test farbek

Kompletne artykuły na konkretny temat.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Przemas
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 158

Post autor: Przemas »

zasadniczo wszystkie daja dosc matowe wykonczenie (najbardziej citadelki, potem rms, vmc, p3, vgc).

przy okazji odniose sie do wspomnianych tu problemow z VGC. pierwsza swoja vgc kupilem po zachecie, bodajze jenovy, na jednym z zagranicznych forow. byl to scar red (odpowiednik scab red) ktory mial swietnie kryc. jakie bylo moje wkurzenie gdy farbka nie tylko nie kryla (nawet po standardowym wytrzachaniu), ale jeszcze do tego sprawiala wrazenie jakiejs oleistej i blyszczala lekko. poradzono mi zebym ja dokladniej wymieszal. z racji tego ze cisnienie mi ciut skoczylo przegialem ostro - majtalem pojemniczkiem bardzo intensywnie przez jakies 10min. jakie bylo moje zdziwienie gdy farbka faktycznie zaczela nagle dzialac! wszystkie problemy jak reka odjal. zaczela kryc znakomicie, stracila polysk i dziwna konsystencje. od tej pory przed pierwszym uzyciem kazda VGC mieszam dokladnie przez kilka minut (przy pozniejszych uzyciach juz nie trzeba tego robic - standardowe kilkusekundowe potrzasniecie wystarcza).
stad tez jakies 90% zglaszanych klopotow z tymi farbami zrzucam na karb zlego wymieszania.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Przemas, zestawy P3 dla osoby nie zbierającej WM są do kitu, bo mają zerową uniwersalność. W takim sześciofarbkowym zestawie masz trzy odcienie jednego koloru: niebieskiego (Cygnar), czerwonego (Protektorat) czy brązu (Cryx) i ewentualnie trzy inne, trochę bardziej wszechstronne farbki. Dlatego czekam na wypuszczenie tych farbek pojedynczo :)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Przemas
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 158

Post autor: Przemas »

wynika to z podobnego podejscia Privateer Press i Reapera - dostarczaja od razu kolorki do cieniowania i rozjasnien. mam 3 zestawy i dzikei temu mam wiekszosc przydatnych kolorkow.
a tak na marginesie - zestaw np. khadorski dobrze by sie spisal zbierajacym np. blood angeli.
wiem jednak ze jestem kopniety w czolo na punkcie kupowania farbek :lol:

Awatar użytkownika
Esco
Chuck Norris
Posty: 619
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Esco »

@Przemas
Aktualnie potrzebuje juz farbek tylko do aerografu. Dotad uzywalem rozwodnionych cytadelek, ale sporo sie przy tym marnuje farby i wychodzi drogo, a co duzo gorsze - krycie niektorych kolorow jest przefatalne (np. scab red - musialem nim pomalowac chyba z tysiac warstw tym aerografem na regimencie horrorkow, zanim pokrylo jak nalezy).

Awatar użytkownika
Hashmallum
Mudżahedin
Posty: 235

Post autor: Hashmallum »

Pactry to jakis tanszy wariant model mastera z tego co sie oreintuje ;) Tak zwana 'podroba' rozlewana pod Radomiem - uzywalismy ich kiedys w studio do podkladowania na czarno ludkow - bo do niczego innego sie nie nadaja (do podkladowania tez srednio bo odpryskuja jak diabli - i slabo sie na nich maluje). Owszem sa tanie ,ale owszem niemozna po nich nawet pedzla polizac bo jezyk kolkiem staje, a srania sie mozna do tego nabawic :) Generalnie jezeli chcecie juz malowac NIE akrylami GW, P3 itd itp to moze lepiej Modelmasterem a nie podrzedna podrobka :P he he (taki tam zarcik :) )

Atykul taki jak mial byc ;) Rzetelny - bravo :) !
Obrazek

God's in His Heaven, All's Right With the World

http://Leprechaun-studio.com

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Modelmasterów miałem kiedyś trochę, jak po powrocie do hobby zapragnąłem szybko i niewielkim kosztem zgromadzić konkretną paletę farb. Bardzo nierówna linia - mają parę farbek świetnych, dobrze i ładnie kryjących (Brass, Bone, Angel Green - nazwy kolorów linii fantasy są celowo pod GW), ale niestety więcej słabych. Poza tym lubi im się oddzielić pigment od nośnika i musiałem wrzucać ciężarki ołowiane (ojciec jest zapalonym wędkarzem) żeby się porządnie mieszały.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Artek'sWorkshop
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Artek'sWorkshop »

Mam dowas pytanie,gdzie własnie morzna kupic farbki P3 ????? będę wdzięczny jak podacie strone.Ciekawe ile będą kosztować te nowe cytadelki ale napewno będą droższe od ich poprzedników:(.

Awatar użytkownika
max
Dziecię Zarazy
Posty: 1804
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: max »

po tym artykule tez chetnie p3 kupie tylko ba powiedzie gdzie to mozna kupic

Przemas
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 158

Post autor: Przemas »

cytadela
http://cytadela.pl/cgibin/shop?show=warmachine
na razie dostene w zestawach, wkrotce powinny byc tez na sztuki.

Awatar użytkownika
Artek'sWorkshop
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Artek'sWorkshop »

No,no chyba sie skusze na nie:Da jaki zestaw byście proponowali na początek??bo na farby moge wydać max 160zł!

Przemas
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 158

Post autor: Przemas »

zalezy co najczesciej malujesz :)

Awatar użytkownika
Artek'sWorkshop
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Artek'sWorkshop »

Hmmm.....do malowania IG(imperial guard)+ farby do malowania twarzy!!!!!!!!:P

Przemas
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 158

Post autor: Przemas »

to najlepiej kup zestaw Iron Kingdoms Core oraz Mercenaries Paint Set. w pierwszym znajdziesz kolorki bazowe (w tym bardzo fajny cielisty), w drugim "militarne". jedyne co jeszcze do ig bedzie niezbedne to jakis jasny metalik np. citadelowy mithril silver.

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Artek'sWorkshop pisze:Mam dowas pytanie,gdzie własnie morzna kupic farbki P3 ????? będę wdzięczny jak podacie strone.Ciekawe ile będą kosztować te nowe cytadelki ale napewno będą droższe od ich poprzedników:(.
Właśnie w zestawie tańsze. 18 za 30 fuli. Pojedyńczo są po 2, czyli standard.
A na jebaju 24 + 3 przesyłka:D Kocham tą giełde.
A przy okazji, czy mi się zdaje, czy liczba kolorków w Mega Paint Secie zmniejszyła się do 65 z 75?
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Na EEGT przyglądałem sie jak pracownicy GW malowali nowe Black Orki tymi farbkami Citadel F.

Powiem jedno-kupa straszna.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Reyki pisze:Powiem jedno-kupa straszna.
Farbki czy to, jak posługiwali się nimi pracownicy GW?
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

I to i to.Sam nakładałem warstwę "czystej" farby bez rozwodnienia i nie kryła za dobrze, dopiero 3 warstwa z wodą pokryła figsa(kolor podobny do catachan green).

Tomash możesz zmienić podpis na "Reyki miał rację w sprawie frekwencji na GT".

tomekjar
Falubaz
Posty: 1007
Lokalizacja: Ośmiornica Łódzka
Kontakt:

Post autor: tomekjar »

Ta Brytyjka, która prezentowała te nowiutkie farbki robiła dobrą minę do złej gry. Malować nie umiała w ogóle, daliby farbik komuś do prezentacji, kto wie, co to highlight / drybrush itp... To raz.
Dwa, że te farbki W OGÓLE NIE KRYŁY ! Wzięła przy mnie jednego orka mówiąc, że bedzie malować bez podkładu, bo po to są te farbki, dodała też, że już jedna warstwa wystarczy do dokładnego pokrycia. Jak zaczęła nakładać piątą warstwę zacząłem się śmiać i sobie poszedłem :D

Poza tym te kolorki takie jakieś dziwne były, mocno pastelowe...

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Reyki: nie zmienię. Frekwencja była do dupy - jak wszyscy zresztą przewidywali. Ale wciąż śmieszy mnie zwalanie przyczyn tej frekwencji na złych i leniwych graczy, bo w ten sam weekend turniej Kultu zebrał dwukrotnie więcej chętnych.

Tomekjar: kolorki są mocno "zgaszone" przez zmulenie szarością, co poprawia krycie farbki.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Zgłoszonych było 48 osób (zerknąłem na listę),pojawiło się 42 a grało 36. To kto tu dał ciała?

Fakt że sposób dystrybucji biletów i brak noclegu na sali mocno okroiły liczebność.

Ale z doświadczenia wiem że na tym zaoszczędzili trochę kasy(wynajęcie sali na noc,pokrycie kosztów ew.szków które zawsze są).

Organizowałem kilka imprez w szkołach i wiem z czym to sie je.

Mi sie turniej podobał bardzo a te farbki mi się bardzo nie podobają.

Są normalnymi farbkami GW(czyli nie najlepszej jakości) tylko zmienili opakowanie i dali kilka odcieni nowych.

ODPOWIEDZ