Nadciągają Hordy Chaosu :)

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

Zablokowany
Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

a mi sie podoba brak Undivaded mark :):):)
no i oczywiscie no more walczacego Lorda maga na smoku :)
zreszta takie tragiczne nie sa... demon z tafem 6, herosi 5 no i potanieli warriorzy a rydwany po 2 na slota powchodzili co nieco zmienia strategie GW [w poprzednich armiach odchodza od tego, O&G, HE] czyli cos mozna zrobic...
tylko jedno mie zastanawia... pisza przy demonic mountach ze maja reprezentowac dyski, bloodcruscherow i slaneshowe demonki... cos z ich zasad przechodzi na nie?
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Kensiorek
Chuck Norris
Posty: 497

Post autor: Kensiorek »

zawsze uwazale ze armia ma sie podobac graczowi a nie przeciwnikowi a tu taka niespodzianka :)

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

w koncu cos...
a co ja graczem nie jestem?
po prostu nareszcie nie bedzie tylko na smoku chalas jechal...
mam taka nadzieje :)
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Ja tam do końca nie rozumiem tego całego spinania się army listem hord z WD. W końcu to nie AB, a sam AB ma wyjść niedługo. AL z WD to nic innego jak część potwierdzonych plot przed ukazaniem się AB, tyle że wydane oficjalnie przez GW. Innymi słowy GW przedstawiło jak będzie wygładał substytut chaosu, szczegóły i wszelkie "cukiereczki" zachowując do wyjścia AB. Ja tam się cieszę, że GW wydało ten AL. Mogli dla mnie wydać nawet AL z tylko 3 jednostkami - dobre i to jako informacje na temat przyszłych hord.

Dla mnie liczyła się jedna informacja, a dokładnie dotycząca Banner of the gods. Jak gram chaosem, bestiami etc. to tylko na nim. Tyle, że zasięg 6 cali był zawsze bardzo wymagający, aby go utrzymać. Tym nie mniej dzięki używaniu BoS widziałem sens wystawiania małych bądź większych klocuszków wojowników chaosu (uznawanych za jeden z najwiekszych plewów wszechczasów), a tak warriorzy za 15 punktów z stubbornem byłi dla mnie warci swojej ceny, podobnie jak hammererzy krasnoludzcy (Do tego oczywiście również klocuszki maruderów, których np. prowadziła 20 warriorów chaosu). Nowy AL spełnił moje największe oczekiwanie, czyli dał BoS na 12 cali i w końcu obniżył koszt warriorów. Zatem teraz w spokoju oczekuję AB hord, a GW ma moje błogostawieństwo ;).

Jedynie to co mnie zastanawia to oddziały flankujące. W moim chaosie który składał się z kilku regimentów piechoty i jednej kawalerii chosenów, na którego czele szła linia psów, w centrum był bohater z BoS na koniu w jendym z oddziałów, to na flankach miałem 5 screemerów i 8-10 furii + ew. mauderzy konni/bestie. Stąd zastanawia mnie jakie ciekawe jednostki dodadzą w nowym AB i czy będą to jednostki nadające się do flankowania, zwłaszcza jacyś latacze. No ale tu trzeba czekać na AB.

Matis99
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Matis99 »

bigpasiak pisze: no i oczywiscie no more walczacego Lorda maga na smoku :)
Nigdy nie mów nigdy :), nie wiadomo, co pod koniec roku nowy armybook przyniesie.

Awatar użytkownika
Wiewior-lbn
Chuck Norris
Posty: 484

Post autor: Wiewior-lbn »

zgadzam sie z Kal_Torakiem ale jednego sensownego flankującego odzialy brakuje
fakt sa marudy w spacialach tak jak i w bretce pegazy czy jołjołmeni ale tam są o wiele fajniejsze (praktyczniejsze i lepsze) cory

zapraszam na forum zbieraczy kapsli
http://www.browar.biz/forum/archive/ind ... 18184.html

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

a exaltedzi na rydwanach? zapisek maja podobny jak w OnG wiec wychodzi ze slota nie zjadaja :twisted:

IMO sensowna armia,da sie zlozyc cos na samych mortalach
i chyba widac jaki bedzie trend

rakuje tylko jakis skirmisherow-chocby tych z archaons horde

Awatar użytkownika
Gajowy
Masakrator
Posty: 2710
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: Gajowy »

zjadaja slot special.

z tej armii cos tam wycisnac mozna ale ogolnie malo opcji, poczekamy zobczymy.

Awatar użytkownika
Wiewior-lbn
Chuck Norris
Posty: 484

Post autor: Wiewior-lbn »

archaons horde były flayerkin ale jak dla mnie to lipa
M4 Ws4 Bs3 St4 To3 W1 In4 A1/2 Ld7 Us1
brak AS
scauts, skirmishers , killing blow .
14 pkt za model .
dla mnie lipa , mieli jeszcze jakąś zasadę z łańcuchami ale to dotyczyło chyba wspinania sie na mury czy coś takiego .
mała liderka brak AS dla mnie straszna lipa i biedny T3, M4 dla mnie dupa nie jednostka godna uwagi
jeśli ich zrobią to na pewno obetną koszt punktowy.

http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?t=10042

Awatar użytkownika
b_sk
Kretozord
Posty: 1951
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: b_sk »

bigpasiak pisze:...tylko jedno mie zastanawia... pisza przy demonic mountach ze maja reprezentowac dyski, bloodcruscherow i slaneshowe demonki... cos z ich zasad przechodzi na nie?
Nie, po prostu nie ważne jakiego byś nie miał demona pod tyłkiem wg tego armylista będzie miał statystyki demonic steada.
A licky boom boom down!!!

wilq
Pseudoklimaciarz
Posty: 33

Post autor: wilq »

Mnie sobiście podoba się to co zrobili z magami oraz staff of change. Zawsze grałem nieco niestandardowo chaosem (tzn za herosów miałem wyłącznie magów) teraz dzięki mark of tzeenth powyżej 2K mogę co turę na 5 kościach rzucać komtę z lore of heavens, a dzięki przerzutom dowolnej liczby kostek szansa na miscast jest b mała a na IF b duża. Fakt pocięli nam armię aż żal patrzeć ale pod pewnymi względami jest lepiej niż było. Mam nadzieję że taki staff of change zostanie także po listopadzie. Znak tzeentha dla magów też jest spoko.
Wszelkie dobre uczynki muszą kiedyś zostać ukarane

Xen
Chuck Norris
Posty: 411
Lokalizacja: Gryfino / Animosity Szczecin

Post autor: Xen »

Nie przypominam sobie żeby to było już w tym topicu, jeżeli było to sorry:


WarSeer pisze:How does this list combine with the recent Daemons of Chaos list and the Beast of Chaos list (due for an update in 2009)?
Unknown. Supposedly all new books are stand-alone, though that might simply mean that you don't need more than one book. There is also this rumour:
"Allying with Beasts of Chaos and Daemons of Chaos is possible, but requires Magic Items. Chalice of Chaos (?) allows you to take some Daemonic units as Special, and Totem of Chaos (?) allows you to take some Beast units as Special."


Marks of Chaos
- no more Mark of Chaos Undivided, though the entire army may get the rule where they get to re-roll failed psychology tests (which was the effect of the old Undivided Mark).
- generally Marks appear to be getting cheaper and the effect of the same Mark varies more depending on which unit it is given to. So the Mark of Khorne might do very different things on a Chaos Lord compared to what it does on a Chaos Warrior, a Cultist or a Spawn.


Lords

Chaos Lord

Exalted Sorcerer

Daemon Prince


Heroes
- unknown if there will be any new Hero-level characters, such as a Marauder Chieftain, a Cultist leader, a near-Spawn character, a lesser Daemon character or whatever

Exalted Champion

Aspiring Champion

Sorcerer


Core units

Chaos Warriors
- presumably the boxed set stays the same for the moment
- all units get Chaos armour, not just Chosen
- normal Warriors might get WS6 and/or 2 Attacks, or they might have the same stats as now
- cheaper in the temporary list, unknown price in the book
- presumably all units can get a magic standard
- Chosen Warriors might be a separate entry (and possibly also separate models). Unknown which improvements they get

Marauders
- presumably the boxed set stays the same for the moment
- cheaper??
- still no option for Marks

Warhounds
- new plastic boxed set

Cultists
- new unit, presumably metal models
- very similar to the guys who ran around as a warband in Mordheim
- human statline (i.e. WS3, S3, T3, I3, Ld7)
- options for additional hand weapon, shield or flail
- may be given a mark at unknown cost. Effects are essentially the same as lesser Daemons get in the Daemons book
--Mark of Tzeentch: 6+ Ward save
--Mark of Khorne: Hatred
--Mark of Nurgle: Poisoned attacks
--Mark of Slaneesh: Always Strike First


Unknown if Core or Special
Marauder Horsemen
- no plastic set at the moment


Special units
- Allegedly there are three new Special units: "Marauders, Mutants, and Mutant Marauders", though the rumours are hazy (for one there are no rumours for mutant marauders, while there are rumours for big Ogre-sized nasties)

Chaos Knights
- new plastic boxed set
- cheaper in the temporary list, unknown price in the book
- might get option for lances and/or other options
- Chosen might be a separate unit entry (and possibly also separate models). Unknown which improvements they get

Chaos Chariot
- new plastic boxed set
- cheaper in the temporary list, unknown price in the book
- 2 per Special in the temporary list, unknown in the book

"Ogre Mutants" / "Chaos Brutes" / "Beastkin" (rumoured new unit)
- around 30 points for a model with stats essentially identical to an Ogre
- you may give them ONE upgrade costing around 15-25 points (presumably per model).
--Minotaur-ish: +1 WS and LD
--Unknown: +1 Strength and Attacks
--Troll-ish: -2 LD and Regeneration
--Dragon Ogre-ish: +1 Movement and a scaly skin save

Forsaken
- very little known, but apparently a unit of Chaos Warriors that are on their way to getting a bit too many mutations for their own good
- probably somewhat similar to Possessed in the 40K Chaos list

Some kind of special-ops Marauder unit??? (rumoured new unit)


Rare units

Chaos Giant

Hellcannon
- can't get daemonic gifts
- rumoured to be only 1 Rare choice

Spawn
- presumably still 2 per Rare
- Marks are rumoured to have effects similar to what the Cultists get. Possibilities:
--Mark of Tzeentch: 6+ Ward save
--Mark of Khorne: Hatred
--Mark of Nurgle: Poisoned attacks
--Mark of Slaneesh: Always Strike First

Awatar użytkownika
zether
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 118
Lokalizacja: k. Krakowa

Post autor: zether »

Normalni warriorzy w chaos armour'ach, może z większym WS lub A, konni maruderzy być może w core'ach, Knigthci z lancami... robi się ciekawiej! :) Do tego parę nowych jednostek... może GW tak totalnie ich nie spieprzy.

Awatar użytkownika
Wilhelm
Wałkarz
Posty: 74

Post autor: Wilhelm »

super, że warriorzy dostaną chaos armory ! super, że będą mieli 2 ataki i super że będą tańsi. . . może chaos stanie się kolejną armią, która będzie walczyła w dużej mierze z buta, regularną piechotą :D

Awatar użytkownika
Wiewior-lbn
Chuck Norris
Posty: 484

Post autor: Wiewior-lbn »

Forsaken - to będzie jednostka czy jakiś box z częściami do przeróbek.
Cultists - metale modele, troszkę szkoda ale ja zrobię chyba z zombiaków i flagellants-ów . Coś śmiesznego bo nie będą się niczym różnić od marudersów prócz tego ze będzie można im dawać marki. No i jaki mark im byście dali jakoś nie widzę ciekawego rozwiązania, ward 6+ lipa , ASF już lepiej , zatrute ataki to za maly ws ale nie jest źle bo jak wejdzie to mała siła nie będzie przeszkadzała no i co to jest Hatred ?? przeżuty na trafienie??

I co z marudami na piechotę chyba będą tańsi skoro wszystko to samo mają kultyści i jeszcze jest w nich opcja z markiem , na pewno czymś nas zaskoczą.

Sporo nowych plastików , fani przeróbek szaleją (ja już się posrałem)

warriors of chaos- w końcu będę mógł wykorzystać moje wspaniałe figsy

Na ile pewne są te plotki??

Awatar użytkownika
Norb
Wałkarz
Posty: 51
Lokalizacja: Olsztyn "Miscast"

Post autor: Norb »

No chyba każdy się cieszy z ugrywalnionych warriorów, tak klimatyczna jednostka zasługuje w końcu na sensowne zasady.
Mam nadzieję, że te lance dla rycerzy nie wejdą. Raz, że nie mam ochoty konwertować teraz tylu modeli a dwa, że to jakoś nie pasuje do chaosu. Lance są jakoś tak zbyt rycerskie jak na wojowników wywodzących się z barbarzyńskich ludów północy, nie to co porządny topór czy miecz.

Awatar użytkownika
zether
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 118
Lokalizacja: k. Krakowa

Post autor: zether »

E tam. Fluff fluffem, ale +2S na szarży się przydaje. :P

Awatar użytkownika
pacy
Mudżahedin
Posty: 231
Lokalizacja: Serock

Post autor: pacy »

Lance jak tam lance ale flailami na rycerzach konnych nie pogardzilbym.

Awatar użytkownika
Mauler
Wodzirej
Posty: 734

Post autor: Mauler »

Lance na konnicy to zgroza. Po kiego grzyba to coś? Rycerze Khorna z lancami w czerwone chorągiewki..... Dramat...
Obrazek

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

te ploty to w duzej czesci bajki, pewne jest to ze demonow nie zobaczymy
papa screemery papa furie :cry:

Zablokowany