Zbieranie armii Orków i Goblinów

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
Tandor92
Chuck Norris
Posty: 593
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zbieranie armii Orków i Goblinów

Post autor: Tandor92 »

Tak, niestety to normalne. Sam tak miałem, obrazek na boxie się zmienił(jest na podstawce rydwanowej już) a model dalej bez niej. Strasznie mnie to zirytowało, bo zakup podstawki rydwanowej zwiększa koszty całości o dobre 20% a jak się jeszcze chce podmienić dziki na nowe...

Awatar użytkownika
The WariaX
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Rybnik i okolice

Post autor: The WariaX »

To widzę niezłe lecenie w kulki jest :| te dziki to jak popatrzyłem na wypraskę to są '93 roku :shock:

Awatar użytkownika
LuciusII
Oszukista
Posty: 868
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: LuciusII »

Podstawka pod rydwan jest tylko w batalionie.
Kalesoner pisze:Orki i gobliny są częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro. :wink:

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2170
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

produkcja takiej podstawki to 1 minuta

Tandor92
Chuck Norris
Posty: 593
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tandor92 »

Chyba z kartonu :roll:

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2170
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

ja mam podstawki, wy nie

1:0

karton nie jest jedynym łatwym do cięcia produktem modelarskim

Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Post autor: likaon »

Plascticard lub 4 podstawki kawalerysjkie lub 8 25x25
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

Tandor92
Chuck Norris
Posty: 593
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tandor92 »

Plasticard czy podstawki też trzeba mieć(kupić). A takie samoróbki wyglądają słabo, od razu widać, że coś jest nie tak, w przypadku plasticardu, chociażby brak ściętych rogów(bądź pod innym kontem), a ja nie lubię jak armia nie jest spójna.
Dla ciebie likaon, to nawet brak załogantów nie byłby problemem, wystarczy kawałek wypraski obkleić taśmą izolacyjną i mamy genialny model, jeszcze punkty za konwersje można zebrać :wink:

Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Post autor: eliah91 »

Tandor92 pisze:A takie samoróbki wyglądają słabo,
Błagam.
-Bierzesz podstawki
-sklejasz je
-na górę i dół dajesz albo kawałek cienkiego kartonu albo plasticardu
-szpary zaklejasz greenstuffem albo jakąś inną masą modelarską
-czekasz aż masa zaschnie
-przycierasz nadmiar masy

W ten sposób masz już podstawkę, która nie wygląda słabo ani badziewnie, trzeba tylko troszeczkę popracować a nie płakać.
Obrazek

Tandor92
Chuck Norris
Posty: 593
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tandor92 »

I to wszystko jest minuta roboty? Jest to pewne rozwiązanie, ale ani nie jest błyskawiczne ani darmowe. Kurde, po prosu uważam, że wymagana podstawki powinny być w standardzie, a nie samemu robić, szczególnie, że obrazek sugeruje, że podstawka jest. Zaraz będą głosy, że w ogóle, brak rydwanu w boxie to nie problem, bo można z balsy zrobić. Można, i co z tego? Chyba za coś płacę, nie?

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2170
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

eliah podał bardzo dobry sposób, ale czasochłonny. a ładne, schludne podstawki pasują do każdej armii

arkusz a4 plasticardu to 5 złotych. jeżeli jesteś z warszawy to jestem w stanie wskazać Ci miejsce gdzie można go kupić

Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Post autor: eliah91 »

Tandor92 pisze: Kurde, po prosu uważam, że wymagana podstawki powinny być w standardzie
Ok, spoko.
Ja uważam że w standardzie powinny być traye, metalowe części do CG, wszystko zapakowane w porządne estetycznie wyglądające pudełeczko i sprzedawane za rozsądną kasę jak było parę ładnych lat temu. Niestety GW to spora firma i wszyscy dobrze wiemy jakie jest ich podejście do klientów. Trzeba zacisnąć szczęki i jakoś sobie radzić w tych czasach.
Obrazek

nindza77
Wodzirej
Posty: 770
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: nindza77 »

@up

Ale traye, metalowe części i tym podobne, niezbędne nie są. Podstawka już jest. To jest element modelu, bez którego jest on wybrakowany.
Natomiast wszystkim prawicowym purystom ideologicznym, co to rehabilitują nacjonalizm, moge powiedziec że odróżanianie nacjonalizmu od faszyzmu, przypomina poznawanie rodzajów gówna po zapachu;-)).

Tandor92
Chuck Norris
Posty: 593
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tandor92 »

Aron_Banalny, Niestety, Wrocław. Plasticard i tak chce kupić ale innych celów.
Nie mówię, że takie podstawki z plasticardu są nie estetyczne, tylko różnią się od tych z GW(grubością, kształtem itp.), a że mam trochę bzika na tym punkcie, nie lubię podstawki pod tą samą armie mają różne kształty.

eliah91, jak mówi nindza77, nigdzie nie pisze, że dadzą ci metalowe elementy(nawet jest zaznaczone, że to plastik), a podstawka to element modelu. To jakby w boxie orków napisali, że jest 20 modeli, kiedy jest ich 19.

Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Post autor: eliah91 »

Tandor92 pisze:...
nindza77 pisze:...
:|
I co zrobicie z tym?
Szturm na Nottingham jest raczej słabym pomysłem.
Wiecie, kotły z gotującą smołą itd.
Obrazek

Awatar użytkownika
LuciusII
Oszukista
Posty: 868
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: LuciusII »

Tandor92 jeśli chciałeś wywołać poruszenie - udało Ci się
Jeśli chciałeś ponarzekać że GW to duża zła firma która żeruje na Nas - ponarzekałeś.
Jeśli chcesz podstawki pod rydwan takie jakie powinny być musisz kupić osobno - GW też takie cuś sprzedaje luzem.
Jeśli chcesz by podstawki były w pudełku to pisz do GW. Mogę w ciemno Cię zapewnić że my wszyscy na pewno nie będziemy Ci nieżyczliwi w walce z TYM WIATRAKIEM. Nieżyczliwi będziemy wtedy, gdy Ci się uda, a GW dodając do zestawu dużą podstawkę dorzuci wybujałą cenę jaka jest za ten kawałek plastiku sprzedawany luzem. :D
Kalesoner pisze:Orki i gobliny są częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro. :wink:

Tandor92
Chuck Norris
Posty: 593
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tandor92 »

Już, skończyliście? :|

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2170
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

porzućmy ten smieszny problem.
powiedzcie mi lepiej skąd skombinować savagy, macie dostęp do jakis tutoriali albo cuś?

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

po co kombinowac? przeciez mają wyjsc w plastiku.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
Król Goblinów
Wodzirej
Posty: 737
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Król Goblinów »

Loko, bardzo prawdopodobna plotka jest ciągle plotką.
Nawet jezeli wyjądą w plastiku to nie wiadomo za ile czasu, bo z bookiem raczej nie.
co do savagy zastanawiałem się nad Ghulami, ale mogą być trochę za małe.

ODPOWIEDZ