Pytania początkujących i niepewnych

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

Zablokowany
Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

Jak wygląda sprawa Shadowblade’a i jego walki? Umieszczam go w oddziale wroga, ujawnia się zabija ileś tam wrogich modeli, ktoś mu oddaje i przechodzimy do wyników walki. Przegrywa o ileś tam, nie zdaje break’a i ucieka, ale skoro jest w oddziale wrogą to automatycznie ginie, gdyż się rozbija o wroga w czasie ucieczki? Gdzie się go w sumie ustawia jak się ujawni? W pierwszym szeregu, czy w środku regimentu? Jak w pierwszym to biegnie w przód tak jak oddział patrzy?
Obrazek

Awatar użytkownika
Bison
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 179

Post autor: Bison »

Shadowblade siedzi w oddziale, ale jak się ujawnia to dostawiasz jak po szarży (o ile dobrze rozumiem to jak ty ujawniasz wybierasz miejsce, jak przeciwnik go znajdzie to on wybiera miejsce).

A ja ponawiam pytanie.
Bison pisze:Odnośnie czaru Bladewind i hydra's teeth.

a) Czy odnosi się to do całości unit'u jakim jest maszyna (randomizujemy)?
b) Czy można wybrać za cel samych obsługantów (wnoszę po ws przy każdym z wyżej wymienionych)?
I dodatkowo - jak regenerować multiplewounds?
a) przed rzutem na ilość zadanych woundów?
b) po rzucie każdy wound osobno?

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

Spoko, mi tylko chodzi, że jak przegra walke i jest podliczanie to czy się rozbije o oddział jak nie zda i cuieknie skoro w nim siedzi (wewnątrz regimentu).
Obrazek

Awatar użytkownika
Mike
Mudżahedin
Posty: 343
Lokalizacja: Bastion

Post autor: Mike »

Tak samo jak dostaniesz szarżę z 4 stron, nie giniesz automatycznie uciekając z walki. Rozbijasz się o jednostki, które nie brały udziału w walce.
btw Shadowblade nie jest wystawiany w środku, tylko z jednej ze stron, jeśli go ujawniasz to Ty wybierasz, jeśli wpadł - przeciwnik

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

Wydaje mi się, że gdzieś już była poruszana ta kwestia, ale nie mogę tego znaleźć:

Czy KB omija odwróconego warda?
Obrazek

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Nie
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Mike
Mudżahedin
Posty: 343
Lokalizacja: Bastion

Post autor: Mike »

Nie, no chyba że nie ma siły ten KB :roll:
edit Jankiem mnie ubiegł

Awatar użytkownika
Ritchie
Wodzirej
Posty: 710
Lokalizacja: Provinz Posen

Post autor: Ritchie »

Corvus Albus pisze:Wydaje mi się, że gdzieś już była poruszana ta kwestia, ale nie mogę tego znaleźć:

Czy KB omija odwróconego warda?
Widzisz. . . a ja Ci to mówiłem, a nie chciałeś wierzyć. . .

ward to ward.
"weź ten miecz i odnieś go swemu panu, niech go uważa za znak zwycięstwa i niech przyśle cesarzowi, swemu przyjacielowi, by się dowiedział, że może wyśmiać zabitego nieprzyjaciela albo opłakiwać krewnego"

Widukind z Korwei, Kronika Saska

gnitS
Plankton
Posty: 3

Post autor: gnitS »

Witam wszystkich (mój pierwszy post 8)) jestem nowy w WFB i właśnie wybieram rasę jaką chciałbym grać, jestem zdecydowany na DE (ew. HE) czy jest tu ktoś chętny aby "przybliżyć" mi tą rasę? jej wady zalety itp. itd. Jestem wdzięczny za każdą chęć pomocy ;-) (gg:5329323 jak coś)

Pozdro
gnitS

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3017
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

gnitS pisze:Witam wszystkich (mój pierwszy post 8)) jestem nowy w WFB i właśnie wybieram rasę jaką chciałbym grać, jestem zdecydowany na DE (ew. HE) czy jest tu ktoś chętny aby "przybliżyć" mi tą rasę? jej wady zalety itp. itd. Jestem wdzięczny za każdą chęć pomocy ;-) (gg:5329323 jak coś)

Pozdro
gnitS
ta armia ma same zalety, jeśli lubisz dużo myśleć i jeszcze więcej kombinować. A najlepiej przybliży Ci tę rasę podręcznik i przeglądnięcie wszystkich tematów na DE :)
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2284

Post autor: Artein »

Wady są, takie typowo elfie. Względnie mała wytrzymałość i pancerz. Za to zaletami jest szybkość, umiejętność walki i nienawiść do wszystkiego :P a i mocna magia i całkiem niezłe strzelanie :roll:

ale przede wszystkim chyba cały czas najładniejsze figurki w całym WFB, znakomity klimat i historia :D

gnitS
Plankton
Posty: 3

Post autor: gnitS »

Yudokuno pisze:A najlepiej przybliży Ci tę rasę podręcznik i przeglądnięcie wszystkich tematów na DE :)
Właśnie, na forum czytam dużo ale używanych jest parę skrótów których nie rozumiem i nie mogę przez to zrozumieć całego kontekstu (vide BtB czy HtH) A podręcznika nie chcę na razie kupować ponieważ nie jestem pewien czy na pewno będę grał DE (ogólnie zastanawiam się nad wszystkimi elfami), na razie najbliżej jestem tych DElfów, ale jeszcze nic nie wiadomo :), dlatego chcę poznać tą armie bliżej (pdf-y nie wchodzą w gre, ponieważ komp mi wtedy tak zamula, że trudno mi się czyta...

Pozdro
gnitS

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2284

Post autor: Artein »

BtB - Base to Base (podstawka w podstawkę, znaczy jak się stykają :P)
HtH - Hand to Hand (generalnie walka wręcz)
CC - Close Combat (j/w)
M - Move (Ruch)
WS - Weapon Skill (umiejętność walki wręcz)
BS - Ballistic Skill (j/w tylko strzeleckiej)
S - Strenght (siła)
T - Toughness (wytrzymałość)
W - Wounds (rany)
A - Attacks (ataki)
I - Initiative (inicjatywa)
Ld - Leadership (zdolności przywódcze)
DR - Dark Riders
BG - Black Guards
COK - Cold One Knights
COC - Cold One Chariot
WE - Witch Elves albo Wood Elves
RBT - Reaper Bolt Thrower
CoB - Cauldron of Blood
rxb - reapeter crossbow (kusza powtarzalna)
rhb - reapeter handbow (samopowtarzalny ręczny łuk?)
SDC - Sea Dragon Cloak
SoM, Słomka - Sword of Might
DS - Dispel Scroll albo Dark Steed
DD - Dispel Dice
PD - Power Dice
IF - Irresistible Force
AB - Army Book albo Army Builder
BRB - Big Red Book (generalnie Rulebook, główny podręcznik)
MR - Magic Resistance

to tyle mam teraz w głowie.... jakby ktoś coś więcej wymyślił niech dopisze :P w ogóle to można by temat zrobić przyklejony właśnie z takimi skrótami dla początkujących

edit: a i jeszcze
BSB - Battle Standard Bearer (taki główny sztandarowy)

edit2: bo o czymś zapomniałem :roll:
Ostatnio zmieniony 16 sie 2008, o 21:39 przez Artein, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2177
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

@gnitS, jeśli lubisz fanatycznych i bezlitosnych morderców, mających w pogardzie wszystko i wszystkich to jest to armia dla ciebie. Co do samej armii choć obecnie została wzmocniona to nie jest to żaden samograj, żeby nią wygrywać trzeba się trochę pouczyć. Zbieranie informacji o DE polecam zacząć od stronki GW, tam jest mniej wiecej wszystko opisane, jak armia wyglada itd.
Ps GW to oczwiście wtym wypadku Games Workshop :wink:, a nie Great Weapon.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Raptor
Kretozord
Posty: 1990
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

Artein@- Szacun za to że chciało ci się to pisać!

PS: No i wreszcie post bez :roll: tego wkurzającego emota :P .

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1390
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

czy wie ktoś coś o polskim podręczniku do DE

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2284

Post autor: Artein »

SauruS PoweR pisze:Artein@- Szacun za to że chciało ci się to pisać!

PS: No i wreszcie post bez :roll: tego wkurzającego emota :P .
którego? :roll:


@Tularian
W Cytadeli mają, kupowałem dzisiaj (dopiero :? ) AB nowego to się mnie pytali czy chcę po polsku czy angielsku :roll:

Awatar użytkownika
Gladius
Wałkarz
Posty: 58
Lokalizacja: współrzędne osi x i y względem momentu głównego..
Kontakt:

Post autor: Gladius »

Tularian pisze:czy wie ktoś coś o polskim podręczniku do DE
wejdź na www.gracz.com.pl :) tam jest ja niedawno zamówiłem....

Pozdro!

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2284

Post autor: Artein »

w sklepie internetowym Cytadeli też jest, nazywa się Mroczne Ely bodajże :roll:

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1390
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

Dzięki! Nie bo wczoraj do polski wróciłem i patrzę na sklepy internertowe i nie było polskiej wersji;) pozdro

Zablokowany