WFB: Reworked & Rebalanced, ArmyBuilder 2.2c files

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
ajt
Kradziej
Posty: 970

Re: WFB: Reworked & Rebalanced, ArmyBuilder 2.2c files

Post autor: ajt »

Wrzucone Demony i dzisiejszy changelog. Ciężko było... Gifty w przyszłości do ogarnięcia w przysępniejszy sposób.

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

VC

Brak opcji "Flag of Blood Keep" na blódnajtach

Fajnie że robisz te pliki, pozdro :mrgreen:

Awatar użytkownika
Pedrodilgur
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: Pedrodilgur »

Nie ma w DoChu Bloodthristera.
Salamander Leslau

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

Demony:

1. Pink Horrors - powinno być 13 pkt sztuka jest 13,5
2. Plaguebearears powinno byc 13,5 jest 13.
3. Herald tzeentcha lv.1, +2 woundy, unholy sacrefice, sercerous lodestone powienien kosztowac 200 a nie 220

ajt
Kradziej
Posty: 970

Post autor: ajt »

Glegut pisze:Demony:
3. Herald tzeentcha lv.1, +2 woundy, unholy sacrefice, sercerous lodestone powienien kosztowac 200 a nie 220
2xGreater(40) Exalted(40) Gifty(50) Herald (90) -> 220. Tak mi wychodzi. Jeśli źle liczę, to dajcie znać gdzie. Mogłem coś źle zinterpretować.

ajt
Kradziej
Posty: 970

Post autor: ajt »

Aktualka z poprawkami wymienionymi powyżej plus małe usprawnienie z giftami w demonach.

Awatar użytkownika
Danrakh
Falubaz
Posty: 1100
Lokalizacja: Legion Kraków klub pijaków ;)

Post autor: Danrakh »

Nie jestem pewien czy to problem, ale robiąc rozpiskę na 2400 mam 796 pkt w lordach i AB krzyczy, że przekroczyłem maks pkt. na lordów o 4 pkt a jednocześnie pokazuje, że mam dokładnie 33%. Zastanawiam się, czy te 33% miały oznaczać w/g Furiona dokładnie 792 pkt (na ten format) czy raczej 1/3 (czyli 800)?
Zniosę wszystko pod warunkiem, że to komplement.

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

Błedy w DoCH

1.Bloodki scaly skin (6+) musi sie kumulować z heavy armour (5+) i dawać w sumie sv na 4+ a nie na 5+
2.Crusherzy scaly skin (6+) musi sie kumulować z heavy armour (5+) i dawać w sumie sv na 2+ a nie na 3+
3. Czemu jest limit do 100 pkt na gifty? Furion przedstawiał swoją wizje chyba bez podawania progow max za przedmioty
4. Greater Locus of Change - coś tam z opisem nie gra.

ajt
Kradziej
Posty: 970

Post autor: ajt »

Danrakh pisze:Nie jestem pewien czy to problem, ale robiąc rozpiskę na 2400 mam 796 pkt w lordach i AB krzyczy, że przekroczyłem maks pkt. na lordów o 4 pkt a jednocześnie pokazuje, że mam dokładnie 33%. Zastanawiam się, czy te 33% miały oznaczać w/g Furiona dokładnie 792 pkt (na ten format) czy raczej 1/3 (czyli 800)?
Na ten moment jest 33% w booku Furiona, więc tu też. Jak będzie 1/3, to będę kombinował co z tym fantem;)

Glegut pisze: 3. Czemu jest limit do 100 pkt na gifty? Furion przedstawiał swoją wizje chyba bez podawania progow max za przedmioty
A jak jest w booku?

Kamil.Sz
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Lublin- Moria

Post autor: Kamil.Sz »

Brak Runemaw w OK
"Mam sto rąk, sto sztyletów... gdy chcę, sto ran zadam."

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

ajt pisze:
Danrakh pisze:Nie jestem pewien czy to problem, ale robiąc rozpiskę na 2400 mam 796 pkt w lordach i AB krzyczy, że przekroczyłem maks pkt. na lordów o 4 pkt a jednocześnie pokazuje, że mam dokładnie 33%. Zastanawiam się, czy te 33% miały oznaczać w/g Furiona dokładnie 792 pkt (na ten format) czy raczej 1/3 (czyli 800)?
Na ten moment jest 33% w booku Furiona, więc tu też. Jak będzie 1/3, to będę kombinował co z tym fantem;)

Glegut pisze: 3. Czemu jest limit do 100 pkt na gifty? Furion przedstawiał swoją wizje chyba bez podawania progow max za przedmioty
A jak jest w booku?
No jest tak że mozesz maksymalnie brac dwa razy takie same gifty. Np 2 x exalted 2 x greater i 2 x lesser.

Problem w tym ze pozniej wybeirajac co otrzymujemy za gifty zrobiles limit do 100pktow. Czyli ianczej rzecz ujmujac da sie wybrac gifty za 100 pktow ale juz nie mozna wybrać co one oznaczaja :)

ajt
Kradziej
Posty: 970

Post autor: ajt »

Może napisz na przykładzie co Ci nie pasuje.

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

@ajt

W blood knightah kastellan ma I=4 a zwykli I=5, trochę kiepsko :wink:
Spirit host maja zmieniony trooptype ze swarm na MI, w AB tego nie widać. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

ajt pisze:Może napisz na przykładzie co Ci nie pasuje.
Prosze bardzo na przykładzie wrony:

1 x lesser, 2 x greater

L: Wand of Whismy
G: Corplulance
G: Unbreakable Skin

Zobacz czy moge wybrać to w AB :) Bo nie da rady, nie wspominajac juz o tym że chciałem kupić jeszcze jednego lessera. (Według Furiona tak jak pisałem nie mozna wziac wiecej niż dwóch takich samych giftów - nie ma słowa o limicie puktowym)

Awatar użytkownika
Szamot
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Spawalnie Potępionych

Post autor: Szamot »

to samo odnośnie heraldów

Ajt przeczytaj dokładnie zasady dawania giftów i oblukaj :)

i szacun za robotę ogólnie :)

ajt
Kradziej
Posty: 970

Post autor: ajt »

Dzięki;)

Ale gdzie macie info, że giftów punktowo można brać ile wlezie? Ja przy jednostkach widzę wpisany limit w booku. Tak samo przy samej zasadzie z giftami. Jak macie gdzieś inne info, to mnie nakierujcie.
Chcesz dać Wronie gifty za 125 pkt, nie wspominając że jeszcze więcej, jak on ma limit 100 (imo).

Aktualka jest, a w niej poprawione pozostałe wymienione rzeczy. Rune Maw widać, niestety rozjechały się możliwości punktowe Bruisera (jest 100 na inne itemy zamiast 50 -> do poprawienia później)
A na deser DE - oczywiście do sprawdzenia. Mimo narzekań, może komuś się przyda;)

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

stron 37. EXAMPLE

tam masz dokladnie opisane jak to działa na przykladzie khornity. Limit giftów dotyczy kosztu samego giftu a nie jego aspektu.
To ile kosztuje aspekt to juz inna sprawa( na to nie ma ograniczenia)

Mozesz np wziac na heraldzie: exalted gifta za 40 pkt i lesser gifta za 10. albo 2 x leeser gifta za 10 i 1 x greatera za 20 albo 2 x greatera za 20.

Czaisz juz?:)

ajt
Kradziej
Posty: 970

Post autor: ajt »

OK, brałem to:
Every character has their maximum allowance in gifts. You may purchase (...) up to this value. Point cost for each is given in a bracket next to it
Str. 85 Lord of Change
May take Daemon Gifts totalling up to.....................100 points
Ale myślałem, że te punkty, to już na wykupywane itemy/gifty, a nie możliwość ich wyboru.
OK, będę musiał coś z tym kombinować.

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

spoko.

wystarczy ze w tabelce z aspectami zrobisz "no limit" i bedzie git :)

swoja droga to nie mozna miec 2 x exalted giftów bo nie miesci sie to w limicie pkt:P trzeba by spytać autora jak to widział z tymi exaltedami :)

ajt
Kradziej
Posty: 970

Post autor: ajt »

Tylko teraz musze ugryźć ten limit 50/100...

ODPOWIEDZ