8 Edycja Warhammera (kontynuacja dyskusji) II

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

Zablokowany
Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Re: 8 Edycja Warhammera (kontynuacja dyskusji)

Post autor: Kal_Torak »

JaceK pisze:Nie chciałbym za to za grosz wracać do Ravening Hordes. Przecież dla gracza i hobbysty nie ma nic gorszego niż dostać 1 stronę zasad do swojej armii, pozbawioną krztyny oryginalności, wyjątkowości i charakteru i musieć się z nią bujać przez rok czy dwa.
A ja bym dał wiele za nowe RH ;P. Takie lekko ulepszone o stronke czy dwie aby więcej przedmiotów zmieścić i opisu zasad specjalnych. Zaś wyjątkowość i orginalność będą zależeć od pomyślunku autora RH. Zaś fluff, obrazki i opis jednostek są dostępne od ponad chyba 30 lat - w 7 obecnych edycjach czyli 7 edycji armybooków - jest tego tyle, że aż strach ;P.

Albo inaczej - grubaśną książkę z army listami, pełną listą zasad specjalnych i przedmiotów magicznych do wszystkich armii. A oddzielnie co rok lub pół roku army book bez army listu, zasad specjalnych itd. ale cały kipiący od flufu, historii jednostek, map, kalendarzy i dosłownie wszystkiego na poziomie opisu najlepszych rpegów (jeśli chodzi o opis świata). To byłoby idealne ;P. Ale tego też się nigdy nie doczekamy ;P.

Zwolin
Falubaz
Posty: 1118
Lokalizacja: Podkowa Leśna - Warszawa

Post autor: Zwolin »

a wiesz czemu?

bo większość graczy by nie kupiła booka skoro zasady i army-list ma w RB którego i tak każdy musi mieć
dla Emiel'a-regisa pisze:jeśli f(x), tak jak poprzednio opisuje pole widzenia jednostki, a raczej konkretnie "szerokość" widzenia w punkcie x, to całką tej funkcji będzie pole widzenia
Sf(x)= x^2+cx
funkcja ta opisuje pole objęte wzrokiem unitu
chciałeś to masz
jeśli pod x podstawisz podwojony M oddziału to masz pole obszaru zagrożonego szarżą

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3675
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

Kal_Torak pisze:A ja bym dał wiele za nowe RH ;P. Takie lekko ulepszone o stronke czy dwie aby więcej przedmiotów zmieścić i opisu zasad specjalnych. Zaś wyjątkowość i orginalność będą zależeć od pomyślunku autora RH.
Nowe JH? :P

Ja wiem - grass is always greener on the other side.

Popracujcie chłopaki kiedyś nad jakimiś większymi projektami, w zespole, i skończcie je, a przekonacie się jak to wygląda i jak trudno jest osiągnąć sukces.
Wy tylko tracicie czas na forum na smuty, zamiast wymyślać swoje własne świetne gry.

Weźcie zagrajcie w tę grę z kumplami na luzie, zamiast siedzieć na forum, a zobaczycie jak fajnie może być, ile zabaw Wam ta gra dała.
Powaga, wiem bo próbowałem. Podaj dalej. :P :P :P
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Watcher
Chuck Norris
Posty: 393
Lokalizacja: Chodzież

Post autor: Watcher »

Szemkel pisze:To, że kładziemy placek nie oznacza, ze nie może go znosić tak na mój łeb.
W 40k też się kładzie templatkę po czym się rzuca na znoszenie.
Marcet sine adversario virtus

Minas Kolmar

Awatar użytkownika
Virgo
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: Virgo »

gokish pisze:Virgo czy mógłbyś plotki wrzucać też do tego tematu :
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=2&t=23241 ??

Bo naprawdę tego spamu nie chcę mi się czytać chcąc dowiedzieć się coś nowego.
Spoko.
Pozdro dla większości osób z tego tematu
Obrazek

Awatar użytkownika
Brzuchacz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 112

Post autor: Brzuchacz »

Na warserze było wspomniane o nowych magicznych przedmiotach(zapewne common magic items) których nowe ceny mają zastępowac te ceny z armybookoów czyli sword of striking(jedna z częściej używanych broni u mojego butchera) nie będzie dla ogrów kosztował 30 punktów kiedy VCty mają ten sam miecz za 15 punktow - to już dość istotna zmiana nieco wyrównująca możliwości.
Więc nie jojczmy - znamy tylko parę plotek:)
Radujmy się za to wizją nadchodzących scenariuszy - po tym co GW pokazało w palnetstriku(moim zdaniem najciekawszy z dodatków do 40K) można się spodziewać ciekawych rozwiązań.
Offtop mode:

Podejście JacKa jest bardzo słuszne i miło by było gdyby większa ilość ludzi tak myślała. Bo bitewniaki to przede wszystkim zabawa a nie jakis chory sport.
Zresztą jak można traktować jako sport grę w której jeden spieprzony rzut kością w kluczowym momencie(oblanie breaka w 6 turze) może oznaczać porażkę:)


Dla ludzi płaczących że scenariusze są złe:
Spróbujcie coś takiego (battlowa adaptacja naszego scenariusza z 40k zainspirowanego przez komiks Wilq superbohater)

Pseudoscenariusz
"- będzie burza bo mi się wydłuża
- będzie deszcz bo mi też"

Rozstawienie: Cwiartki,
Od drugiej tury nad polem bitwy fruwa sobie wesoła chmurka
(duża templatka wybuchu umieszczona na środku stolu)
Na początku każdej(w tym tez drugiej) tury templatka przesuwa się w kierunku wskazanym przez kość rozrzutu(direct hit chmurka na miejscu zostaje) na odległość równą wynikowi z kości artyleryjskiej(w wypadku misfire gracze wykonują rzut d6 i ten z wyższym wynikiem może przesunąc chmurkę o d6(tych które wyrzucił) cali w dowolnym kierunku)

Modele(wszystkie) przykryte chmurką na 4+ nie cierpią (deszcz) wynik niższy oznacza trafienie z siłą 6 bez armour save'a
Warunki zwycięstwa standardowe

Grałem tak w battla kilka razy za każdym razem ubawiłem się przednio (kilka razy płacząc ze śmiechu). Battle już nie jest dla mnie ta samą grą co kilka miesięcy temu:P
Zabawa gwarantowana do czystej strategi dochodzi czynnik uwazania na chmurkę jak dla mnie bomba :mrgreen:
Wisnia pisze:Mamy w Chodzieży jednego Tyranida, więc widziałem na żywo :)
Na Imperatora tyranidzi w Polsce - boltery w dłoń panowie

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

eh, czytam te lamenty i widzę stado starych płaczących bab.
poczekajmy na na rulebook a nie opierajmy swoich sądów na kilku plotkach.
że magia będzie losowa ale potencjalnie zabójcza dla czarodzieja? i super. czarodziej to nie kratownicowy słup 440 Kv że przesyła masę energii bez żadnego ryzyka.

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

właśnie nie ma co narzekać jak nikt z nas nie widział booka... ani też errat do armi...
mnie to cieszy że moi warriorzy będą mogli sobie w końcu po stole biegać :D
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

proponuję poczytać newsletter GW z dnia dzisiejszego.
są fragmenty booka.

Awatar użytkownika
-SaH-
Chuck Norris
Posty: 601
Lokalizacja: Zad Trolla Koszalin
Kontakt:

Post autor: -SaH- »

Haters gonna Hate :D Wręcz dokładnie :D Każda kawa z Grandmasterem albo Warrior Priestem (Hate) :D
To fight Chaos on the battlefields, not to grow rich and fat in the golden halls of the capital, that is the purpose of our Cult! - Boomed Luthor's voice at the Council

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Grazbird pisze:proponuję poczytać newsletter GW z dnia dzisiejszego.
są fragmenty booka.
A wez, prosze, zapodaj linka, bo ja nie znajduje.
Obrazek

Awatar użytkownika
Virgo
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: Virgo »

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

:mrgreen:

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1993

Post autor: Aldean »

no to jak ktos ma skila to moglby to powiekszyc:) bo jestem bardzo zainteresowany jakie sa victory conditions i special rules;]

pozdrawiam
"Our weapons cut through them like blade through air!"

"Double or nothing, aim for his cock"

Szmyt
Chuck Norris
Posty: 546
Lokalizacja: Schwarze Pferd, S(a)tanica

Post autor: Szmyt »

a co to za zegar na stronie glownej GW i zakładce Warhammer odliczający czas do godz. 10.00 15 czerwca 2010?

EDIT:
chyba o to chodzi
The new edition of Warhammer is released on 10th July. But, from Tuesday 15th June your local Hobby Centre will be running loads of exciting introductory and demonstration games for you to take part in using the brand new rulebook.

Awatar użytkownika
MORFI
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MORFI »

Zegar apokalipsy :D kur... jak ja widzę jakie narzekania tutaj są to strach się bać ludzie nawet jeśli będą autohity 100 d6 z siła 10 do puki nie ZAGRAMY do nic nie wiadomo czy nowy system jest grywalny czy NIE
„Jedźcie i walczcie. Szkolcie się i zwyciężajcie! Bracia Krwawego Smoka od dziś misję swoja już znacie, na chwałę Abhorasha, wypełnijcie ją i bądźcie wolni!”- Kirthor Bathed-in-Blood- Rycerz Krwawego Smoka z Mousilion do swych Thrali

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Zasady rulebookowe są jak najbardziej grywalne. W to chyba nikt nie wątpi ;P

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Ogólnie już sporo ludzi powiedziało - rulebook jest ok, to AB są skopane. Ok, w paru kwestiach i RB jest głupi ale przynajmniej jest tak samo głupi dla każdego :wink: .
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
MORFI
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MORFI »

Prawda prawda bo przecież metoda GW jest taka mamy wyj... koksa milion ataków nie do zaklepania to nie osłabimy go tylko każda next armie przegniemy i będzie okey
„Jedźcie i walczcie. Szkolcie się i zwyciężajcie! Bracia Krwawego Smoka od dziś misję swoja już znacie, na chwałę Abhorasha, wypełnijcie ją i bądźcie wolni!”- Kirthor Bathed-in-Blood- Rycerz Krwawego Smoka z Mousilion do swych Thrali

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

najważniejsze przegięcie VC obcinają z tym spamieniem jedną kością.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Mi osobiście najbardziej zależy aby zasady rulebookowe sprzyjały grze na klockach a starcia były dłuższe, tak aby masy klocków na środku biły się, a gracze kombinowali jak przewazyć szalę na swoją korzyść np. poprzez przełamanie flanki jakimś ciekawym manewrem. Wystarczy, że da się to osiągnąć w grach towarzyskich - bo na turniejach raczej tego się nie spodziewam nigdy ;P. Już nieraz graliśmy na zasadach, w których oddział nie rzucał breaka póki nie straci min. 25% stanu swojego oddziału a straszych edycjach docelowo wszystko miało stubborna tzn, rzucało na swoją niemodyfikowaną liderkę i tylko kilka rzeczy tą liderkę modyfikowało, zwykle o 1 do 3 (co starano się wykorzystać). Kiedy tura ruchu została maksymalnie uproszczona (wszystko rusza się na zasadzie fasta), tura strzelania również dzięki braku liczenia i odmierzania deklarowanych strzałów - fajnie byłoby gdyby tura walki zostałaby trochę przedłużona ;P. Liczę na ten stubborn za przewagę szeregów ;P. Dzięki temu mniej liczebne ale silniejsza piechota bez stubborna będzie wygrywała starcie ze słabszą ale liczebniejszą piechotą, a z drugiej strony ta słabsza dzięki stubbornowi będzie miała więcej czasu aby ustać tą walkę dając czas aby gracz mógł wprowadzić w życie jakiś plan do czasu aż jego piechota nie straci tą przewagę szeregów poprzez sukcesywne wyżynanie ;P.

No i już wiem, że limit herosów u nas to będzie zawsze maks 25% ;P.

Zablokowany