rozpiski elfów v2

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Master of reality
Oszukista
Posty: 833
Lokalizacja: Warszawa

Re: rozpiski elfów v2

Post autor: Master of reality »

Whoah! 40 luków na 2k! jestem pod wrażeniem. Ze swoich doświadczeń powiem że przy BOHu opłaca się dać caddemu 2 lv (IMO oczywiście :wink: )
Sorry ale co oznacza 3xM przy BSB?
No i 4xfast? jakoś tego nie widzę, poza tym wolałbym już jednego tiranoca
no i może jeden canon? tylko taka sugestia

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4747
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

fasty musza byc, do odginania i denerwowania, zastanawialem sie nad cannonem ale bolce lepiej sciagaja wsparcie przeciwnika.
slom, helm, gem :P
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

jedni łucznicy won, tak samo jeden fast i wchodzą jacyś fajni DP z ellyrionem :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

Proch pisze:bo nikt sie jeszcze nie odważył wystawić czegoś innego bądź nauczyć się grać inaczej.... może i nie jestem ekspertem u efów bo gram nimi od bardzo niedawna, ale mam kilka taktyk do przetestowania a jak cos wyjdzie to zamieszcze na forum :)

na pewno zamierzam znaleźć jakiś sposób na trafne wykorzystanie shadosów i grę czym innym niż princem i smokiem oraz 2x DP :mrgreen:
ja ciagle probowalem inaczej, na arcy z BoH, uwiez mi probowalem pare lokali, zwykle bitwy w klubie jak i mastera czyli na drakonie w wejherowie, uwiez mi, z SD lepiej sie gra i wiecej sie ugra, Arcy jest zbyt nieprzewidywalny.

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

imo też jedne fasty won... 3 spokojnie wystarczą zważając na ich zasięg operacyjny!
strzelania dużo... tlyko nie wiem co na to armie z dużym Sv... w ogóle to ze strzelaniem różnie jest może byś dopakował magię jeszcze bardziej?

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

magia jest optymalna jeśli chodzi o BoH...

chociaż ja bym wolał zagrać na dwóch magach do czarowania bez książki, nie lubie jej, ale to moje zdanie :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Master of reality
Oszukista
Posty: 833
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Master of reality »

Semi to na Większy Hardkor?
Kefas pisze:imo też jedne fasty won... 3 spokojnie wystarczą zważając na ich zasięg operacyjny!
strzelania dużo... tlyko nie wiem co na to armie z dużym Sv... w ogóle to ze strzelaniem różnie jest może byś dopakował magię jeszcze bardziej?
Na BP ma tylko jedną kostkę wolną jeszcze

Awatar użytkownika
Ukalez
Falubaz
Posty: 1212
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: Ukalez »

Rozpiska na 1410:

1. Mage lvl 1 (General) - 2x DS
2. Noble (BSB) - Battle Banner, DA, shield, GW

Core
3. 10x Archers
4. 10x Spearmen - M

Special
5. 5x Silver Helms
6. 5x Ellyrian Reavers - M
7. 14x White Lion - FCG, Lion Standard
8. 5x Dragon Princes - SB, Banner of Ellyrion

Rare
9. RBT
10. RBT

Wracam powoli do BSB w piechocie. Znudził mi się już BB w SH i DP, więc teraz ponownie w WL (chyba najlepszy klocek piechoty do trzymania BSB z BB). Niestety punkty nie pozwalają na wystawienie tego co by się chciało. Ale są 3 jednostki kawalerii, w tym fast i jedna z dużymi możliwościami (DP). Zastanawiam się nad zamianą SH na 6-7 SM. Jakieś pomysły??
Mieli do wyboru wojnę, lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także.

Shino: "Rb strona67 jakbys szukal zrodla"
Żaba: "raczej 65 jeśli już"

I love this game... :D

Awatar użytkownika
Proch
Chuck Norris
Posty: 365

Post autor: Proch »

nie zmieniaj bo masz mocnego kopa przy szarzy

a jesli już chcesz SM to postaw ich w takich walkach gdzie spodziewasz sie wykopwyaczek np: przy bolcach, wtedy jak cos ci sie wykopie badz pegazy szybko pojawi zmiatasz ich SM :D

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

teoria...
kto sobie pozwoli zaszarżować lataczy SM? bądz kto w nich wpadnie takimi lataczami nie mając pewności, że na pewno ich pociśnie? Ja nie znam raczej takich graczy.

Zaś wykopywaczki mają to do siebie, że nie wiadomo do końca gdzie się wykopią, a liczenie na hita to jest 16% powodzenia, więc kiepsko.

Jednak SM świetnie niszczą ghoul spam i myślę, że będą świetni na nowe klocki skavenów z unbrekable. Ogólnie 6-7SM to dobry oddział, ale nie zawsze. Np. z lizzakami siedzą schowani i wiele nie narobią, podobnie z WE, zbyt szybko spadnie z 4-5 gości i potem wiele nie narobią, jednak ja jestem zwolennikiem jednego oddziału SM ale to na punkty w okolicach 2250. U Ciebie zostawiłym tych SH, to dalej jest ciężka kawa z savem 2+ i jaką taką siłą w szarży. Żli nie są.

Zaś BB w WL... nigdy nie powiem, że to dobry pomysł, ale może komuś się sprawdza w co nie jestem w stanie wątpić, lecz dla mnie BB aby był w 100% skuteczny musi jeżdzić z kawalerią, chociażby z ellyrianami, ale musi być szybki i wpadać na naszych zasadach we wroga. :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Ukalez
Falubaz
Posty: 1212
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: Ukalez »

No chyba że zrezygnować z BB, ale wtedy pasowałoby coś kupić BSB (np. caledorkę i GP) i tylko 30 pkt zaoszczędzone. Więc zbyt wiele się z tego nie urwie.

Zgadzam się w 100% z Kosą, że SM na lataczy to średnio. Raz jeden tylko mi się zdarzyło, że Pegazy wjechały w SM (gracz bretoński zapomniał że mają po 2 ataki :lol2: ), później już nie miał "latających koni". Z lizakami i WE też średnio, bo to łatwe punkty dla przeciwnika. Dodałbym do tej listy jeszcze DE. Choć 5 SM to twardy orzech do zgryzienia dla przeciwnika. Z braku laku można używać ich do odgięcia/blokowania szarży. Dwie 5 ustawione jedna za drugą. Pierwszą rozjedzie, na drugiej się zatrzyma a my wpadamy jakąś kawą od boku. W tej rozpie jednak do takich zadań mam ER i SH. Brak jedynie mocnego pierdyknięcia na duże kloce (tylko WL a to mało). No cóż, takie punkty :?
Mieli do wyboru wojnę, lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także.

Shino: "Rb strona67 jakbys szukal zrodla"
Żaba: "raczej 65 jeśli już"

I love this game... :D

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

ociaż ja bym wolał zagrać na dwóch magach do czarowania bez książki
otóż i mi chodziło

Awatar użytkownika
Master of reality
Oszukista
Posty: 833
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Master of reality »

A ja ostatnio dwa razy gralem czymś takim i gralo mi się bardzo fajnie (zaznaczam że to rzozpa 4Fun)
2550
Arcy BoH
BSB Caledor armour, dragonhorn, GW
Noble White sword, Talisman of loec, Da, shield
Mage lv2 2x scroll

10 archer
10 archer
26 Spear
FCG Lion banner

Tiranoc
5 Sword master
5 Sword master
5 sword master
5 Dragon prince
standard, banner of sorcery
13 White lions
FCG standard of balance, amulet of light

3 Bolt thrower
canon

BSB i noble wchodzą do spearów z dwoma Herosami ta jednostka jet na prawdę niebezpieczna. Arcy w zależności od przeciwnika bierze Shadow i jedynką popycha Nobla w Generała/maga/maszynę przeciwnika. piątki SM są spoko i dają mi dużo wystawień. Tiranoc chroni przed syfem i w miarę możliwości odgina

I co myślicie? Co by tu zmienić? Nie chce jej wypie#&*lić w kosmos, tylko chce żeby mi się przyjemnie grało. Myślę nad zmianą jednych SM na fasta.
Na razie 2 walki za mną jedna z WE 12:8 dla mnie i z lizakami dostałem 15:5 w dupę (ale głównie dlatego że Slann kazał mojemu arcy odrzucać szóstki, a wszyscy wiemy co rzuca arcy z BoHem ).
I sold my soul for rock'n roll

Ricky
Plankton
Posty: 3

Post autor: Ricky »

Skoro rozpa ma być wesoła, to niech taka zostanie. Jedyne co bym zmienił, to dał SoB na speary, zaś Lion na lewki. Przyczyna tego prosta, skoro chcesz tam trzymać dwóch herosów, to dobrze by było, aby taki klocek nie uciekł od paniki.

Piąteczki SM, jakoś nie widze, nie jestem zwolennikiem aż tak małych oddziałów, co innego siódemka... Magiczne ataki na WL też jakoś tak nie praktycznie, taki przedmiocik widzę na DP z EB, oddział który może złapać takie Wrighty, a równie dobrze zagrozić innym oddziałom wrażliwym na takie rewelacje :)

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

spearmani nie uniosą SoB, jest dla nich za ciężki.
Obrazek

Ricky
Plankton
Posty: 3

Post autor: Ricky »

Asassello pisze:spearmani nie uniosą SoB, jest dla nich za ciężki.
Fakt #-o Zapomniałem o tym ograniczeniu 25 pkt...

Rabsp
Masakrator
Posty: 2445
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Rabsp »

wiem, bez klimatu... :roll: :roll:

Prince 621
- SD, AoC, VoD, AoL, Halberd, General

Mage 140
- 2x DS

BSB 188
- Shield, HoF, GP, Lance, DA, Barded Steed

2x 10 Archers 2x110

6 DP 215
- Standard
- BoE

14 WL 279
- Champion
- Standard
- SoB

2x 3 Maneater 2x270 :twisted:
- HA
- GW

47 pkt zostalo.

myslalem zeby zamiast DP dac jeszcze po 1 ogrze do oddzialow, ale troche mobilnosci sie przyda :D
Maneaterzy wymiataja ze swoimi 4A S7 i stubbornem(do tego BSB w 12") + itP, ale niestety bija ostatni i maja Sv tylko 5+ ;( duzo kosztuja, a to tylko 9 Wo ktore spada ze strzelcow/maszyn strasznie szybko... jednak, postanowilem ich wyprobowac :D

Co o tym sadzicie ?

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

coś do screnowania tych ogrów by się przydało..
może DP wymienić na 3 x fast.. albo 2x SH.
Obrazek

Awatar użytkownika
Master of reality
Oszukista
Posty: 833
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Master of reality »

No i jak trafisz na jakąś porządną magie to ogry nie dojdą w ogóle
I sold my soul for rock'n roll

Awatar użytkownika
Darkem
Wałkarz
Posty: 67

Post autor: Darkem »

Witam :]

Kiedy kurz powoli przysypywał moje figsy tak, że nie musiałbym już męczyć się z robieniem im wulkanicznych/"pompejskich" podstawek doszedłem do wniosku, że powinienem wrócić do gry w battla. Gry oczywiście w cudzysłowie, gdyż moja aktywność w wfb ograniczała sie do sklejania modeli i gry na dywanie kumpla. Może to przez to, ze moje zdolności taktyczne sa nikle/nie umiem (jeszcze) grac elfami, w każdym razi zniechęciłem sie trochę do gry i mimo mojego podejścia "grać, żeby grać, a nie koniecznie wygrać (Co objawiało się szaleńczą szarża bohatera na gruby klocek przeciwnika, żeby tylko zobaczyć co się stanie ;)) odłożyłem figsy na półkę :] Teraz zamierzam wrócić, a jak to śpiewali Contoursi: "And now I'm back, to let you know - I can really shake 'em down." postanowiłem ułożyć rozpe z tego co mam, w formacie na jaki najczęściej grałem.

/ekshibicjonizm wewnętrzny i lanie wody mode off

Prosiłbym o wytknięcie wszystkich błędów. W każdym razie z góry przepraszam, za mieszanie nazw PL i ENG (Mam Naszą, narodową księgę zasad).

Core:
10xArchers

Rare:
2x Balista

Special:

5xDP + Champion

5x DP + Champion


12xWL + Champion + Champion + BS + LS

1xLC

5xSM

Heroes:
Szlachcic - Sztandar Równowagi + Broń Wielka + Rumak w kropierzu + Smoczy Pancerz

Szlacic 2 - Zguba Wroga + Pancerz Caledora + Rumak w kropierzu + Smoczy Pancerz

Mag - 2xDS + Konik + 2 poziom

Wszystko to nam daje ok.1497 punktów, format to 1500pkt.
Obrazek
Jest mnie wielu: Darkem/MatMot/Borsuk/Gasserlar i inni.

ODPOWIEDZ