temat anty-euro comp

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Never
Chuck Norris
Posty: 549

Re: temat anty-euro comp

Post autor: Never »

Grichalk powiedział wszystko, co było do powiedzenia i wielki +.

A argument, że Ojro i koniec jest naprawdę słaby
Potem pojawił się Tauruk, no ten to rzeczywiście ma to co trzeba, gaz w nogach, postawę, może przywalić i odparować cios, umie zasuwać jak dziki! Gdyby nie ta jego francowata pięta!

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

gra się też na euro bo tak się przyzwyczajono a przyzwyczajeń się pozbyć trudno. Tak samo będzie sięłykać wymysły AR bo sami tę władzę zalegitymalizowaliśmy i trudno będzie się wyłamać. Był piękny czas w początku nowej edycji gdy pełno było turniejów 2800 bez euro z pewnym cięciem magii co najwyżej. Potem znów euro zdominowało wszystko i bardziej dotkliwie niż w swoim rozkwicie w 7ed gdy ta dominacja była do przełknięcia.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Grichalk
Masakrator
Posty: 2182
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Grichalk »

No cóż na tak duże pkt nie gram, bo nie mam po prostu możliwości,
Ale tu wcale nie trzeba dużych punktów. Nawet takie 2400 wystarczy. Tylko open z magicznymi terenami, scenariuszami i tajnymi rozpiskami.
No i przede wszystkim zlikwidować połowę punktów za oddziały uciekające i zredukowane do 1/4, czy też limity punktowe na oddziały lub ich wielkość. Albo wybijasz oddział do nogi, albo nie masz punktów. Wyobrażasz sobie, żeby na stole pojawiały się oddziały po cztery murfangi czy demigryfy? To są za łatwe punkty wtedy dla przeciwnika w porównaniu do hordy 60 modeli pieszych. Żeby taki oddzial był przeżywalny , musi mieć więcej modeli, a wiec być droższy. A wtedy nie wystawisz innych zabawek. coś za coś, samo się balansuje.

Assur
Oszukista
Posty: 781

Post autor: Assur »

Never pisze:Grichalk powiedział wszystko, co było do powiedzenia i wielki +.

A argument, że Ojro i koniec jest naprawdę słaby
... i chyba w ogóle tu nie padł. Ja też nie twierdzę że ten obecny etc rulespack to najlepszy możliwy format, to raczej taki kompromis między różnymi grupami graczy (tj. z różnych państw). A że kompromisowe rozwiązania w światku wfb cieszą sę największym uznaniem, to i euro jest najpopularniejsze u nas.

Wydaje mi się tylko, że jeśli chce się coś zmienić w światku turniejowym, to należy świecić przykładem i pokazać ogółowi że "inne jest lepsze" zamiast zrzędzić na forum.

Awatar użytkownika
Grichalk
Masakrator
Posty: 2182
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Grichalk »

Assur, tylko że już ktoś organizował nawet na Narbutta taki turniej i musiał do niego dołożyć. Bo chętnych było za mało (wtedy to chyba były za duże punkty, bodajże 5k).

Problem jest w dużej mierze też z nastawieniem środowiska. Po co iść na taki turniej i płacić (w końcu trzeba miejscówkę opłacić), jak za tydzień będzie format Euro to sobie tam odbije. W Warszawie jedyne rozsądne miejsce, gdzie można by było taki turniej przeprowadzić to Narbutta. W PX jest za mało miejsca, innych miejscówek nie ma. Narbutta trzeba opłacić, a jakoś wątpię, żeby ktoś nie dość, że się natyra przy organizacji, to miałby chęć jeszcze dokładać do interesu, bo w Wawie jest zbyt duże lobby na Euro. No i ludzie przyzwyczajeni do proxów nawet na cięcia Euro, a przy tajnych rozpiskach niestety tych nie może być. Nie wspominając o wyposażeniu przynajmniej pierwszego szeregu oddziału w odpowiedni ekwipunek. Bo po co, lepiej grać na euro, bo wygodniej i taniej (bo na jednym schemacie z minimalnymi odstępstwami)

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

swego czasu przecież nawet był w miare regularny master pod marką Wielkiej Inwizycji 2x2K lub klimatyczne 4K zatwierdzanymi przez organizatora z 4 bitwami jak dobrze pamiętam

dla 16 osób to w paradoxie lekko przecież da się 8 stołów postawić i zagrać 2 bitwy po 4K open / stronę na jeden dzień
narbutta nie trzebaby angażować, tylko czy tych min 16 ludzi by było, żeby policzyć ptk do ligi odpowiednio
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Never
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Never »

po raz kolejny zgadzam się z Grichalkiem. Ale coś trzeba zacząć robić, bo inaczej będziemy się taplali w Euro do końca tej edycji i jeszcze następnej...

W warszawie akurat na open jest najmniejsze ciśnienie, natomiast wiem że w łodzi za to praktycznie na Euro się nie gra.
Potem pojawił się Tauruk, no ten to rzeczywiście ma to co trzeba, gaz w nogach, postawę, może przywalić i odparować cios, umie zasuwać jak dziki! Gdyby nie ta jego francowata pięta!

Awatar użytkownika
Karlito
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3305
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Karlito »

Oj Panowie coś mi się wydaje że na tą chwilę tylko w Kampanii możemy sobie pograć na open. Chociaż propozycja Mishy jest całkiem fajna. Chętnie bym zagrał w turnieju na 4k, tylko weź tu i zbierz kilkanaście osób na takie bitwy ](*,)
Welcome to the Tower of Rising Sun.
Moja galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=28122
Kupię RÓŻNE RÓŻNOŚCI: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=42454

Awatar użytkownika
okurdemol
Wodzirej
Posty: 695

Post autor: okurdemol »

Gdy wchodziła 8 ed. w Krakowie w nieistniejącym już "Imperium" na ul. Idzikowskiego grano turnieje open ze scenariuszami, a wręcz pure RB i AB. Co więcej wyniki były wysyłane do ligi, i mimo iz zawsze był komplet, to z przyczyn mi nie znanych nie były do niej zaliczane. Może w tamtych zamierzchłych już czasach, ktoś z wysokich ligowców obraził się na 8ed? Cholera wie.

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Okurdemol - jeżeli 8 osób uważasz za komplet to były komplety ;)
Poszperałem na forum, były grane i duże i małe punkty - sam byłem na kilku tam organizowanych i niestety nie mogę się z Tobą zgodzić ;)
A jeżeli chodzi o wyniki z tamtych turniejów to organizator ich nie zgłaszał do ligi - wyników i turniejów - chyba tylko jeden był zgłoszony (co też można wygrzebać w tych starych tematach).
Aaa, i graliśmy na Euro tam też ;)
Wisła Kraków.

Dargor
Chuck Norris
Posty: 489

Post autor: Dargor »

okurdemol pisze:Gdy wchodziła 8 ed. w Krakowie w nieistniejącym już "Imperium" na ul. Idzikowskiego grano turnieje open ze scenariuszami, a wręcz pure RB i AB. Co więcej wyniki były wysyłane do ligi, i mimo iz zawsze był komplet, to z przyczyn mi nie znanych nie były do niej zaliczane. Może w tamtych zamierzchłych już czasach, ktoś z wysokich ligowców obraził się na 8ed? Cholera wie.
Lubiłem tam grać jeszcze jak Kraku mieszkałem:) Co prawda w WH40k gdyż w WFB dopiero zbierałem armie, jednak turnieje tam pamiętam raczej pod sztandarem "1600 bez lordów, i bez czarów nr "6" w czterdziechę też dawali "zakaz dublowania innych sekcji oprócz Troops" i grając Tyranidami miałem 1 oddział PPanc, vs 3 Land Ridery na 1400 ptk :):) czy nawet na 1200, szkoda chłopaków, jednak chyba odległość od cywilizacji im zaszkodziła;/
@Sevi komplet tam to było 12 osób:)

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Byłem tam raz. Słabe zasady, daleko i mało graczy. Nie dziwię się, że padli.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Sprawdziłem frekwencję i było po 8 osób na WFB, zresztą nie przypominam sobie żeby na pozostałych turniejach WFB bywało więcej, raczej mniej.
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
PAWLAK
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: PAWLAK »

okurdemol pisze:Gdy wchodziła 8 ed. w Krakowie w nieistniejącym już "Imperium" na ul. Idzikowskiego grano turnieje open ze scenariuszami, a wręcz pure RB i AB. Co więcej wyniki były wysyłane do ligi, i mimo iz zawsze był komplet, to z przyczyn mi nie znanych nie były do niej zaliczane. Może w tamtych zamierzchłych już czasach, ktoś z wysokich ligowców obraził się na 8ed? Cholera wie.
Dobrze prawi =D>
"W sumie nie zmienia to nic tylko tyle że wyczułeś okazje i ją wykorzystałeś a ja byłem naiwny i dałem się wykorzystać. Nie martw się następnym razem nie będe uprzejmy i miły" AS1 vs. Dymitr

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Taka sytuacja: turniej, zasady, scenariusz, magiczne laski... kolesie podchodzą do stołu:

"to co? gramy na te magiczne laski?"
"nie chce mi się, zagrajmy normalnie*"

że w sensie ojro i wystawka 24" od siebie. :roll:
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

Never rozwalasz mnie... od dawna na Euro nie widziałem rozpy z Ghulami za to 2 - 3 oddziały zombie ze sztandarem to w prawie każdej są... pograj sobie geniuszu WOCH na 2400 bez ograniczeń B&G ciekawe jaką rozpę stworzysz...
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
okurdemol
Wodzirej
Posty: 695

Post autor: okurdemol »

@Sevi
Wrzuć na luz, bo ci żyłka w oku pęknie i będziesz straszył czerwonym okiem. :) Ja pamiętam, że sklep miał fajne stoły (w sensie ładnie zrobione), laski z wyjmowanymi drzewkami i że grano tam na turach scenariusze. Jeśli chodzi o resztę, to możliwe, że było tak jak piszesz. :)

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

A spinałem się? :lol2:
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
okurdemol
Wodzirej
Posty: 695

Post autor: okurdemol »

A nie wiem, a czujesz się spięty? :lol2:

Awatar użytkownika
Grichalk
Masakrator
Posty: 2182
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Grichalk »

Przemcio pisze:Never rozwalasz mnie... od dawna na Euro nie widziałem rozpy z Ghulami za to 2 - 3 oddziały zombie ze sztandarem to w prawie każdej są... pograj sobie geniuszu WOCH na 2400 bez ograniczeń B&G ciekawe jaką rozpę stworzysz...
Pewnie taką , która nie gniecie jaj. A więc cel scenariusza osiągnięty. Przyciął przegięty WOCH :mrgreen:

ODPOWIEDZ