VIII edycja kontra szczury

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Goglem
Wodzirej
Posty: 773
Lokalizacja: Koszali, Klub Zad Trola

Re: VIII edycja kontra szczury

Post autor: Goglem »

Ja bym działo raczej traktował jako snajperkę na pieszych bohaterów chodzących w odziałach ciężkiej piechoty i jako niszczyciela wielgachnych kloców nie do ruszenia np. chosenów

Marcins
Masakrator
Posty: 2012
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

sztajgerland pisze:Ta wziąć Seera na piechte ze względu na poziom i dać mu ifka przy dublecie i walnąć test inicjatywy np na stam tanka, albo jak to mają być hordowe armie to plage i w końcu 13stke , a potem warlorda z fell bladem na smoka czy inne downy.
Doom whell strzela 3 razy a działko raz jak na doom whellu wylosujesz S10 to po fajnych jednostkach wroga, a i jeszcze doom poradzi sobie z gównianymi lataczami co mają magów ciąć i maszyn rozkręcać.
o ile mnie pamięć nie myli to na ST nie działa test inicjatywy
seer na dzwonie jest lepszy posiada warda, daje unbreakable ,dzwoni, jest LT i daje ld w 18'
smoki przestały troszeczkę być w modzie ,więc z fellbladem trochę lipa,koło nie ma do czego strzelać tylko do jakiś pojedynczych modeli a działo dzięki templatce staje się bardziej uniwersalne
Hobbit pisze:monkowie teraz przegrywają w rywalizacji ze stormverminami
dla czego? :shock:
Hobbit pisze:eer jest obowiązkowy, ale dzwon... co prawda 18'' generalskiego i wynik 11-12 jest nie do pogardzenia, ale śmierć generała jest tragedią dla szczurów i za tę cenę mamy warlorda z felbladem (albo innymi zabawkami)... ciężki wybór.
tak śmierć generała jest tragedią dla szczurów, ale sera z dzwonem trudniej zabić niż bez :roll:

Awatar użytkownika
Luciu
Mudżahedin
Posty: 235

Post autor: Luciu »

Chcialbym uzyskac odpowiedź na pytanie co kupować do mej armii? Jak sie sprawdzą censerzy? Jakich lordow kupowac? Weźmy takiego Skrolka, ktory powoduje że monki liczą się jak cory:) to otwiera nowe możliwości. Chyba.... Poradźccie coś:D

Marcins
Masakrator
Posty: 2012
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

ja nie jestem pewien czy na imiennych herosach będzie można grać
ale tak czy owak dzwon z seerem będzie musem, do tego oczywiście pierdylion clanratów/slejwów

Awatar użytkownika
Luciu
Mudżahedin
Posty: 235

Post autor: Luciu »

Clanratów, których sklejać z włóczniami i tarczami czy tylko tarczami jak zwykle? I co z tymi censerami? Z czego zrobić Warlorda z fellbladem (i tarczą?) chyba nie z tego z kosą =P pierdylion to ile? 100clanratsow i 60 slejwow np.? 3 bataliony robią robote czy 4 xD ?

Marcins
Masakrator
Posty: 2012
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

censerzy w mojej armii stoją pod znakiem zapytania bo skirmisza nie ogarniam...
do dzwonu lepiej dać clanraty około 50
do tego 2/3klocki slejwów w liczbie przynajmniej 40
oczywiście teraz najlepiej wstrzymaj się od kupna czego kolwiek po za książką,na standardy szczurze jeszcze przyjdzie czas poczekać...

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Jeżeli chodzi o speary na clanach, to są lepszym wyjściem niż HW+sh, więc jeżeli mamy te 20pkt wolnych to bym kupował.
Sztormów uważam za lepszych z racji możliwości jakie mają. Większa inicjatywa, siła i WS możliwość wzięcia magicznego itemu czy choćby death frenzy dające im więcej niż monkom (raczej lore of ruin będzie częściej używane). Oczywiście każdemu wedle gustu ale moim zdaniem stormy są do większości zadań lepsze (i zajmują cory).
W sumie gutterzy przy zmienionych zasadach scouta są ciekawą opcją w specialach...
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Awatar użytkownika
antonio
Chuck Norris
Posty: 529
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: antonio »

o do zapisku o sztormówie, czy to oznacza że działa ona teraz na każdy shooting???
Banshee, zionięcia, kowadło??? :twisted:
Obrazek

Awatar użytkownika
Mr. Hyde
Mudżahedin
Posty: 286
Lokalizacja: Koszalin Zad Trolla
Kontakt:

Post autor: Mr. Hyde »

Luciu pisze:Clanratów, których sklejać z włóczniami i tarczami czy tylko tarczami jak zwykle? I co z tymi censerami? Z czego zrobić Warlorda z fellbladem (i tarczą?) chyba nie z tego z kosą =P pierdylion to ile? 100clanratsow i 60 slejwow np.? 3 bataliony robią robote czy 4 xD ?
Jak będzie ci się wydawało że masz za dużo to będzie akurat w sam ras. Tam byli chyba jeszcze jacyś warlordzi, a po za tym jak warlord będzie z fellbladem to bedzie mógł kawalerię nie do ruszenia cisnąć bo ma dużo inicjatywy i jakiś bohaterów innych śmiesznych w sumie się spłaci bo kosztuje 190 pts + jakaś lektyka czy ogr. Antonio to są chyba umiejętności tylko wykonywane w fazie strzelania ale nie są strzelaniem, tak mi się wydaje.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Luciu pisze:Z czego zrobić Warlorda z fellbladem (i tarczą?) chyba nie z tego z kosą =P
A dla czego nie? ucinasz sztandar, i kose dodajesz w jedną łapkę tarczę a w drugą jakiś miecz i już. Tak samo łatwo możesz przerobić każdego innego herosa ( np.: Queeka Head Takera) czy np. starego czempiona od sztormów. możesz też przerobić jednego z nowych plastikowych sztormów, zmieniając mu hełm, dorabiając jakiś kolce na zbroi dodając jakąś inną tarcze (np od chaosu), dorabiając jakiś płaszczyk i zmieniając broń. Opcji jest mnóstwo wystarczy trochę wyobraźni i trochę czasu na wykonanie porządnych konwersji.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3160
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

antonio pisze:o do zapisku o sztormówie, czy to oznacza że działa ona teraz na każdy shooting???
Banshee, zionięcia, kowadło??? :twisted:
Nie wiem jak jest z kowadłem, ale krzyk basi i zionięcia smoków sztormówa już w 7 ed. potrafiła blokować (bo to shooting attacks są) ;-)
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
Lordzik
Mudżahedin
Posty: 260
Lokalizacja: z Mrocznej Wieży na Froncie Wschodnim

Post autor: Lordzik »

Nowy FAQ do VC się kłania :wink:

Q. Do items or spells that affect missile fire have any affect on a
Banshee’s Ghostly Howl? (p49)
A. No.

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3160
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

O, tego to nie wiedziałem, dzięki za podpowiedź :-) Chociaż niezbyt to cieszy, ale cóż ;-)
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
Luciu
Mudżahedin
Posty: 235

Post autor: Luciu »

Jak na razie mam pomalowanych 40 clanratsow, i nie wiem czy mi się opłaca ich przerabiać na włócznie? A jakie jest ich zastosowanie w VIII ed.? Czyli censer bearerzy fail troche? bo mam 12 :P czyli wystarczy jakby 3 Skaven bataliony? A potem clanratsy czy stomvermini (już 20 z halabardami bez tarczy mam)? Kurde mam dużo pytań a na wiele odpowiedzi chyba musze poczekać :P

Awatar użytkownika
Mr. Hyde
Mudżahedin
Posty: 286
Lokalizacja: Koszalin Zad Trolla
Kontakt:

Post autor: Mr. Hyde »

W sumie clany do trzymania bohaterów i pchania dzwonu, a censerów to chyba trzeba teraz kilka razy wypróbować, a co do clany/stormy to zdania są podzielone więc jak ci bardziej pasuje.

Awatar użytkownika
Fisch
<><
Posty: 4131
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Fisch »

Luciu pisze:Czyli censer bearerzy fail troche? bo mam 12 :P
odpowiem choć już prawie wszstkie szczurki sprzedalem...

Censerzy są wyjebani w kosmos w 8 edycji. Nowe zasady skirmisha i frenzy zrobiły z nich ultra mega szczurasów. 3 oddziały to podstawa armii.

B. grywalne są też Slavesi;] Także z tarczą za pół punktu. Klocki po 40-60 modeli.
Obrazek

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

grałem censerami ostatnio to dostały 2 razy w czasie gry szarże boczną... od krasnali...:P teraz już nie chronia tyłków, flank ale są bardziej podatne z boku na zniszczenie niż klocek :shock: do tego nowe zasady skirmisha wymuszają albo wzięcie małej ilości (5-6) w linii, leżenia do przodu i korzystania z covera od naszych unitów albo wzięcie wiekszego unitu ale już raczej nie w linii ale takiego co dojdzie do hth.. albo odda bo waląc po inicjatywie to censery schodzą zaraz po tym jak coś zrobią gazem.. od elit się odbijają. i tu pojawia sie problem w szczurach- jak zabić nowe elity.. wszelkie DE, HE, chaośnicy.. nawet krasie jak oddadzą masą dwuraków to nie ma co zbierać z naszych clanów i nie da nic 50sztuk bo się jednak kończą szybciutko... takich 35gguardów walnie 30A, 2+ trafia za banerek i ws6 z wampa 2+ za S6, schodzi z 20 myszy... sami zabijemy mając nawet horde i dzidy czyli 40A, koło 4-5guardów.. które zaraz się wskrzeszą z recasta. nie wspominam nawet o regence na takich GG...
ostatnio też słyszałem o whitelionach tez koło 35szt, imun na magie z baneru, asf i wysoka I dające rerole nietrafień, 3+sava na shoot czy lepiej.. na placki idą w 1-2 rankach, teraz można tyle reform robić że nie ma problemu złożyć się przed walką, a sami szarżować nie muszą dzięki wysokiej I...

a inne przemyślenia- stormy po 7p, tarcz nie ma co dawać, tylko na shoot coś pomagają to się średnio opłaca moim zdaniem a w hth ich nigdy nie użyją, gutterzy ze scoutem lepsi niż wychodzący z boku, bo od pierwszej tury na stole mogą strzelać i podchodzić do maszynek, ostatnio mi sporo punktów nabiły wspomagając szarże i zabijając maszyny. z rozwiązań przedmiotowych to danie najtańszemu engowi (za 15p) doomrocketa ale to można było wcześniej tylko zajmowąło slot i szkoda było:P a z rozwiązań systemowych to wsadzenie w cały pierwszy rank 5 engów po 15p żeby się nam nie dało więcej trupów natłuc:P
jeden arcan na maga daje po tyłku, tokeny nas ratują ale z dispelem będzie krucho, dostaniemy słoneczkiem z deatha po armii czy inne przyjemności i po grze...
a i zamiana z magii kloca w szczury to podstawa;]

Awatar użytkownika
Luciu
Mudżahedin
Posty: 235

Post autor: Luciu »

Kurczę, czyli zdaje się, że Nasze szczurze armie będą w wynikach zabezpieczać tyły. Czy jest ktoś, kto myśli, że może nie jest aż tak źle? p.s Do czego służą włócznie w nowej edycji?

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

może nie będzie aż tak źle, w końcu jak mamy więcej ranków i szarże boczną to dalej stuborn;] ale z paroma rzeczami będzie nam skrajnie ciężko.. a i już też nie będzie wykańczania błyskami bo jeden dany czar na armię przypada tylko, może pare mortarów załatwi sprawę? pułapek już też nie widzę, przy wszechobecnych reformach po overrunie, zamiast gonienia, na początku tury, po przegranej walce jak zda ld itp itd to ciężko wleźć na bok.. i trzeba mieć do tego 2 ranki+ żeby coś to dało:/ a nie zbrejkujemy to reforma i dostajemy już z support atakami. wiele unitów też niewiele daje ani przeszkadzajki.. po flee można deklarować redirecta czyli drugą szarżę na inny cel w polu widzenia.. więc trzeba przynajmniej 2 przeszkdzajki na jeden unit żeby go na turę bloknąć. masą grać teraz też ciężko, paniki za zabity jeden model, parę kloców słabych na jeden elitarny i tak nie wygra... na pewno trzeba wszystko od podstaw budować i rozkminiać, może coś sensownego wyjdzie;] ale moim zdaniem wniosek jeden- cepiarska ta edycja będzie.. a szczurki z ranków to ściąga się hurtowo, a potem układanie tego to dramat:D

a jeszcze co do masy- poczekajcie na podstawkę nową, będą tam slavy i clany, w hurtowych ilościach to na allegro wejdzie za półdarmo;)

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

W nowych szczurach chodzi o to, żeby mieć więcej ciał niż przeciwnik... przecież oddając 6 slavów za white liona dalej jesteśmy na plus :)

Spam błysków jest w dalszym ciągu możliwy, ale łatwiejszy do zdispelowania.

Kuszącym wyjściem było by związanie przeciwnika ze niewolnikami i naparzanie z miotacza ognia w walkę, ale miotacze są wrażliwe :(

A słoneczko? Tak naprawdę nas nie boli aż tak bardzo, tylko mnisi mają inicjatywę mniejszą niż 4. (sztormy FTW!)

Paniki od jednego modelu? Z generałem i BSB mamy 99,3% na zdanie, więc osochodzi?
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

ODPOWIEDZ