Prośba do Administracji Dyskusji Ogólnej

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
heimdall89
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176

Re: Prośba do Administracji Dyskusji Ogólnej

Post autor: heimdall89 »

Andrzej pisze:Nie ma co się bawić w przenoszenie tematów o aos gdzies indziej, niech sobie tu beda. Ale modowie mogliby cos zrobic z ich iloscia, bo coś naprawde jest nie halo, jesli codziennie rano odpalam bp i widze nowy temat o aos pod troche inna nazwa ;)

Gł. dlatego że niektórzy nie potrafią się zachować - w efekcie tematy zostają zamknięte a ludzie muszą gdzieś pisać. W sumie jakiś mod mógłby tamte 2 zamknięte tematy usunąć.

Awatar użytkownika
Meekee
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 118
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Meekee »

Wychodzi na to, że od 4 edycji nie ma już WFB, jest co najwyżej Warhammer "w wersji Fantasy".
Kolejną jego odsłoną jest Warhammer: Age of Sigmar. Jest na razie zarówno dość inny jak i słaby z kilku względów. Może będzie lepiej.
Natomiast to jest właśnie obecny Warhammer, nie jego ósma, stara już edycja.
Wolałbym by nie było to forum o historycznej wersji sytemu, liczba graczy będzie tu malała z początku wolno, potem wykładniczo ;)

Nie można się dziwić że w świetle tego o najnowszym Warhammerze na forum Warhammera Fantasy zakłada się kilka tematów.

Może będzie wielki podział (wśród użytkowników) na Oldhammera i Current Warhammera, może na tym forum, może powstanie nowe, kto wie?

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Meekee mylisz się z prostego powodu.
GW oficjalnie napisało, że nie będzie 9 edycji.
Wszystkie poprzednie edycje posiadały numery od 1 do 8 i tak je liczono.
Podobnie jest z WH40k.
WFB jako taki to jego kolejne edycje. Zakończył się na ósmej, na kampanii EoT.
Świat wyleciał w powietrze z mechaniką włącznie.
AoS to system, który można postawić obok Warmastera albo Mordheima.
Z tą różnicą, że Warmaster i Mordheim miały wspólny świat - AoS to już coś innego.
Jak już wielu wcześniej zauważyło w 8 edycji nastąpił odpływ graczy - zwłaszcza turniejowych.
Było to głównie spowodowane zbyt dużą barierą wejścia dla nowych graczy oraz army booki.
Jeśli powstanie fanowska bardzo dobra 9 edycja WFB i to ona zdobędzie uznanie środowiska turniejowego to jest wstanie nie tylko ponownie przyciągnąć do gry graczy, którzy wypisali się wcześniej z WFB (a to jest naprawdę sporo graczy, którzy marzą o chociaż jednej porządnie napisanej edycji WFB ze zbalansowanymi AB), ale również wkręcać nowych graczy lepiej niż to robiło wcześniej GW, które w zasadzie uniemożliwiło wkręcenie się w battla nowym graczom.
Jeśli tylko będzie taka wola środowiska WFB, to te forum może mieć jeszcze swoje "złote czasy" gry w battla.
Zarżnięcie WFB przez GW umożliwi w końcu grę w WFB, takiego jakiego już od dawna na tym forum oczekiwano.

To dobrze, że AoS dostanie swój własny dział w "Inne Systemy" obok lotra, wh40k, warmastera i innych. Najlepiej oczywiście wzorem forum wh40k "Gloria Victis", aby założyło swoje własne duże forum. Ale nie oczekujcie, że te forum przekształci się z wfb-org na aos-org. Najprawdopodobniej te forum wesprze ten system, który stanie się najpopularniejszym odpowiednikiem WFB. Obstawiam, że będzie nią najlepsza wersja fanowskiej 9 edycji - szwedzka, polska, niemiecka czy inna. I właśnie tego życzę temu forum.

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »

Kal_Torak pisze:GW oficjalnie napisało, że nie będzie 9 edycji.
Wszystkie poprzednie edycje posiadały numery od 1 do 8 i tak je liczono.
Pokaż mi cytat, Warhammer: Age of Sigmar jest dziewiątą edycją Warhammera. I pokaż mi jakieś miejsce, w którym GW oficjalnie numerowało edycje. Nic takiego sobie nie przypominam.

Awatar użytkownika
Watcher
Chuck Norris
Posty: 393
Lokalizacja: Chodzież

Post autor: Watcher »

Chyba nigdy nie było oficjalnej numeracji. Nie przypominam sobie.
Marcet sine adversario virtus

Minas Kolmar

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

Areny Śmierci były w dyskusji ogólnej zanim jeszcze trafiliście na forum BP cwaniaki. Poza tym z Wfrp nie ma to nic wspólnego.

AoSy zakłócają odbiór bo nieustannie zakładacie nowe tematy gdzie w każdym wałkujecie to samo i nie dopuszczacie ni słowa krytyki o tym gniocie jak GW co kasuje na FB krytyczne posty. Tylko wy zamykacie temat i tworzycie kółka coraz bardziej wzajemnej adoracji i inne śmieciotematy.
To ja wam proponuję kółko gdzie waszego american dreamu nikt nie pozakłóca.

Poza tym skoro jest to forum o WFB dział dyskusja ogólna jest na off-tematy więc z innymi systemami idziecie... do innych systemów ?

Fanatycy AoS jak na razie prezentują mierny poziom dyskusji i krzywią logikę. Idealnie dobrani do systemu dla 5-latków, którego dennego para-fluffu nawet sami nie czytacie. Wogóle uwielbiam tych co nazywają to kontynuacją wfb albo 9ed.

EOT

Galzag
Mudżahedin
Posty: 243

Post autor: Galzag »

+1

Najlepszy jest chyba ten ,,pozytywny" temat o AoS, który miał zrzeszać wszystkich zwolenników i nie zawierać krytyki. Obecnie nie rozszerzył się nawet ponad stronę. To bardzo dobre odzwierciedlenie aosowego spamu, jak sądzę.

heimdall89
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176

Post autor: heimdall89 »

Kal_Torak pisze:
To dobrze, że AoS dostanie swój własny dział w "Inne Systemy" obok lotra, wh40k, warmastera i innych. Najlepiej oczywiście wzorem forum wh40k "Gloria Victis", aby założyło swoje własne duże forum. Ale nie oczekujcie, że te forum przekształci się z wfb-org na aos-org. Najprawdopodobniej te forum wesprze ten system, który stanie się najpopularniejszym odpowiednikiem WFB. Obstawiam, że będzie nią najlepsza wersja fanowskiej 9 edycji - szwedzka, polska, niemiecka czy inna. I właśnie tego życzę temu forum.
Nie rozumiem dlaczego miałby się przenieść do innych systemów, zamiast normalnie stworzyć mu osobny dział na ogólnej stronie. Tak jak pisałem pozostawienie tego gdzieś w widocznym miejscu zapewniłoby napływ nowych graczy/użytkowników, których można by przekonywać nawet do gry w 8 edycje. Nie wiem czy ta żółć produkowana w waszych organizmach z gniewu zaćmiewa wam racjonalne myślenie. No ale idźmy twoim śmiesznym tropem

Tworzy się nowe forum z AoS. Spora liczba użytkowników przenosi się z BP na AoS, pozostaje garstka osób z których większość (Ty, Embir itd) nie chce wnieść do WHFB nic nowego bo jak się wypowiadało woli KoW. W efekcie forum umiera po jakimś czasie, wy zostajecie z paskudnymi figurkami ciesząc się jak dzieci, którymi w sumie jesteście.

TO FORUM, nie TE FORUM.
GrimgorIronhide pisze:Areny Śmierci były w dyskusji ogólnej zanim jeszcze trafiliście na forum BP cwaniaki. Poza tym z Wfrp nie ma to nic wspólnego.

AoSy zakłócają odbiór bo nieustannie zakładacie nowe tematy gdzie w każdym wałkujecie to samo i nie dopuszczacie ni słowa krytyki o tym gniocie jak GW co kasuje na FB krytyczne posty. Tylko wy zamykacie temat i tworzycie kółka coraz bardziej wzajemnej adoracji i inne śmieciotematy.
To ja wam proponuję kółko gdzie waszego american dreamu nikt nie pozakłóca.

Poza tym skoro jest to forum o WFB dział dyskusja ogólna jest na off-tematy więc z innymi systemami idziecie... do innych systemów ?

Fanatycy AoS jak na razie prezentują mierny poziom dyskusji i krzywią logikę. Idealnie dobrani do systemu dla 5-latków, którego dennego para-fluffu nawet sami nie czytacie. Wogóle uwielbiam tych co nazywają to kontynuacją wfb albo 9ed.

EOT
A co Areny mają wspólnego z WHFB? Zakładamy, bo niektóre osoby nie potrafiące znieść opinii innych powodują kłótnie. Ciśnięcie komuś od downów czy niedorozwojów, czy też debili nie jest fajne.

W OGÓLE. Panie dorosły i ogólnie.

Galzag
Mudżahedin
Posty: 243

Post autor: Galzag »

wy zostajecie z paskudnymi figurkami ciesząc się jak dzieci, którymi w sumie jesteście
A to nie zwolennicy AoS pisali, żeby się nie wyzywać od dzieci, niedorozwojów itp. itd.?


Właściwie to wszystko się rozchodzi o władzę, jak sądzę. Zwolennicy AoS bardzo by chcieli przejąć forum WFB, póki ktoś im nie założy własnego i do tego się sprowadza ta zaciekła walka z tymi, którzy chcieliby AoS przenieść.

heimdall89
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176

Post autor: heimdall89 »

Galzag pisze:
wy zostajecie z paskudnymi figurkami ciesząc się jak dzieci, którymi w sumie jesteście
A to nie zwolennicy AoS pisali, żeby się nie wyzywać od dzieci, niedorozwojów itp. itd.?


Właściwie to wszystko się rozchodzi o władzę, jak sądzę. Zwolennicy AoS bardzo by chcieli przejąć forum WFB, póki ktoś im nie założy własnego i do tego się sprowadza ta zaciekła walka z tymi, którzy chcieliby AoS przenieść.
To samo można napisać o zwolennikach KoW. Przyganiał kocioł garnkowi.

Najbardziej rozwala mnie postawa niektórych osób, którzy zapomnieli o tym, iż AoS miał premierę 2 dni temu. Ludzie, ile erat, poprawek, edycji miał fb? KoW też był genialnym produktem, który nie potrzebował żadnych wyjaśnień,napraw? Kurcze, nie możecie dać tej grze szansy, trwającej trochę więcej niż owe 2 dni? Miesiąc? Kwartał? To byłoby chyba fair w stosunku do firmy, która udostępniała grę przez 30 lat.

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

10 tematów o AoS! 10! Mało! Wincyj tematów wincyj!

heimdall89
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176

Post autor: heimdall89 »

GrimgorIronhide pisze:10 tematów o AoS! 10! Mało! Wincyj tematów wincyj!
Ja znalazłem 7. W tym 2 zamknięte. Chyba, że liczysz jakieś nie w dyskusji ogólnej.

W każdym razie zainteresowanie jest o wiele większe niż grami w innych systemach, także summa summarum zasługuje na osobny dział.

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

GrimgorIronhide pisze:Areny Śmierci były w dyskusji ogólnej zanim jeszcze trafiliście na forum BP cwaniaki. Poza tym z Wfrp nie ma to nic wspólnego.
tak na dobra sprawe, nie masz pojecia kiedy trafilem na forum. i to w sumie nic nie zmienia.
zastanawia mnie fakt, ze wedlug ciebie mozna wywalic tematy do innego dzialu, jednak tylko te ktore tobie pasuja. jak komus cos innego sie nie podoba to trzeba sie zamknac i zyc dalej, bo 'arena smierci' to historia tego forum.
ps. z dyskusja ogolna tez wiele wspolnego nie ma.
AoSy zakłócają odbiór bo nieustannie zakładacie nowe tematy gdzie w każdym wałkujecie to samo i nie dopuszczacie ni słowa krytyki o tym gniocie jak GW co kasuje na FB krytyczne posty. Tylko wy zamykacie temat i tworzycie kółka coraz bardziej wzajemnej adoracji i inne śmieciotematy.
To ja wam proponuję kółko gdzie waszego american dreamu nikt nie pozakłóca.
po pierwszym zdaniu gdzie pisales o arenach, kolejnych uzywasz drugiej osoby liczby mnogiej. tak wiec sadze, ze ta wypowiedz jest tez skierowana do mnie.
troche blednie zalozenie. we wszystkich tematach o AoS napisalem moze z 3 posty.
Fanatycy AoS jak na razie prezentują mierny poziom dyskusji i krzywią logikę. Idealnie dobrani do systemu dla 5-latków, którego dennego para-fluffu nawet sami nie czytacie. Wogóle uwielbiam tych co nazywają to kontynuacją wfb albo 9ed.
nie jestem zwolennikiem ani przeciwnikiem AoS.
swojego pierwszego posta napisalem bo naprawde mnie denerwuje mnie swiecenie sie na czerwono dyskusji ogolnych z powodu arenek :D
swoja droga 9 edycja to napewno nie jest. jednak nie mozesz zaprzeczac, ze AoS nie jest kontynuacja wfb.
GrimgorIronhide pisze:10 tematów o AoS! 10! Mało! Wincyj tematów wincyj!
skoro tyle nowych tematow powstaje to chyba jednak zasluzyli sobie na osobny dzial.
pewnie powstanie ich jeszcze wiecej. wiec w tym momencie syf by sie zrobil tez w innych systemach.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Aro
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: GW - Rogaty Szczur

Post autor: Aro »

Watcher pisze:Chyba nigdy nie było oficjalnej numeracji. Nie przypominam sobie.
Bo pewnie w Battla grasz kilka lat. Na forum są gracze co cisną lekko 20+ lat.
Pierwsza edycja 1983
Druga edycja 1984
Trzecia edycja 1987
Czwarta edycja 1992
Piąta edycja 1996
Szósta edycja 2000
Siódma edycja 2006
No i 8 edycja 2010
Obrazek

Kastor Krieg
Wałkarz
Posty: 56

Post autor: Kastor Krieg »

Aro pisze:
Watcher pisze:Chyba nigdy nie było oficjalnej numeracji. Nie przypominam sobie.
Bo pewnie w Battla grasz kilka lat. Na forum są gracze co cisną lekko 20+ lat.
Pierwsza edycja 1983
Druga edycja 1984
Trzecia edycja 1987
Czwarta edycja 1992
Piąta edycja 1996
Szósta edycja 2000
Siódma edycja 2006
No i 8 edycja 2010
Nie chodzi o to ile ich faktycznie było, tylko o to czy GW oficjalnie pisałom np. "FAQ for 6th Edition Warhammer" albo coś podobnego, jak to ma miejsce w 40k. Chyba nie numerowali edycji, stąd stwierdzenie Watchera.

Awatar użytkownika
Watcher
Chuck Norris
Posty: 393
Lokalizacja: Chodzież

Post autor: Watcher »

Dokładnie, Kastor. Nie wiem jak można było wysnuć insynuację, że nie zdaję sobie sprawy z wieloedycyjności wfb (btw, gram od szóstej, ale platoniczne zjawiskiem interesuję się od wydania Geheimnishnacht w Fantastyce ćwierć wieku temu). Nie przypominam sobie żadnej numeracji w podręcznikach.
Marcet sine adversario virtus

Minas Kolmar

Awatar użytkownika
Meekee
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 118
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Meekee »

Jeśli jest 50% podobienstwa między WAoS a edycjami WFB 1-8 to czy to czyni różnicę?
Mam na myśli, że jesli byłby nawet 1 argument za tym że WAoS jest podobny do WFB vs 2 argumenty za tym, że nie jest, to jest to powód by powiedzieć że WAoS nie jest kontynuacją WFB ?
Może można by tak powiedzieć w innych warunkach, ale ponieważ nie ma innej kontynuacji WFB (przynajmniej opartej na dobrych jakościowo modelach Citadel*), a jedynie WAoS, to drugoplanowe jest znaczenie że jest jedynie w X% podobny i że X%<50%...
Osobny problem to jakość gry ale prędzej czy później to zmieni się, nie wiem czy za sprawą środowiska czy GW, nie ma to dla mnie znaczenia, kto serwuje dobre dania.

Zaznaczam, że nie mam ani do nikogo, ani do żadnej firmy pretensji. Pretensje to może mieć niezadowolony klient, któremu sprzedano produkt niesprawny, lub niezgodny z reklamą. Tu nie widzę by miało coś takiego miejsce, można mieć postawę - "firma X nie robi już produktów dla mnie, nie jestem nią zainteresowany", ale postawa typu "firma X winna była robić tak i tak", albo "należy mi się to i to, oszukali mnie" ... jest nie na miejscu.
Zgodnie z prawem, a nawet obyczajami, oni mogą zamknąć zupełnie produkcje modeli Fantasy i nikomu nie sprzedać licencji na produkty blokując niejako rynek. Będzie to uczciwe, może dlatego, że nie tworzą oni jakiegoś rodzaju dobra publicznego, narodowego etc. tylko zwykły komercyjny produkt.



* ad. Citadel - piszę tak, bo oni sami używają cały czas tego określenia

Galzag
Mudżahedin
Posty: 243

Post autor: Galzag »

To samo można napisać o zwolennikach KoW. Przyganiał kocioł garnkowi.
Gracze czy zwolennicy KoW nie spamują bezsensownymi tematami na forum. Tu jest zasadnicza różnica.

heimdall89
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176

Post autor: heimdall89 »

Ale spamuja w samych tematach.

A ile tematów jest o 8 edycji?

Awatar użytkownika
Vulturius
Pseudoklimaciarz
Posty: 28

Post autor: Vulturius »

Artein pisze:
Kal_Torak pisze:GW oficjalnie napisało, że nie będzie 9 edycji.
Wszystkie poprzednie edycje posiadały numery od 1 do 8 i tak je liczono.
Pokaż mi cytat, Warhammer: Age of Sigmar jest dziewiątą edycją Warhammera. I pokaż mi jakieś miejsce, w którym GW oficjalnie numerowało edycje. Nic takiego sobie nie przypominam.
Warhammer: Age of Sigmar nie jest dziewiątą edycją Warhammera i jest to oficjalne stanowisko GW.
Cytat z funpage GW Złote Tarasy ->
Konrad Łuczi Łuczak A to jest 9 edycja czy jakiś dodatek?
Lubię to! · Odpowiedz · 3 lipca o 10:28

Games Workshop: Warsaw To jest zupełnie nowy Warhammer ! Emotikon grin (nie 9 edycja)
Lubię to! · 3 lipca o 10:30

ODPOWIEDZ