ETC 2010 Live

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Re: ETC 2010 Live

Post autor: Barbarossa »

@Aldean: Link z wynikami ESC?

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1997

Post autor: Aldean »

Barbarossa pisze:@Aldean: Link z wynikami ESC?
uhm, choc teraz jak zapytales to straciłem przekonanie ze zasady były takie same jak na etc...

pozdrawiam
"Our weapons cut through them like blade through air!"

"Double or nothing, aim for his cock"

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Przede wszystkim mało miarodajne... mało graczy, w tym mało HE. Poczekaj na wyniki armii z ETC.

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

Idąc Wyborem po "Mistrzach Armii"
mielibyśmy:

Konrad Jankowski lub Crus Bestie
Dębek Breta
Xet lub Żaba DE
twardochleb kraśki
Malal demony
Rzymek lub Piotr Głomski Empire
AndrzejAndrzej HE
Crus Paffeu Lizzi
TruPank O&G
Cosmo Młody Szczurki
Shino Młody TK
Butan Gąsior Assur VC
Pasiak WE
Kotlet Młody Woch
Fish Furion Dow

I między nimi eliminacje... z tym że Mistrz Polski (nie ma Thuriona więc Malal jedzie na 100%) i bez wyjątku grają tymi armiami
Ewentualnie może zrobić coś takiego: LL wybierają Pełnomocnika do spraw ETC;p ale to brzmi, który zna się na battlu jak nikt taki barb chocby.... który analizuje ograniczenia i wybiera 8 armii które musimy mieć. Coś w stylu 2500 DoW Ciśnie a Woch się nam nie przyda itp i on wybiera 8 armii, których mistrzowie grają z v-ce o prawo wyjazdu.

Jakby nie było eliminacji tylko patrząc po lidze (mistrzowie swojej armii + najwyższy wynik w lidze):
Skład by wyglądał tak:

Malal Doch / pojechał VC
Żaba DE
Cosmo Skav
Furion Dow lub Vc / pojechał HE
Crus by wybieral armie bestie / lizzi i pewnie wzialby lizzi
Pasiak We
Młody lub shino TK
Butan Vc lub Debek breta jesli furion zagrałby Vc

Jak sądzicie taka reprezentacja by się lepiej sprawdziła?
IMO
Imo Crus i Cosmo pocisneli tak czy siak
Malal Doch chyba by wykręcał wyniki spokojnie na poziomie Darka z tege ETC
Żaba no cóż DE pocięte strasznie nie znam się na tyle żeby się wypowiadać
Furion nie wiem.
Z tego co czytałem Pasiak robi magiczne rzeczy we mimo że marudzi:p
Tk nie wiem
Butan grywał na zasady ETC jak Jankiel wspominał... więc był na pewno lepiej przygotowany niż malal....
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Takie rozumowanie ma niestety tę wadę, ze ludzie by rywalizowali w kategorii "swojej armii", gdyby zasady doboru do składu były inne. Więc nie możemy porównywać składu obecnego z teoretycznym, bo ten teoretyczny jest oparty na nieprawdziwych przesłankach.

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

+1

Po prostu przeprowadziłem takie teoretyczne rozważania wlączając przykłady różnych rozwiązań które tu padąły....

Jestem ciekaw czy bylibyscie bardziej usatysfakcjonowani taką reprezentacją skoro takie propozycje zgłaszacie.... Przed tym ETC wielu mówiło że jedzie Dream Team....

Dyskusja toczy się już kilkanaście stron tematu.... a chłopaki nawet nie wrócili nie wiemy do końca czy malal possał VC czy fartowne rzuty mu uśmiercały generała albo BK .... itd itp...
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

TOP 8 armii - najlepsi dostępni gracze z każdej z nich
Może, może nie.
Założę się, że Xet zagrałby lepiej, bo grał DE w praktycznie wszystkich kombinacjach, a nie jedynie rozpą, której na Euro się nie da wystawić. Podobnie najlepszy imperialista wystawiający zawsze dwa czołgi 4 cannony będzie słabym wyborem.
Podobnie Butan na pewno zagrałby lepiej, bo rozpą pod ETC rozegrał kilkadziesiąt bitew. O Barbie już nie wspomnę.
Żaba no cóż DE pocięte strasznie nie znam się na tyle żeby się wypowiadać
Demagogia. Zostaje bardzo mocna rozpa, tylko trzeba się trochę bardziej wysilić. Mocne strzelanie, smok i kop w hth zostają - bez pendanta i hoteka spokojnie da się grać.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

No tak Jankiel.... tylko kto i jak zadecyduje/przekona Żabe/reszte że Xet czy Ty grający od zawsze chyba na offensie bylibyście lepsi to tylko przykład można tu podstawić każdego.... choćby imperialistów na 2 czołgach i 4 canonach....

heh zróbmy losowanie na ll i wylosowany gracz bierze kogo chce:D
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Durin pisze:No tak Jankiel.... tylko kto i jak zadecyduje/przekona Żabe/reszte że Xet czy Ty grający od zawsze chyba na offensie bylibyście lepsi to tylko przykład można tu podstawić każdego.... choćby imperialistów na 2 czołgach i 4 canonach....

heh zróbmy losowanie na ll i wylosowany gracz bierze kogo chce:D
jak juz kazdy sadzi co uwaza to:
1. to że Xet nie zalapal sie do skladu DE/HE na smoku bylo dla mnie dziwne
2. Furion nie grajacy VC dziwne
3. Malal nie grajacy Demonami dziwne (choc wiem ze jest dobry kazda armia, a dla wielu nawet boski kazda armia)
4. Jesli Darek musial byc w skladzie to z WE, bo we Wloszech pokazal ze robi to dobrze (choc akurat patrzac na wyniki Darek Demonami tez zrobil to dobrze, ale nie sadze zeby Malal zrobil to gorzej)

a podsumowujac, wydaje mi sie ze z graczy ktorzy na ETC byli, juz nawet bez Xeta, po przelozeniu/zmienieniu kilku armii mozna bylo miec prawdziwy Dream Team

oczywiscie wszystko przez duze IMO

pzdr
Ostatnio zmieniony 9 sie 2010, o 15:07 przez thurion, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Wyniki jasno pokazują, że gracz który pojechał swoją armią zrobił lepszy wynik. Dla mnie szokiem było, że Furion na Euro po raz pierwszy grał z Bestiami #-o Co prawda nie znam wyniku i mógł nawet tę bitwę wygrać ale to i tak świadczy nie najlepiej o ograniu naszego składu. IMO te dwa miechy powinny być właśnie na to wykorzystane.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16595
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Pomysl Barba niby dobry, tylko imo wszyscy zapominaja o zasadach ETC. Zwarzywia armie, ktore beda w top 8 i co wtedy?

Wlosi pokazali biorac DoW , ze niekoniecznie armia popularna i mocna moze robic dobry wynik.


Apropo skladu to wydaje mi sie, ze taka rep dalaby lepiej rade:

1. Malal Doch
2. Furion VC
3. Zaba De
4. Cosmo Skav
5. Debek Bret
6. Pasiak WE
7. Crus Liz
8. Xet HE

No, ale to tylko takie moje luzne dywagacje.

Awatar użytkownika
c4h10
Masakrator
Posty: 2437

Post autor: c4h10 »

thurion pisze: jak juz kazdy sadzi co uwaza to:
1. to że Xet nie zalapal sie do skladu DE/HE na smoku bylo dla mnie dziwne
2. Furion nie grajacy VC dziwne
3. Malal nie grajacy Demonami dziwne (choc wiem ze jest dobry kazda armia, a dla wielu nawet boski kazda armia)
4. Jesli Darek musial byc w skladzie to z WE, bo we Wloszech pokazal ze robi to dobrze (choc akurat patrzac na wyniki Darek Demonami tez zrobil to dobrze, ale nie sadze zeby Malal zrobil to gorzej)
5. "Żurawski" polskiego battla, który kiedyś wymiatał, a w ostatnim sezonie zagrał 4 turnieje (armią Imperium) bez oszałamiających wyników.

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Ziemkowe zestawienie bardzo zgrabne.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Ja nie twierdzę, że dobór ludzi był niewłaściwy. IMO bardzo kompetentna ekipa. Problem polegał raczej na tym, że dobór armii był niewłaściwy. Popatrz na to w ten sposób:

3 najlepsze wyniki: Crus, Darek, Cosmo - wszyscy grali swoimi głównymi armiami. Spośród reszty graczy to już tak łaciato wyglada, Dębek i Żaba owszem, grali swoimi armiami, pozostali 3ej już nie.

Robson w tym sezonie grał imperium cztery razy na turniejach. Malal grał VCtami 0 razy. Furion grał HE 2 razy. Gdyby ci trzej gracze pruli tymi armiami przez większość sezonu, pewnie wyciągnęliby te 10 pkt więcej na łebka w ciągu 6 bitew w sumie. Tyle brakuje nam do trzeciego miejsca. Taka różnica.

Reasumując - IMO Furion VC + Malal DoCh wygrywają "clone team tournament" z Furion HE Malal VC :mrgreen:

Moim zdaniem wprowadzenie zasady "championów armii", wymusza po prostu grę jedną armią na większości turniejów, z różnymi ograniczeniami compowymi, a tym samym - jadą gracze z największym doświadczeniem tą armią. Nawet, jeśli w wyniku zastosowania metody selekcji TOP8^2 pojechaliby ci sami ludzie, to graliby lepiej dobranymi armiami i mieliby więcej praktyki.
Ostatnio zmieniony 9 sie 2010, o 15:31 przez Barbarossa, łącznie zmieniany 1 raz.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Ziemko pisze:Pomysl Barba niby dobry, tylko imo wszyscy zapominaja o zasadach ETC. Zwarzywia armie, ktore beda w top 8 i co wtedy?

Wlosi pokazali biorac DoW , ze niekoniecznie armia popularna i mocna moze robic dobry wynik.


Apropo skladu to wydaje mi sie, ze taka rep dalaby lepiej rade:

1. Malal Doch
2. Furion VC
3. Zaba De
4. Cosmo Skav
5. Debek Bret
6. Pasiak WE
7. Crus Liz
8. Xet HE

No, ale to tylko takie moje luzne dywagacje.
Fajny skład, wymieniłbym tylko Żabę z DE na Shinuxa z TK, albo nawet Fisza z DoW.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16595
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Thurion jesli mialy by byc WE w skladzie to nie wyobrazam sobie aby gral ta armia ktos inny niz Pasiak.

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Też uważam, że kombinowanie, "jakby tu upchnąć trzeciego gracza DoCh", jest nie fair wobec ludzi, którzy są naprawdę mistrzami swojej jednej armii od zawsze. Darek chce grać WE na ETC - jak najbardziej spoko, niech w ciągu sezonu udowodni, że jest lepszym graczem WE od Pasiaka - wierzę, że byłby to wyrównany pojedynek.

Ale nie kultywujmy idiotycznej tradycji, że żeby zagrać na ETC Wood Elfami trzeba cała ligę grać Demonami... Chyba widzicie, że to chore?

Tak jak w następnym sezonie się np. zrobi wysyp graczy HE i będzie w TOP3 3xHE. I potem Ci nowo nawróceni "zwycięzcy ligi" (xywki pozostaną te same, z grubsza :P ) znów się podzielą armiami, jeden weźmie VC, drugi Imperium, trzeci HE... Abstrahując od tego, że w tym roku okazało się, jak nieskuteczne jest to podejście - to po prostu nie jest fair.

:Edit: ja też przyznam, że dla mnie rywalizacja o to, kto pojedzie VCtami na Euro z Assurem, Butanem czy Furionem wydaje mi się baaardzo ciekawa. Perspektywa, że Malal wygra ligę Demonami (czy ich 8-ed. odpowiednikiem) i pojedzie VCtami (bo taki ma humor), po czym zrobi na miejscu wynik godny ułomnego Walijczyka z Ogrami, jest bardzo zniechęcająca.
Ostatnio zmieniony 9 sie 2010, o 15:51 przez Barbarossa, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3017
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

Ziemko pisze: Apropo skladu to wydaje mi sie, ze taka rep dalaby lepiej rade:

1. Malal Doch
2. Furion VC
3. Zaba De
4. Cosmo Skav
5. Debek Bret
6. Pasiak WE
7. Crus Liz
8. Xet HE
niee.... Xet jest cholernie elastyczny i przy tym pomysłowy, jeśli chodzi o DE. Potrafi z tej armii sporo wycisnąc. Zgadzam się z Thurionem - dziwne, że On DE nie pojechał. Malalowi dałabym TK, a zamiast Żaby wrzuciłabym jakieś imperium (np. Piotrka Głomskiego)
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Yudokuno pisze:
Ziemko pisze: Apropo skladu to wydaje mi sie, ze taka rep dalaby lepiej rade:

1. Malal Doch
2. Furion VC
3. Zaba De
4. Cosmo Skav
5. Debek Bret
6. Pasiak WE
7. Crus Liz
8. Xet HE
niee.... Xet jest cholernie elastyczny i przy tym pomysłowy, jeśli chodzi o DE. Potrafi z tej armii sporo wycisnąc. Zgadzam się z Thurionem - dziwne, że On DE nie pojechał. Malalowi dałabym TK, a zamiast Żaby wrzuciłabym jakieś imperium (np. Piotrka Głomskiego)
Nie dało się... 8)
Żabcia za wysoko w lidze był...
Barbarossa pisze:Też uważam, że kombinowanie, "jakby tu upchnąć trzeciego gracza DoCh", jest nie fair wobec ludzi, którzy są naprawdę mistrzami swojej jednej armii od zawsze. Darek chce grać WE na ETC - jak najbardziej spoko, niech w ciągu sezonu udowodni, że jest lepszym graczem WE od Pasiaka - wierzę, że byłby to wyrównany pojedynek.

Ale nie kultywujmy idiotycznej tradycji, że żeby zagrać na ETC Wood Elfami trzeba cała ligę grać Demonami... Chyba widzicie, że to chore?

Tak jak w następnym sezonie się np. zrobi wysyp graczy HE i będzie w TOP3 3xHE. I potem Ci nowo nawróceni "zwycięzcy ligi" (xywki pozostaną te same, z grubsza :P ) znów się podzielą armiami, jeden weźmie VC, drugi Imperium, trzeci HE... Abstrahując od tego, że w tym roku okazało się, jak nieskuteczne jest to podejście - to po prostu nie jest fair.

:Edit: ja też przyznam, że dla mnie rywalizacja o to, kto pojedzie VCtami na Euro z Assurem, Butanem czy Furionem wydaje mi się baaardzo ciekawa. Perspektywa, że Malal wygra ligę Demonami (czy ich 8-ed. odpowiednikiem) i pojedzie VCtami (bo taki ma humor), po czym zrobi na miejscu wynik godny ułomnego Walijczyka z Ogrami, jest bardzo zniechęcająca.
+1
To naprawdę motywujące by było i pewnie jak by się poznało EURO comp to od tej daty każdy by próbował na niego pykać jak najwięcej coby doświadczenie zdobyć. Przynajmniej ja bym tak zrobił w tej sytuacji.

Na sposob wyboru obecnego squadu się nie wypowiem choć też bardzo się zdziwiłem w pewnym momencie...
No cóż...
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

To naprawdę motywujące by było i pewnie jak by się poznało EURO comp to od tej daty każdy by próbował na niego pykać jak najwięcej coby doświadczenie zdobyć.
Pewnie, że tak. I dałoby się to zrobić bez specjalnych turniejów na ETC.
Ja na przykład gram od pół roku praktycznie tą samą rozpą składaną pod DMP (bo do dawnej formy mi mnóstwo brakuje) i to bez względu na to, czy tuniej jest na 2000 czy na 2500, czy są jakieś CS, czy nie. Granie rozpą na ETC z normalnymi, nie przyciętymi armiami pozwala jeszcze lepiej ogarnąć swoją armię.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

ODPOWIEDZ