Kila pytan poczatkujacego :P

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Re: Kila pytan poczatkujacego :P

Post autor: QQrydza »

Jest taki przedmiot który przy jednym pozostałym W daje warda na 2+ - jak długo działa? Albo od razu czy jest sens go stosować i czemu tak/nie ? ;)

Michaelius
Mudżahedin
Posty: 252

Post autor: Michaelius »

Hmm mam pytanie modelarskie:

1. Czy da radę zrobić dobrze wyglądających wild raiderów przy użyciu glade riderów i bitsów z battalionu.
2. Czy da radę zrobić fajnie wyglądających way watcherów z glade guardów.

Znaczy tak generalnie rzecz biorąc to jest to pytanie z cyklu czy jak chce zbierać leśne elfy to powinienem kupić 3 battaliony czy 2 i reszte zbierać w osobno :)

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5347

Post autor: Tutajec »

wszystko się da nawet demony z plasteliny ale jeżeli chcesz mieć armię ładnie wylądającą to jest to dość trudne

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8787
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

w jednym i drugim przypadku się da - kwestia tego czy jesteś w tym dobry.

Moich glade guardów wszyscy biorą za wayów :D - miałem dobrego człowieka od tej roboty...

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Co do figur - zależy od talentu.
Ale nie o to mi chodzi.

Wiem, zadam noobskie pytanie, ale teraz Ewelina mi je zadała i w sumie aż mnie zagięło :P
Czy dobrze myślę, że jeśli np. GG nie zdadzą fear'a od szarżującego, to mogą normalnie wykonać s&s?

Bo już zwątpiłem? :shock:

Awatar użytkownika
pelzak
Falubaz
Posty: 1195

Post autor: pelzak »

O ile mnie pamiec nie myli to zalezy od wielkosci oddzialu GG i szarzujacych.
Jesli szarzujacych z fearem jest wiecej niz GG to musza zrobic flee, a jak jest mniej to moga zrobic SS ale w walce wrcz trafiaja tylko na 6.

Nie mam podrecznika przy sobie wiec z pamieci jade.

Pozdrawiam
Pelzak
"Lepszy mały ale własny i z przodu, niż duży ale cudzy i z tyłu..."

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5347

Post autor: Tutajec »

piotras

moga robić s n s jezeli nie zdasz feara chyba że przeciwnika jest więcej to uciekasz

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

no, to dobrze powiedziałem xD
Sory, bo po prostu zwątpiłem #-o

Awatar użytkownika
Helkar
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 113
Lokalizacja: Kluczbork/Wrocław

Post autor: Helkar »

Mam pytanie, a mianowicie jak gracie na HE na mniej wiecje 1500 pkt?? Ni jak mi z ta armia nie wychodzi, gdyz pzrewaznie gram na gracza HE ktory cos takiego: 10 lukow 2xbolce 2x5 DP 2x rydwany i 1 white lion rydwan. Jak z nim gram to wszystkim sie chowam bo masakra, nie wiem kompletnie jak grac na cos takiego.

Gremlin
Masakrator
Posty: 2431
Lokalizacja: Szczawnica/Kraków
Kontakt:

Post autor: Gremlin »

hoda w bolca, 2/3razy wildów ( łatwo wymanewrujesz rydwany i wjedziesz im od boku), troche łuków, canon/drzewko w zasadzie wystarczy caddy i alter, powinienes dawac rade ; )

Awatar użytkownika
Helkar
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 113
Lokalizacja: Kluczbork/Wrocław

Post autor: Helkar »

No wlasnie nie bardzo mi to wychodzi, gdyz przewaznie sie ma altera z helmem i hoda i jak wyjdziesz zeby zdjac jendego bolca i rzucisz dla przykaldu z3 kosci 5 albo gora 6 to raczej nie zabijesz tego bolca a jak Ci odda to altera nie ma. 2/3 wildow hm ja gram prawei zawsze na 2x wildzi i jeszcze mi nigdy ine dobiegli do bolcow (jakos nie umiem rzucac te wordy na 5+).
( łatwo wymanewrujesz rydwany i wjedziesz im od boku)
hm obracaja sie za darmo do tego maja 18 clai szarzy, naszczescie nie moga marszowac ale pzreciwnik dobrze uwaza na nie za pomoca DP. GG mam 2x 10 i tez ciekzo idze zdjac bolce. Najlepiej sprawdza mi sie drzewko to jest naprawde kosiara sam zabil 5-tke DP i zabil bolca w ostatniej walce, takze nie bylo masakry na szczescie, ale wygrac nie umiem a moj pzreciwnik ma podobne doswiadczenie jak ja (prawei rowne zeru) :).

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Z HE nie jest tak źle, szczególnie na małe pkt. Bolce to pierwsze zmartwienie i tu słuchaj Gremlina - Hoda w jeden powinna załatwić sprawę - przeciętna ilość trafień z hody to 9, 3 w obsługę, 6 w bolca. Jedna rana na bolcu i dwóch obsługantów w piach. Tyle statystyka. Więc wedle niej jeden bolec z głowy. Przed drugim zastaw od razu altera driadami. Wildami ukryj się przed obydwoma bolcami (jakby np. przeżył ten, do którego strzelałeś z haila), potem możesz skomasować zagrożenie dla drugiego bolca dając alternatywę - np. wildzi i alter, albo wildzi i GR, generalnie idziesz na wymianę. Jeśli rywal ma łuczników to od razu szyj po nich - taki pojedynek od kopa wygrasz. Oczywiście, jeśli są fasty to musisz na nie polować driadkami, albo nastawiać się na kontrę na swojej połowie. Rydwany - tu też posłuchaj Gremlina WR albo, IMHO jeszcze lepiej GR - podjeżdżasz, dajesz flee, strzelasz, osłabiasz. Jeśli ma ciężką kawalerię to musisz próbować ją łapać WD, albo też wykręcić GR. Plus obecność WW w rozpisce mocno sprawę ułatwia :mrgreen:
Nie ma tragedii :mrgreen:
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Jak Ksch napisalem, ino ja wole drzewca na HE, nie wayów. Ja jakoś zawsze jak widze haje na małe pkt to sie cieszę :) Mało modeli, niski taf itd. Także problemów nie ma. Kolejność jest zasadnicza: bolce, łuki, dp, rydwany.
Filozofii nie ma, nie dać się zaszarżować i wygrywasz. Bo masz wiecej mobilnych jednostek.

pozdro

edit: Pytanie z zupełnie innej paczki, ale nie będę po to zakładał nowego tematu.
To tak: poszukuje dużej walizki do moich WE. Na około 100-150 modeli. Generalnie jak wiadomo w standardwoych GWowskich koniki i moje driady zajmują 2 sloty. Dlatego kieruję pytanie do Was. Jakich walizek uzywacie?
Bo ja mam taką narzędziową z gąbkami z allegro i do tej pory mi starczało. Mieściło się w sumie 120 modeli, ale po wycięciu na kawe (40 slotów na 20 miejsc dla kawy), na driady (kolejne 48 slotów na 24 driady), zrobiło się tak jakoś ciasno...

pozdro!

Awatar użytkownika
Helkar
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 113
Lokalizacja: Kluczbork/Wrocław

Post autor: Helkar »

Filozofii nie ma, nie dać się zaszarżować i wygrywasz
no wlasnie nie bardzo mi to wychodzi gdyz wildzi nawet jak zaszarzuja DP to i tak mala szansa zeby ich pokonac gdyz DP atakuja pierwsi co prawda z sila 3 ale po dwa ataki a wildzi maja a save na 5+ i worda na 5+ ogolnie wtapiaja przynjamniej u mnie. Njaogorsze to tez to ze HE maja ppzrewage w stzrelaniu i w magi wiec sobie czekaja a WE musi atakowac swoimi slabymi jednostaki a DP + rydwany sa straszne o bolcach nawet nie mowie. Dla mnie drzewko w rozpisce jest nie do ruszenia, ten pan ratuje mnie przed masakrami w plecy. Chcialbym to zobaczyc jak gracie na HE tak jak mowicie to podobnie robie z nmastawianiem sie na bolce itd w tej kolejnosci a i tak du.....a.


Co do walizki to uzywam GW ta na 150 modeli bodjaze, i spisuje sie dobzre, kawalerie to poprostu poszerzam te przegrodki i sie wszystko eleganco miesci :) oczywiscie poza treemanem i hawkami.

Awatar użytkownika
fingolfin
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 163
Lokalizacja: Łomża - gród nad Narwią

Post autor: fingolfin »

Więc najczęściej grywam z High Elfami
1.Zasad 30 luków to minimum
2.Jak grasz powyżej 2000 pkt zawsze używaj altera snajpera (bow of loren +arcane bodkins)
kosi on high elfy niemiłosiernie.
3.Nigdy nie atakuj Wysokich od przodu zawsze staraj się od boku.
4.Wykorzystuj wardancerów naprawdę potrafią namiesza z wysokimi
5. Mi zawsze przeciwko wysokim elfom sprawdzają się tree kiny gdyż graczom He ciężko jest je ugryźć z bełtników

I tyle od mnie mam nadzieje że ci to coś pomoże

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Co do walizki - moje szczury są magnetyczne i maja magnetyczną walizkę made by Cosmo ^^ Niezawodna idealna, miesząsię dzwony 250 szczurasów parę ogró herosów itd... walizki robi na wymiar wieć co kto lubi - dla mnie ideał, bo szczury się wystawia w 30 s ^^ a to 200 figur zwykle :)

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

No tak, ale ja mam i skirmisherow itd ;) Wiec to takie znow proste nie jest.
Ale magnesy fajna sprawa, przemyślę może...

Michaelius
Mudżahedin
Posty: 252

Post autor: Michaelius »

A torba SŚ na 160 modeli ?

Zreszta wood elfy to jest pikus 9 eldarskich grav tankow do wh40k to jest hardcore ;)

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Piotras - mieści mi się tam 20 NR i 20 GR (skirmisz w tej edycji w tej listopadowej pewnie nie wszystko xD) ale moja jest za duża... a ogólnie, to rozmiary skrzynki są dopasowane do armii, kosztuje kole 150 - 200 (made by Cosmo jeżeli jeszcze robi) i kiedyś dawno miałem te wymiary na kompie teraz nie pamiętam ^^ Tak czy siak widziałem jednego gracza WE z taką "krzyneczką" - wszedł smok dwa drzewa i lasek dodatkowy - wiec co kto lubi i jak lubi :)

MarsnTwix
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 148

Post autor: MarsnTwix »

Czy jest polska wersja AB? Jeśli tak to jak przetłumaczono Way watcherów?

ODPOWIEDZ