Lato - podwyżek czas...

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Re: Lato - podwyżek czas...

Post autor: Rasti »

Brokuł, to już mnie możesz wliczyć ;)

Awatar użytkownika
ARBAL
Kretozord
Posty: 1890
Lokalizacja: Toruń

Post autor: ARBAL »

Obrazek

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

Bestialski_Brokuł pisze:No i za każdym razem kolejne rzesze graczy schodzą do podziemia a w co 2 domu jest tajna odlewnia figurek. Naprawdę jakby przy każdej podwyżce chociaż połowa osób, która się odgraża, że zacznie sama odlewac rzeczywiście zaczęła to robic to proceder stałby się chyba powszechniejszy od bimbrownictwa :lol2:
Co do samych zasad i gry nie mam zastrzeżeń i wcale nie narzekałem na 8-mą edycję... ale na ceny figurek już zdecydowane marudzenie mi się załącza. Mam plan żeby zacząć odlewać większe ilości figurek ale tych starszych, których w dużych ilościach nie da rady zakupić bo pop prostu ich nie ma. Jak np. stara metalowa gwardia z GW do VC. Nie wystawiam gwardii z GW ale jeśli bym zaczął to fajnie by było mieć gotowy oddział. I tutaj zaczynają się schody ponieważ doświadczenie mam ale sprzed lat (9-ciu?) kiedy odlewanie i materiały do tego były o wiele gorsze niż teraz. Aktualnie wystarczy kupić materiały i gotowe - właściwie to samo się zacznie robić. Kiedy pomaluję swoją armię żeby móc spokojnie grać na zasady ETC z pomalowanymi figsami zacznę odlewanie i naprawdę coraz więcej osób odlewa figurki albo zleca odlewanie innym osobom tylko widocznie nie docierają do Ciebie te informacje. Praktycznie całą swoją armię kupiłem na eBay z racji ogromnych cen sklepowych. Niedługo to wszystko się zmieni jesli samo GW zacznie wypuszczać figsy z żywicy. Co to za problem kupić jeden model wykonany z żywicy i skopiować go parukrotnie.
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Chuck Norris
Posty: 508
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Don_Silvarro »

Daw pisze: Niedługo to wszystko się zmieni jesli samo GW zacznie wypuszczać figsy z żywicy. Co to za problem kupić jeden model wykonany z żywicy i skopiować go parukrotnie.
Możesz mi wyjaśnić, w jaki sposób zrobienie 'chałupniczej' formy z żywicznej lalki jest takie super łatwiejsze, bardziej popularne i w ogóle mocniej trendy, od zrobienia formy z lalki metalowej lub plastikowej?

Jakoś wygodniej/ładniej się ją zalewa silikonem? :roll:

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

Chodzi o kwestię Grand Tournament... jeśli będą figsy z żywicy to ze swoimi odlewami będziesz mógł jeździć na turnieje GT... czyli nie dadzą rady ocenić która to podróbka, a która prawdziwka... To samo idzie w drugą stronę. Witajcie podróbki na eBay i Allegro :)
To tak jakby był tylko jeden rewelacyjny silnik który jest produkowany z innych materiałów do których dostępu technologicznego nie ma żadna inna firma motoryzacyjna. W momencie wypuszczenia takiego silnika tylko dostosowanego do popularnych materiałów wszyscy producenci silników zaczną kopiować ten patent.
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Bolą tylko dwie grupy ludzi, tych co nie potrafią ogarnąć że ich czas jest coś warty i tych co z założenia grają niepomalowanymi modelami.
Jak masz kilkanaście lat, to czas jest prawie darmowy, a gotówki też nie ma za wiele. Trzeba też pamiętać o tym, że plastikowe chłopki średnio się nadają do odlewania, bo ciężko dla nich formę zrobić. Najłatwiej było odlewać te "dwuwymiarowe" modele z 5 i 6 edycji, teraz jest trudniej.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Jacobs
Falubaz
Posty: 1127

Post autor: Jacobs »

A jaki problem odlewac każdą czesc osobno :P ?
wenanty pisze: Anioł zagłady przerzuca się na budżetową kawę? Koniec świata (sic!).
Turniejowo nowe WE

12/4/5

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Kupiłem sobie ostatnio 20 Black Guardu i jest spora szansa, że to moje ostatnie modele "by GW" na lata - potrzebne mi do uzupełnienia armii na progi 2800-3000 i kompatybilności regimentów, jakby w następnym kodeksie spadło ograniczenie 0-20.

Dodatkowo zamówiłem 60 ghuli/zombie z mantica do undeadów.

Jeśli chodzi o finecast, to herosów GW i tak nie kupowałem prawie nigdy, bo lepsze można dostać u reapera i innych konkurentów. Mogą sobie liczyć nawet 100 funtów za Grimgora, mam to naprawdę głeboko.

Myślałem o tym, żeby do DE zacząć zbierać regimenty wiedźm i egzeków (2x30), ale po pierwsze odstręcza mnie cena, a po drugie słaba jakość modeli (egzekom odpadają miecze w sposób koszmarny, a witchki są średnie dla mnie).

Dlatego tutaj czekam na pojawienie się pięknych modeli od konkurencji (Avatars), albo tanich modeli od konkurencji (Mantic) i się zobaczy. GW musiałoby wydać coś naprawdę wyjątkowego, żeby uzasadnić dla mnie swoje (coraz wyższe) ceny.

A patrząc na politykę GW (odlewki, czyli drożej+gorzej) nie miałbym żadnych skrupułów, żeby spiracić figurkę albo 100.

Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Chuck Norris
Posty: 508
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Don_Silvarro »

Kurwa żałośni jesteście #-o

Przeglądam sobie w związku z tą sprawą Warseera, Border Princes i Gloria Victis.

Reakcja cywilizowanych ludzi za granicą:
"Producent podnosi ceny, więc przestanę kupować jego produkty."

Reakcja Polaków:
"Producent podnosi ceny, więc zacznę go okradać."

Ręce opadają #-o A później ci sami będą w najbliższym topicu 'politycznym' darli szaty i przeżywali patriotyczne uniesienia, jak to cały świat Polaków nie szanuje =D>

Awatar użytkownika
Havelock
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Havelock »

Don_Silvarro ogarnij się, średnio mi się chce Twoje "kurwy" czytać
Ludvik pisze:Wystawianie np. Black Knightów jako Blood Knightów uważam za osobistą obrazę

Wieszkto
Chuck Norris
Posty: 588
Lokalizacja: Piekło

Post autor: Wieszkto »

Don_Silvarro pisze:Przeglądam sobie w związku z tą sprawą Warseera, Border Princes i Gloria Victis.

Reakcja cywilizowanych ludzi za granicą:
"Producent podnosi ceny, więc przestanę kupować jego produkty."

Reakcja Polaków:
"Producent podnosi ceny, więc zacznę go okradać."

Ręce opadają #-o A później ci sami będą w najbliższym topicu 'politycznym' darli szaty i przeżywali patriotyczne uniesienia, jak to cały świat Polaków nie szanuje =D>


Tak przestaniemy kupować a zaczniemy odlewać jeżeli to nam się opłaca .
Polak Potrafi jeżeli tego nie możesz znieść to się wyprowadź się z dzikiego kraju a zamieszkaj na cywilizowanym zachodzie krzyżyk na drogę .
Swoją drogą przeginają już normę panowie z firmy.
-Qc- pisze:Sie naucz - to jest TROLL. Ja jestem ARTYSTĄ (artystOM dla groszka - ogladasz fulham w niedzielę nie?)

Awatar użytkownika
Gremli
Mudżahedin
Posty: 327

Post autor: Gremli »

Bardziej od odlewania opłaca się ukraść nowego merca. Ale nie.. czekaj bo to policja złapie i będzie lipa... Ale spox figsa sobie odleje w domowym zaciszu i nikt nie zobaczy, ba pochwale się jaki jestem kozak i bedzie +5 ptk do zajebistości. Problem z odlewaniem jest ten sam co z nielegalnym oprogramowaniem. Jakby któryś z panów zaczął utrzymywać się z czegoś nad czym ciężko pracował, a potem jakiś małolat bezczelnie to skopiował to inaczej by patrzył na "bo się bardziej opłaca". Nie stać cie na Mercedesa albo nowy dom? Ukradnij!! Przecież to się opłaca!!

Mnie podwyżka cen też nie jest na rękę, ponieważ myślałem nad kolejną armia. Ale nie czuję się w związku z tym rozgrzeszony z kradzieży czyjegoś produktu.
Ja tu tylko sprzątam.

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

najlepszym sposobem na poradzenie sobie z podwyżką gw jest znalezienie drugiego etatu:P

Wieszkto
Chuck Norris
Posty: 588
Lokalizacja: Piekło

Post autor: Wieszkto »

Panowie odlewanie modeli z żywicy na pewno się opłaca i da się na tym zarobić , czas to pokarze i czuje że nawet nasz wytwórca się przeżuci wtedy na pewno nierozpoznany oryginału od pirata .
-Qc- pisze:Sie naucz - to jest TROLL. Ja jestem ARTYSTĄ (artystOM dla groszka - ogladasz fulham w niedzielę nie?)

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

Wieszkto pisze: pokarze
przeżuci
nierozpoznany oryginału
Synek, litości!

Awatar użytkownika
Jacobs
Falubaz
Posty: 1127

Post autor: Jacobs »

Ja pierdole. Schowajcie się ze swoimi ,,odlanie figsa to to samo co kradzież samochodu" -.- Zachowujecie sie jakby ten 1 na 100 graczy odlewajacych figurek miał doprowadzic do upadku GW... A nawet jeśli, to bardzo dobrze! Bo szczeże w głebokim poważaniu mam firme która wydaje chujowe zasady do mojej gry, a przy tym sprzedaje plastikowe lalki za kosmiczne ceny. Jedyne co im wychodzi to chyba tylko ładnie oprawione ksiazki. Na szczęście konkurencja rosnie
wenanty pisze: Anioł zagłady przerzuca się na budżetową kawę? Koniec świata (sic!).
Turniejowo nowe WE

12/4/5

Awatar użytkownika
Gremli
Mudżahedin
Posty: 327

Post autor: Gremli »

Szczyt masochizmu: grać w chujowa grę plastikowymi lalkami za kosmiczne ceny. Jest tyle innych ciekawych rzeczy które można robić, zamiast tak umartwić się. Zdecydowanie uprawnia to do kradzieży figurek. To wręcz nasz obowiązek!! Niech upadnie GW i będzie wreszcie koniec. Koniec wszystkiego!!
Ja tu tylko sprzątam.

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Bo szczeże w głebokim poważaniu mam firme która wydaje chujowe zasady do mojej gry, a przy tym sprzedaje plastikowe lalki za kosmiczne ceny.
To po cholerę grasz? Nie podobają się zasady? Są inne systemy z innymi zasadami. Nie podobają Ci się ceny? Nie kupuj. Trudne to takie?

Awatar użytkownika
Jacobs
Falubaz
Posty: 1127

Post autor: Jacobs »

Naviedzony pisze:
Bo szczeże w głebokim poważaniu mam firme która wydaje chujowe zasady do mojej gry, a przy tym sprzedaje plastikowe lalki za kosmiczne ceny.
To po cholerę grasz? Nie podobają się zasady? Są inne systemy z innymi zasadami. Nie podobają Ci się ceny? Nie kupuj. Trudne to takie?
Wiedziałem ze będą takie odpowiedzi. Gram bo do cholery podoba mi sie klimat, i fluff Warhammera. Grałem też w WHFRP i tak jak zawsze grałem tam leśnym elfem, tak też w WFB zawsze będę brał WE. Figurki moge ulepic własne,albo kupic zamienniki, a zasady zmodyfikować na domowe z kumplami. Takie trudne ?
A poza tym polskie środowisko batlowe dostosowuje zadasady dla nas, wiec hej.
Gremli pisze:Szczyt masochizmu: grać w chujowa grę plastikowymi lalkami za kosmiczne ceny. Jest tyle innych ciekawych rzeczy które można robić, zamiast tak umartwić się. Zdecydowanie uprawnia to do kradzieży figurek. To wręcz nasz obowiązek!! Niech upadnie GW i będzie wreszcie koniec. Koniec wszystkiego!!
Ktoś tu ma chyba za duzo kasy and/or wolnego czasu przy okazji pijąc za dużo kofeiny przed monitorem.
wenanty pisze: Anioł zagłady przerzuca się na budżetową kawę? Koniec świata (sic!).
Turniejowo nowe WE

12/4/5

Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Chuck Norris
Posty: 508
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Don_Silvarro »

Abaddon pisze:Ja pierdole. Schowajcie się ze swoimi ,,odlanie figsa to to samo co kradzież samochodu" -.-
Dlaczego? Bo prawda w oczy kole?

Kradzież = kradzież. Niezależnie od tego, czy ukradniesz Ferrari za dwieście tysięcy euro, czy lalkę za czterdzieści złotych. Niezależnie od tego, czy ukradniesz sąsiadowi, czy korporacji. Niezależnie od tego, czy ukradniesz wrednemu chamowi, czy małemu dziecku. I tak jesteś złodziejem. Twierdzenie, że jest inaczej, 'bo jak im ukradnę to nie zbiednieją' to obłuda i patologia - tym bardziej, kiedy mówimy o kradzieży... zabawek.
Bo szczeże w głebokim poważaniu mam firme która wydaje chujowe zasady do mojej gry, a przy tym sprzedaje plastikowe lalki za kosmiczne ceny. Jedyne co im wychodzi to chyba tylko ładnie oprawione ksiazki.
Skoro zasady chujowe, ludziki za drogie, wydawnictwo jest chamskie i nic nie potrafi zrobić dobrze, to czemu grasz w tę grę, ba, uznajesz za 'swoją'? Masochizm? :roll:

ODPOWIEDZ