Liz 2400 EURO by :UGH:

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Oki
Oszukista
Posty: 803
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Re: Liz by :UGH:

Post autor: Oki »

Zrezygnowałem z rozmyślań o Lightcie :) Na Deathie gra mi się ok, chociaż ostatnio snajperki za wiele nie robią.... powiedzcie mi jak shadow łączy się z lizakiam? Myślę że lepiej on wspiera skinki z kroxami.....hm? Szukam jakiejś alternatywy bo wszędzie zaczyna pojawiać się kawaleria albo jakieś monsterus inf. które skinki wciągają nosem, a kowboj za dużej róźnicy nie robi w tych starciach.

Awatar użytkownika
Fisch
<><
Posty: 4131
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Fisch »

alternatywą jest metal

3x10 kameleonów, sporo skinków, kohorta z kroxami, 2 skinki z heavenem i scrollami

powinno hulać
Obrazek

Awatar użytkownika
Oki
Oszukista
Posty: 803
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Oki »

Nom metal wydaje się być fajną alternatywą.....ostrza na skinkach dają im w zasadzie +1BS ?! szkoda że glittering robe nie poprawia AS jak już jest SS :) nawet logicznie można to wyjaśnić, że łuski stają się metalowe :) No to sobie pomyśle o tym metalu.... dzięki Fisch


ps. jak metal ci się sprawdza z takimi armiami jak skav czy o&g ?

Awatar użytkownika
Fisch
<><
Posty: 4131
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Fisch »

nie wiem, nie grałem

na skaveny masz zawsze niezły czar -1 do save na stormverminów/clanratów, uniwersalne +1 to hit (najlepiej się powinno sprawdzać na 30 kohorciarzy) oraz transmutacię na duże oddziały szczurków (choć na slavy to trochę szkoda rzucać).

na orki transmutacja też powinna pięknie kosić savagy.

do żabki z metalem konieczne są jednak dwa drugolevelowe skinki ze scrollami.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mishu
Masakrator
Posty: 2267
Lokalizacja: Fenix Włocławek

Post autor: Mishu »

Zobacz sobie mój temat z rozpiskami. Grałem na Death + Metal i powiem Ci, że to jest super combo.
Metal fajnie działa z kowbojami (twoimi i przeciwnika :P). Jeśli chodzi o orki to pięknie działa transmutacja w połączeniu ze słonkiem.
Obrazek

Awatar użytkownika
Oki
Oszukista
Posty: 803
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Oki »

Nie mogę się przemóc do gry 2xslann , kiedyś próbowałem i nie za bardzo mi się to podobało, wychodzi mi 2 małych slannów, do tego skinki z DS'ami a jeden kijowy rzut na wiatry magii i ..u..a :) chociaż ostatnio to i jednym nie poczarowałem takie miałem rzuty :) Muszę się przyjrzeć metalowi....na razie wadami jakie widzę jest prawie nieużyteczny czar z SS, i wszechobecny ward na ogień na bohaterach.

Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Post autor: Jasif »

Sam Slann na metalu to słabizna. Metal musi się z czymś uzupełniać, najlepiej z Deathem.
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
Oki
Oszukista
Posty: 803
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Oki »

Szkoda ,że skinki mogą brać tylko heavena..no ale cóż. Coś mi te hordy saurusów cały czas po głowie chodzą, jako że light rzeczywiście ma tylko 2 czary boostujące combat to shadow ma ich więcej (tu hexy licze jako boosty dla saurusów), misma,obniżenie T, obniżenie S, czy sławetna brzytwa. Latający kowboje też wydają się być spoko. Mam pytanie:czy wahadełko można puścić przez combat?

Awatar użytkownika
Fisch
<><
Posty: 4131
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Fisch »

spoko kminą jest też beast

zagrałem taką rozpą 5 bitew i nawet się sprawdzała:


Slann Mage-Priest @ 380.0 Pts
General; 2 Discipline; Magic Level 4; Lore of Beasts; Battle Standard, Plaque of Tepok [15.0], Standard of Discipline [15.0]
Focused Rumination, Higher State of Consciousness

Saurus Oldblood @ 220.0 Pts
The Other Trickster's Shard [15.0]
Glitering Scales [25.0]
Fencer's Blades [35.0]

Saurus Scar-Veteran @ 160.0 Pts
Light Armour, Sword of Might [20.0], Charmed Shield [5.0], Dawnstone [25.0], Cold One

Saurus Scar-Veteran @ 166.0 Pts
Great Weapon; Light Armour, Dragonhelm [10.0], Venom of Firefly Frog [10.0], Amulet of Itzl [30], Cold One

Skink Priest @ 125.0 Pts
Magic Level 2; Lore of Heaven, Dispel Scroll [25.0]

Skink Priest @ 140.0 Pts
Magic Level 2; Lore of Heaven, Cube of Darkness [40.0]

32 Saurus Warriors, FCG @ 382.0 Pts
24 Skinks, 3 Kroxigors, FCG @ 307.0 Pts
10 Skink Skirmishers @ 70.0 Pts

5 Chameleon Skinks @ 60.0 Pts
5 Chameleon Skinks @ 60.0 Pts

3 Terradon Riders @ 90.0 Pts
3 Terradon Riders @ 90.0 Pts

2 Salamander Hunting Packs @ 150.0 Pts

Models in Army: 91
Total Army Cost: 2400.0


W miarę bezpieczny slann, spoko horda saurusów z +1 do S i T, wypaśny oldblood z 9 atakami z siłą 8 z przerzutami warda. Potencjalnie 3 czary dające -1 to hit na przeciwnika. Mnóstwo czarów combatowych. Gorzej, że nie ma jak ugryźć na odległość. Trzeba iść na pałę i liczyć, że saurusy dojdą do walki.
Obrazek

Awatar użytkownika
Oki
Oszukista
Posty: 803
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Oki »

Gorzej, że nie ma jak ugryźć na odległość
Kometa,pioruny, dzida i bagienko? :)

Awatar użytkownika
Fisch
<><
Posty: 4131
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Fisch »

niby tak ale te saurusy są za wolne. nawet z swiftnessem. choć jak w coś wpadną to oldblood robi robotę

jeśli nie chcesz grać na kohortach z kroxami to właśnie beast jest najlepszą opcją.

długo grałem na dwóch slannach ale na 2400 punktów lepszy jest eko slann z dwoma skinkami ze scrollami. chyba, że ktoś ma jakąś tęgą kminę z tym metalem i deathem. ale to chyba na większe punkty.
Obrazek

ODPOWIEDZ