Night Goblins

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Charki
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Charki »

szkoda punktów :D a poza tym wcale wiele nie dają

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9566
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Dziś 1szy raz testowałem w 7 edycji oddziały NG z łukami. Grałem z sylvanią, gdzie był zombie dragon. Udało mi sie w jednej turze wypalić do niego z 2 oddziałów - 52 strzały :lol: Stracił 3 życia :D A wiecie jaka to frajda tak sobie poturlać?? Polecam! :)

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

no ale przecież włócznicy uderzaja takze z drugiego szeregu...
Ostatnio zmieniony 3 maja 2007, o 12:35 przez Shinue, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

no tak statystyka... zawsze te jedynki jakies wyjdą.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
TomCio
Masakrator
Posty: 2720
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: TomCio »

Włócznie są plewne
Obrazek
http://www.pajacyk.pl <klikać w pajaca, bo wp***dol! Obrazek
a goryl we mnie mówi mi..

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

wlocznie sa zbyt drogie w stosunku do goblina...
i ataki z 2WS i 3S nie powalaja na kolana...wole miec wyzszy AS i tanszy oddzial

Kołata-to pograj jeszcze przeciwko chaosowi,krasiom czy WE-mowie ci ze turlania jest tyle co nic...zasiegu zreszta tez nie ma
w doope wydane pkty-dobrze ze w zasadzie sie nie doplaca
ale tez w rozpie w ktorej NG generuja fanatyka to w zasadzie luk jest lepsza wersja(chyba)

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9566
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Ja generalnie gram raczej defensywnie. Postanowiłem więc wykorzystać tą darmową opcję.
Na dobrą sprawę, co mi daje save 5+ w walce? Obroni tylko przed atakami z małą siłą. Czyli w pojedynkach z oddziałami pokroju gobbosów. Zazwyczaj jest to piechota. A piechota akurat moje rozpy najmniej boli. Monstery za to dużo bardziej. Zwłaszcza giganty, jeśli nie mam kliku bolców. A dzięki łukom mam ZA DARMO coś zajebistego na giganta. Zwróć też uwagę, że jeśli zadam 3 rany na gigancie, to nocniki mi się zwrócą :) A na stand and shoot też mogą potworka pociachać. W walce z gigusiem itp, tarcze mi nic nie dadzą.
W offensie - ok. Tarcze mogą być lepsze, zwłaszcza przy siatkach. Ale w defensie na razie testuje łuki.

Pozdr!

Awatar użytkownika
kis1
Mudżahedin
Posty: 258
Lokalizacja: Bastion HypolytówCity

Post autor: kis1 »

@quas

Ja się zgadzam z Kołatą w 100%, są to drobne punkty (ja nawet w poprzedniej edycji sobie brałem takie oddziały), a na turniej na 2k lub więcej bardzo fajnie jest wziąć. W najgorszym przypadku gdzieś z tyłu stawiasz i trzymasz ćwiartki, choć ja wystawiam z 2 fanatykami teraz, więc nie chowam. A na LT jak znalazł :)

@Shinue
Tak walą z dwóch rzędów i własnie moje wyliczenia wzieły to pod uwagę

@Murmandamus
Eee... a propo czego o tych jedynkach ?? :D (ja powiedziałem, że w moich obliczeniach przyjmuje założenie, że siatki wyszły :) )

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

ale w zasadzie nadaja sie tylko na giganta/mantysie
na smoka juz mniej-16" zasiegu sprawia ze jest to dosyc nieporadna jednostka...chyba zeby stosowac ja w znacznej liczbie...pomijamy kwestie terroru

a na wiekszosc armii nie dziala
byloby fajnie jakby gobale mialy luk...ale nie maja
odnosnie sily-od tego sa siatki zeby zdejmowac silke...modele z 3S staja sie praktycznie warzywami...a te z S4 stanowia juz rownorzednego przeciwnika

a giganty?w zasadzie magiczne DE, dwarfy czy tez WE zniechecaja do uzywania gigusiow...

BTW,w zasadzie to zalezy juz od stylu gry

Awatar użytkownika
kis1
Mudżahedin
Posty: 258
Lokalizacja: Bastion HypolytówCity

Post autor: kis1 »

quas pisze:BTW,w zasadzie to zalezy juz od stylu gry
Dokładnie :) ja zaczynam rok grania Goblinami i w mojej rozpisce są jak narazie 3 x 23 Nocne Gobliny z łukami i 2 fanatykami. Przydają się, bo w najgorszym przypadku mogę liczyć na szczęście i ubicie maga samotnego z tych łuczków. A jak widzę jakiegoś LT słabo opancerzonego to mi się od razu mordka cieszy :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Bruenor Battlehammer
Wodzirej
Posty: 703
Lokalizacja: Bendsburg

Post autor: Bruenor Battlehammer »

a ja jadę na hardcorze i będze wystawiał wersje "deLux" NG po 25 sztuk z FCG, siatkami, fanolem, tarczami i spearami :twisted: tylko prosze nie dzwonic do psychiatryka, zeby po mnie przyjechali :wink:

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

nikt nie zadzwoni spoko :D


ej dajcie telefon do psychiatryka !!!

Awatar użytkownika
nightclower16
Mudżahedin
Posty: 229
Lokalizacja: SNOT - Gdańsk

Post autor: nightclower16 »

Ja wystawiam zawsze 2 oddziały 25-28 NG z FCG , sieci i 2 fanole ...
starcza ;)

Awatar użytkownika
Pocisk
Masakrator
Posty: 2456
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pocisk »

Ja raczej używam jednego i bez championa ale to dlatego, że punktów nie ma

Awatar użytkownika
TomCio
Masakrator
Posty: 2720
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: TomCio »

Ostatnio wystawiłem 30 z 2 fanolami, sieciami i muzykiem. 3 razy niezdali animozji, ale dzięki temu 2 fanoli zabiło 1,5 herosa i dokończyło oddział w którym byli. :wink:
Obrazek
http://www.pajacyk.pl <klikać w pajaca, bo wp***dol! Obrazek
a goryl we mnie mówi mi..

Awatar użytkownika
qlpin
Chuck Norris
Posty: 425

Post autor: qlpin »

ostatnio zacząłem się przekonywać do strzelających goblinów, lecz najpierw musze was zapytac, jak ich wystawiacie???
po 5 w szeregu i jak macie zasięg to rozkładacie ranki czy od razu 10 w szeregu?

myślałem nad 7 w szeregu, ale w liczbie 30 bardziej pasuje mi po 6 dawać z powodów rankowych...

Awatar użytkownika
Khazad
Warzywo
Posty: 14

Post autor: Khazad »

Zamierzam złożyć sobie armię opartą wyłącznie na nocnikach (wiem, wiem chory pomysł) tak gdzieś do 1500. No i tu jest problem, bo samymi goblinami i squigami daleko nie zajadę, a armia będzie monotonna. Przydałyby się jakieś maszynki, tylko czy one nie psują klimatu? W końcu nocne gobliny często zasiedlają krasnoludzkie twierdze i może tam mogłyby znaleźć jakieś porzucone/podniszczone maszynki i je uruchomić. Nie jest to aby zbyt naciągane? Co Wy o tym sądzicie?

Awatar użytkownika
Bruenor Battlehammer
Wodzirej
Posty: 703
Lokalizacja: Bendsburg

Post autor: Bruenor Battlehammer »

to ja się dołącze do pytania :wink:
Czy możliwe jest że nocniki dobrały się do zbrojwni krasnoludzkiej i zwedzily im troche toporów...bo chce przerobic speary na hw i mam tylko bitsy z krasnali :evil:

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

dobrac sie do zbrojowni krasnali?
hehehehe
sadze ze w 8 Szczytach sa zapasy krasnalkowego ekwipunku na calkiem calkiem sporo czasu

nocniki i maszynki nie ida w parze
sorki,ale w zasadzie moga sie opierac na NG,squig herd,squig hoppers i stone trolle/od biedy common trolle
proponuje poczytac przygody Skrasnika :wink:

Awatar użytkownika
badyl
Chuck Norris
Posty: 373
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: badyl »

maszyny w nocnikach to nie bardzo, dorabiajac fluff na sile to prawie wszystko sie da, IMO to tylko wszelakie oddzialy nocnikow i trolle odpowiednie:)) najwiekzy bol to ld generalski;/

a z dwarfickich toporow da sie hand weapony porobic, czesc moich jest tak zrobiona i jest ok

ODPOWIEDZ