Dwarf Warriors

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

warriorsi mi w życiu jeszcze nie przegrali z oddzialem rankowej piechty. A slavy to brali po 25 na boki i stali do konca albo wygrywali... zdarzały mi się akcje w których warriorsi łamali takie siły przeciwnika, że głowa mała... np. przyjmowali na klate oddział wardancerów z BSB, 2 oddziały driad i ostatecznie łamali ich po kilku turach i gonili... a już w następnej turze spierdzielili za stół od terroru... dlatego właśnie odczucia do nich mam mieszane... ale i tak za te 200 punktów moim zdaniem dostajemy naprawde porządny oddział... gdyby dostali możliwośc brania runicznego sztandaru to wystawiałbym ich kilka klocków co najmiej ;)
Obrazek

DolmiR
Falubaz
Posty: 1324
Lokalizacja: Krotoszyn, , Zielony Smok

Post autor: DolmiR »

To byloby przegiecie jakby byli warriorzy z rune of courage za 240 punktow...

Awatar użytkownika
okurdemol
Wodzirej
Posty: 695

Post autor: okurdemol »

Kosa pisze:okrudemol, a zdziwibyś siez trym spierdalaniem warriorów ;)

zazwyczaj nigdy nie mogę ich dogonić zadną kawalerią, hehe...
Twój przeciwnik ma po prostu szczęście, a ty pecha. W każdym razie ten -1 cal to czasem też jest duża niedogodność przy gonieniu/uciekaniu.

Awatar użytkownika
Supeł
Kretozord
Posty: 1872
Lokalizacja: Lublin - MORIA!

Post autor: Supeł »

zwłaszcza jak się goni skaveniaków :p

DolmiR
Falubaz
Posty: 1324
Lokalizacja: Krotoszyn, , Zielony Smok

Post autor: DolmiR »

Ja zauwazylem ze o tyle o ile na gonienie zawsze wypada mi malutko to juz przy ucieczce od paniki/terroru czy czegokolwiek innego gnaja do krawedzi stolu jak oszalale :D

Awatar użytkownika
okurdemol
Wodzirej
Posty: 695

Post autor: okurdemol »

Ja tam zawsze miałem pecha do gonienia/uciekania. A jak często udaje wam się gonić/uciekać z zawrotną prędkością 1 cala? Ktoś w ogóle dokonał takiej sztuki? Hehehe...

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

ale i tak najfajniejsze sa akcje typu, krasnolud rzuca na uceiczke, rzut: 4... (czyli 3 rzecz jasna w konsekwencji), a przeciwnik, bierze pewnie kości (mówie o piechocie) rzuca i co?? 2x1...
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

DolmiR
Falubaz
Posty: 1324
Lokalizacja: Krotoszyn, , Zielony Smok

Post autor: DolmiR »

To juz jest bardziej fart, ostatnio pogonilem pare regimentow WE warriorami z bsb :D

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

nie powiedziałbym, że to bardziej fart, bo to jest fart :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

moi warriorzy mają adhd..
zresztą zawsze mam kosmiczne rzuty na gonienie moimi kraśkami.
ostatnio notorycznie doganiam oddziały skavenów, nieraz i nie dwa dogoniłem bretońskie lance...to jest satysfakcja gdy widzisz kurdupli lecacych w pościgu 11 cali...

Daro
Oszukista
Posty: 793
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Daro »

Warriorzy to dla mnie podstawa. Porządna piechota która zazwyczaj się spisuje. Miałem jakiś kryzys warriorów przez pewien czas (miedzy innymi na DMP nie wystawiłem ani 1 :P ) ale wrócili do łask i dobrze się spisują.

Awatar użytkownika
Vanirh
Chuck Norris
Posty: 620
Lokalizacja: Karak Beton(Karak Świebodzin)

Post autor: Vanirh »

okurdemol pisze:Ja tam zawsze miałem pecha do gonienia/uciekania. A jak często udaje wam się gonić/uciekać z zawrotną prędkością 1 cala? Ktoś w ogóle dokonał takiej sztuki? Hehehe...
Podniosę rękę!!!
Gonilem drzewca(chłopak rzucił 2x5 na break i na ucieczkę 5"
a ja genialnie 2x1....

Awatar użytkownika
Maro
Pseudoklimaciarz
Posty: 29

Post autor: Maro »

Jakie schematy kolorystyczne będą dobre dla Dwarf Warriorów?

Awatar użytkownika
grahnar
Chuck Norris
Posty: 435
Lokalizacja: Karkonoska Frakcja Fantastyki - Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: grahnar »

a to zależy z jakiej twierdzy chcesz ich zrobić :) mi osobiście podoba się ciemna zieleń + granatowy + złoto no i metalik dodatkowo akcent ciemnym czerwonym / bordowym

Awatar użytkownika
Supeł
Kretozord
Posty: 1872
Lokalizacja: Lublin - MORIA!

Post autor: Supeł »

ja robie czarno czerwonych, ale głównie u mnie tylko na tarczach to jest, bo rękawy itd to pstrokacizna

Awatar użytkownika
k.a.r.p
Mudżahedin
Posty: 286
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński/Olsztyn

Post autor: k.a.r.p »

U mnie dominującymi kolorami są/będą zieleń i czerwień.
Obrazek
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

hmm...a co sądzicie o takich wielkich klocach jak 30 warriorów z FCG i bohaterem w środku? nie widuje sie tego czesto a ja niedawno byłem swiadkiem jak taki oddział rzezał, że aż się miło robiło...
Obrazek

Awatar użytkownika
Torres
Wodzirej
Posty: 675
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Torres »

Oddział 30 to moim zdaniem lekka przesada. Więcej ataków to nie wypłaci. No... Może 1 więcej a już będzie nieco przydrogo.
Cały urok warriorów polega na tym, że dostajemy twardy jak stara podeszwa kloc z dużym Ld poniżej 200 pkt. Żadna inna armia nie może się tym poszczycić ;)
Ogólnie bardzo lubię Warriorów. To dzięki nim armie do krasnoludów przypominają nieco armie hordowe :)
100+ modeli z T4 i solidnym savem + 5 maszyn + kowadło na 2,5k robią wrażenie :P

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

to nie jest kwestia dostania jednego ataku więcej, to kwestia tego że praktycznie zawsze zatrzymujesz +3CR za ranki i w 99% przypadków +1 CR za przewage liczebną. Ze sztandarem tacy chłopcy mają +5 a można ich podpakowac nawet do +7 (BSB z rune of battle) które praktycznie nigdy nie zmaleje :)

Przy takim złożeniu łamią praktycznie wszystko a nie są wcale tacy drodzy :)
Obrazek

Awatar użytkownika
ensifer
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 173

Post autor: ensifer »

Uważam, że warriorzy są w porządku. Siła 3 może nie powala ale nie możana mieć wszystkiego.
Raz grałem z imperium i pamiętam jak wystawiłem dwa razy po 12 z muzykiem 3 szeregi na flanki. Dwie kawki w tym jedna circlowaców wbiły się w tym samym momencie w te regoniki.

I koleś zaniemógł, jednych odbiłem od klaty a drudzy ugrzęźli i było po zabawie bo w nastepnej turze wszedłem w nich czymś od boku.

ODPOWIEDZ