Clan Pestilens

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bartas
Chuck Norris
Posty: 640

Post autor: Bartas »

możesz sprecyzować o co Ci chodzi?

Matys
Pseudoklimaciarz
Posty: 32

Post autor: Matys »

Może zapytam tak. Co się dzieje gdy oddział wbija się na plague rat swarmy?

Awatar użytkownika
warkseer
Wodzirej
Posty: 741
Lokalizacja: żyrardowskie kanały

Post autor: warkseer »

To samo co przy zwykłych Rat Swarmach z jedną różnicą, że te mają dodatkowo poison
Obrazek

Awatar użytkownika
Dzoooma
Chuck Norris
Posty: 607
Lokalizacja: Stolica, Wola - "Gamonie"

Post autor: Dzoooma »

Jaka jest według Was minimalna, użyteczna liczba mnichów w oddziale ?
Dzisiaj grałem z DE na 1200ptk, 15 + Umbranner + 5 censerów. W zasadzie użyłem ich bo miałem figurki. Sam nie wiem czy nie jest to zbyt mała liczba wszak to armia hordowa. Chyba lepiej byłoby wziąć klocek 20 zamiast 15 z ahw.
Obrazek
Zapytaj mnie co sądzę o GW...

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

ja wystawiam 20 bo tylu mam i sprawiają się dobrze. ale chyba sobie dokupie jeszcze 10 i bede wystawiał 25-30 :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

ja biorę minimalnie 25 pm ale moje optimum to trzydziestka po 6 w rance...
z plague priestem któremu, czasami daję im war banner
censerów uwielbiam i biorę 7-8 minimalnie są zarąbiści ale trzeba uważać na ostrzał... liczby jednak zależą od wielkości rozpiski i typu przeciwnika jeśli się gra przeciwko konkretnemu wrogowi, czasami jest lepiej wziąć 2 mniejsze oddziały niż jeden wyczesany...
zawsze trzeba uważać na frenzy pm i najlepiej ich czymś screenować np. gołymi NR albo slejwami

Awatar użytkownika
Dzoooma
Chuck Norris
Posty: 607
Lokalizacja: Stolica, Wola - "Gamonie"

Post autor: Dzoooma »

A w takich bardziej uniwersalnych rozpiskach używacie ahw czy tylko hw ?
Obrazek
Zapytaj mnie co sądzę o GW...

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

zawsze daje ahw.
Obrazek

Awatar użytkownika
Necromanter
Falubaz
Posty: 1003
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Necromanter »

A ja zazwyczaj daję gołą 10 dzięki temu mam gdzie skitrać elektryków od niechcianych panik.

Co myślicie o takim kolesiu,który w założeniu ma zatrzymywać wszystko co ma małego CR:

plague prist+ cenzer,warpstone amulet ---> 111

Wychodzi tanio i może chyba coś zrobić. Przy najbliższej okazji przetestuje koksa :P

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Dorzuć mu jeszcze branzoletki :) Grałem takim, i zawsze miałem z nim pecha i zabijał się własnym gazem albo padał od jakiejś siły 3. Gość dobry jest ale trzeba uważać bo ma tendencje do samotnych szarż na klocki wroga, a to się różnie kończy.

BTW dlaczego ten temat ma podtytuł "oddani nurglowi"? Przecież to herezja i Grey Seerzy powinni się tym zająć. :)
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Awatar użytkownika
warkseer
Wodzirej
Posty: 741
Lokalizacja: żyrardowskie kanały

Post autor: warkseer »

Nie pamiętam gdzie czytałem, że najwyżsi kapłani klanu Pestilence są sekretnymi wyznawcami Nurgla.
Obrazek

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

Hobbit pisze: zabijał się własnym gazem
to sam siebie wałowałeś ;)

rada
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 108

Post autor: rada »

Morrok pisze:
Hobbit pisze: zabijał się własnym gazem
to sam siebie wałowałeś ;)
od kiedy plague priest z cenzerem nie testuje T i nie moze sie sam zabić?

Awatar użytkownika
Gobos
Falubaz
Posty: 1090
Lokalizacja: Strefa Zero/Poznań

Post autor: Gobos »

Dzoooma pisze:A w takich bardziej uniwersalnych rozpiskach używacie ahw czy tylko hw ?
zdecydowanie bez ahw - na klocku 25 kolesi to 50 pkt, ktore kompletnie nic nie daje. za ta cene mamy klocek slavow albo 2x5 NR :D
Jesteś Aspołecznie Nastawionym Kutafonem, Inspirującym Ekstatyczne Lamenty Tłumu, Oraz Imbecylem Demonstrującym Ignorancję, Ogarniającym Tylko Alfabet.

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

rada pisze:
Morrok pisze:
Hobbit pisze: zabijał się własnym gazem
to sam siebie wałowałeś ;)
od kiedy plague priest z cenzerem nie testuje T i nie moze sie sam zabić?
od tego czasu gdy doczytasz zasady censera
Gobos pisze:
Dzoooma pisze:A w takich bardziej uniwersalnych rozpiskach używacie ahw czy tylko hw ?
zdecydowanie bez ahw - na klocku 25 kolesi to 50 pkt, ktore kompletnie nic nie daje. za ta cene mamy klocek slavow albo 2x5 NR :D
ostatnio na turnieju miałem przypadek, ze monki z ahw oddawaly po gnoblarach w bok (15 ataków +3 od BSB) nic nie zabiłem :roll: ;D

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

<otwiera army booka na stronie 32>
Skaven AB pisze:...all models in base contact with one or more models armed with a censer must take a Toughness test, AS SHOULD THE BEARER HIMSELF. If the test is failed, the victim suffers 1 wound with no armour save. All Clan Pestilens Skaven fail test only on a roll of 6...
Ktoś tu chyba nie doczytał booka i tym kimś nie byłem ani ja, ani rada.
warkseer pisze:Nie pamiętam gdzie czytałem, że najwyżsi kapłani klanu Pestilence są sekretnymi wyznawcami Nurgla.
Przecież podczas Sztormu Hałasu to szczurki przyzwały Wielkiego Brudasa. To, że są wyznawcami Nurgla wcale nie oznacza, że szarzy patrzą na to przychylnym okiem. Z tego co czytałem w jakimś starym booku, to kulty Nurgla (jak zresztą całej reszty) były tępione, po odkryciu. Szczury mają tylko jednego boga! W dodatku rogatego :) Chociaż GW tak często zmienia fluff, że ciężko się w tym połapać.
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

Hobbit pisze:...
zanim pisalem posta to czytalem booka... faktycznie, przepraszam za zamieszanie ;/ jestem nieco roztargniony...

Awatar użytkownika
Fisch
<><
Posty: 4131
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Fisch »

jestes kolejnym noobem, który nie testuje toughnessa na censerach!!
Obrazek

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

a raczej wałkarzem :*

Awatar użytkownika
warkseer
Wodzirej
Posty: 741
Lokalizacja: żyrardowskie kanały

Post autor: warkseer »

Nie widziałem wcześniej modelu Kociłka 1000 Osp, czy jak to się tam tłumaczy. :P Może ktoś mi podrzucić linka do modelu, bo jakoś nie mogę go wygooglać. Tak naszło mnie na zagranie armią z Lustrii.

PS. Wiem jak wygląda w podręczniku do kampanii, nie chodzi mi o te zdjącha.
Obrazek

ODPOWIEDZ