Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JAMA
Pseudoklimaciarz
Posty: 30
Kontakt:

Re: Szybkie pytania

Post autor: JAMA »

Morsfinek pisze:Chodzi mi o zacieki, spływająca rdza po farbie niż sam kolor szukam i dojść nie mogę niestety - ktoś gdzieś napisał, że można to zrobić glazami i koniec wypoiwedzi - potrzewbuję raczej bliższego i bardziej łopatologicznego tutka ;f
Są gotowe rozwiązania - rdza w płynie. Produkowana przez MIGa.
Majątku nie kosztuje, używa się w banalnie prosty sposób i co najważniejsze - jest stuprocentowa powtarzalność otrzymanego efektu.
Malujesz? Rzeźbisz? Konwertujesz? Sprawdź JAMĘ

Awatar użytkownika
Brushlicker
Falubaz
Posty: 1037
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Brushlicker »

mam dwa rdzawe produkty MIGa ( racej mój rodziciel ma) - washe olejne dużo lepsze (pomijając że te całe rust effects to też wash.... i też chyba olejny) #-o
Obrazek

Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Post autor: jurak »

JochnyWalker pisze:mam dwa rdzawe produkty MIGa ( racej mój rodziciel ma) - washe olejne dużo lepsze (pomijając że te całe rust effects to też wash.... i też chyba olejny) #-o
O ile dobrze kojażę Mig jest na emalii
Też są Tenscromy Life Colora
Trochę tego jest :)

Awatar użytkownika
Brushlicker
Falubaz
Posty: 1037
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Brushlicker »

emalia, masz rację =D>
Obrazek

Awatar użytkownika
ARBAL
Kretozord
Posty: 1890
Lokalizacja: Toruń

Post autor: ARBAL »

Morsfinek pisze:Poszukuję dobrej lampki do malowania. Byłem w sklepie poprosiłem o żarówkę imitującą światło dzienne i dostałem odp, że oczywiście już daję. Wracam do domu i w mojej lampce żarówka owa nie działa natomiast w żyrandolu ewidentnie daje normalne, obrzydliwie żółte światło.

Ma ktoś może coś na oku, w sklepie Polskim bądź allegro?

Tutaj masz moja recenzję lampki:
http://www.coloureddust.com.pl/2012/09/ ... lamp6.html
Wszyscy, którzy kupili są zadowoleni.
Kupiona na allegro.
Obrazek

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

@Arbal
Czy kolor świecenia tej lampki nie jest zbyt zimny i oczojebny?
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

InkubPendragon
Oszukista
Posty: 825

Post autor: InkubPendragon »

Mam identyczna lampke, najlepsza z dotychczas przeze mnie uzywanych, kolor swiecenia jak dla mnie jest ok. Ta lampka z zalozenia jest przeznaczona do prac w rodzaju malowanie paznokci, prace jubilerskie, itd. Daje swiatlo pokazujace wlasciwe kolory.
I jest solidnie zbudowana.
http://www.miniwojna.blogspot.com - gry bitewne i malowanie figurek

http://polskiefigurki.blogspot.com/ - wiadomości o polskich grach bitewnych, figurkach i akcesoriach do nich

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

na wstepie mowie, ze nie uzylem opcji szukaj bo sie zwalila.
wiec mam nadzieje, ze nie zabijecie za pytanie ktore pewnie juz nie raz sie pojawilo.
sa nowe rodzaje farbek:
base, shade, layer, texture, dry, glazy i technical (to chyba wszystkie? nazwy bralem ze strony GW)
moze ktos opisac ktore do czego sluza?
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Brushlicker
Falubaz
Posty: 1037
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Brushlicker »

shade - w prosty sposób tworzą cieniowanie sppływając po rzeźbie figurki w zagłębienia. Tzw. washe. Baaaardzo pomocne!
base - dobre farbki , nadają sie fantastycznie do "kolorowania" powierzchni celem zaaplikowania na nią washa. Tzw. zwykła farba ( dobrej jakości)


Reszta jest bezużyteczna.

texture - to "ułatwienie robienia podstawek" -> farba z granulatem. Lepiej kupić 300ml kleju typu wikol za 4 zł, piasek za darmo i pomalować zwykłymi farbkami
glaze - służy do dość zaawansowanej techniki. Nikt nie używa tych farb, bo lepsze glazy można zrobić samemu
technikal - czarna farbka podkładowa (i tak trzeba używać spreju więc sie nie przyda) i szpachlówka w płynie -> do zalepiania dziur w figurkach wykonanych w żywicy finecast
dry - służą do marketingu, nawet o nich nie myśl , bo nie warto.


Generalnie to stawiałbym na Twoim miejscu na farby base ( jak brak koloru to uzupełniając jakąś farbką z vallejo games colour ) i shade. Reszta to bzdura i marketing
Obrazek

Awatar użytkownika
syslak
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 155
Lokalizacja: Kraków, AjWajHajm, True Legion

Post autor: syslak »

wie ktos, gdzie mozna dostac vallejo water effects: transparent water, oraz czy moglibyscie polecic jakis preparat do wet blendingu, i gdzie mozna go dostac, z gory dziekuje :D
General Baga pisze:oftoooooooooooooooooooooopppppppppppppppppppppppp (wybaczcie ale obiecałem chłopakom) :mrgreen: :roll:
TRUE LEGION KRAKÓW

Awatar użytkownika
jawor
Oszukista
Posty: 867
Lokalizacja: Animosity Szczecin, Poznań

Post autor: jawor »

Potrzebuję poradnika jak zrobić pajęczynę, widziałem na masterze w Poznaniu jak ktoś miał świetnie zrobioną na figurkach.
Obrazek

Awatar użytkownika
LuciusII
Oszukista
Posty: 868
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: LuciusII »

jawor pisze:Potrzebuję poradnika jak zrobić pajęczynę, widziałem na masterze w Poznaniu jak ktoś miał świetnie zrobioną na figurkach.
Klik
Kalesoner pisze:Orki i gobliny są częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro. :wink:

Awatar użytkownika
jawor
Oszukista
Posty: 867
Lokalizacja: Animosity Szczecin, Poznań

Post autor: jawor »

Widziałem już wcześniej, niestety nie mam odpowiedniego sprzętu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Brushlicker
Falubaz
Posty: 1037
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Brushlicker »

jedyne co Ci zostaje to klej polimerowy rozcierany w palcach.

Malarze robią nim krew, kwas i inne takie rzeczy, zwłaszcza ciągnące sie. Bez barwników ma kolor przezroczysty, po zaschnięciu wygląda jak pajęczyna. Tylko nitki będą grubsze niż te z aero :(
Obrazek

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Czy wiecie kto w Polsce sprzedaje farbki Coat d'arms? Jakieś cuda się dzieją z Maelstromem :-?
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

InkubPendragon
Oszukista
Posty: 825

Post autor: InkubPendragon »

Zadne cuda z Maelstromem, tylko firma pada i od poltora miesiaca wylacznie przyjmuje zamowienia, sciagajac kase, a nie wysylajac nic w zamian. Na zachodnich forach ostrzegaja przed zamawianiem czegokolwiek, ludzie od poltora miesiaca nie dostaja przesylek mimo oplaconych zamowien, nie mozna sie z nimi tez skontaktowac. Widzialem maila od jakiegos dystrubutora, ktoremu Maelstrom wisi duza kase, wstrzymal dla nich wszelkie dostawy juz jakis czas temu.
Co wiecej, w tym samym fizycznie miejscu, co siedziba Maelstrom, powstala nowa firma, Eye of the Storm, zajmujaca sie tym samym. Tez wstrzymalbym sie z zamawianiem z niej czegokolwiek.
Reasumujac - nie zamawiajcie nic z Maelstrom.
http://www.miniwojna.blogspot.com - gry bitewne i malowanie figurek

http://polskiefigurki.blogspot.com/ - wiadomości o polskich grach bitewnych, figurkach i akcesoriach do nich

Gehred
Plankton
Posty: 1

Post autor: Gehred »

Witam wszystkich,
mam dopiero co zamiar zacząc przygodę z grami bitewnymi i modelarstwem.
Wypatrzyłem bardzo ciekawy zestaw startowy by sprawdzić czy wogole się do tego nadaję. Chodzi mianowicie o "Warhammer paint set" (8 farbek + 5figurek + pędzel). Może ktoś bardziej doświadczony się wypowiedzieć o plusach i minusach tego zestawu? Doradzić co należało by jeszcze dokupić by w pełni wykonać te modele?
Pomijam sprawy tak oczywiste jak klej i nożyk.
-czy potrzeba jeszcze jakichś dodatkowych pędzli (mniejszych bądz większych, czy ten z zestawu wystarczy na początek do wszystkiego)
-8 zamieszczonych farbek w zupełności wystarczy by pomalować je ładnie? (czy konieczna jest większa ilość by ładnie wszystko pomalować - proszę pamiętać, że jestem absolutnym amatorem)

Zamiar mam jeszcze dokupić jakis rozpuszczalnik etc. i porządnie poćwiczyc malowanie na tych 5 figurkach aż nie osiągnę powiedzmy jakiegoś w miarę zadowalającego poziomu umiejętności dopiero wtedy zaczne zastanawiać się nad jakimiś większymi inwestycjami.

Ciekaw tylko jestem czy te 8 farbek i jeden pędzel wystarcza by osiągnąc ładny efekt końcowy.
Przy okazji widział ktoś może jakieś solidne recenzje tego zestawu, albo najlepiej tutoriale jak wykorzystać zamieszczone tam farbki by ładnie wykończyć modele bo obawiam się, że zamieszczona tam instrukcja to będą dwa obrazki na krzyż pokazujące tylko pięc machnięc pędzelkiem.

Awatar użytkownika
Kniapa
Wałkarz
Posty: 58
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Kniapa »

1. Więcej pędzli, raczej mniejszych.
2. Nie za bardzo, choć to zależy. Bo uzyskać dany kolor i odcień można z każdego podstawowego, lecz większa gama ułatwia robotę.

Tutków i recenzji nie powinno o tym być, przynajmniej ja nie znalazłem.

I pytanie, jak usunąć zastygły green stuff żeby wyglądało to jakoś estetycznie ?
Ja do kolegi
- No, dziś gramy na proxach
- A jakie staty mają te proxy ???

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Pędzelek kup od razu Winsor&Newton seria 7 rozmiar 1. Droga impreza, ale się opłaca. Jak będziesz dbał o pędzelek, posłuży lata.
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

ODPOWIEDZ