Alternatywne Figurki do Imperium

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Re: Alternatywne Figurki do Imperium

Post autor: Byro »

Zabijcie mnie, proszę :)
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

#-o
ehh pozostaje mi albo sprzedać nerkę za gamezonowe modele albo rzeźbić w G...ames workshopowych breończykach.

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Ja kiedys miksowałem 5 ed. bretońców z hełmami i kopiami imperialnych rycerzy :)
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
ddr
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 183
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ddr »

U mnie podobnie jak wyżej - dwóch przerobionych, 5ed Bretońców robi za czempionów. Dostali imperialne hełmy i młody od White Wolfów. Ręce z młotami mają takie rękawy (nie wiem jaka jest tego specjalistyczna nazwa) podobne do tych u Bretońców, także wyglądają dość spójnie.

A może jednak skusisz się na Perrych - wyglądają naprawdę przepięknie, zwłaszcza w porwaniu do KO ;)

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Wiem, że przepięknie wyglądają. Do niedawna miałem 24 takich w wypraskach jeszcze (i do tego stosunek cena/jakość!) no ale niestety, jak już wydaję kupę kasy na armię to chcę żeby spełniała moje wymagania estetyczne ;) A ci jeźdźcy ewidentnie są mniejsi nawet od Gamezonowych, których mam generała i WP, a co dopiero w porównaniu z figsami GW. Dlatego też znaleźli nowego właściciela ;)
Mam 15 bretońskich jeźdźców, którym na razie mam zamiar zmodyfikować hełmy (uciąć te fikuśne ozdóbki), i dać tarcze imperialne. Zobaczę jak będą się prezentować po tym zabiegu. Niektórym wymienię hełmy na imperialne głowy/hełmy.

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Ze starych 5 ed. plastikowych hełmów nadaje się tylko wzór zbliżony do hełmu typu "żabi pysk" - zgłową byka i z lwem w klejnocie.
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
Milutki
Mudżahedin
Posty: 315

Post autor: Milutki »

@Lechu
A co myślisz o tych: http://www.manticgames.com/Shop-Home/Ki ... gures.html ? Jak dla mnie całkiem fajni, chociaż trochę bardziej fantasy niż zwykli imperialni. Cenowo podobnie jak KO, a skala raczej taka sama jak GW.
Obrazek

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Klimat HoM&M jest spoko, ale nie pasuje do modeli GW, które jak mniemam, Lechu już ma w kolekcji.......
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4


Awatar użytkownika
ddr
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 183
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ddr »

Modele z Fireforge raczej się nadają: wielkościowo wypadają mniej więcej jak Perry, a dwa na nadają się bardziej na Bretończyków niż jazdę Imperium.

Obrazek

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Jak tak patrzę na te modele to obligatoryjnie musiał bym wymienić tarcze, lance i hełmy. A i tak pozostawiałyby trochę do życzenia właśnie w porównaniu z modelami GW. Im dłużej nad tym myślę tym bardziej modele heavy cavalry od gamezona stają się jedynym rozwiązaniem spoza GW... :( Ale dzięki za pomysły.

Ad. Overrider: Dziś też znalazłem te modele i byłoby fajnie gdyby konie miały barding. Do tego są one w skali 28 i chyba tylko Gamezone tak robi figurki w tej skali że da się je oglądać z innymi figsami od GW.

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Zawsze można próbować się bawić :wink:
http://warhammer-empire.com/theforum/in ... =23475.100
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Już dużo lepiej od KO wygląda ta przeróbka. Tylko czarną magią dla mnie pozostaje "usuwanie bardinga" z koni od KO i dolepianie go koniom Bretończyków... Myk z głowami outraiderów świetny :)

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Mam rycerzy z fireforga - ciała nie nadają się do Imperium - to XII - XIII w.
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
ddr
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 183
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ddr »

Lechu pisze:Tylko czarną magią dla mnie pozostaje "usuwanie bardinga" z koni od KO i dolepianie go koniom Bretończyków...
Teoretycznie konie Bretońców też są "barded".

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

No wiem ;) Ale wyglądają ciut inaczej. Może przynajmniej łby końskie zaaplikuję od koni KO i trochę zmienię samych jeźdźców bez czarowania z wycinanym bardingiem...

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Jeśli już mixować konie (ględzenie historyka :mrgreen: to należy dać łby od KO - najlepiej bez kolczugi - koniom z 5 ed. Ja tak robiłem i było to nieźle wyglądało. Konie 6 ed. brety wyglądają głupio z tymi miejscami na kalkomanie :)
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Mam akurat te z 6ed i pewnie najpierw spróbuję i zobaczę jak z tą "tarczą" będą wyglądać.

Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kordelas »

Przecież zamaist kalkomani na tarczach można dać jakiś prosty symbol Imperium np. krzyż Imperium albo inijcały Karla Franza ;)
Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Chodziło mi raczej o to, że to po prostu głupio wyglądający pomysł na ułatwienie dla modelarzy. Bez tych tarcz te konie byłyby dla mnie mega :)
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

ODPOWIEDZ