu WS. Takie sa moje doczucia po tym opisie. :wink:
Przepraszam ,że tak odświeżam temat ale w podręczniku do Ogrów jest napisane , że ogr przebity lancą potrafią odpowiedziec smiertelnym atakiem , a w battlu wygląda to troszkę inaczej :mrgreen:
Więc nie warto powoływac się na fluff z kodeksów , bo ogry musiały by byc bardzo dobre na przykład .
A elf lord dobrze , że ma tafa 3 , taki klimaciarski jest .

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

w battlu ogr może być przebity dwukrotnie lancą i może śmiertelnie odpowiedzieć. IMO jak najbardziej ok i fluf oraz realia stołowe są odwzorowane.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Master of reality
Oszukista
Posty: 833
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Master of reality »

Fajnie by wyglądał figs ogra z dwiema lancami w brzuchu :wink:
Swoją drogą zawsze zastanawiałem się jak się w pełnym galopie wykonuje 2 ataki lancą.Czy mamy taki skill że zdążamy wyciągnąć lance i zaatakować jeszcze raz ciągle wykorzystując impet :?: :wink:

Awatar użytkownika
Elgrond
Wodzirej
Posty: 699
Lokalizacja: Festung Posen

Post autor: Elgrond »

oj najpierw uderzasz lancą, szybko zeskakujesz z kona (robiąc jakies salto w powietrzu) przeskakujesz za przeciwnika i ciągniesz z drugiej strony . Liczy się to chyba za dwa ataki jak trzon lany przejedzie mu po wnętrznościach no nie ?
ALbo jeszcze opcja wbijasz lance po czym wymagasz swój czarny miecz który zapala się błękitnym ogniem(ub czerwonym) i wbijasz u nasady szyi :d No chyba nigdy nie oglądałeś swoich dragonów w akcji :mrgreen: :mrgreen:
W ksiązce do elfó jest napisane ze dragon jednocześnie przebija dwa szeregi :D
a nie lepiej wrzucić do rozpuszczalnika i później szczoteczką?

Awatar użytkownika
Master of reality
Oszukista
Posty: 833
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Master of reality »

Elgrond pisze:W ksiązce do elfó jest napisane ze dragon jednocześnie przebija dwa szeregi :D
Rzeczywiście ale pojawia się pytanie: Lord przebija 4? Czy ma tak dlugą lance? :wink:
I kolejne pytanie a co jak walczymy z przeciwnikiem w jednym szeregu :?: :lol2:

Awatar użytkownika
Elgrond
Wodzirej
Posty: 699
Lokalizacja: Festung Posen

Post autor: Elgrond »

mój ma bardzo długa lance : 8) (W skali figurkowej 18cm :o ). A jak przywalisz takim drągiem po szeregu to będzie to z siła 6 a nawet wyższa :d
a nie lepiej wrzucić do rozpuszczalnika i później szczoteczką?

Awatar użytkownika
Mortipher
"Nie po to jadę"
Posty: 350
Lokalizacja: Będzin / Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Mortipher »

To pytanie chyba można zaliczyć do pytania o fluff więc je tu umieszczam. Jeśli nie to przepraszam.

Co myślicie o pomalowaniu armii nie w jednym kolorystycznym schemacie tylko w różnych barwach? Przyznam, że do tej pory ucząc się podstaw malowania męczyłem figurki z tzw allegrowego odzysku i nie szkoda było mi eksperymentować, ale teraz zaczynam już malować nówki i czas na ostateczne decyzje. Umyśliłem sobie, że każde z królestw ulthuańskich będzie miało swój schemat barw np Tiranoc – zilono-żółty; Chrace – zielono-czerwony; Saphery niebieski; Caledor czerwono czarny itd... ale zastanawiam sie czy nie będzie to zakolorowo jak na he. i czy nie lepiej pomalować wszystkich w jednych barwach.

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

najwazniejsze zeby tobie sie podobalo! mi np pasuje schemat mroczny, jak z shadowlands, i tak maluje wszytskie jednostki. Ale kazdy ma swoj koncept.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

pomysł ok, nawet fajny bym rzekł, aczkolwiek ja lubie mieć armie jednolitą, taki wygląd jeszcze bardziej pokazuje jak HE są zdyscyplinowane. Moje barwy są jeszcze bardziej zimne niż te w podręczniku. Dużo bieli, niebieski i srebrny, praktycznie nigdzie nie daje złotych motywów. HE muszą być zimne jak ithilmarilowy miecz :D
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

btw jak myslicie czy gw powinni byli wprowadzic do WL zasade woodsman's axe tak jaka byla w 5ed ? ci co nie maja podrecznika do 5 ed juz pisze

The White Lions carry a heavy axe based upon their native woodsman's axes. Their proficiency enables them to make one of three special types of attack
Lion Rampant: Used to defend when charged. Enemy Suffers -1 to hit that turn.
Lion Leaping: Used when charging. Enemy loses 1 Attack that turn
Lion Claw: Each wound inflicted = D3

moim zdaniem zasada byla wyjebanga, cos jak war dancerzy u WE, tak samo zasada u SM mi sie podobala
Deflect Shot: Any foe shooting from front must deduct -1 from their roll to hit. W sensie SM byli az tak zajebisci z mieczami ze odbijali strzaly mieczem.

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

gdzieś już kiedyś o tym dyskutowaliśmy chyba w plotkach o nowym podręczniku gdyby do tego co mają WL dorzucić zasady woodsman axe to kosztowali by koło 20pts co do SM widziałbym ich bardziej z stylami walki elthariona skoro on jeszcze nie oślepł... (ale nie spamujmy o tym dlaczego nie oślepł po 100razy każdy jest na to wkurwiony)

ODPOWIEDZ