kilka pytań początkującego

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
kanti
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Rawa Maz

Post autor: kanti »

Męczę z tymi pytaniami ale kto pyta nie błądzi
Czy w turniejach limited mogę wystawiać malakaja? W uściśleniach jest że bez pojedynczych modeli zajmujących slot bohatera. Malakai to maszyna która zajmuje wybór rzadki i bohatera więc nie wiem jak to interpretować.

Inferno
Falubaz
Posty: 1115
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Inferno »

Zależy od organizatora turnieju

kanti
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Rawa Maz

Post autor: kanti »

Miałem ostatnio z kumplem taką sytuacje na stole i nie do końca wiem jak ję rozwiązać
orki na dzikach zaszarżowały na mojego kowala run ustał pierwszą turę w następnej turze orki atakują jako pierwsze bo maja większą inicjatywę ale wali w nich klocek wojowników który wbija się w bok. Jak rozwiązać tą walkę i jaka jest kolejność?
Po kolei czyli woje, orki, kowal czy wszystkie krasie a potem orki. I najważniejsze jak podliczyć rezultat walki każdej jednostce osobno czy suma krasi przeciw orkom. Jeśli każdej osobno to przypuśćmy że kowal nie zwiał i leci kolejna tura walki atakują orki potem krasie i znów wynik walki dalej liczymy osobno?

Awatar użytkownika
Crom
Chuck Norris
Posty: 430
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Crom »

najpierw oddział szarżujący, potem według inicjatywy. czyli w tym przypadku najpierw wojownicy, potem orki, na końcu kowal.
wynik walki liczysz łącznie dla każdej ze strony, tzn. jeżeli woje mieli jakies szeregi i sztandar, a kowal zabił jakiegoś orka to wszystko to razem sumujesz

Awatar użytkownika
Sirriel
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 37

Post autor: Sirriel »

Jeszcze ja takie szybkie pytanko- scatter dice ma 2 znaczki z hit i 4 ze strzałkami?
jeszcze jedno bo się trochę pogubiłem- w podręczniku pisze że z 2-giego szeregu można strzelać tylko na wzgórzu, ale w raportach bitewnych z WD strzelają tak też poza wzgórzami- czyli jak jest?
I czy można po ruchy zrobić stand & shoot kuszami jako odp. na szarżę?

Awatar użytkownika
PAWLAK
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: PAWLAK »

1 Tak
2 tylko na wzgórzu
3 tak

Awatar użytkownika
Rudgar Krwawy
Plewa
Posty: 5
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: Rudgar Krwawy »

Witam, mam pytanie odnośnie armii O&G.
Kto może krzyknąć WAAAGH! raz na bitwę?- Tylko Orkowy Warlord, Orkowy i gobliński Warlord? Byle jaki Hero który jest Generałem?
Z góry dziękuję za pomoc

ksuM
Falubaz
Posty: 1161

Post autor: ksuM »

Edit: nie wypowiadam się lepiej bo nie mam książki :wink:
Ostatnio zmieniony 24 lis 2007, o 16:23 przez ksuM, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Skolim
Mudżahedin
Posty: 217
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: Skolim »

Generał Ork.
"Athel Loren nie ścierpi bytności no Człowieka, ni Orka, ni Krasnoluda, ni Zwierzoczłeka. Pierwszy krok wroga na świętej ziemi, będzie jego ostatnim"
Scarloc, Kroczący Śród Mgły z Athel Loren

Mam magiczne kamyczki ze Słowacji przynoszące szczęcie :P

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

Skolim pisze:Generał Ork.
bzdura
general ktory na poczatku tury jest na stole i nie zwiewa
tym generalem moze byc nawet night goblin shaman

Awatar użytkownika
Skolim
Mudżahedin
Posty: 217
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: Skolim »

Pardon. Zawsze mi się wydawało że tylko ork. :oops:
"Athel Loren nie ścierpi bytności no Człowieka, ni Orka, ni Krasnoluda, ni Zwierzoczłeka. Pierwszy krok wroga na świętej ziemi, będzie jego ostatnim"
Scarloc, Kroczący Śród Mgły z Athel Loren

Mam magiczne kamyczki ze Słowacji przynoszące szczęcie :P

Awatar użytkownika
FIFI (_!_)
Chuck Norris
Posty: 516
Lokalizacja: Wołów, Klub KARAK VAR!!!

Post autor: FIFI (_!_) »

teraz moje n00bowskie pytanie 8)

Walczą dwie jednostki. Załóżmy łucznicy TK i bull rhinox. Za oddzialem skieletów stoi casket i przez to ze rhinoxem jestem large targetem to go widze, to w tym wypadku działa na mnie ten atak caskietu?

Czyli krócej :P Czy Caskiet działa na jednostki w combacie :?:

Awatar użytkownika
Gelo
Chuck Norris
Posty: 551
Lokalizacja: Lubartów - Zielony Smok

Post autor: Gelo »

Nie

Awatar użytkownika
FIFI (_!_)
Chuck Norris
Posty: 516
Lokalizacja: Wołów, Klub KARAK VAR!!!

Post autor: FIFI (_!_) »

a można prosić jakiś cytacik bo kolego grający TK uparł sie i nie wieży ze nie działa do combatu :?

Awatar użytkownika
GreatTaurus
Chuck Norris
Posty: 654
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: GreatTaurus »

to niech sobie kolega grający TK przeczyta SWÓJ armybook a nie pierdzieli głupoty. możesz mnie cytować.

Awatar użytkownika
Gelo
Chuck Norris
Posty: 551
Lokalizacja: Lubartów - Zielony Smok

Post autor: Gelo »

Jednostki będące w walce nie widzą Cascetu. A ten działa tylko na jednostki które widzą Cascet. Poza tym to liczy sie jak strzelanie - a TK to nie skaveny i nie mogą strzelać do walki.

Jason
Mudżahedin
Posty: 262

Post autor: Jason »

Wiecie co, właśnie sobie wyobraziłem moją mine jakby mnie ktoś podczas gry poczęstował "bagiennymi trollami", "testami złamania" i zasadami typu "uwaga panie". Cóż, trzeba zacisnąć zęby i przeczekać licząc na to że się nie przyjmie.
The most important rule!
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Lizardmen, Bretonnia, High Elves

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Gelo pisze:Jednostki będące w walce nie widzą Cascetu. A ten działa tylko na jednostki które widzą Cascet. Poza tym to liczy sie jak strzelanie - a TK to nie skaveny i nie mogą strzelać do walki.
widza... podobnie jak mag bedacy w combacie moze widziec poza niego. line of sight nie ma tu nic do rzeczy a jeden podstaawowy akapit rb z magii

Awatar użytkownika
GreatTaurus
Chuck Norris
Posty: 654
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: GreatTaurus »

Q. Are enemy units which are involved in close combat, but still
have line of sight to the Casket of Souls, affected by the Light
of Death?

A. The Casket does not affect units that are engaged in combat at
all. It is assumed that they are engrossed in the combat, and so
will never be affected.
S. Gav Thorpe - Warhammer Design Team

kanti
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Rawa Maz

Post autor: kanti »

Mam pewne pytanie samotny bohater ma pole widzenia 360 stopni a jakie pole widzenia ma lord na tarczy?? jego siła jednostki jest większa niz 1
czy pole widzenia żyrosa jest takie jak potwora czy 360 jak maszyny??

Zablokowany